Viktória Kužmová.

Viktória Kužmová

getty images

Viktória Kužmová (*11. mája 1998) je slovenská profesionálna  tenistka. Kužmová vyhrala na okruhu WTA dva turnaje vo štvorhre a 20 turnajov na okruhu ITF (14 vo dvojhre, 6 vo štvorhre). Na začiatku marca sa jej podarilo prebojovať na 43. miesto v rebríčku WTA, čo je jej zatiaľ najlepšie umiestnenie. Medzi jej najväčšie úspechy patrí víťazstvo vo štvorhre na US Open po boku Alexandry Pospelovovej. Na okruhu WTA to Kužmová najďalej dotiahla do semifinále na Rosmalen Grass Court Championships. 

Vyzliekla sa a odhalila frajera. Slovenská tenistka Viktória Kužmová si po dlhej sezóne odišla oddýchnuť na Maurícius, odkiaľ poriadne dráždi fanúšikov obnaženými zábermi.
Ostatné dnes 7:01

Slovenská tenistka odišla zo zimy do tropického raja: Dráždi krivkami a odhalila frajera!

Vyzliekla sa a odhalila frajera. Slovenská tenistka Viktória Kužmová si po dlhej sezóne odišla oddýchnuť na Maurícius, odkiaľ poriadne dráždi fanúšikov.

Milan Škriniar, Peter Sagan a Petra Vlhová robia slovenským fanúšikom svojimi výkonmi veľkú radosť. Niektorí z nich však dostávajú za úspechy diametrálne odlišné financie. Kto z našich športovcov do 30 rokov zarobí ročne najviac a kto, naopak, najmenej?
Ostatné 22.9. 5:01

Najlepšie zarábajúci slovenskí športovci do 30 rokov: Z Vlhovej umiestnenia budete v šoku!

BRATISLAVA - Sú mladí, úspešní a bohatí! Reč je o slovenských športovcoch, ktorí nám vo svete robia dobré meno, no okrem úspechov na ich kontá nabiehajú aj slušné sumy peňazí. Pozreli sme sa bližšie na to, koľko zarábajú naši najlepší krajania do 30 rokov.

Viktória Kužmová s Alexandrou Sasnovičovou to dotiahli do semifinále.
US Open 6.9. 5:52

Kužmová nepostúpila do finále US Open vo štvorhre: V semifinále uhrali so Sasnovičovou len gem

New York - Slovenská tenistka Viktória Kužmová s Bieloruskou Alexandrou Sasnovičovou nepostúpili do finále štvorhry na grandslamovom turnaji US Open. V semifinále bola nad ich sily ôsma nasadená bielorusko-austrálska dvojica Victoria Azarenková, Ashleigh Bartyová, ktorej za 56 minút podľahli hladko 0:6, 1:6.

Duo Sasnovičová a Kužmová
Tenis 4.9. 19:22

Obrovský úspech na US Open: Kužmová mieri už do semifinále štvorhry!

Slovenská tenistka Viktória Kužmová s Bieloruskou Alexandrou Sasnovičovou sa prebojovali už do semifinále štvorhry na grandslamovom turnaji US Open. Vo štvrťfinále zdolali tretiu nasadenú kanadsko-čínsku dvojicu Gabriela Dabrowská, I-fan 2:6, 6:3, 6:3.

Viktória Kužmová si myslí, že vo štvorhre môžu ešte prekvapiť.
US Open 2.9. 18:05

Kužmová si napráva chuť na US Open vo štvorhre: So Sašou sme si sadli, môžeme prekvapiť

New York - Slovenská tenistka Viktória Kužmová verí, že štvrťfinále na grandslamovom turnaji US Open nemusí byť pre ňu a Bielorusku Aleksandru Sasnovičovú konečnou stanicou. So zverenkou trénera Vladimíra Pláteníka si rýchlo sadli a v utorok proti tretej nasadenej kanadsko-čínskej dvojici Gabriela Dabrowská, I-fan chcú prekvapiť.

Viktória Kužmová si napráva chuť z dvojhry vo štvorhre.
Tenis 2.9. 10:04

Slovensko bude mať zastúpenie aj v druhom týždni US Open: Bude z Kužmovej výborná deblistka?

New York/Bratislava - Slovenský tenis bude mať na záverečnom grandslame sezóny US Open svoje zastúpenie aj v druhom týždni. Postarala sa o to Viktória Kužmová, ktorá po boku Bielorusky Aleksandry Sasnovičovej postúpila do štvrťfinále ženskej štvorhry. Podľa generálneho sekretára Slovenského tenisového zväzu Igora Mošku z nej môže vyrásť výborná deblistka.

Slovenská tenistka Viktória Kužmová s Bieloruskou Alexandrou Sasnovičovou postúpili do osemfinále štvorhry na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku
Tenis 1.9. 9:32

Kužmová so Sasnovičovou postúpili do osemfinále štvorhry US Open

New York - Slovenská tenistka Viktória Kužmová s Bieloruskou Alexandrou Sasnovičovou postúpili do osemfinále štvorhry na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku.

Kližan, Kužmová a Kovalík
US Open 31.8. 20:55

Koniec už v prvom kole, no s plnými vreckami: Pozrite sa, koľko zarobili Slováci na US Open!

Vypadli už v prvom kole, no vôbec ich to nemusí príliš mrzieť. Reč je o slovenských tenistoch na US Open 2019. Jozef Kovalík, Martin Kližan, Viktória Kužmová ani Jana Čepelová nepostúpili do druhého kola. Pozrite si, aké štedré sumy im po prehre pípli na účte.

Naomi Osaková.
Tenis 26.8. 18:02

Tesno na vrchole. Ženskému tenisu vládne Osaková: V prvej stovke tri Slovenky

LONDÝN - Japonská tenistka Naomi Osaková je aj naďalej na čele rebríčka WTA.

Viktória Kužmová.
Tenis 22.7. 21:30

Rebríček ATP: Bartyová vedie,Kužmová v prvej 50-tke

New York - Austrálska tenistka Ashleigh Bartyová je stále ženská svetová jednotka. Na druhom mieste rebríčka WTA figuruje Japonka Naomi Osaková, tretia je Češka Karolína Plíšková. V prvej desiatke nenastali oproti uplynulému týždňu žiadne zmeny.

Viktória Kužmová.
Tenis 21.7. 15:30

Kužmová s Kristýnou Plíškovou víťazkami štvorhry v Budapešti

Bukurešť - Slovenská tenistka Viktória Kužmová sa s Češkou Kristýnou Plíškovou stali víťazkami štvorhry na turnaji WTA v Bukurešti.

Viktória Kužmová.
Tenis 1.7. 17:00

Hromadné vypadnutie Slovákov na Wimbledone: Končia Kužmová, Schmiedlová, Kovalík aj Kližan

WIMBLEDON - Slovenská tenistka Viktória Kužmová vypadla už v 1. kole dvojhry žien na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Na kurte číslo 6 nestačila v pondelok na Polonu Hercogovú zo Slovinska po trojsetovej bitke 6:4, 6:7 (5) a 5:7.

Bývalej svetovej jednotke Ruske Marii Šarapovovej podľahla Kužmová 6:7 (8), 0:6.
Taliansko 18.6. 20:12

Po štyroch mesiacoch sa vrátila a nadelila kanára: Kužmová si odniesla Šarapovej hlad po tenise

Slovenská tenistka Viktória Kužmová neuspela v 1. kole dvojhry na trávnatom turnaji WTA na Mallorke.

Kontová je prvou Britkou od roku 1983, ktorá postúpila na antukovom vrchole sezóny medzi najlepšiu šestnástku.
Tenis 1.6. 13:30

Kužmovej premožiteľka Kontová: Prepisovala britskú históriu na Roland Garros

Paríž - Slovenská tenistka Viktória Kužmová neuspela v 3. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. Nasadenej dvadsaťšestke Britke Johanne Kontovej podľahla hladko 2:6, 1:6. Napriek prehre dosiahla na parížskej antuke doposiaľ najlepší výsledok na podujatí veľkej štvorky.

Slovenská tenistka Viktória Kužmová sa rovnako ako vlani prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros.
Tenis 31.5. 22:31

Roland Garros: Kužmová končí v treťom kole, na Kontovú bola prikrátka

Paríž - Slovenská tenistka Viktória Kužmová neuspela v 3. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. Nasadenej dvadsaťšestke Britke Johanne Kontovej podľahla hladko 2:6, 1:6. Napriek prehre dosiahla na parížskej antuke doposiaľ najlepší výsledok na podujatí veľkej štvorky. Po prvý raz prešla na grandslamovej pôde cez druhé kolo.