menu
Veronika Velez-Zuzulová

Veronika Velez-Zuzulová

Getty Images

Veronika Velez-Zuzulová je bývalá slovenská zjazdová lyžiarka. Je členkou Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica. Počas kariéry ju trénoval jej otec Timotej Zuzula a Vladimír Kovár. Zúčastnila sa štyroch olympiád, najlepší úspech je 10. miesto v slalome na ZOH 2010 vo Vancouveri. V poradí Svetového pohára bola dvakrát na 2. a dvakrát na 3. mieste. 5-krát si vyjazdila prvenstvo vo Svetovom pohári. Po zimnej olympiáde 2018 potvrdila koniec svojej bohatej kariéry, neobjavila sa ani v pretekoch svetového pohára. 

Veronika Velez Zuzulová a Petra Vlhová.
Lyžovanie 11.3. 2021 15:01

Velez-Zuzulová reaguje na rozruch okolo Shiffrinovej: Prečo Vlhovú doma nevítali klavírom?

Obrovský slalom v Jasnej a sťažnosti Mikaely Shiffrinovej po pretekoch spustili lavínu reakcií. Bývalá lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová taktiež okomentovala lyžiarsku kauzu.

Veronika Velez-Zuzulová si nechala vyrobiť prsteň s jedinečným príbehom.
Lyžovanie 25.2. 2021 10:01

Ružové zlato a brilianty. Veronika Velez-Zuzulová si dopriala šperk s jedinečným príbehom

Dopriala si šperk na mieru. Veronika Velez-Zuzulová nosí na ruke prsteň, ktorému dominujú zimné a lyžiarske objekty.

Vladimír Kovár zomrel na zástavu srdca.
Lyžovanie 4.2. 2021 12:08

Šok z lyžovania: Zomrel slovenský reprezentant, ktorý sa staral Velez Zuzulovej o lyže

Smutnú správu o smrti lyžiarskeho svetobežníka Vladimíra Kovára (†42) priniesol Slovenská lyžiarska asociácia, ktorý pracoval ako šéftréner juniorskej reprezentácie v alpskom lyžovaní.

Vlhová bola v cieli poriadne sklamaná, pretože jej pódium ušlo len o vlások.
Lyžovanie 17.1. 2021 7:10

FOTO Sklamanej Vlhovej uniklo pódium len o vlások: Neuveríte, kto utešoval našu hviezdu v cieli

KRANJSKA GORA - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová (25) po utorkovom nočnom slalome vo Flachau skončila tesne pod stupňami aj v sobotňajšom obrovskom slalome v Kranjskej Gore. Toto umiestnenie ju mrzí, v nedeľňajších pretekoch sa chce dostať vyššie. Naša hviezda bola v cieli očividne rozladená a utešovať ju musela jej ikonická krajanka.

Petra Vlhová.
Lyžovanie 11.1. 2021 10:01

Vlhová si musela nájsť nový tím: Američania povedali, že s ňou spolupracovať nebudú

Petra Vlhová urobila v tréningoch zjazdov zmenu, musela si nájsť nový tím, odhalila to bývalá slovenská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová.

Petra Vlhová sa rozhodla pripravovať na Slovensku v Jasnej.
Lyžovanie 10.12. 2020 8:31

FOTO Nečakané stretnutie Vlhovej v Jasnej: Keď ju zbadala, nemohla tomu uveriť

JASNÁ – Slovenská lyžiarska hviezda Petra Vlhová (25) mala počas víkendu voľno, nakoľko sa kvôli nepriaznivému počasiu zrušili preteky v St. Moritzi. Naša slalomárka sa nečakane odcestovala pripravovať na domáce kopce. Na svahu stretla svoj dlhoročný vzor.

Veronika Velez-Zuzulová.
Lyžovanie 9.12. 2020 8:06

Velez-Zuzulová prekonala koronavírus: Život na Slovensku je voľnejší ako vo Francúzsku

Počas pandémie koronavírusu bývala vo Francúzsku aj na Slovensku, a tak vie porovnávať život aj opatrenia v oboch krajinách. Bývalá slovenská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová v rozhovore pre Šport24.sk odkryla súkromie a odhalila, ako zvláda s rodinkou náročné mesiace aj ako zvládla koronavírus, ktorým sa nakazila.

Veronika Velez-Zuzulová.
Lyžovanie 4.12. 2020 22:00

Velez-Zuzulová o konfliktoch so SLA: Vydieracie telefonáty a nočné hľadania notára (ROZHOVOR)

Dobre vie, aké to je bojovať so Slovenskou lyžiarskou asociáciou. Veronika Velez-Zuzulová si toho počas aktívnej kariéry zažila viac než dosť. Ako tvrdí, viac energie musela venovať ťahaniciam s asociáciou ako samotnému športu. O nekončiacich sporoch so SLA aj o aktuálnom odchode členov z asociácie či problémoch slovenského lyžovania hovorila v rozhovore pre Šport24.sk.

Timotej Zuzula.
Lyžovanie 3.12. 2020 5:01

Zuzula pre Šport24.sk: Vedenie SLA nesiaha Vlhovej ani po päty. Slovensko je vo svete na hanbu

Petra Vlhová, ako aj ďalší členovia Slovenskej lyžiarskej asociácie, urobili radikálny krok. Po dlhodobých sporoch vystúpili z asociácie. Náročnú situáciu a vzťahy medzi lyžiarmi a SLA pozná aj Timotej Zuzula, otec a bývalý tréner svojej dcéry Veroniky. Ten v rozhovore pre Šport24.sk reagoval nielen na krok odídencov zo SLA, ale konkrétne popísal, čo v slovenskom lyžovaní nefunguje a čo je potrebné zmeniť.

Boris Valábik so snúbenicou Luciou Pollákovou a svadby Mariána Hossus Marekom Hamšíkom.
Ostatné 1.6. 2020 0:01

FOTO Valábik sa toto leto žení: Inšpiruje sa LUXUSNÝMI svadbami Hossu, Sagana, Hamšíka a Cháru?

Bývalý slovenský hokejista a lámač ženský sŕdc Borisa Valábik (34) chystá už o pár týždňov svadbu. Jeho vyvolenou sa stane Lucia Polláková, s ktorou sa zoznámil pred tromi rokmi na Strednej odbornej policajnej škole v Pezinku, kde boli spolužiaci.

Petra Vlhová sa fanúšikom pochválila glóbusmi za sezónne prvenstvá v slalome a v paralelných disciplínach.
Lyžovanie 2.4. 2020 13:29

Vlhovej tím pracuje pre ňu naplno. Chýba jej však TÁTO jediná vec!

Bratislava – Držiteľka dvoch malých glóbusov z uplynulej sezóny potrebuje najväčšiu možnú pozornosť. Petre Vlhovej (24) nevyhovujú tréningy s viacerými lyžiarkami. Jej terajší tím sa naplno venuje iba jej, no jednu vec niektorým súperkám trochu závidí.

Podľa informácií portálu Šport24.sk sa budú dlhodobými zvláštnymi praktikami SLA zaoberať naše štátne orgány.
Lyžovanie 12.3. 2020 15:01

Po úspechoch Vlhovej je v slovenskom lyžovaní horúco: SLA bude riešiť Daňový úrad a polícia

BRATISLAVA – Elitní slovenskí lyžiari roky viedli spory s vedením Slovenskej lyžiarskej asociácie nielen o peniazoch. Po úspechoch hviezdnej Petry Vlhovej (24) bude v našom lyžovaní zrejme opäť horúco.

Adam Žampa s otcom Tomášom sa dostali do konfliktu s Matejom Falatom.
Lyžovanie 12.2. 2020 9:00

Slovenskí lyžiari si skočili do vlasov: Žampa vracia úder Falatovi

Slovenským lyžovaním otriasa ďalší škandál. Tentoraz sa medzi sebou nepohodli dvaja naši reprezentanti. Adam Žampa (29) a Matej Falat (27) sa mali v tejto sezóne vo Svetovom pohári predstaviť na základe pravidla o striedavom štarte. Najúspešnejší slovenský lyžiar je s týmto pravidlom v rozpore a vyzýva, nech rozhodne kvalifikácia.

Veronika Velez Zuzulová nechce, aby Petra Vlhová nemala nasledovníkov.
Lyžovanie 17.1. 2020 10:01

Velez Zuzulová si pochvaľuje výsledky svojej akadémie: Nechcem, aby po Petre neboli lyžiari

Po úspešnej kariére sa Veronika Velez Zuzulová (35) stala televíznou expertkou pre RTVS. Okrem toho sa spoločne s otcom Timotejom Zuzulom snažia vychovávať talenty. Zverenkyne Lyžiarska akadémia Veroniky Velez-Zuzulovej patria medzi najlepšie na Slovensku a žnú úspechy aj na medzinárodnej scéne.

Bývalá slovenská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová bola pri víťazstve Petry Vlhovej vo včerajšom slalome vo Flachau. Predviedla však nevídaný outfit.
Lyžovanie 15.1. 2020 16:02

Zuzulová, ako ste ju ešte nikdy nevideli: Takýto bláznivý outfit predviedla vo Flachau

FLACHAU – Bývalá slovenská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová (35) bola pri víťazstve Petry Vlhovej (24) vo včerajšom slalome vo Flachau. Súčasná expertka RTVS zaujala okrem skvelých vedomostí pri spolukomentovaní výstredným outfitom. Na také niečo sme neboli od nej zvyknutí.