menu
Veronika Velez-Zuzulová

Veronika Velez-Zuzulová

Getty Images

Veronika Velez-Zuzulová je bývalá slovenská zjazdová lyžiarka. Je členkou Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica. Počas kariéry ju trénoval jej otec Timotej Zuzula a Vladimír Kovár. Zúčastnila sa štyroch olympiád, najlepší úspech je 10. miesto v slalome na ZOH 2010 vo Vancouveri. V poradí Svetového pohára bola dvakrát na 2. a dvakrát na 3. mieste. 5-krát si vyjazdila prvenstvo vo Svetovom pohári. Po zimnej olympiáde 2018 potvrdila koniec svojej bohatej kariéry, neobjavila sa ani v pretekoch svetového pohára. 

Celý po mame a tatovi: Pozrite, ako lyžuje synček Veroniky Velez Zuzulovej
Video 27.1. 12:40

VIDEO Celý po mame a tatovi: Pozrite, ako lyžuje synček Veroniky Velez Zuzulovej

Jablko nepadlo ďaleko od stromu. Trojročný syn lyžiarky Veroniky Velez Zuzulovej a lyžiarskeho trénera Romaina Veleza Jules je na lyžiach ako doma.

...
Lyžovanie 30.11. 2021 8:03

FOTO Hrala jej na nervy: Shiffrinová je inteligentná. Peťu rozhádzala, myslí si Timotej Zuzula

Pre Petru Vlhovú (26) mala byť v nedeľu v americkom Killingtone výhoda, že trať 2. kola staval asistent jej trénera Matej Gemza. Stal sa však pravý opak. Naša lyžiarska hviezda sa totiž v jeho úvode dopustila chyby, ktorú síce ustála, no stratila drahocenný čas a víťazstvo tak v podstate ako na podnose „darovala“ domácej Mikaele Shiffrinovej.

Aj Timotej Zuzula sa stotožnil so slovami Livia Magoniho, že naša lyžiarka nevyužíva svoj potenciál naplno.
Lyžovanie 9.4. 2021 8:30

ROZHOVOR Timoteja Zuzulu koniec Livia Magoniho nezaskočil: Ľuďom okolo Vlhovej dochádza dych

BRATISLAVA - Päťročná spolupráca je na konci. Slovenskú lyžiarku Petru Vlhovú (25) už nebude v novej sezóne trénovať Livio Magoni (57), ktorý rodáčku z Liptovského Mikuláša dotiahol k zisku veľkého krištáľového glóbusu. Jeho koniec neprekvapil ani Timoteja Zuzulu, ktorý sa navyše stotožnil so slovami talianskeho odborníka a pomenoval, čo Petre chýba k tomu, aby svoj úspech dokázala pretaviť aj na svetovej úrovni.

Zuzulová je na Vlhovú ohromne hrdá. Nechýbali ani slzy šťastia.
Lyžovanie 20.3. 2021 17:30

Obrovské emócie kvôli Vlhovej úspechu: Nádherné slová legendárnej Veroniky Zuzulovej!

Šťastný deň pre Slovensko! Naša lyžiarska kráľovná Petra Vlhová získala veľký krištáľový glóbus. Obrovský úspech dojal aj lyžiarsku legendu Veroniku Velez Zuzulovú.

Na archívnej snímke Timotej Zuzula.
Lyžovanie 20.3. 2021 10:30

Timotej Zuzula na rovinu: Ani Vlhovej veľký glóbus nič nezmení, jej úspech zapadne prachom!

Petra Vlhová (25) má na dosah veľký glóbus. Ak by sa jej to podarilo, bude to podľa lyžiarskeho experta Timoteja Zuzulu (62) pre ňu, jej tím i fanúšikov splnenie krásneho sna, no na pomeroch v slovenskom lyžovaní nezmení tento obrovský úspech nič.

Veronika Velez Zuzulová a Petra Vlhová.
Lyžovanie 11.3. 2021 15:01

Velez-Zuzulová reaguje na rozruch okolo Shiffrinovej: Prečo Vlhovú doma nevítali klavírom?

Obrovský slalom v Jasnej a sťažnosti Mikaely Shiffrinovej po pretekoch spustili lavínu reakcií. Bývalá lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová taktiež okomentovala lyžiarsku kauzu.

Veronika Velez-Zuzulová si nechala vyrobiť prsteň s jedinečným príbehom.
Lyžovanie 25.2. 2021 10:01

Ružové zlato a brilianty. Veronika Velez-Zuzulová si dopriala šperk s jedinečným príbehom

Dopriala si šperk na mieru. Veronika Velez-Zuzulová nosí na ruke prsteň, ktorému dominujú zimné a lyžiarske objekty.

Vladimír Kovár zomrel na zástavu srdca.
Lyžovanie 4.2. 2021 12:08

Šok z lyžovania: Zomrel slovenský reprezentant, ktorý sa staral Velez Zuzulovej o lyže

Smutnú správu o smrti lyžiarskeho svetobežníka Vladimíra Kovára (†42) priniesol Slovenská lyžiarska asociácia, ktorý pracoval ako šéftréner juniorskej reprezentácie v alpskom lyžovaní.

Vlhová bola v cieli poriadne sklamaná, pretože jej pódium ušlo len o vlások.
Lyžovanie 17.1. 2021 7:10

FOTO Sklamanej Vlhovej uniklo pódium len o vlások: Neuveríte, kto utešoval našu hviezdu v cieli

KRANJSKA GORA - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová (25) po utorkovom nočnom slalome vo Flachau skončila tesne pod stupňami aj v sobotňajšom obrovskom slalome v Kranjskej Gore. Toto umiestnenie ju mrzí, v nedeľňajších pretekoch sa chce dostať vyššie. Naša hviezda bola v cieli očividne rozladená a utešovať ju musela jej ikonická krajanka.

Petra Vlhová.
Lyžovanie 11.1. 2021 10:01

Vlhová si musela nájsť nový tím: Američania povedali, že s ňou spolupracovať nebudú

Petra Vlhová urobila v tréningoch zjazdov zmenu, musela si nájsť nový tím, odhalila to bývalá slovenská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová.

Petra Vlhová sa rozhodla pripravovať na Slovensku v Jasnej.
Lyžovanie 10.12. 2020 8:31

FOTO Nečakané stretnutie Vlhovej v Jasnej: Keď ju zbadala, nemohla tomu uveriť

JASNÁ – Slovenská lyžiarska hviezda Petra Vlhová (25) mala počas víkendu voľno, nakoľko sa kvôli nepriaznivému počasiu zrušili preteky v St. Moritzi. Naša slalomárka sa nečakane odcestovala pripravovať na domáce kopce. Na svahu stretla svoj dlhoročný vzor.

Veronika Velez-Zuzulová.
Lyžovanie 9.12. 2020 8:06

Velez-Zuzulová prekonala koronavírus: Život na Slovensku je voľnejší ako vo Francúzsku

Počas pandémie koronavírusu bývala vo Francúzsku aj na Slovensku, a tak vie porovnávať život aj opatrenia v oboch krajinách. Bývalá slovenská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová v rozhovore pre Šport24.sk odkryla súkromie a odhalila, ako zvláda s rodinkou náročné mesiace aj ako zvládla koronavírus, ktorým sa nakazila.

Veronika Velez-Zuzulová.
Lyžovanie 4.12. 2020 22:00

Velez-Zuzulová o konfliktoch so SLA: Vydieracie telefonáty a nočné hľadania notára (ROZHOVOR)

Dobre vie, aké to je bojovať so Slovenskou lyžiarskou asociáciou. Veronika Velez-Zuzulová si toho počas aktívnej kariéry zažila viac než dosť. Ako tvrdí, viac energie musela venovať ťahaniciam s asociáciou ako samotnému športu. O nekončiacich sporoch so SLA aj o aktuálnom odchode členov z asociácie či problémoch slovenského lyžovania hovorila v rozhovore pre Šport24.sk.

Timotej Zuzula.
Lyžovanie 3.12. 2020 5:01

Zuzula pre Šport24.sk: Vedenie SLA nesiaha Vlhovej ani po päty. Slovensko je vo svete na hanbu

Petra Vlhová, ako aj ďalší členovia Slovenskej lyžiarskej asociácie, urobili radikálny krok. Po dlhodobých sporoch vystúpili z asociácie. Náročnú situáciu a vzťahy medzi lyžiarmi a SLA pozná aj Timotej Zuzula, otec a bývalý tréner svojej dcéry Veroniky. Ten v rozhovore pre Šport24.sk reagoval nielen na krok odídencov zo SLA, ale konkrétne popísal, čo v slovenskom lyžovaní nefunguje a čo je potrebné zmeniť.

Boris Valábik so snúbenicou Luciou Pollákovou a svadby Mariána Hossus Marekom Hamšíkom.
Ostatné 1.6. 2020 0:01

FOTO Valábik sa toto leto žení: Inšpiruje sa LUXUSNÝMI svadbami Hossu, Sagana, Hamšíka a Cháru?

Bývalý slovenský hokejista a lámač ženský sŕdc Borisa Valábik (34) chystá už o pár týždňov svadbu. Jeho vyvolenou sa stane Lucia Polláková, s ktorou sa zoznámil pred tromi rokmi na Strednej odbornej policajnej škole v Pezinku, kde boli spolužiaci.