Tour de France - Peter Sagan

Tour de France

Martin Domok

Tour de France sú etapové preteky profesionálnych cyklistov, trvajúce vyše troch týždňov, vždy v júli. Majú 21 etáp. Tour sa uskutočňuje každoročne už od roku 1903 vo Francúzsku, výnimkou bola prvá svetová vojna a druhá svetová vojna. Dnes je jednou z najdôležitejších športových udalostí roka. V hodnotení cyklistických pretekov ProTour podľa Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) sú ako jediné cyklistické preteky zaradené do najvyššej kategórie A. Väčšina etáp vedie cez Francúzsko, ale je bežné, že niektoré etapy zavítajú aj do okolitých štátov, napríklad do Talianska, Španielska, Švajčiarska, Belgicka, Luxemburska a Nemecka, ale aj do nesusediacich krajín, napríklad do Írska, Spojeného kráľovstva alebo Holandska. Tri týždne trvajúce preteky zvyčajne zahŕňajú dva dni voľna, ktoré sa často využívajú na presun medzi etapami. Tour de France sa doteraz zúčastnilo trinásť Čechov a Slovákov. Ako prvý Slovák štartoval na pretekoch Milan Jurčo. Najúspešnejšími jazdcami sú Peter Sagan so siedmimi účasťami, jedenástimi individuálnymi etapovými víťazstvami a ziskom šiestich zelených dresov, ktoré sú v celej histórii rekordné.  Ján Svorada s ôsmimi štartmi a tromi individuálnymi etapovými víťazstvami. V ročníku 2012 bolo Slovensko rekordne zastúpené bratmi Petrom a Martinom Velitsovcami a Petrom Saganom. Sagan vyhral 3 etapy a zelený dres pre víťaza bodovacej súťaže

Peter Sagan
Cyklo 24.8. 11:02

Sagan nebude jednotkou počas pretekov v nemeckom Hamburgu: Prednosť dostal domáci Ackermann

Na Petra Sagana (29) čakajú po Tour de France v nedeľu prvé ostré preteky. Rýchlik zo Žiliny sa v nedeľu postaví na štart klasiky s názvom EuroEyes Cyclassics Hamburg 2019. Podľa doterajších informácií však nebude šprintérskym lídrom svojho tímu.

Peter Sagan po zisku rekordného siedmeho zeleného dresu.
Cyklo 22.8. 19:30

Nový predátor v Saganovom rybníku: Je Tourminátorova pozícia v Bore ohrozená?

Na Slováka Petra Sagana čakajú po Tour de France cez víkend prvé ostré preteky. Rýchlik zo Žiliny sa v nedeľu postaví na štart klasiky s názvom EuroEyes Cyclassics Hamburg 2019. Podľa doterajších informácií však nebude šprintérskym lídrom svojho tímu.

Z obťažovania obvinila šéfa tímu belgická cyklistka Tara Gins.
Ostatné 16.8. 22:30

Svetová cyklistika čelí ďalšej hanbe. Keď neúraduje doping tak harašment!

Medzinárodná cyklistická únia musí vyšetrovať nepríjemný prípad. V jednom z tímov nižšej kategórie malo údajne prísť k sexuálnemu obťažovaniu. Obvineniam čelí samotný šéf stajne, ktorá pochádza z Belgicka.

Po konci stajne Tinkof Saxo sa cesty oboch cyklistov rozdelili.
Cyklo 13.8. 18:29

Šprintérsky vláčik Petra Sagana by mal mať viac pary: Rysuje sa zaujímavá posila!

Po Tour de France sa vo svetovej cyklistike naplno rozbehol prestupový kolotoč. Pred budúcou sezónou zmenili tímovú príslušnosť napríklad Elia Viviani, Matteo Trentin či Mikael Landa. Nové meno by sa malo objaviť aj po boku Petra Sagana v stajni Bora Hansgrohe.

Žilina - Zdržal sa krátko. Cyklista Peter Sagan (29) sa po Tour de France na niekoľko hodín vrátil domov.
Cyklo 9.8. 5:00

EXKLUZÍVNE FOTO Peter Sagan sa s manželkou Katkou na Slovensku obchádzal

Žilina - Zdržal sa krátko. Cyklista Peter Sagan (29) sa po Tour de France na niekoľko hodín vrátil domov.

Peter Sagan sa v Bratislave venoval najprv novinárom a potom fanúšikom.
Cyklo 8.8. 9:05

Náročný program Sagana mu nedá vydýchnuť ani po Tour: Berie mu to najcennejšie!

Sagan sa vrátil domov! Sedemnásobný víťaz zeleného dresu na najznámejších cyklistických pretekoch sveta Tour de France sa po vyše mesiaci vrátil opäť na Slovensko. Cestu pod Tatry mal veru poriadne náročnú. Letel až z ďalekej Panamy, aby sa desiatky minút venoval svojim fanúšikom!

Froome prvýkrát prehovoril po ťažkom zranení. Slová plné bolesti naháňajú strach.
Tour de France 3.8. 16:30

Froome prvýkrát prehovoril po ťažkom zranení: Slová plné bolesti naháňajú strach

Londýn 3. augusta (TASR) - Britský cyklista Christopher Froome plánuje štartovať na Tour de France 2020. Štvornásobný víťaz prestížnych pretekov prišiel o ročník 2019 vinou pádu počas kontroly trate časovky na Critérium du Dauphiné.

Zabel vyhral na Tour de France zelený dres šesťkrát po sebe.FILE - In this Sept. 26, 2008 file photo Germany's cyclist Erik Zabel answers reporters' questions a press conference, at the road World cycling Championships, in Varese, Italy. Retired rider Zabel
Cyklo 2.8. 15:06

Legendárny cyklista Erik Zabel poslal Saganovi odkaz po prekonaní jeho rekordu

V nedeľu si Peter Sagan (29) priviezol do Paríža siedmy zelený dres na Tour de France. Prekonal tak šesť zápisov legendárneho Erika Zabela. Legendárny Nemec sa cíti poctený, že sa to podarilo práve Tourminátorovi.

Peter Sagan po zisku rekordného siedmeho zeleného dresu.
Ostatné 2.8. 11:06

Saganovi nestačil ani siedmy zelený dres: Vlhová ho aj tak tromfla!

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová (24) sa cyklistike síce profesionálne nevenuje, ale predsa sa jej podarilo tromfnúť Petra Sagana (29). Tomu nestačilo ani získanie už siedmeho zeleného dresu. V čom ho tromfla? Všetko prezradil jej kondičný tréner.

Peter Sagan ešte na Tour de France.
Cyklo 1.8. 19:00

Peter Sagan utiekol po Tour de France preč z Európy. Teraz objavuje krásy latinskej Ameriky!

Po Tour de France sa v Európe príliš dlho nezdržal. Peter Sagan sa iba pár hodín po tom, čo mu na Champs-Élysées navliekli siedmykrát v kariére zelený dres zbalil a opustil starý kontinent. Jeho cieľovou destináciou sa tentoraz stala karibská Panama.

Peter Sagan je jednoznačne najväčšou hviezdou Bory.
Tour de France 31.7. 18:30

Bora Hansgrohe je druhá na svete. Tvrdá práca priniesla svoje ovocie!

Bora Hansgrohe je aj vďaka výsledkom Petra Sagana už dlhšiu dobu vo svete poprednou cyklistickou stajňou. Potvrdzuje to aj aktuálny rebríček Medzinárodnej cyklistickej únie. V ňom Bora figuruje na druhom mieste.

Peter Sagan po zisku rekordného siedmeho zeleného dresu.
Tour de France 31.7. 12:00

Osobnosti cyklistiky prehovorili o 7 zelených dresoch Sagana: Prekoná jeho rekord niekto?

BRATISLAVA - Slovenský cyklista Peter Sagan (29) je rekordérom v počte zelených dresov na Tour de France. Získal ich už sedem, čo je historický rekord najslávnejších pretekov na svete. Šport24.sk zisťoval medzi samotnými jazdcami a osobnosťami tohto športu, či ešte niekto niekedy prekoná rekord nášho Tourminátora.

Andy Schleck kontroluje pred etapou bicykle.
Tour de France 31.7. 9:00

Jeden deň s hviezdami cyklistiky! Etapu sme zažili s bývalým šampiónom Schleckom!

Tour de France bola okrem cyklistov bojujúcich na cestách plná aj bývalých hviezd, ktoré už svoju aktívnu kariéru ukončili, no z kolotoča cyklistiky nevypadli úplne. Svojimi postrehmi a spoločnosťou približovali súboje pretekárov fanúšikom.

Nemá sa veru za čo hanbiť! Sexi modelka Mariam Agredano, ktorá sa počas celej Tour de France až príliš často pohybovala pri našom Petrovi Saganovi (29), sa za svoje dokonalé krivky očividne nehanbí. Španielka vystavuje svoje telo na obdiv často, no pred dvoma rokmi odhodila všetky zábrany a predviedla sa tak, ako ju stvorila príroda.
Tour de France 30.7. 23:30

FOTO Šokujúca minulosť modelky, ktorá sa motala okolo Sagana: Pre pánsky magazín ukázala všetko

BRATISLAVA - Nemá sa veru za čo hanbiť! Sexi modelka Mariam Agredano, ktorá sa počas celej Tour de France až príliš často pohybovala pri našom Petrovi Saganovi (29), sa za svoje dokonalé krivky očividne nehanbí. Španielka vystavuje svoje telo na obdiv často, no pred dvoma rokmi odhodila všetky zábrany a predviedla sa tak, ako ju stvorila príroda.

Tour de France, Peter Sagan
Tour de France 30.7. 18:32

Peter Sagan na Tour de France: 8 štartov, rekordných 7 zelených dresov

Peter Sagan patrí medzi najlepších cyklistov súčasnosti. Zisk zeleného dresu na prestížnych pretekoch sa pre neho stáva samozrejmosťou. Od svojej premiéry sa mu každý ročník, okrem roku 2017 kedy bol diskvalifikovaný, podarilo vyhrať bodovaciu súťaž.