Štefan Svitko

FB Štefan Svitko fanclub

Štefan Svitko je slovenský motocyklový pretekár. Prvý štart na Rely Dakar v roku 2010 pretavil na celkovú 13. pozíciu, čím sa stal najúspešnejším nováčikom. V nasledujúcom ročníku bol nútený odstúpiť po 8. etape pre poruchu motocykla, hoci sa priebežne pohyboval v prvej desiatke. Rallye Dakar 2012 odzrkadľoval skúsenosť a zohranosť tímu, čo v konečnom hodnotení Svitka vynieslo na celkové 5. miesto. V nasledujúcom ročníku bol pre zranenie nútený predčasne odstúpiť po 12. etape. Jazdecké umenie potvrdil opäť v Dakare 2014, keď sa umiestnil na 9. mieste. Na Dakar 2015 štartoval za Slovnaft team na KTM Rally Replica 450, ktorá predstavovala technicky konkurencieschopný stroj. Mechanikom v tíme bol Zlatko Novosád a trojicu doplnil Maroš Kubačka.[9] Po sérii vyrovnaných výkonov a pravidelnom umiestnení v prvej desiatke napokon skončil na konečnom 5. mieste. Dakar 2016 skončil po sérii výborných výsledkov na celkovom 2. mieste. V ročníku 2019 sa Štefan Svitko postupne prepracoval na priebežné 8. miesto, no pre poruchu motocykla v 8. etape musel odstúpiť. Pôvodné informácie o ťažkom páde a poranení hlavy sám vyvrátil.

Štefan Svitko obsadil v 1. etape Rely Dakar 14. priečku.
Moto 3.1. 15:27

Svitko skončil v 1. etape na 14. mieste, celkovo je 15., lídrom Price

Bisha - Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko obsadil v 1. etape Rely Dakar 14. priečku. Za víťazom Tobym Priceom zaostal o 9:39 minúty. Ďalší Slováci Martin Benko a Erik Vlčák sa umiestnili na 56. resp. 70. mieste.

Štefan Svitko  obsadil v prológu tohtoročnej Rely Dakar 21. priečku.
Moto 2.1. 16:51

Štefan Svitko má za sebou prológ na Dakare. Ďalší dvaja Slováci skončili pri sebe

Džidda - Slovenský motocyklový jazdec Štefan Svitko zo Slovnaft Rally Teamu obsadil v prológu tohtoročnej Rely Dakar 21. priečku. Za víťazným Američanom Rickym Brabcom zaostal o 37 sekúnd.

V dejisku Rely Dakar 2021 sú už aj Ivan Jakeš (vľavo) a Erik Vlčák (vpravo), na fotografii s arabským pretekárom Mohammedom Al Balooshim, s ktorým sa na rely pripravovali. Žiaľ, Ivan Jakeš musel pre koronavírus z rely ešte pred jej začiatkom odstúpiť.
Moto 1.1. 10:00

Na štarte Rely Dakar 2021 sú aj traja Slováci: Tieto nástrahy ich čakajú počas 7 646 km

Hoci so zmenami, no Rely Dakar 2021 štartuje. Už zajtra je na programe prológ podujatia, ktorý sa uskutoční v saudskoarabskej Džidde. Na štart sa v kategórii motocyklistov postavia aj traja Slováci. Aké majú šance na úspech?

Štefan Svitko pôjde už svoju 12. Rely Dakar.
Moto 31.12. 2020 12:00

Štefan Svitko o hlúpostiach na Rely Dakar 2021: Už to pripomína sci-fi film

Krátko po Novom roku sa v Saudskej Arábii uskutoční už 43. ročník prestížnej Rely Dakar. Tentoraz sa účasť Slovákov na tomto podujatí rozšíri na štyroch pretekároch. Organizátori pre účastníkov pripravili množstvo noviniek, ktoré sú však podľa Štefana Svitka pritiahnuté za vlasy.

Štefana Svitka čaká už 12.
Moto 30.11. 2020 17:03

Môže štartovať aj zajtra. Štefan Svitko je pripravený Rely Dakar

Bratislava - Najúspešnejší slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko vo farbách Slovnaft Rally Teamu sa pripravuje na svoj dvanásty štart na Rely Dakar. Na motocykli KTM 450 Rally Replica s továrenskou podporou priamo od výrobcu chce zo seba vydať maximum a preteky zdolať bez ujmy na zdraví.

Štefan Svitko zažil hrozný pád vo výške 2 000 m n.m.
Moto 30.8. 2020 13:30

Hrozivý pád pretekára Štefana Svitka: Čo sa mu stalo osudným na Rally Grécka?

Hrozná smola. Motocyklový pretekár Štefan Svitko musel predčasne ukončiť svoje účinkovanie na Rally Grécka. V šiestom dni pretekov zažil hrozný pád a ešte strastiplnejšiu záchranu.

Štefan Svitko na tohtoročnom Dakare.
Moto 20.1. 2020 20:00

Dakar poznačila smrť a zranenia: V jednej z etáp nestačil na odvoz zranených počet vrtuľníkov!

Premiérový Dakar na ázijskom svetadieli bol žiaľ poznačený veľkou tragédiou a množstvom pádov či zranení. O život prišiel portugalský motocyklista Paulo Goncalves a v kritickom stave je ešte stále holandský motocyklista Edwin Straver. Náročnosť podmienok dokumentuje aj fakt, že v jednej z etáp nestačili prenášať zranených pretekárov.

Slovenského motocyklistu prišla na letisko čakať manželka Katarína aj s ich dcérkami Sofiou a Sárou.
Moto 20.1. 2020 9:30

Manželka Svitka mala po tragickej havárii na Dakare o pretekára strach: Chcela, aby skončil

Slovenský motocyklista Štefan Svitko (37) je živý a zdravý späť na Slovensku. Z Rely Dakar, ktorá sa konala premiérovo v Saudskej Arábii, sa vrátil včera popoludní. So sebou si okrem konečného 11. miesta priniesol aj nepríjemný zážitok spojený so smrťou portugalského motocyklistu Paula Goncalvesa († 40).

Prílet Štefana Svitka na rakúske letisko Schwechat po skončení Rally Dakar 2020
Moto 19.1. 2020 17:02

Svitkov emotívny príchod z Rely Dakar: ZÁBERY, pri ktorých sa tisnú slzy do očí

Slovenský motocykový pretekár Štefan Svitko (37) priletel v nedeľu z 42. ročníka Rely Dakar. Slovák obsadil výborné 11. miesto a ihneď po prílete na letisko sa emotívne zvítal so svojou manželkou a dvoma dcérkami.

Video 17.1. 2020 12:00

Zdroj: Instagram

Štefan Svitko.
Moto 17.1. 2020 9:35

Svitko obsadil na Dakare celkové 11. miesto, vyhral Brabec

HARADH - Slovenský motocyklista Štefan Svitko na KTM obsadil 11. miesto v celkovom poradí Rely Dakar.

Štefan Svitko je po piatej etape už v elitnej desiatke.
Moto 16.1. 2020 20:45

Svitko sa po penalizácii súpera posunul o priečku vyššie: Obsadil 14. miesto

Slovenský motocyklista Štefan Svitko na KTM obsadil v 11. etape motoristických pretekov Rely Dakar 14. miesto so stratou 17:58 minút na víťazného Čiľana Pabla Quintanillu. V celkovom poradí klesol o jednu priečku na 11. pozíciu. Štvrtkový špeciál zo Shubaytahu do Haradhu mal dĺžku 379 km.

Moto 15.1. 2020 12:25

Svitko v 10. etape Dakaru stratil: Špeciál skrátili pre silný vietor

SHUBAYTAH - Slovenský motocyklista Štefan Svitko obsadil v 10. etape motoristických pretekov Rely Dakar až 29. miesto s viac ako polhodinovou stratou na víťaza Španiela Joana Barredu Borta. V celkovom poradí mu naďalej patrí 10. priečka. Stredajší špeciál z Haradhu do Shubaytahu skrátili z 534 na 233 km, dôvodom bol silný vietor.

Moto 14.1. 2020 14:40

Svitko v 9. etape Rely Dakar sedemnásty: Slovenský pretekár udržal prvú desiatku

RIJÁD - Slovenský motocyklista Štefan Svitko obsadil v utorkovej 9. etape motoristických pretekov Rely Dakar 17. miesto. V celkovom poradí mu aj naďalej patrí 10. priečka.

Organizátori dostali echo o 10.08 h, leteckí záchranári ho našli o osem minút neskôr bez pulzu.
Moto 14.1. 2020 11:01

Smrť pretekár na Dakare zasiahla súperov, no najmä manželku a deti: Už nikdy ich neobjíme

Nie nadarmo sa o nej hovorí ako o najťažšom podujatí na svete. Rely Dakar si cez víkend vyžiadala už svoju 25. obeť v histórii, keď sa nešťastná nehoda stala osudnou portugalskému motocyklistovi Paulovi Goncalvesovi († 40). Za charizmatickým jazdcom neplakali len jeho súperi, ale najmä najbližšia rodina.