menu
Štefan Svitko

FB Štefan Svitko fanclub

Štefan Svitko je slovenský motocyklový pretekár. Prvý štart na Rely Dakar v roku 2010 pretavil na celkovú 13. pozíciu, čím sa stal najúspešnejším nováčikom. V nasledujúcom ročníku bol nútený odstúpiť po 8. etape pre poruchu motocykla, hoci sa priebežne pohyboval v prvej desiatke. Rallye Dakar 2012 odzrkadľoval skúsenosť a zohranosť tímu, čo v konečnom hodnotení Svitka vynieslo na celkové 5. miesto. V nasledujúcom ročníku bol pre zranenie nútený predčasne odstúpiť po 12. etape. Jazdecké umenie potvrdil opäť v Dakare 2014, keď sa umiestnil na 9. mieste. Na Dakar 2015 štartoval za Slovnaft team na KTM Rally Replica 450, ktorá predstavovala technicky konkurencieschopný stroj. Mechanikom v tíme bol Zlatko Novosád a trojicu doplnil Maroš Kubačka.[9] Po sérii vyrovnaných výkonov a pravidelnom umiestnení v prvej desiatke napokon skončil na konečnom 5. mieste. Dakar 2016 skončil po sérii výborných výsledkov na celkovom 2. mieste. V ročníku 2019 sa Štefan Svitko postupne prepracoval na priebežné 8. miesto, no pre poruchu motocykla v 8. etape musel odstúpiť. Pôvodné informácie o ťažkom páde a poranení hlavy sám vyvrátil.

Na snímke najúspešnejší slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko počas tlačovej konferencie po návrate zo 44. ročníka Rely Dakar v Bratislave v nedeľu 16. januára 2022. FOTO TASR - Pavel Neubauer
Moto 16.1. 13:42

VIDEO Svitko sa vrátil z Dakaru: Chýbalo mi šťastie, ale prvýkrát som nepribral

Bratislava - Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko je spokojný so svojím výkonom na 44. ročníku Rely Dakar. V Saudskej Arábii obsadil na legendárnom podujatí v celkovom hodnotení dvanáste miesto.

VIDEO Svitko po Dakare: Prvýkrát som nepribral, inak je to vždy 3-4 kilá
Video 16.1. 13:34

Zdroj videa: TASR - Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko je spokojný so svojím výkonom na 44. ročníku Rely Dakar. V Saudskej Arábii obsadil na legendárnom podujatí v celkovom hodnotení dvanáste miesto.

VIDEO Podľa Svitka bol tento Dakar veľmi náročný, skončil kvôli motoru
Video 16.1. 13:32

VIDEO Štefan Svitko sa dnes vrátil z Rallye Dakar, skončil na 12 mieste
Video 16.1. 13:30

Dôjdu účastníci tohtoročného Dakara na čele s naším Štefanom Svitkom do cieľa?
Moto 13.1. 21:33

Svitko pred poslednou etapou verí, že na Rely Dakar skončí v najlepšej desiatke

Bisha - Slovensky motocyklista stráca na desiateho Austrálčana Tobyho Pricea 71 sekúnd.

Moto 13.1. 11:40

Svitko sa sna a o prvej desiatke nevzdáva: V 11. etape Dakaru opäť medzi najlepšími

Bisha 13. januára (TASR) - Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko obsadil vo štvrtkovej 11. etape 44. ročníka Rely Dakar 10. miesto. Na víťaza Kevina Benavidesa z Argentíny stratil 17:51 minúty a v celkovom hodnotení sa posunul na jedenáste miesto.

Štefan Svitko sa posúva celkovým poradím Dakaru.
Moto 12.1. 12:59

Svitko sa posunul v 10. etape po penalizácii Borta na šieste miesto

Bisha - Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko obsadil v stredajšej 10. etape 44. ročníka Rely Dakar 6. miesto. Tridsaťdeväťročný jazdec bol pôvodne siedmy, no po štvorminútovej penalizácii Španiela Joana Barredu Borta sa posunul a prekonal tak svoj najlepší tohtoročný etapový výsledok.

Moto 11.1. 19:03

Svitka na Dakara dotatočne penalizovali. Klesol o päť miest a vypadol z elitnej desiatky

Wadi ad Dawasir - Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko obsadil v utorkovej 9. etape 44. ročníka Rely Dakar 33. miesto, hoci pôvodne bol dvanásty.

Štefan Svitko.
Moto 10.1. 11:24

Svitko v 11. etape tesne za elitnou desiatkou. Celkovo sa v nej drží

Wadi ad Dawasir 10. januára (TASR) - Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko obsadil v pondelkovej 8. etape 44. ročníka Rely Dakar 11. miesto. V celkovom poradí mu patrí 8. pozícia. V pondelok sa z víťazstva tešil Brit Sam Sunderland, ktorý sa tiež dostal opäť na čelo celkového poradia.

Štefan Svitko obsadil v 6. etape 7. miesto.
Moto 7.1. 18:33

Svitko po 6. etape Dakaru: "Vedeli sme, že základ bude prísť do cieľa bez pádu"

Rijád - Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko obsadil v 6. etape 44. ročníka Rely Dakar 7. miesto a rovnaká priečka mu patrí aj v celkovom poradí.

Moto 7.1. 17:30

Dostane Svitko na Dakare stopku? Francúzi chcú šokujúco zrušiť najslávnejšiu rely!

PARÍŽ - Francúzsko zvažuje zrušenie prebiehajúcej Rely Dakar po explózii v Saudskej Arábii, ktorá vážne zranila francúzskeho pretekára a úrady ju vyšetrujú ako možný teroristický útok.

Štefan Svitko na Rely Dakar.
Moto 6.1. 12:06

Svitko v 5. etape Rely Dakar na 18. mieste: Slovák sa v celkovom poradí drží v TOP 10

Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko skončil vo štvrtkovej 5. etape 44. ročníka Rely Dakar na 18. mieste.

Moto 5.1. 19:33

Na Dakare padali dodatočné tresty a menili výsledky. Štefan Svitko si o dve miesta polepšil

Rijád - Slovenský motocyklový jazdec Štefan Svitko pôvodne obsadil v etape 10. miesto. Po penalizáciách Petrucciho a Brabeca skončil napokon na 8. pozícii.

Moto 5.1. 11:57

Svitko aj vo štvrtej etape Dakaru skončil v prvej desiatke. V celkovom poradí si drží 9. miesto

Slovenský motocyklový jazdec Štefan Svitko obsadil v stredajšej 4. etape 44. ročníka Rely Dakar 10. miesto.

Moto 4.1. 10:36

Svitko v 3. etape zaostal, v celkovom poradí si udržal miesto v prvej desiatke

Al Artawiya 4. januára (TASR) - Slovenský motocyklový jazdec Štefan Svitko obsadil v skrátenej utorňajšej 3. etape 44. ročníka Rely Dakar 19. miesto.