Štefan Svitko

FB Štefan Svitko fanclub

Štefan Svitko je slovenský motocyklový pretekár. Prvý štart na Rely Dakar v roku 2010 pretavil na celkovú 13. pozíciu, čím sa stal najúspešnejším nováčikom. V nasledujúcom ročníku bol nútený odstúpiť po 8. etape pre poruchu motocykla, hoci sa priebežne pohyboval v prvej desiatke. Rallye Dakar 2012 odzrkadľoval skúsenosť a zohranosť tímu, čo v konečnom hodnotení Svitka vynieslo na celkové 5. miesto. V nasledujúcom ročníku bol pre zranenie nútený predčasne odstúpiť po 12. etape. Jazdecké umenie potvrdil opäť v Dakare 2014, keď sa umiestnil na 9. mieste. Na Dakar 2015 štartoval za Slovnaft team na KTM Rally Replica 450, ktorá predstavovala technicky konkurencieschopný stroj. Mechanikom v tíme bol Zlatko Novosád a trojicu doplnil Maroš Kubačka.[9] Po sérii vyrovnaných výkonov a pravidelnom umiestnení v prvej desiatke napokon skončil na konečnom 5. mieste. Dakar 2016 skončil po sérii výborných výsledkov na celkovom 2. mieste. V ročníku 2019 sa Štefan Svitko postupne prepracoval na priebežné 8. miesto, no pre poruchu motocykla v 8. etape musel odstúpiť. Pôvodné informácie o ťažkom páde a poranení hlavy sám vyvrátil.

Moto 17.1. 17:37

Svitko je s 8. miestom na Dakare spokojný: Išiel som si svoje, nemal som výkyvy

BRATISLAVA - Slovenský motocyklový jazdec Štefan Svitko sa v sobotu 16. januára v noci vrátil zo Saudskej Arábie. Trojnásobný majster Európy a niekoľkonásobný majster SR v enduro a cross country obsadil na jedných z najprestížnejších pretekoch sveta konečné 8. miesto.

Štefan Svitko dosiahol najlepšie umiestnenie za posledných päť ročníkov na Dakare.
Moto 15.1. 11:31

Svitko skončil na Dakare ôsmy. Vlčák pri premiére na 49. mieste

Džidda - Slovenský motocyklista Štefan Svitko na stroji KTM obsadil na Rely Dakar 2021 ôsme miesto v celkovej klasifikácii. Prvé dve priečky patrili jazdcom Hondy, čo sa naposledy stalo v roku 1987. Z triumfu sa tešil Argentínčan Kevin Benavides, druhý skončil Ricky Brabec z USA. Stupne víťazov doplnil Brit Sam Sunderland na KTM.

Štefan Svitko  obsadil v prológu tohtoročnej Rely Dakar 21. priečku.
Moto 14.1. 14:02

Svitko sa po 11. etape Dakaru posunul na 9. miesto. Vyhral Sunderland

Rijád - Slovenský motocyklista Štefan Svitko obsadil v predposlednej 11. etape Rely Dakar 9. miesto a rovnaká priečka mu patrí aj v celkovom poradí.

Štefan Svitko sa dve etapy pred koncom prepracoval do elitnej desiatky.
Moto 13.1. 14:31

Svitkovi zahralo do kariet odstúpenie súpera: Po 10. etape je v elitnej desiatke

Al Ula - Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko na stroji KTM napokon obsadil v 10. etape Rely Dakar 12. miesto. Po odstúpení doterajšieho lídra Joseho Ignacia Corneja Florima, ktorý sa zranil pri páde, organizátori upravili výsledky a Svitko sa posunul o jednu priečku. V celkovom poradí sa udržal na 10. pozícii. V etape z Naúmu do Al Uly triumfoval Američan Ricky Brabec.

Štefana Svitka sprevádza na Rally Dakar prerobená dodávka.
Lyžovanie 13.1. 10:04

Svitkovi na Dakare pomáha prerobená dodávka: Má v nej všetko, čo potrebuje

Vezú si v nej celý svet. Kým najbohatšie tímy na Rally Dakar ťahajú za sebou kamióny a prepychové karavany, tak Štefan Svitko sa uskromní aj s jednou prerobenou dodávkou.

Štefan Svitko.
Moto 12.1. 13:53

Dramatická 9. etapa Rely Dakar: Svitko poskytoval pomoc zranenému pretekárovi

NAÚM - Argentínsky motocyklový jazdec Kevin Benavides na Honde triumfoval v utorkovej 9. etape Rely Dakar. Slovenský reprezentant Štefan Svitko zo Slovnaft Rally Teamu obsadil 24. priečku s odstupom 58:40 min. Celkovo sa posunul o jednu pozíciu na 11. miesto.

Daniela Ozanová má svetu čo ukázať, a tak nečudo, že v Arabskom svete, kde sa koná aj tohtoročná Rely Dakar, púta pozornosť všetkých naokolo.
Moto 12.1. 8:00

FOTO Arabi sú z nej hotoví: Svitko sa na Dakare spolieha na služby TEJTO príťažlivej manažérky!

Neodmysliteľná a atraktívna súčasť družiny. Aj tak by sa dala charakterizovať Daniela Ozanová (32), ktorá drží na tohtoročnej Rely Dakar v rukách manažérsku taktovku tímu slovenského motocyklového pretekára Štefana Svitka. Aké sú jej povinnosti a čo netradičné sa v arabskom svete od nej očakáva?

Štefan Svitko skončil v 8. etape na 14. mieste.
Moto 11.1. 13:11

Štefan Svitko došiel maratónsku etapu Dakaru na 14. mieste. Celkovo si polepšil

Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko na stroji KTM skončil v ôsmej etape Rely Dakar na 14. mieste. V celkovom hodnotení si polepšil o jednu priečku a figuruje na 12. pozícii. Jeho krajan Erik Vlčák na Husqvarne obsadil v pondelok 52. miesto, v celkovom poradí sa posunul na 49. priečku.

Moto 10.1. 12:35

Dakar: Svitko obsadil v 7. etape 18. miesto, celkovo je trinásty

SAKAKA - Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko na stroji KTM obsadil v siedmej etape Rely Dakar 18. priečku. V celkovom hodnotení si polepšil o jednu pozícii a figuruje na 13. mieste.

Štefan Svitko obsadil v 5. etape 11. miesto.
Moto 8.1. 14:14

Svitko obsadil v 6. etape 19. miesto: Pred voľným dňom je štrnásty

HA'IL - Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko na stroji KTM obsadil v šiestej etape Rely Dakar 19. priečku. V celkovom hodnotení si pohoršil o dve pozície a pred prvým voľným dňom figuruje na 14. mieste.

Moto 7.1. 13:31

Svitko obsadil v 5. etape Dakaru 11. miesto, víťazom sa stal Kevin Benavides

Rijád - Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko na stroji KTM obsadil v piatej etape Rely Dakar 11. priečku, v celkovom hodnotení si polepšil o jedno miesto a je dvanásty. Štvrtkovú etapu vyhral Argentínčan Kevin Benavides na Honde a dostal sa aj na čelo celkovej klasifikácie.

Štefan Svitko vo 4. etape Rely Dakar.
Moto 6.1. 12:31

Svitko obsadil v 4. etape Dakaru 9. miesto, celkovo si polepšil

Rijád - Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko na stroji KTM obsadil vo štvrtej etape Rely Dakar 9. priečku a v celkovom hodnotení figuruje na trinástej pozícii.

Štefanovi Svitkovi sa v tretej etape príliš nedarilo.
Moto 5.1. 12:50

Svitko v tretej etape na 22. mieste, celkovo sa prepadol na 14. priečku

Vadí ad Davásir - Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko obsadil v tretej etape Rely Dakar 22. priečku a v celkovom hodnotení vypadol z elitnej desiatky. Triumfoval Američan Toby Price. Na čelo celkovej klasifikácie sa prepracoval Američan Skyler Howes.

Moto 4.1. 13:43

Svitkovi vyšla druhá etapa Dakaru: Je už v elitnej desiatke

Vadí ad Davásir - Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko obsadil v druhej etape Rely Dakar 7. priečku.

Štefan Svitko si na pódiu vypočul, že je zo Slovinska.
Moto 4.1. 9:31

Rely Dakar začala trapasom na Svitkovi: Mali by sa učiť od Žaškova

Cez víkend sa v Saudskej Arábii začalo už 43. pokračovanie púštneho dobrodružstva Rely Dakar. Druhýkrát hostí podujatie Arabský polostrov. Šejkovia nachystali opäť pompézne preteky, aby o tom celý svet vedel. Ale aj oni doplatili na koronavírus a všetko im musia „žrať“ len diváci pred obrazovkami.