Žigo Pálffy sa na akcii nezúčastnil. "Veľmi rád by som tu videl Zdena Cígera, aj Žiga Pálffyho. Rozhodli sa však tak, že neprídu..." povedal Šatan.

Miroslav Šatan

tasr

Miroslav Šatan je súčasný prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja. V minulosti bol hokejovým útočníkom a je najlepším strelcom v histórii slovenskej reprezentácie, držiteľom jej všetkých štyroch medailí z majstrovstiev sveta a víťazom Stanley Cupu s Pittsburghom Penguins v roku 2009. V roku 2015 stvárnil postavu Zoltána Brülla vo filme Moje povstanie.vyrastal v Jacovciach pri Topoľčanoch, s hokejom začínal v klube HC VTJ Topoľčany, kde hrával juniorskú súťaž. Po dosiahnutí plnoletosti si ho v rámci povinnej vojenskej služby vybralo armádne mužstvo Dukla Trenčín. Prvý ročník 1992/93 odohral v česko-slovenskej lige, ďalší v novovzniknutej slovenskej extralige a strelil v 39 zápasoch jej základnej časti 41 gólov. V roku 1993 bol draftovaný v úvodnom drafte NHL klubom Edmonton Oilers v šiestom kole z celkového 111. miesta.V roku 1997 ho vedenie Oilers vymenilo za Barrieho Moora a Craiga Millara do Buffala Sabres. V novom klube sa dokázal rýchlo presadiť. 7. apríla 1997 strelil svoj prvý hetrik v NHL.[1] V sezóne 1997/98 skončil na druhom mieste v mužstve v počte strelených gólov (22) a bol prvý v kanadskom bodovaní (46).

Reprezentoval na MS C do 20 rokov 1994, ZOH 1994, 2002 a 2006, 2010, MS C 1994, MS B 1995, MS 1996, 2000, 2002, 2003, 2004, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, Svetovom pohári 1996 a 2004. Celkovo odohral v slovenskej reprezentácii 183 zápasov a dal v nich 86 gólov. Hral s dresom číslo 18.

Na snímke prezident SZĽH Miroslav Šatan
Slovensko 1.10. 2020 19:45

V piatok na úvod štyri zápasy Tipos extraligy: Šatan verí, že sa to už nezmení

Bratislava - V tieni pandémie koronavírusu, za prísnych hygienických opatrení a bez účasti divákov odštartuje v piatok nový ročník najvyššej slovenskej hokejovej súťaže. Namiesto pôvodne plánovaných šiestich zápasov sa v 1. kole uskutočnia iba tri, keďže Nové Zámky, Košice i Miškovec hlásili pred spustením sezóny vo svojich kádroch pozitívne testy na ochorenie COVID-19.

Na snimke vlavo podpredseda predstvanestva HK Nitra Jan Plandora a vpravo generalny manazer MHK Zvolen Milan Canky sa fotia pri pohari pre Majstra SR v hokeji pocas tlacovej konferencie pred startom Slovnaft play off Tipsport extraligy 2014.
Hokej 25.9. 2020 21:00

Čanky nesúhlasí s verdiktom SZĽH: Od Šatana žiada ospravedlnenie

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Generálny manažér hokejového klubu MHK 32 Liptovský Mikuláš a. s. Milan Čanky nesúhlasí s dôvodmi a verdiktom Výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH), ktorý zamietol prevod licencie spoločnosti MHK 32 a.s. na nový subjekt ŠK 32 Liptovský Mikuláš. Zároveň vyzval prezidenta zväzu Miroslava Šatana, aby sa mu verejne ospravedlnil za výroky počas na jeho adresu.

Na snímke prezident SZĽH Miroslav Šatan počas mimoriadneho brífingu Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) s novinármi 24. septembra 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Slovensko 25.9. 2020 18:30

Hokejové akadémie pribudnú v každom kraji do konca roka 2023

BOJNICE - Hokejové akadémie pribudnú v každom kraji do konca roka 2023. Na ich výstavbu krajským samosprávam, okrem trenčianskej, prispeje Ministerstvo financií SR. Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) má v pláne i budovanie ďalšej potrebnej infraštruktúry.

Miroslav Šatan má ako prezident SZĽH neľahkú úlohu. Členovia výkonného výboru navyše čakajú, že im vysvetlí, akým problémom zväz čelí po zásahu NAKA.
Slovensko 24.9. 2020 11:06

FOTO Zásah NAKA v sídle SZĽH šokoval verejnosť: Na čo míňali hokejisti milióny eur od štátu?

BRATISLAVA - Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) sa dostal do centra pozornosti po utorňajšom zásahu Národnej kriminálnej agentúry. Príslušníci NAKA sa v sídle hokejového zväzu zaujímali o dokumenty súvisiace s verejným obstarávaním. Pozreli sme sa bližšie na to, do čoho vedenie nášho hokeja investovalo milióny eur v posledných rokoch.

Miroslav Šatan.
Slovensko 24.9. 2020 11:01

Šatan prehovoril o zásahu NAKA: Náš hokej dostáva rany. Ako komentuje štrajk rozhodcov?

BRATISLAVA - Vedenie Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) je pripravené plne spolupracovať s vyšetrovateľmi, ktorí vyšetrujú pochybenia v súvislosti s verejným obstarávaním na nákup hokejok.

Kým v minulosti Žigmund Pálffy a Miroslav Šatan spoločne oslavovali náš jediný titul majstra sveta, dnes patrí bývalý skvelý útočník ku kritikom súčasného prezidenta SZĽH a svojho niekdajšieho spoluhráča.
Slovensko 22.9. 2020 18:57

Pálffy a spol. sú po razii NAKA na hokejovom zväze rozhorčení: Od Šatana žiadajú TOTO!

BRATISLAVA - Neželaná návšteva! Do sídla Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) v utorok zavítala Národná kriminálna agentúra (NAKA), ktorá sa zaujímala o veci súvisiace s verejným obstarávaním. Zväz potvrdil, že viacero jeho funkcionárov už bolo vypovedať. Tieto informácie rozhorčili niekoľkých členov Výkonného výboru SZĽH na čele so Žigmundom Pálffym (48).

Štátny tajomník ministerstva školstva pre šport Ivan Husár zvolal vo štvrtok stretnutie čelných predstaviteľov desiatich našich športových zväzov, aby rokovali o finančnej pomoci od štátu.
Ostatné 18.9. 2020 17:01

Štátny tajomník pre šport na rovinu po rokovaní so zväzmi: Z našich top súťaží budú amatérske

BRATISLAVA - Slovenský šport sa počas pandémie koronavírusu dostal na kolená. Štátny tajomník ministerstva školstva pre šport Ivan Husár zvolal vo štvrtok stretnutie čelných predstaviteľov desiatich našich športových zväzov, aby rokovali o finančnej pomoci od štátu. Priznal, že náš šport je v hlbokej kríze.

Na snímke prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan počas tlačovej konferencie, na ktorej predstavili nových členov vedenia SZĽH 13. augusta 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Slovensko 27.8. 2020 21:00

SZĽH pomôže klubom peniazmi z MS: Extraligisti dostanú po 50tisíc eur

BRATISLAVA - Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja (VV SZĽH) odsúhlasil pre kluby finančnú pomoc zo zisku z organizovania majstrovstiev sveta v roku 2019 v Bratislave a Košiciach. Riadiaci orgán zväzu zároveň rozhodol o zlúčení dvoch tohtoročných zasadnutí kongresu SZĽH do jedného. Ten sa bude konať v novembri.

Na snímke zľava výkonný riaditeľ Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Peter Kruľ, prezident SZĽH Miroslav Šatan a generálny sekretár SZĽH Ivan Pulkert počas tlačovej konferencie, na ktorej predstavili nových členov vedenia SZĽH.
Slovensko 13.8. 2020 11:30

Šatan predstavil nových ľudí: Na zväze bude pracovať človek, ktorý študoval na Harvarde

BRATISLAVA - Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan uvažoval o rozšírení výkonnej zložky zväzu už dlhšie. Nový výkonný riaditeľ SZĽH Peter Kruľ chce pomôcť zväzu najmä v plánovaní a koordinácii. Zároveň chce zefektívniť komunikáciu a rozhodovanie na jednotlivých oddeleniach.

Fanúšikovia väčšinou vidia len ich, ako riadia zväzy či kluby. Za každým mecenášom či šéfom športového zväzu sa skrýva manželka či priateľka.
Ostatné 13.8. 2020 9:05

Partnerky najvplyvnejších mužov slovenského športu: Pozrite sa, aké poklady skrývajú doma!

Fanúšikovia väčšinou vidia len ich, ako riadia zväzy či kluby. Za každým mecenášom či šéfom športového zväzu sa skrýva manželka či priateľka.

Šéf SZĽH Miroslav Šatan má nové posily.
Slovensko 7.8. 2020 12:30

Hokejový zväz predstavil nové tváre: Tieto mená zasadli na uvoľnené stoličky

BRATISLAVA - Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) má nového generálneho sekretára, keď na uvoľnenú stoličku po Miroslavovi Valíčkovi, ktorý sa v júni vzdal funkcie, zasadol Ivan Pulkert. Zväz zároveň obsadil aj novú pozíciu výkonného riaditeľa, stal sa ním Peter Kruľ.

Zdeno Cíger skritizoval Mira Šatana (na obrázku) za to, že ako prezident SZĽH nemá autoritu a nevie si buchnúť do stola.
Slovensko 1.7. 2020 16:30

Cíger sa bez servítky pustil do Šatana ako šéfa hokeja: Alibisticky sa schováva za iných!

BRATISLAVA - Nedal si servítku pred ústa! V hokejovom dianí to na Slovensku po odvolaní Richarda Lintnera (42) z pozície šéfa Pro-Hokeja v posledných dňoch vrie. Čoraz väčšej kritike čelí aj prezident SZĽH Miroslav Šatan (45) a voči ďalšiemu zlatému chlapcovi ostro vystúpil legendárny útočník Zdeno Cíger (50).

Na snímke Miroslav Šatan počas brífingu Slovenského zväzu ľadového hokeja k obvineniam z netransparentného nákupu hokejok pre dorastenecké kategórie.
Hokej 23.6. 2020 18:00

Šatan si o rok želá postup SR 18 i úspechy v kvalifikácii na ZOH

BRATISLAVA - Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan vyslovil presvedčenie, že "osemnástka" si o rok v domácom prostredí vybojuje postup medzi elitu. Slováci zorganizujú turnaj A-skupiny I. divízie MS hráčov do 18 rokov v Spišskej Novej Vsi, v pondelok o tom rozhodol mimoriadny kongres Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF).

Najkontroverznejším počinom predchádzajúceho vedenia marketingového oddelenia zväzu bolo vytvorenie nového loga, ktoré sa nachádzalo aj na nových dresoch. Na nich bol špeciálne upravený štátny znak, kde namiesto trojvŕšia dominujú tri pozdvihnuté hokejky, čo má symbolizovať úspech. Nie všetci tento inovatívny nápad prijali s nadšením, vrátane politikov. Nové logo z dresov zmizlo, nahradil ho štátny znak. Zväz však vytvorené logo naďalej používa ako svoju značku.
Slovensko 13.6. 2020 9:29

Nový šéf marketing SZĽH chce budovať hokejovú značku: Kontroverzné logo obhajuje!

Bratislava - Nový šéf marketingu Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) vidí rezervy vo svojom rezorte v rôznych oblastiach. Predovšetkým však v budovaní značky slovenského hokeja a v prísune informácií pre fanúšikov. Peter Janovský nahradil na poste riaditeľa oddelenia marketingu SZĽH Vladimíra Jančeka, prezident zväzu Miroslav Šatan ho už oficiálne predstavil aj médiám.

Na snímke Miroslav Šatan počas brífingu Slovenského zväzu ľadového hokeja.
Slovensko 11.6. 2020 12:16

Prezident SZĽH Miroslav Šatan načrtol HOROROVÝ scenár: Liga tento rok už (zrejme) nebude!

Fanúšikovi zaplačú. Vzhľadom na nedávne opatrenia vlády o účasti maximálne tisíc divákov na akýchkoľvek podujatiach je viac než reálne, že naša najvyššia hokejová súťaž sa tento rok už nerozbehne. Viac sa k tejto téme vyjadril prezident SZĽH Miroslav Šatan (45).