Žigo Pálffy sa na akcii nezúčastnil. "Veľmi rád by som tu videl Zdena Cígera, aj Žiga Pálffyho. Rozhodli sa však tak, že neprídu..." povedal Šatan.

Miroslav Šatan

tasr

Miroslav Šatan je súčasný prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja. V minulosti bol hokejovým útočníkom a je najlepším strelcom v histórii slovenskej reprezentácie, držiteľom jej všetkých štyroch medailí z majstrovstiev sveta a víťazom Stanley Cupu s Pittsburghom Penguins v roku 2009. V roku 2015 stvárnil postavu Zoltána Brülla vo filme Moje povstanie.vyrastal v Jacovciach pri Topoľčanoch, s hokejom začínal v klube HC VTJ Topoľčany, kde hrával juniorskú súťaž. Po dosiahnutí plnoletosti si ho v rámci povinnej vojenskej služby vybralo armádne mužstvo Dukla Trenčín. Prvý ročník 1992/93 odohral v česko-slovenskej lige, ďalší v novovzniknutej slovenskej extralige a strelil v 39 zápasoch jej základnej časti 41 gólov. V roku 1993 bol draftovaný v úvodnom drafte NHL klubom Edmonton Oilers v šiestom kole z celkového 111. miesta.V roku 1997 ho vedenie Oilers vymenilo za Barrieho Moora a Craiga Millara do Buffala Sabres. V novom klube sa dokázal rýchlo presadiť. 7. apríla 1997 strelil svoj prvý hetrik v NHL.[1] V sezóne 1997/98 skončil na druhom mieste v mužstve v počte strelených gólov (22) a bol prvý v kanadskom bodovaní (46).

Reprezentoval na MS C do 20 rokov 1994, ZOH 1994, 2002 a 2006, 2010, MS C 1994, MS B 1995, MS 1996, 2000, 2002, 2003, 2004, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, Svetovom pohári 1996 a 2004. Celkovo odohral v slovenskej reprezentácii 183 zápasov a dal v nich 86 gólov. Hral s dresom číslo 18.

Na 12. ročníku Charity Golf Cup najviac žiarila bývalá tenistka Daniela Hantuchová, ktorá opäť dokázala, že je sexi pri každej príležitosti.
Ostatné 5.8. 7:40

Golf pre charitu nabitý celebritami: Sexi Hantuchová, herci a zjavil sa tam aj tento hokejista!

VEĽKÁ LOMNICA– Hokejky vymenili za golfové palice. Na 12. ročníku Charity Golf Cup sa predstavili slovenské hokejové legendy, ale aj celebrity zo sveta šoubiznisu. Najviac však žiarila bývalá tenistka Daniela Hantuchová (36), ktorá opäť dokázala, že je sexi pri každej príležitosti.

Miroslav Šatan.
Slovensko 1.8. 13:08

Slovan dosiahol, čo chcel: Výkonný výbor SZĽH odporučil udeliť klubu licenciu

BRATISLAVA - Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) odporučil Ligovej rade udeliť tipsportligovú licenciu pre HC Slovan Bratislava.

Miroslav Šatan
Kvízy 3.7. 0:21

Ako dobre poznáte Mira Šatana? Otestujte sa, či o ňom viete všetko!

Bývalý špičkový hokejový útočník Miroslav Šatan sa po kariére vydal cestou funkcionára. Najprv bol generálnym manažérom slovenských hokejových reprezentácii a pred pár dňami uspel v prezidentských voľbách o post šéfa nášho hokeja. Skúste si, čo o ňom naozaj viete.

Hokejový Slovan nesplnil požiadavky voči hráčom a PRO-Hokej nedal odporúčanie VV SZĽH na udelenie licencie. Dokonca mu hrozí aj konkurzné konanie.
Ostatné 2.7. 18:07

Zasadnutie PRO-HOKEJA dalo odpoveď Slovanu: Nesplnili požiadavky, hrozí im aj konkurzné konanie!

BRATISLAVA - Do 1.júla mal bratislavský Slovan podať na Pro-Hokej čestné prehlásenie, že uhradil všetky podlžnosti po dobe splatnosti, alebo že sa dohodol s hráčmi na splátkových kalendároch. Lenže to sa nestalo. Situáciou sa v utorok zaoberal PRO-Hokej.

Jozef Golonka tušil, že Šatan vyhrá voľby.
Golonkoviny 1.7. 20:00

GOLONKOVINY Legenda o víťazovi prezidentských volieb: Bolo jasné, že Šatan vyhrá

Napriek tomu, že posledné tri týždne pobudol Jozef Golonka (81) v kúpeloch, pozorne sledoval, čo sa na športovom poli deje. Víťaz volieb na prezidenta SZĽH Miroslav Šatan, ho neprekvapil. Ako tvrdí, kluby sa dohodli.

Žigmund Pálffy a Miroslav Šatan.
Reprezentácie 27.6. 17:30

Žigmunda Pálffyho zvolili do výkonného výboru: Bolo jasné, že Šatan voľby vyhrá

BRATISLAVA - V stredajších voľbách na prezidenta SZĽH jasne zvíťazil Miroslav Šatan, ktorý získal 229 hlasov, kým jeho súper Jaromír Šmátrala len 99. Na kongrese zvolili delegáti aj nový výkonný výbor, kam sa prepracoval aj Žigmund Pálffy.

Takto to vyzeralo na kongrese.
Ostatné 27.6. 10:57

Pálffy si na funkciu generálneho manažéra repre netrúfa: Nemal by som na to nervy

BRATISLAVA - Žigmund Pálffy sa ako nový člen Výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) chce venovať najmä reprezentačným trénerom. Na post generálneho manažéra si netrúfa, podľa jeho slov však bude v tejto funkcii veľmi ťažké nahradiť Miroslava Šatana.

Nový prezident SZĽH Miroslav Šatan:
Ostatné 26.6. 20:51

Nový prezident SZĽH Miroslav Šatan: "Sedemdesiat percent je silný mandát"

Novým prezidentom Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) sa stal Miroslav Šatan. Rozhodli o tom delegáti stredajšieho Kongresu SZĽH, ktorí ho už v 1. kole tajnej elektronickej voľby podporili nadpolovičnou väčšinou 229 hlasov (69,8 percenta). Zdolaný protikandidát Jaromír Šmátrala dostal 99 hlasov.

Jaromír śmátrala s pokorou prijal prehru.
Ostatné 26.6. 20:11

Šmátrala s pokorou prijal porážku od Šatana: Čakal som viac hlasov!

Jaromír Šmátrala prijal víťazstvo svojho protikandidáta Miroslava Šatana v súboji o prezidentskú stoličku s pokorou a novému šéfovi Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) pogratuloval. Priznal, že od delegátov čakal väčšiu podporu.

Miroslav Šatan je novým prezidentom slovenského hokeja: Ak by zvolili Šmátralu, pri hokeji by som nezostal
Ostatné 26.6. 19:00

Miroslav Šatan je novým prezidentom slovenského hokeja: Ak by zvolili Šmátralu, pri hokeji by som nezostal

Novým prezidentom Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) sa stal Miroslav Šatan. Rozhodli o tom delegáti stredajšieho Kongresu SZĽH, ktorí ho už v 1. kole tajnej elektronickej voľby podporili nadpolovičnou väčšinou 229 hlasov. Zdolaný protikandidát Jaromír Šmátrala dostal 99 hlasov.

VIEME PRVÍ! Novým prezidentom slovenského hokeja je Miroslav Šatan!
Ostatné 26.6. 17:48

VIEME PRVÍ! Novým prezidentom slovenského hokeja je Miroslav Šatan!

Novým prezidentom Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) sa stal Miroslav Šatan. Rozhodli o tom delegáti stredajšieho Kongresu SZĽH, ktorí ho už v 1. kole tajnej elektronickej voľby podporili nadpolovičnou väčšinou 229 hlasov. Zdolaný protikandidát Jaromír Šmátrala dostal 99 hlasov.

Galavečer Hokejista roka nebol iba o odovzdávaní cien pre najlepších slovenských hráčov za uplynulú sezónou, ale aj pastvou pre oči. Súčasní alebo bývalí hráči spoločne s trénermi a funkcionármi prišli po boku svojich partneriek a bolo sa veru na čo pozerať. Niektoré dámy výstrihmi na svojich róbach zaujali viac ako samotné vyhlasovanie.
Ostatné 25.6. 7:00

Hviezdy na Hokejistovi roka zatienili hlboké výstrihy partneriek: Ktorá ho mala najväčší?

BRATISLAVA - Galavečer pri príležitosti 90 výročia organizovanej formy hokeja na Slovensku nebol iba o odovzdávaní cien pre najlepších slovenských hráčov za uplynulú sezónou, ale aj pastvou pre oči. Súčasní alebo bývalí hráči spoločne s trénermi a funkcionármi prišli na Hokejistu roka po boku svojich partneriek a bolo sa veru na čo pozerať. Niektoré dámy výstrihmi na svojich róbach zaujali viac ako samotné vyhlasovanie.

FOTO z červeného koberca Hokejistu roka: Šatan s manželkou, Valábikovci a Hossovci za hviezdy
Ostatné 24.6. 0:56

FOTO z červeného koberca Hokejistu roka: Šatan s manželkou, Valábikovci a Hossovci za hviezdy

Takúto plejádu slovenských hokejových hviezd sme na jednom mieste dávno nevideli. Pri príležitosti Galavečera 90 rokov slovenského hokeja sa v bratislavskej Redute zišli legendy i aktívni hráči.

Zdeno Chára sa stal najlepším hokejistom Slovenska: Prestížne ocenenie získal po šiestykrát
Ostatné 24.6. 0:30

Zdeno Chára sa stal najlepším hokejistom Slovenska: Prestížne ocenenie získal po šiestykrát

BRATISLAVA - Zdeno Chára sa stal víťazom ankety Hokejista roka 2019. Štyridsaťdvaročný obranca obhájil vlaňajší triumf a prestížne ocenenie získal už šiestykrát v kariére, čím sa vyrovnal rekordérovi ankety Mariánovi Hossovi.

Bývalý hokejový reprezentant a súčasný šéf Pro-Hokeja Richard Lintner chce vidieť na poste prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslava Šatana.
Slovensko 18.6. 15:06

Lintner chce za prezidenta Šatana: Jeho súperov vyzval, aby sa vzdali

Bratislava - Bývalý hokejový reprezentant a súčasný šéf Pro-Hokeja Richard Lintner chce vidieť na poste prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslava Šatana. Osem dní pred volebným Kongresom zväzu preto vyzval ďalších dvoch kandidátov na post prezidenta Dáriusa Rusnáka a Jaromíra Šmátralu, aby sa vzdali kandidatúry v prospech kapitána majstrov sveta z Göteborgu 2002.