Žigo Pálffy sa na akcii nezúčastnil. "Veľmi rád by som tu videl Zdena Cígera, aj Žiga Pálffyho. Rozhodli sa však tak, že neprídu..." povedal Šatan.

Miroslav Šatan

tasr

Miroslav Šatan je súčasný prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja. V minulosti bol hokejovým útočníkom a je najlepším strelcom v histórii slovenskej reprezentácie, držiteľom jej všetkých štyroch medailí z majstrovstiev sveta a víťazom Stanley Cupu s Pittsburghom Penguins v roku 2009. V roku 2015 stvárnil postavu Zoltána Brülla vo filme Moje povstanie.vyrastal v Jacovciach pri Topoľčanoch, s hokejom začínal v klube HC VTJ Topoľčany, kde hrával juniorskú súťaž. Po dosiahnutí plnoletosti si ho v rámci povinnej vojenskej služby vybralo armádne mužstvo Dukla Trenčín. Prvý ročník 1992/93 odohral v česko-slovenskej lige, ďalší v novovzniknutej slovenskej extralige a strelil v 39 zápasoch jej základnej časti 41 gólov. V roku 1993 bol draftovaný v úvodnom drafte NHL klubom Edmonton Oilers v šiestom kole z celkového 111. miesta.V roku 1997 ho vedenie Oilers vymenilo za Barrieho Moora a Craiga Millara do Buffala Sabres. V novom klube sa dokázal rýchlo presadiť. 7. apríla 1997 strelil svoj prvý hetrik v NHL.[1] V sezóne 1997/98 skončil na druhom mieste v mužstve v počte strelených gólov (22) a bol prvý v kanadskom bodovaní (46).

Reprezentoval na MS C do 20 rokov 1994, ZOH 1994, 2002 a 2006, 2010, MS C 1994, MS B 1995, MS 1996, 2000, 2002, 2003, 2004, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, Svetovom pohári 1996 a 2004. Celkovo odohral v slovenskej reprezentácii 183 zápasov a dal v nich 86 gólov. Hral s dresom číslo 18.

Na snímke zľava výkonný riaditeľ Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Peter Kruľ, prezident SZĽH Miroslav Šatan a generálny sekretár SZĽH Ivan Pulkert počas tlačovej konferencie, na ktorej predstavili nových členov vedenia SZĽH.
Slovensko 13.8. 11:30

Šatan predstavil nových ľudí: Na zväze bude pracovať človek, ktorý študoval na Harvarde

BRATISLAVA - Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan uvažoval o rozšírení výkonnej zložky zväzu už dlhšie. Nový výkonný riaditeľ SZĽH Peter Kruľ chce pomôcť zväzu najmä v plánovaní a koordinácii. Zároveň chce zefektívniť komunikáciu a rozhodovanie na jednotlivých oddeleniach.

Fanúšikovia väčšinou vidia len ich, ako riadia zväzy či kluby. Za každým mecenášom či šéfom športového zväzu sa skrýva manželka či priateľka.
Ostatné 13.8. 9:05

Partnerky najvplyvnejších mužov slovenského športu: Pozrite sa, aké poklady skrývajú doma!

Fanúšikovia väčšinou vidia len ich, ako riadia zväzy či kluby. Za každým mecenášom či šéfom športového zväzu sa skrýva manželka či priateľka.

Šéf SZĽH Miroslav Šatan má nové posily.
Slovensko 7.8. 12:30

Hokejový zväz predstavil nové tváre: Tieto mená zasadli na uvoľnené stoličky

BRATISLAVA - Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) má nového generálneho sekretára, keď na uvoľnenú stoličku po Miroslavovi Valíčkovi, ktorý sa v júni vzdal funkcie, zasadol Ivan Pulkert. Zväz zároveň obsadil aj novú pozíciu výkonného riaditeľa, stal sa ním Peter Kruľ.

Zdeno Cíger skritizoval Mira Šatana (na obrázku) za to, že ako prezident SZĽH nemá autoritu a nevie si buchnúť do stola.
Slovensko 1.7. 16:30

Cíger sa bez servítky pustil do Šatana ako šéfa hokeja: Alibisticky sa schováva za iných!

BRATISLAVA - Nedal si servítku pred ústa! V hokejovom dianí to na Slovensku po odvolaní Richarda Lintnera (42) z pozície šéfa Pro-Hokeja v posledných dňoch vrie. Čoraz väčšej kritike čelí aj prezident SZĽH Miroslav Šatan (45) a voči ďalšiemu zlatému chlapcovi ostro vystúpil legendárny útočník Zdeno Cíger (50).

Na snímke Miroslav Šatan počas brífingu Slovenského zväzu ľadového hokeja k obvineniam z netransparentného nákupu hokejok pre dorastenecké kategórie.
Hokej 23.6. 18:00

Šatan si o rok želá postup SR 18 i úspechy v kvalifikácii na ZOH

BRATISLAVA - Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan vyslovil presvedčenie, že "osemnástka" si o rok v domácom prostredí vybojuje postup medzi elitu. Slováci zorganizujú turnaj A-skupiny I. divízie MS hráčov do 18 rokov v Spišskej Novej Vsi, v pondelok o tom rozhodol mimoriadny kongres Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF).

Najkontroverznejším počinom predchádzajúceho vedenia marketingového oddelenia zväzu bolo vytvorenie nového loga, ktoré sa nachádzalo aj na nových dresoch. Na nich bol špeciálne upravený štátny znak, kde namiesto trojvŕšia dominujú tri pozdvihnuté hokejky, čo má symbolizovať úspech. Nie všetci tento inovatívny nápad prijali s nadšením, vrátane politikov. Nové logo z dresov zmizlo, nahradil ho štátny znak. Zväz však vytvorené logo naďalej používa ako svoju značku.
Slovensko 13.6. 9:29

Nový šéf marketing SZĽH chce budovať hokejovú značku: Kontroverzné logo obhajuje!

Bratislava - Nový šéf marketingu Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) vidí rezervy vo svojom rezorte v rôznych oblastiach. Predovšetkým však v budovaní značky slovenského hokeja a v prísune informácií pre fanúšikov. Peter Janovský nahradil na poste riaditeľa oddelenia marketingu SZĽH Vladimíra Jančeka, prezident zväzu Miroslav Šatan ho už oficiálne predstavil aj médiám.

Na snímke Miroslav Šatan počas brífingu Slovenského zväzu ľadového hokeja.
Slovensko 11.6. 12:16

Prezident SZĽH Miroslav Šatan načrtol HOROROVÝ scenár: Liga tento rok už (zrejme) nebude!

Fanúšikovi zaplačú. Vzhľadom na nedávne opatrenia vlády o účasti maximálne tisíc divákov na akýchkoľvek podujatiach je viac než reálne, že naša najvyššia hokejová súťaž sa tento rok už nerozbehne. Viac sa k tejto téme vyjadril prezident SZĽH Miroslav Šatan (45).

Miroslav Šatan na aktuálne témy: Odchod zo SZĽH, predražený tender a či sa bude hrať liga
Video 11.6. 11:30

Miroslav Šatan na aktuálne témy: Odchod zo SZĽH, predražený tender a či sa bude hrať liga

Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan sa vyjadril k aktuálnym otázkam v slovenskom hokeji. Priestor na vyjadrenie dostali aj ďalší členovia zväzu, ktorí rozmýšľajú podať trestné oznámenie.

SZĽH a TTSK chystajú športovú akadémiu: Ľadová plocha i bazén za 5 miliónov
Slovensko 9.6. 11:40

SZĽH a TTSK chystajú športovú akadémiu: Ľadová plocha i bazén za 5 miliónov

Trnava - Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan a predseda Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Jozef Viskupič podpísali v utorok Memorandum o spolupráci. Cieľ je vybudovať v Trnave hokejovú akadémiu, ktorá však má slúžiť aj ďalším kolektívnym či individuálnym športom.

Na snímke prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan počas brífingu po skončení 192. schôdze vlády SR 22. januára 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Pavol Zachar
Slovensko 4.6. 18:30

Primátori zaslali Šatanovi list: Žiadajú financie na záchranu klubov

BANSKÁ BYSTRICA - Primátori miest, v ktorých sa hrá najvyššia hokejová súťaž, vyzvali Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH), aby v náročnej situácii spôsobenej koronakrízou našiel spôsob, ako dofinancovať chod tipsportligových klubov. V otvorenom liste adresovanom prezidentovi SZĽH Miroslavovi Šatanovi žiadajú o priamu podporu klubov formou mimoriadnej dotačnej schémy, respektíve o prerozdelenie časti príjmov z domácich MS 2019.

Spomínate si na to? Šatana zbil kanadský bitkár, tvrdá odplata Cháru stála za to!
NHL 9.5. 17:01

Spomínate si na to? Šatana zbil kanadský bitkár, tvrdá odplata Cháru stála za to!

BOSTON – Zastal si svojho krajana. Legendárny slovenský hokejista Miroslav Šatan (45) dohral svoju hviezdnu kariéru v NHL v drese Bostonu Bruins. V roku 2010 ho v zápase s Tampou Bay Lightnings pri mantinely napadol známy bitkár Steve Downie (33), ktorý mu navyše pozeral korčuľou ruku. O niekoľko minút prišla pomsta od kapitána Zdena Cháru (43), ktorý mu to zrátal aj s úrokmi.

Vladimír Dzurila
Reprezentácie 7.5. 19:30

IIHF zverejnila historicky najlepšiu zostavu Slovenska: Pozrite, kto sa do nej dostal!

Zürich - Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) zverejnila na svojom webe historicky najlepších hráčov jednotlivých krajín.

Miroslav Šatan.
Slovensko 4.5. 13:01

SZĽH pomáha mládežníckym tímom klubov na Slovensku: Zabezpečil vyše 13-tisíc hokejok

BRATISLAVA - Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) získal nad rámec schváleného finančného rozpočtu ešte koncom roka 2019 približne 2,4 milióna eur (bez DPH) z verejných zdrojov, určených pre nákup viac ako 13.000 hokejok. Tie sú pripravené pre mládežnícke kategórie kadetov, dorastu a juniorov všetkých slovenských klubov zadarmo.

Miroslav Šatan a Juraj Koval.
Slovensko 4.4. 15:02

„Baranom“ najskôr titul udelili, neskôr odobrali. Šéf klubu Koval ostro skritizoval Šatana!

Bratislava – Rozhodnutie výkonného výboru SZĽH akceptujú. HC '05 Banská Bystrica bol niekoľko dní tohtoročným majstrom Slovenska, napokon však z titulu nič nebolo. Prezident klubu Juraj Koval sa bez servítky pustil do prvého muža slovenského hokeja Miroslava Šatana.

Miroslav Šatan sa rozrozprával o aktuálnej situácii v hokeji
Hokej 1.4. 18:10

VIDEO Šatan o aktuálnom dianí: Rozhovoril sa o napätej situácii, zrušených MS, či reprezentácii

Koronavírus momentálne straší celú spoločnosť a obmedzeniam kvôli tejto nákaze sa nevyhol ani šport. Výnimkou nie je ani hokej, na čo dopláca aj Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH), ktorý momentálne rieši všetky procesy formou online komunikácie. Viac prezradil prezident SZĽH Miroslav Šatan.