menu
Petra Vlhová

Petra Vlhová

Matej Kalina

Petra Vlhová je úspešná slovenská zjazdová lyžiarka a úradujúca majsterka sveta v obrovskom slalome. Je bývalou členkou LK v Liptovskom Mikuláši, LKS Banská Bystrica (tréner Tomáš Hudec), v sezóne 2011/2012 bola členkou Ski Klub Javorovica Liptovský Ján a Centra olympijskej prípravy Poprad. Od roku 2013 jazdila za športový klub Ski team Vlha Liptovský Mikuláš a jej osobným trénerom bol do 30. apríla 2016 Ivan Iľanovský. V súčasnosti je členkou Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica, trénuje ju Livio Magoni, kondičným trénerom je Šimon Klimčík. Vo februári 2011 sa vo švajčiarskej Crans Montane stala juniorskou majsterkou sveta v obrovskom slalome v kategórii do 18 rokov. V slalome rovnakej vekovej kategórie obsadila 4. miesto.V sezóne 2011 / 2012 vyhrala anketu Lyžiar roka.  Svoje prvé víťazstvo vo Svetovom pohári získala 13. decembra 2015 vo švédskom Åre v slalome. 14. februára 2017 v tímovej súťaži vo švajčiarskom St. Moritz v družstve s Veronikou Velez-Zuzulovou, Andreasom Žampom a Matejom Falatom získala striebornú medailu.Petra Vlhová získala na majstrovstvách sveta 8. februára 2019 prvú individuálnu medailu pre Slovensko, keď vo švédskom Aare skončila druhá v alpskej kombinácii. 14. februára 2019 zvíťazila v obrovskom slalome a stala sa tak prvou slovenskou majsterkou sveta v tejto disciplíne. 16. februára 2019 získala na majstrovstvách sveta bronz v slalome.

Na snímke Petra Vlhová a Michal Kyselica v cieli druhého kola pretekov obrovského slalomu Svetového pohára v alpskom lyžovaní žien v Kranjskej Gore.
Ostatné 18.3. 2020 7:31

FOTO VNÚTRI Vlhová si užíva v karanténe: Pozrite, na tú horúcu romantiku s frajerom na záhrade!

Povinná domáca karanténa a mimoriadne opatrenia kvôli nebezpečnému koronavírusu. Týmto sa kvôli ťažkej situácii musia riadiť Slováci. K výnimkam nepatria ani športovci a ani také hviezdy ako je naša Petra Vlhová. Pozrite, ako trávi čas ona!

Petra Vlhová
Lyžovanie 9.3. 2020 16:20

Petra Vlhová vo Svetovom pohári v Aare: Časy štartov, štartovacie listiny a všetky informácie

Lyžiarky čaká posledná zastávka v tejto sezóne - Aare vo Švédsku. Svetový pohár sa tam bude konať od 12. do 14. marca 2020. Súčasťou programu v najväčšej švédskej lyžiarskej oblasti je paralelný slalom, obrovský slalom a slalom. Je to zároveň posledná šanca pre lyžiarky získať body. Plánované finále Svetového pohára v Cortine d'Ampezzo bolo totiž kvôli koronavírusu zrušené.

Petra Vlhová
Lyžovanie 28.2. 2020 22:00

Lyžovanie: Zrušené podujatia v Ofterschwangu už nebudú nahrádzať: Ovplyvní to Vlhovú?

Kolín nad Rýnom - Zrušené podujatie Svetového pohára alpských lyžiarok v Ofterschwangu už v tejto sezóne nebudú nahrádzať. Rozhodli o tom v piatok večer predstavitelia Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS), ktorí nenašli vhodné nové dejisko.

Na snímke Livo Magoni a Petra Vlhová
Lyžovanie 17.2. 2020 20:30

Magoni bude trénovať Petru Vlhovú aj naďalej: Uzavreli novú dohodu!

Bratislava 17. februára (TASR) - Taliansky tréner Livio Magoni povedie slovenskú lyžiarku Petru Vlhovú aj v nasledujúcich dvoch rokoch. Na predĺžení spolupráce sa dohodli po víťazstve v nedeľnom slalome Svetového pohára v slovinskej Kranjskej Gore.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová mala z víťazstva napokon veľkú radosť.
Lyžovanie 16.2. 2020 18:45

Petre Vlhovej chýba Shiffrinová: Slalomovú sériu potiahla aj za rivalku!

Kranjska Gora - Petra Vlhová alebo Mikaela Shiffrinová vyhrali už 26 slalomov Svetového pohára alpských lyžiarok za sebou. Slovenka predĺžila sériu v nedeľu v slovinskej Kranjskej Gore, kde ju potiahla aj za svoju veľkú americkú rivalku, ktorá absentuje po rodinnej tragédii.

EBE 2 Bansko - Slovenskej lyžiarke Petre Vlhovej (na snímke) vyšiel druhý super-G kariéry Svetového pohára. V Bulharskom Bansku obsadila šieste miesto so stratou 1,13 s na Američanku Mikaelu Shiffrinovú v nedeľu 26. januára 2020. FOTO TASR/AP
Slovakia's Petra Vlhova gets to the finish area after completing an alpine ski, women's World Cup super-G, in Bansko, Bulgaria, Sunday, Jan. 26, 2020. (AP Photo/Pier Marco Tacca)
Lyžovanie 7.2. 2020 20:02

Petra Vlhová si doma krátko oddýchla: Som pripravená na záver sezóny!

Na Petru Vlhovú čaká po kratšej prestávke záverečný blok sezóny Svetového pohára alpských lyžiarok. Predchádzajúce podujatie v ruskom rezorte Roza Chutor vynechala, počas nadchádzajúceho víkendu sú na programe rýchlostné disciplíny v nemeckom Garmisch-Partenkirchene, kde môže získať ďalšie body do celkového poradia.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová triumfovala v sobotňajšom obrovskom slalome Svetového pohára v Sestriere. Časom 2:21,15 minúty sa radovala spoločne s domácou Taliankou Federicou Brignoneovou
Lyžovanie 18.1. 2020 16:09

Vlhová po víťazstve srší šťastím: Stotina pred Shiffrinovou je nič, no verila som...

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová triumfovala v sobotňajšom obrovskom slalome Svetového pohára v Sestriere. Časom 2:21,15 minúty sa radovala spoločne s domácou Taliankou Federicou Brignoneovou, tretia skončila s odstupom jedinej stotiny sekundy Američanka Mikaela Shiffrinová.

Korunka a závoj pre snežnú kráľovnú Vlhovej svedčali.
Lyžovanie 10.1. 2020 19:37

Sobotňajší zjazd Svetového pohára bez Vlhovej: Má náročný program

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová vynechá sobotňajší zjazd Svetového pohára v rakúskom stredisku Altenmarkt-Zauchensee. Pre agentúru APA to potvrdil jej kouč Livio Magoni.

Petra Vlhová na tróne aj so svojou korunkou kráľovnej po tom, ako suverénne vyhrala slalom Svetového pohára v Záhrebe.
Kvízy 9.1. 2020 13:01

KVÍZ: Otestujte sa, ako poznáte našu hviezdnu lyžiarku Petru Vlhovú!

BRATISLAVA - Petra Vlhová je momentálne najlepším športovcom na Slovensku. Naša lyžiarka zbiera jeden úspech za druhým, no ste presvedčený o tom, že ju poznáte a viete o nej všetko? Otestujte si svoje vedomosti o kráľovnej zjazdoviek v našom kvíze!

Tréner slovenskej lyžiarky Petry Vlhovej  tréner Livio Magoni po slalome žien v rámci Svetového pohára v lyžovaní v Záhrebe v Chorvátsku 4. januára 2020.
Lyžovanie 5.1. 2020 11:00

Tréner Petry Vlhovej je nadšený: Ak bude takto lyžovať, porazí každého!

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová (24) zajazdila po takmer roku podľa predstáv svojho trénera a opäť z toho bolo víťazstvo v slalome Svetového pohára. Livio Magoni si v sobotu v Záhrebe spomenul na január minulého roka, keď jeho zverenka triumfovala vo Flachau.

Paulína Fialková a Petra Vlhová idú aj cez bolesť
Ostatné 17.12. 2019 8:32

Fialková a Vlhová idú ako stroje: Úžasné výsledky napriek bolesti a zraneniam!

ST. MORITZ/HOCHFILZEN - Prekonávajú samy seba! Lyžiarka Petra Vlhová (24) má za sebou operáciu nosných dutín a trápi ju aj zranená píšťala. Aj tak cez víkend vyhrala paralelný slalom! Rovnako s bolesťami preteká biatlonistka Paulína Fialková (27). Tú trápi koleno, ale aj tak atakuje medailové pozície.