Srbský tenista Novak Djokovič sa stal prvým finalistom dvojhry mužov na grandslamovom turnaji vo Wimbledone.

Novak Djokovič

tasr

Novak Djokovič je srbský profesionálny tenista, ktorý sa narodil 22. mája 1987 v Belehrade. Djokovič vyhral 16 grandlsamových titulov. Rekordných sedem si pripísalna US Open, päť na Wimbledone, tri na US Open a jeden na French Open. Stal sa ôsmym hráčom histórie, ktorý má kariérny grandslam.  K tomu všetkému pridal aj 33 titulov na turnaji Masters 1000. Djokovič je jediným tenistom, ktorý uspel na všetých deviatich trunajoch Masters 1000. Na záverečnom Turnaju majstrov triumfoval 5-krát. Novak sa stal prvýkrát svetovou jednotkou v júli 2014. 

KK6 Dubaj - Srbský tenista Novak Djokovič v lietadle pred odletom do Belehradu 17. januára 2022 na letisku v Dubaji. Srbského tenistu Novaka Djokoviča deportovali v nedeľu z Austrálie a nebude obhajovať titul na grandslamovom Australian Open. Srbský tenista neuspel na federálnom súde v Melbourne s odvolaním sa proti opätovnému zrušeniu jeho víza, ktoré v piatok nariadil austrálsky minister pre imigráciu Alex Hawke.
Novak Djokovic walks to his seat on a plane to Belgrade, in Dubai, United Arab Em

Djokovič cestoval domov 24 hodín: Chcel sa najprv vyhnúť problémom?

Tak skoro sa do Austrálie nevráti. Srbský tenista Novak Djokovič (34) sa v pondelok presúval domov do Belehradu z Dubaja a pri tom sa potvrdili najhoršie obavy jeho fanúšikov. Vyhostenie z krajiny protinožcov znamená, že Nole si tam zabuchol dvere na najbližšie tri roky.

.Srbský tenista Novak Djokovič v lietadle pred odletom do Belehradu.
Tenis včera 18:33

Djokovič už je doma v Srbsku. Pred médiami a fanúšikmi utiekol zadným vchodom

Belehrad - Svetová tenisová jednotka sa po medzipristátií v Dubaji vrátila do Belehradu. Žiadne vyjadrenie neposkytla.

Djokovič sa z Austrálie už vrátil do Belehradu.
French Open včera 14:30

Problémy pre Djokoviča sa nekončia: Nole sa nemusí dostať ani na Roland Garros!

PARÍŽ - Srbský tenista Novak Djokovič by mohol prísť aj o druhý grandslamový turnaj sezóny Roland Garros. Francúzska vláda totiž plánuje znemožniť súťažiť na svojom území nezaočkovaným športovcom.

2021 French Open - Day Thirteen
Atletika včera 11:31

Rafael Nadal si opäť rypol do Djokoviča: Toto mu odkázal

Canberra - Srbskému tenistovi Novakovi Djokovičovi vyjadrili podporu jeho spoluhráči z daviscupového tímu. Dušan Lajovič označil deportáciu Djokoviča z Austrálie za veľmi zlé rozhodnutie.

JB 6 Melbourne - Deväťnásobný šampión Australian Open, srbský tenista Novak Djokovič pije vodu počas tréningu na kurte v austrálskom Melbourne 12. januára 2022. FOTO TASR/AP

Defending men's champion Serbia's Novak Djokovic takes a drink during a practice practice session on Rod Laver Arena ahead of the Australian Open tennis championship in Melbourne, Australia, Wednesday, Jan. 12, 2022. AP Photo/Mark Baker)
Australian Open 16.1. 19:30

Svetové médiá reagujú na kauzu Djokovič: Hanba Austrálii!

Takto reagovali rôzne médiá na kauzu okolo Novaka Djokoviča, ktorý nakoniec nebude štartovať na Australian Open.

KK8 Belehrad - Na snímke Srdjan Djokovič (uprostred), otec srbského tenistu Novaka Djokoviča, matka Dijana Djokovičová a brat Djordje Djokovič počas tlačovej konferencie v Belehrade v pondelok 10. januára 2022. Djokovič uspel v pondelok na súde s odvolaním po tom, ako mu minulý týždeň úrady na letisku v Melbourne zrušili vízum. Sudca Anthony Kelly zvrátil toto rozhodnutie a nariadil austrálskej vláde zaplatiť súdne trovy a prepustiť Djokoviča z detenčného hotela do polhodiny. Minister pre imigrá
Australian Open 16.1. 17:30

Za Djokovičom stojí celá rodina: Verím, že z toho vyjde silnejší

Líder svetového rebríčka chcel štartovať na turnaji Australian Open a bojovať o rekordný 21. grandslamový titul v kariére, no v nedeľu neuspel s odvolaním proti zrušeniu víza a musel opustiť krajinu.

Srbský prezident Aleksandar Vučič.
Tenis 16.1. 15:03

Srbské politické špičky podporili Djokoviča. Škandalózne rozhodnutie, odkazujú do Austrálie

Belehrad - Štátni predstavitelia Srbska vyjadrili podporu tenistovi Novakovi Djokovičovi, ktorého deportovali z Austrálie. Líder svetového rebríčka už je na ceste do Európy.

Novak Djokovič opúšťa čakaciu miestnosť na letisku v Melbourne.
Nemecko 16.1. 13:05

Prvé FOTO Djokoviča po zdrvujúcom verdikte: Z pohľadu na Noleho sa tisnú slzy do očí

Novak Djokovič nebude obhajovať titul na grandslamovom Australian Open. Srbský tenista neuspel na federálnom súde v Melbourne s odvolaním sa proti opätovnému zrušeniu jeho víza, ktoré v piatok nariadil austrálsky minister pre imigráciu Alex Hawke. Lídra svetového rebríčka čaká deportácia z krajiny, ktorá sa už chystá.

JB 8 Melbourne - Deväťnásobný šampión Australian Open, srbský tenista Novak Djokovič počas tréningu na kurte v austrálskom Melbourne 13. januára 2022. Austrálsky minister pre imigráciu Alex Hawke zrušil srbskému tenistovi Novakovi Djokovičovi vízum. Líder svetového rebríčka tak zrejme nebude môcť štartovať na grandslamovom turnaji Australian Open. Djokovič by mal po tomto verdikte opustiť krajinu. Hawke zdôvodnil zrušenie vstupných víz
Australian Open 16.1. 10:08

FOTO Je rozhodnuté. Súd sa nakoniec s Djokovičom nemaznal. Takto ho viedli pred sudcu

Melbourne 16. januára (TASR) - Novak Djokovič nebude obhajovať titul na grandslamovom Australian Open.

Deväťnásobný šampión Australian Open, srbský tenista Novak Djokovič počas tréningu na kurte v austrálskom Melbourne 12. januára 2022.

Prvé slová Djokoviča po verdikte: Som veľmi sklamaný, budem spolupracovať na odchode z krajiny

Melbourne - Ságe okolo účasti Novaka Djokoviča na Australian Open je po 11 dňoch definitívne koniec. Priznala to svetová jednotka aj vo vyhlásení.

JB 10 Melbourne - Deväťnásobný šampión Australian Open, srbský tenista Novak Djokovič oddychuje počas tréningu na kurte v austrálskom Melbourne 13. januára 2022. Srbského tenistu Novaka Djokoviča zaradili organizátori do žrebu na úvodnom grandslamovom podujatí sezóny Australian Open. Stále však nie je isté, či na turnaji nastúpi. FOTO TASR/AP

Defending men's champion Serbia's Novak Djokovic rests during a practice session on Margaret Court Arena ahead of the Australian Open tennis championship

FOTO Djokoviča vypočúvali na súde 11 hodín: Pozrite, ako ho viedli pred sudcu

Melbourne - Osud srbského tenistu Novaka Djokoviča je teraz v rukách troch sudcov austrálskeho federálneho súdu v Melbourne - skončilo sa totiž posledné vypočúvanie v prípade odvolania Djokoviča proti deportácii z krajiny a verdikt sudcov sa očakáva ešte v priebehu nedele. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.

Austrálsky premiér Scott Morrison.
Australian Open 15.1. 20:33

Premiér Austrálie: Zrušenie víz Djokovičovi ochraňuje obetavosť, ktorú sme priniesli

Melbourne - Pred polnocou zo soboty na nedeľu bude rozhodovať trojčlenný senát o tom, či vráti svetovej jednotke víza, alebo pôjde z Austrálie domov.

Na snímke španielsky tenista Rafael Nadal.
Australian Open 15.1. 17:03

Nadal si opäť "kopol" do čakajúceho Djokoviča. "Australian Open bude skvelý aj bez neho"

Melbourne - Dva dni pred začiatkom prvého grandslamu roka sa španielsky tenista opäť nevyhol kritike na svojho veľkého rivala.

Novak Djokovič zamotal hlavu austrálskym vládnym politikom. Ako odporca očkovania nie je v Melbourne vítaný. Pre jemu podobných je martýrom. A už po celom svete.
Ostatné 15.1. 12:00

Vakcína mala byť sloboda. Ak z nej politici spravia nástroj teroru, musia čakať násilie

Očkovanie čoraz viac prehlbuje krízu v spoločnosti. Nielen na Slovensku, ale všade vo svete, kde sa stalo neoddeliteľnou súčasťou každodenného života. Téma očkovania samotného, nie to ešte povinného, čoraz viac rozdeľuje ľudí do dvoch táborov.

JB 8 Melbourne - Deväťnásobný šampión Australian Open, srbský tenista Novak Djokovič oddychuje počas tréningu na kurte v austrálskom Melbourne 12. januára 2022. FOTO TASR/AP

Defending men's champion Serbia's Novak Djokovic rests during a practice session on Rod Laver Arena ahead of the Australian Open tennis championship in Melbourne, Australia, Wednesday, Jan. 12, 2022. AP Photo/Mark Baker)

FOTO Djokoviča znovu zadržali: Poslali ho opäť do hotela hrôzy

Sydney - Srbského tenistu Novaka Djokoviča v sobotu zadržali imigrační úradníci v Melbourne a opäť sa mal vrátiť do detenčného hotela.