Nicolas Pepe

Nicolas Pépé

Carlos Rodrigues

Nicolas Pepe je profesionálny futbalista pochádzajúci z Pobrežia Slonoviny, ktorý hrá ako krídelník v Premier League za Arsenal Londýn. Ten ho kúpil v letnom prestupovom období 2019 za zhruba 80 miliónov eur, čo je rekord klubu. V roku 2013 sa prestúpil do francúzskeho Angers. Jeho prvý zápas Ligue 2 za seniorov sa uskutočnil 21. novembra 2014. Pepé podpísal 21. júna 2017 päťročnú zmluvu s Lille, po prestupe za 10 miliónov eur.  V Lille bol veľkou hviezdou. Za dve sezóny v jeho drese strelil v 74 zápasoch 35 gólov. To zaujalo práve Arsenal, ktorý hviezdu z Pobrežia Slonoviny kúpil za rekordnú čiastku a dal mu šancu hrať prestížnu Premier League. 

Reprezentant Pobrežia slonoviny podpísal zmluvu na päť rokov. Pepe pôsobil v Lille od roku 2017. V uplynulej sezóne sa podieľal na druhom mieste v Ligue 1 úctihodnými 22 gólmi a 11 asistenciami, produktívnejší bol iba Kylian Mbappe z majstrovského PSG (33+6).
Prestupy 1.8. 20:30

Je to OFICIÁLNE: Arsenal zlomil svoj prestupový rekord!

Anglický futbalový klub Arsenal Londýn skompletizoval svoj rekordný prestup. Z Lille získal krídelníka Nicolasa Pepeho (24) za 72 miliónov libier a spravil z neho svoju najdrahšiu akvizíciu v histórii. Reprezentant Pobrežia slonoviny podpísal zmluvu na päť rokov.