menu
Mikaela Shiffrinová.

Mikaela Shiffrinová

getty images

Mikaela Pauline Shiffrinová ( narodená 13. marca 1995, Vail, Colorado, USA) je americká lyžiarka, ktorá sa špecializuje najmä na točivé disciplíny ako slalom a obrovský slalom. Trikrát sa stala majsterkou sveta v slalome. Dvakrát sa stala olympijskou víťazkou. Je svetovou šampiónkou v slalome a šesťnásobnou víťazkou Svetového pohára v disciplíne slalom. Shiffrinová je najmladšou slalomovou šampiónkou v Olympijskej lyžiarskej histórii, vo veku 18 rokov a 345 dní. 

KK68 Soldeu - Na snímke americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová drží veľký glóbus za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári 19. marca 2023 v andorrskom Soldeu. FOTO TASR/AP
United States' Mikaela Shiffrin holds the alpine ski, women's World Cup overall leader trophy, in Soldeu, Andorra, Sunday, March 19, 2023. (AP Photo/Alessandro Trovati)
Lyžovanie 24.3. 8:07

FOTO Shiffrinová v televízii vytiahla nechutne drahé šaty: Mikaela, pozor na rozkrok

Prvé, čo spravila po sezóne, bola účasť v televízii. Lyžiarka Mikaela Shiffrinová (28) prijala pozvanie do Nočnej šou Jimmyho Fallona. Populárnemu moderátorovi priniesla darček v podobe lyží, ale viac zaujala svojim outfitom a vyjadreniami.

xy
Lyžovanie 21.3. 11:01

Shiffrinová sa v závere sezóny odviazala: Američanka hviezdila na snehu aj na parkete

Keď to rozbalí, stojí to za to. A reč nie je len o jej výkonoch na svahu. Mikaela Shiffrinová si záverečný balík pretekov v Andorre v Soldeu dosýta užila a fanúšikom predviedla okrem tradične famóznych výkonov na lyžiach aj svoje tanečné schopnosti na parkete. A išlo jej to taktiež mimoriadne dobre, veď sa presvedčte sami na VIDEU.

Zľava Petra Vlhová, Mikaela Shiffrinová a Marco Odermatt.
Lyžovanie 21.3. 8:01

Shiffrinová zárobkami zatienila Vlhovú aj frajera. Petra mala najhoršiu sezónu za 5 rokov

Mikaela Shiffrinová má za sebou jednu z najúspešnejších sezón v kariére a tomu zodpovedali aj jej zárobky. Americkej lyžiarke sa na chrbát pozerajú muži a, samozrejme, aj Petra Vlhová s ďalšími súperkami.

Shiffrinová s partnerom Kildem
Lyžovanie 19.3. 14:37

FOTO Keď ho zbadala, rozžiarili sa jej oči: AHA, kto prekvapil Shiffrinovú po obráku v Soldeu

SOLDEU - Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová triumfovala v záverečnom obrovskom slalome sezóny Svetového pohára.

Shiffrinová si zisk malého glóbusu poriadne užívala. S krištáľovou
Lyžovanie 18.3. 18:01

Shiffrinová po slalome v Soldeu: Po Vlhovej jazde jej skysol úsmev, potom predvádzala opičky

Hoci glóbusy už mala vo vrecku pred pretekmi, slalom v Soldeu vo finále Svetového pohára aj Mikaela Shiffrinová prežívala emotívne.

Shiffrinová vytiahla aj smiešny klobúk s logom sponzora.
Lyžovanie 16.3. 8:17

FOTO Je ona o niečo viac? Pozrite, ako Shiffrinovú rozmaznávajú v luxusnom hoteli

Starajú sa o ňu ako o kráľovnú. Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová je už niekoľko dní v stredisku finále svetového pohára alpských lyžiarov v Soldeu. Na sociálnych sieťach sa chváli zábermi, ako sa o ňu stará luxusný hotel.

Mikaela Shiffrinová pred dvomi dňami víťazstvom v slalome v Are dosiahla 87. víťazstvo vo svetovom pohári a oslávila 28 rokov.
Lyžovanie 13.3. 8:09

Najväčšia rivalka Vlhovej Shiffrinová oslavuje: Pozrite si jej 28 najpikantnejších FOTO!

Dala si parádny darček. Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová pred dvomi dňami víťazstvom v slalome v Are dosiahla 87. víťazstvo vo svetovom pohári, čím prekonala rekord Ingemara Stenmarka a osamostatnila sa na čele tejto štatistiky. A to všetko ešte pred dovŕšením 28 rokov.

Shiffrinová už má veľký glóbus a Kilde malá za zjazd.
Lyžovanie 12.3. 11:05

Intímne FOTO Shiffrinovej s priateľom: Fú, to chce odvahu na zverejnenie!

Zaľúbení až po uši. Lyžiarka Mikaela Shiffrinová pravidelne priznáva, že jej najväčšou oporou je priateľ Aleksander Aamodt Kilde. Nórsky lyžiar teraz zverejnil niekoľko záberov s Američankou, ktoré svet ešte nevidel.

Po dojazde do cieľa kričala.
Lyžovanie 11.3. 15:34

FOTO To je drzosť! Pozrite, čo stvárala Shiffrinová po prekonaní absolútneho rekordu

Dovolila si. Američanka MIkaela Shiffrinová víťazstvom v slalome v Are prekonala rekord v počte triumfov v pretekoch svetového pohára. Prvenstvo uchmatla Ingemarovi Stenmarkovi v krajine, odkiaľ pochádza, vo Švédsku. Nie je to drzosť?

Shiffrinová
Lyžovanie 11.3. 15:31

Shiffrinová 87. víťazstvom prepísala históriu: Je to smiešne, nikdy som sa nad tým nezamýšľala

Mikaela Shiffrinová zaknihovala v Are rekordné 87. víťazstvo vo Svetovom pohári a osamostatnila sa tak pred Ingemarom Stenmarkom v historických tabuľkách.

Shiffrinová neskrývala na stupňoch pre víťazov radosť.
Lyžovanie 6.3. 13:05

Nevedela si zapamätať trať. Shiffrinová má problémy ako vojnový veterán

Zbiera jedno víťazstvo za druhým, ale zápasí aj so psychickou poruchou. Americkú lyžiarku Mikaelu Shiffrinovú (27) delí už len jedno víťazstvo od vyrovnania rekordu v počte triumfov vo svetovom pohári legendárneho Ingemara Stenmarka. Podarí sa jej to vôbec?

Mikaela Shiffrinová.
Lyžovanie 4.3. 12:55

Shiffrinová má v predstihu veľký glóbus. Stačilo jej na to 5. miesto v Super-G

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová si v predstihu zabezpečila veľký krištáľový glóbus za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári 2022/2023.

Romy Ertlová s mamou (vpravo) a Mikaelou Shiffrinovou (v strede).
Lyžovanie 1.3. 15:01

Bývalá lyžiarka o kariére dcéry: Radím jej, no keď to urobí Shiffrinová, je to coolovejšie

Sama odovzdáva svojej dcére cenné rady, no keď jej ich dá Mikaela Shiffrinová, má to pre ňu oveľa väčšiu váhu. Prezradila to bývalá nemecká lyžiarka Martina Ertlová.

Oslavovala, veď aj mala čo. Američanka Mikaela Shiffrinová (27) sa s dvomi striebornými a jednou zlatou medailu stala najúspešnejšou lyžiarkou skončených majstrovstiev sveta. Niet divu, že po posledných pretekov si to namierila do vychýreného podniku a poriadne to roztočila.
Lyžovanie 21.2. 6:00

FOTO Vlhová plakala a Shiffrinová: Odviazala sa na divokom žúre plnom chľastu

Oslavovala, veď aj mala čo. Američanka Mikaela Shiffrinová (27) sa s dvomi striebornými a jednou zlatou medailu stala najúspešnejšou lyžiarkou skončených majstrovstiev sveta. Niet divu, že po posledných pretekov si to namierila do vychýreného podniku a poriadne to roztočila.

Okrem toho, že sú pekelne rýchle, sú anjelsky krásne, a keď vyzlečú kombinézu ich fanúšikovia šalejú. Reč je o lyžiarskych majsterkách sveta z Méribelu.
Lyžovanie 20.2. 8:01

Pekelne rýchle a anjelsky krásne. Keď majsterky sveta zhodia kombinézu, fanúšikovia slintajú

Okrem toho, že sú pekelne rýchle, sú anjelsky krásne, a keď vyzlečú kombinézu ich fanúšikovia šalejú. Reč je o lyžiarskych majsterkách sveta z Méribelu.