menu
Mikaela Shiffrinová.

Mikaela Shiffrinová

getty images

Mikaela Pauline Shiffrinová ( narodená 13. marca 1995, Vail, Colorado, USA) je americká lyžiarka, ktorá sa špecializuje najmä na točivé disciplíny ako slalom a obrovský slalom. Trikrát sa stala majsterkou sveta v slalome. Dvakrát sa stala olympijskou víťazkou. Je svetovou šampiónkou v slalome a šesťnásobnou víťazkou Svetového pohára v disciplíne slalom. Shiffrinová je najmladšou slalomovou šampiónkou v Olympijskej lyžiarskej histórii, vo veku 18 rokov a 345 dní. 

Shiffrinová sa na dovolenke rada fotí v plavkách.
Lyžovanie 15.5. 9:35

FOTO Shiffrinová v malých plavkách ukázala telo a... čo jej preskočilo?

Aj ona si užila more. Víťazka svetového pohára v lyžovaní Mikaela Shiffrinová (27) si dala dovolenku na Havaji, kde prezradila svoju tajnú vášeň.

Jeff Shiffrin podporoval Mikaelu v jej kariére.
Lyžovanie 6.5. 9:01

Chcem vôbec existovať v tejto realite? Shiffrinovej spoveď: Bez otca som nemohla jesť ani spať

Hoci od smrti jej otca uplynuli už viac ako dva roky, Mikaela Shiffrinová sa s veľkou stratou zrejme nikdy nevyrovná.

Na pohodlnom a obrovskom gauči trávi množstvo času.
Lyžovanie 16.4. 0:10

FOTO Shiffrinová ukázala svoje bývanie: Domček ako z ríše snow

Žije si v luxuse. Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová (27) sa usadila doma v Colorade v mestečku Edwards, kde si zaobstaral prepychové bývanie.

WA 37 Courchevel/Meribel - Američanka Mikaela Shiffrinová sa usmieva v cieli po finále super-G Svetového pohára alpských lyžiarok vo francúzskom stredisku Courchevel/Meribel vo štvrtok 17. marca 2022. Shiffrinová skončila na druhom mieste a získala svoj už štvrtý veľký glóbus celkovej víťazky Svetového pohára. FOTO TASR/AP
 

United States' Mikaela Shiffrin celebrates in the finish line of an alpine ski, women's World Cup Finals super-G, in Courchevel, France, Thursday, March 17, 2022. (AP Photo
Lyžovanie 13.4. 0:10

Mikaela Shiffrinová sexi ako nikdy: Táto FOTO hovorí za všetko

Po sezóne žiari. Lyžiarka Mikaela Shiffrinová (27) si v Pekingu prešla peklom. Dokázala sa pozbierať a v olympijskej sezóne vybojovať pre ňu aspoň cenu útechy v podobe veľkého krištáľového glóbusu.

VIDEO Sezóna 2021/22 Mikaely Shiffrinovej bola ako na hojdačke
Video 10.4. 13:44

VIDEO Sezóna 2021/22 Mikaely Shiffrinovej bola ako na hojdačke

Lyžiarka Mikaela Shiffrinová (27) si v Pekingu prešla peklom. Dokázala sa pozbierať a v olympijskej sezóne vybojovať pre ňu aspoň cenu útechy v podobe veľkého krištáľového glóbusu.

Mikaela Shiffrinová zaregaovala na humanitárnu pomoc slovenskej dobrovoľníčky.
Lyžovanie 6.4. 0:05

FOTO Veľké gesto Shiffrinovej: Po prosbe od Slovenky, nedokázala odmietnuť

Ukázala obrovské srdce! Fenomenálna americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová (27) zareagovala na internetovú výzvu slovenskej dobrovoľníčky a do Košíc poslala humanitárnu pomoc. V mene aktuálnej držiteľky veľkého krištáľového glóbusu dopravil kamión pre vojnou zasiahnutých utečencov z Ukrajiny horu cestovín.

...
Lyžovanie 23.3. 8:14

FOTO Vlhová a spol. už tasia plavky: Keď sa víťazky glóbusov vyzlečú, tak to STOJÍ naozaj za to

Najlepšie lyžiarsky sveta majú od uplynulej nedele po sezóne, a tak nastal čas na relax. Ten budú mať v porovnaní s ostatnými o niečo krajší víťazky krištáľových glóbusov, pričom o jeden veľký a štyri malé sa podelila pätica pretekárok. A okrem vzácnych trofejí im pribudla na účet aj nemalá sumička.

Mikaela Shiffrinová má dôvod na úsmev. Opäť vyhrala veľký krištáľový glóbus a v súkromí je šťastná po boku hviezdneho nórskeho lyžiara Aleksandra Aamodta Kildeho. Američanka opísala bizarné začiatky ich vzťahu.
Lyžovanie 19.3. 8:01

FOTO Shiffrinová otvorene o vzťahu s Kildem: Neuveríte, čo od neho žiadala na prvom rande!

BRATISLAVA - Aj vďaka nemu má dôvod na úsmev! Lyžiarka Mikaela Shiffrinová (27) si na záverečnom podujatí Svetového pohára v Courcheveli definitívne zaistila zisk veľkého krištáľového glóbusu. Nechýbal pritom ani jej priateľ Aleksander Aamodt Kilde (29), ktorému sa v cieli okamžite hodila okolo krku. Dvojica sa dala dokopy pred štartom aktuálneho ročníka a Američanka tento krok zjavne neľutuje.

EBE 38 Are - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová v cieli v obrovskom slalome Svetového pohára žien vo švédskom Are v piatok 11. marca 2022. FOTO TASR/AP

Petra Vlhova of Slovakia reacts after winning the alpine ski, women's World Cup giant slalom in Are, Sweden, Friday, March 11, 2022. (Pontus Lundahl/TT via AP)
Lyžovanie 18.3. 21:06

Vlhová zajtra bez trofeje neodíde, Shiffrinová bude štartovať tesne za ňou

Meribel - V posledných dňoch sme dúfali vo veľký úspech našej najúspešnejšej lyžiarky Petry Vlhovej, čo sa jej spočiatku aj darilo. Zajtra však vyštartuje na posledný slalom v sezóne. Bez trofeje z Francúzska neodíde.

Slovenka Petra Vlhová (vľavo) a Američanka Mikaela Shiffrinová sa rozprávajú po štvrtkovom finále super-G Svetového pohára alpských lyžiarok vo francúzskom stredisku Courchevel/Meribel 17. marca 2022. Petra Vlhová neobhájila veľký glóbus celkovej víťazky Svetového pohára. Vo štvrtkovom super-G obsadila nebodované 17. miesto a v zostávajúcich dvoch pretekoch finále SP už nemôže dostihnúť svoju veľkú rivalku Mikaelu Shiffrinovú, ktorá získala už svoj štvrtý veľký glóbus. FOTO TASR - Martin Baumann
Lyžovanie 17.3. 12:40

Petre Vlhovej super G nesadol: Toto odkázala Shifrinovej

Courchevel/Meribel - Petra Vlhová má pred sebou už len dve disciplíny vo finále Svetového pohára. Pôjde do nich s vedomím, že veľký glóbus celkovej víťazky už má jej rivalka Mikaela Shiffrinová. Slovenská lyžiarka chce však potvrdiť titul slalomovej kráľovnej sezóny.

Petra Vlhová a Mikaela Shiffrinová nebojujú len o veľký glóbus, ale aj o to, kto v tejto sezóne zarobí najväčšie peniaze.
Lyžovanie 17.3. 0:05

FOTO Vlhová možno glóbus neobháji, ale topí sa v peniazoch: Shiffrinovú môže aj poraziť!

COURCHEVEL - Veľký glóbus sa jej vzďaľuje, ale smútiť nemusí! Petra Vlhová (26) prežíva skvelú sezónu, ktorú korunovala ziskom zlatej olympijskej medaily. Darí sa jej aj vo Svetovom pohári a napriek tomu, že svoj minuloročný triumf zrejme neobháji, na dosah má prvenstvo, ktoré jej doteraz vždy uniklo pomedzi prsty.

EBE 36 Are - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová v cieli v obrovskom slalome Svetového pohára v Are v piatok 11. marca 2022. FOTO TASR/AP

Petra Vlhova of Slovakia reacts after winning the alpine ski, women's World Cup giant slalom in Are, Sweden, Friday, March 11, 2022. (Pontus Lundahl/TT via AP)
Lyžovanie 16.3. 19:03

Vlhová si na štart vo finálnom super-G počká: Shiffrinová má pred ňou obrovský náskok

Courchevel - Petra Vlhová sa už pár dní snaží o vysnívaný veľký glóbus, na ktorý si siahla pred rokom. Stala sa celkovou víťazkou Svetového pohára alpských lyžiarok. Celé Slovensko tak s ňou oslavovalo historicky najlepší úspech krajiny.

Na snímke americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová sa teší z víťazstva vo finálovom zjazde Svetového pohára vo francúzskom dejisku Courchevel/Meribel 16. marca 2022. FOTO TASR - Martin Baumann
Lyžovanie 16.3. 13:39

FOTO Rozvášnená Shiffrinová ako pubertiačka: Pozrite, čo stvárala s priateľom na verejnosti

Je o krok bližšie k veľkému krištáľovému glóbusu. Stredajší zjazd vo francúzskom dejisku Courchevel/Meribel vyhrala Mikaela Shiffrinová a Američanka má v priebežnom poradí pred Petrou Vlhovou pred záverečnými tromi súťažami náskok 156 bodov.

Paul Kristofic.
Lyžovanie 16.3. 9:01

Vyrastal so slovenčinou, miloval babkin guláš. Shiffrinovej tréner hovorí o svojich koreňoch

Napriek tomu, že už siedmy rok pôsobí ako šéftréner alpskej disciplíny žien v americkom tíme, má slovenské korene. Jeho otec Marián vyrastal v Bratislave, mama Eva v obci Dubovce neďaleko Skalice. Paul Kristofic sa síce narodil v kanadskom Edmontone, na svoje slovenské korene je hrdý.

Američanka Mikaela Shiffrinová počas prvého kola obrovského slalomu Svetového pohára alpských lyžiarok na ľadovci Rettenbach v rakúskom Söldene v sobotu 23. októbra 2021. FOTO TASR - Martin Baumann
Lyžovanie 15.3. 13:25

AJ záver sezóny im patrí: V generálke na zjazd Shiffrinová i Vlhová prevalcovali esá

Courchevel/Meribel - Najrýchlejší čas Mikaely Shiffrinovej a deviate miesto Petry Vlhovej v utorkovom tréningu na finálový zjazd Svetového pohára zaskočili aj etablované špecialistky.