Marián Hossa.

Marián Hossa

Paul Beaty

Marián Hossa je bývalý slovenský hokejista a reprezentant. Je považovaný za jedného z najlepších útočníkov NHL a taktiež za jedného z najrýchlejších korčuliarov tejto súťaže .Marián Hossa sa narodil 12. januára 1979 v Starej Ľubovni. Jeho otec je František Hossa, bývalý tréner slovenskej hokejovej reprezentácie a mladší brat Marcel Hossa, ktorý v súčasnosti pôsobí v slovenskej Tipsport ligev hokejovom klube Dukla Trenčín. Ukončil Stredné odborné učilište železničné v Trenčíne. Reprezentoval Slovensko na viacerých medzinárodných podujatiach, vrátane štyroch Zimných olympijských hier v Salt Lake City, Turíne, Vancouveri a v Soči. Tri roky po sebe hral za tri rôzne kluby vo finále Stanleyho pohára, úspešný bol v sezóne 2009/2010, keď pohár získal v drese Chicaga Blackhawks. Je štvornásobným najlepším hokejistom Slovenska. Celkovo Hossa za Slovensko nastúpil na majstrovstvách sveta v rokoch 1997, 1999, 2001, 2004, 2005, 2006, na Zimných olympijských hrách 2002 v Salt Lake City, 2006 v Turíne a Zimných olympijských hrách 2010 vo Vancouveria na Svetovom pohári v roku 2004.

Zaujímavosťou je, že ako jeden z mála špičkových slovenských hráčov v strednom veku zatiaľ nezískal medailu z majstrovstiev sveta. Spolu odohral za seniorskú reprezentáciu 72 zápasov v ktorých dal 33 gólov. Pred sezónou 2017/2018 ohlásil prerušenie hráčskej kariéry kvôli závažným vedľajším účinkom liečby kožnej choroby.

Bývalí hokejisti Richard Lintner a Marián Hossa si to medzi sebou rozdali v golfe na charitatívnom podujatí Hviezdy deťom.
Ostatné 3.7. 12:00

FOTO Športové hviezdy si zahrali golf: Lintner to dal v šľapkách, Hossa á la Tiger Woods

Dali sa dokopy pre dobrú vec. Viacero športových osobností sa vo štvrtok popoludní stretlo v Hoss Sport Centre v Trenčíne, aby si to medzi sebou rozdali na golfovom greene. Podujatie sa konalo pri príležitosti štartu už 12. ročníka charitatívneho podujatia Hviezdy deťom.

Bývalý futbalista Marián Čišovský v nedeľu podľahol zákernej chorobe ALS.
Ostatné 30.6. 12:01

FOTO: Pre týchto športovcov prišla zubatá predčasne: Čišovského a spol zničili zákerné choroby

BRATISLAVA - Bojoval zo všetkých síl, no nestačilo to. Bývalý slovenský reprezentant Marián Čišovský zomrel v nedeľu po šesťročnom boji s nevyliečiteľnou chorobou ALS. Nebol zďaleka jediný vrcholový športovec, ktorému zákerná choroba vzala život alebo zničila hviezdnu kariéru.

Slovenský hokejista Marián Hossu počas stredajšej tlačovej konferencie v Trenčíne.
Hokej 29.6. 0:00

FOTO VO VNÚTRI Luxusný doplnok Hossu: Na verejnosti sa ukázal s hriešne drahými hodinkami

Hodné šampióna. Aj to sa dá povedať o hodinkách slovenského hokejistu Mariána Hossu (41), ktorého 16. novembra uvedú v Toronte do Siene slávy NHL. Špeciálny kúsok renomovanej značky zdobil jeho pravú ruku na nedávnej tlačovej konferencii v Trenčíne.

Marián Hossa ako hráč Chicaga.
Ostatné 26.6. 9:00

Marián Hossa sa stal žijúcou legendou: Toto je jeho cesta do Siene slávy NHL

Hokejista Marián Hossa je v poradí tretím Slovákom, ktorého zvolili do Siene slávy NHL. Pridal sa tak medzi osobnosti, kam už skôr zavítali Stan Mikita a Peter Šťastný.

Tomu sa povie luxus. Marián Hossa je jeden z najlepších hokejistov v histórii slovenského hokeja a tomu zodpovedá aj jeho bývanie, ktoré sme pre vás odhalili na exkluzívnych záberoch.
NHL 26.6. 0:01

Člen Siene slávy si bude užívať megalománsky dôchodok: TAKÝTO luxusný palác má HOSSA

TRENČÍN - Marián Hossa (41) sa stal len tretím hokejistom spod Tatier, ktorého meno bude figurovať v Sieni slávy NHL. Trojnásobný víťaz Stanley Cupu tomu stále nemôže uveriť. Legendárny hráč s číslom 81 si bude užívať slávu v jeho megaluxusnej vile v Trenčíne, z ktorej vám padne sánka.

Slovenského hokejistu Mariána Hossu zvolili v stredu 25.6. 2020 do Siene slávy NHL. Slávnostne ho do nej uvedú 16. novembra v Toronte. Na snímke Marián Hossa počas tlačovej konferencie so slovenskými médiami.
Hokej 25.6. 20:00

Gáboríka aj Šatana potešilo, že Mariána Hossu zvolili do Siene slávy NHL: Zaslúžil si to!

BRATISLAVA - Zvolenie Mariána Hossu do hokejovej Siene slávy NHL potešilo aj jeho bývalých spoluhráčov Mariána Gáboríka a Miroslava Šatana. Gáboríka spája s Hossom okrem národného tímu aj priateľstvo, o to väčšiu radosť mal z jeho uvedenia medzi hokejovú smotánku.

Marián Hossa je v Sieni slávy NHL: Nikdy nezabudne na svoj
Video 25.6. 17:00

Marián Hossa je v Sieni slávy NHL: Nikdy nezabudne na svoj "Big day"

Marián Hossa (41) sa stal len tretím hokejistom spod Tatier, ktorého meno bude figurovať v Sieni slávy NHL. Trojnásobný víťaz Stanley Cupu o niečom takom nikdy nesníval, no keď sa to dozvedel, bol to preňho i celú jeho rodinu jeden z najkrajších dní v živote.

Slovenského hokejistu Mariána Hossu zvolili v stredu 25.6. 2020 do Siene slávy NHL. Slávnostne ho do nej uvedú 16. novembra v Toronte. Na snímke Marián Hossa počas tlačovej konferencie so slovenskými médiami.
NHL 25.6. 16:31

Marián Hossa o uvedení do Siene slávy: Nepodarilo sa to väčším hviezdam ako som ja

Marián Hossa (41) sa stal len tretím hokejistom spod Tatier, ktorého meno bude figurovať v Sieni slávy NHL. Trojnásobný víťaz Stanley Cupu o niečom takom nikdy nesníval, no keď sa to dozvedel, bol to preňho i celú jeho rodinu jeden z najkrajších dní v živote.

Marián Hossa sa stal tretím Slovákom v Sieni slávy NHL.
NHL 25.6. 8:34

Prvé slová Mariána Hossu po zvolené do Siene slávy: Možno je trojka pre mňa čarovná

Toronto - Slovenského hokejistu Mariána Hossu zvolili v stredu do Siene slávy. Slávnostne ho do nej uvedú 16. novembra v Toronte. Menoslov laureátov zverejnil portál TSN, v kategórii hráčov sa pocty dočkali aj Jarome Iginla, Kevin Lowe a Doug Wilson.

Marián Hossa
Hokej 24.6. 23:35

Obrovská pocta pre Mariána Hossu: Slovenského hokejistu zvolili do Siene slávy NHL

TORONTO - Slovenského hokejistu Mariána Hossu zvolili v stredu do Siene slávy. Slávnostne ho do nej uvedú 16. novembra v Toronte. Menoslov laureátov zverejnil portál TSN, v kategórii hráčov sa pocty dočkali aj Jarome Iginla, Kevin Lowe a Doug Wilson.

Marian Hossa sa môže stať členom Siene Slávy.
NHL 24.6. 12:30

Hossa je horúcim kandidátom: Už dnes sa môže Marián dostať so Siene slávy

New York 24. júna (TASR) - Slovenský hokejista Marián Hossa sa už v stredu večer môže stať novým členom hokejovej Siene slávy.

Marián Hossa
Hokej 9.6. 19:30

Marián Hossa je najlepším nositeľom čísla 81 v histórii NHL: Rozhodli o tom žurnalisti

TORONTO - Kanadskí hokejisti Mark Messier, Steve Yzerman, Jarome Iginla, ale aj Rus Pavel Dacjuk sú podľa oficiálnej stránky NHL najlepší nositelia svojich čísel dresov v expanznej ére (po roku 1967). Rozhodlo o tom 19 hlasujúcich žurnalistov z profiligového webu, ktorí vyberali najlepších držiteľov čísel 20-11, čím nadviazali na predošlé poradie 99-21.

Boris Valábik so snúbenicou Luciou Pollákovou a svadby Mariána Hossus Marekom Hamšíkom.
Ostatné 1.6. 0:01

FOTO Valábik sa toto leto žení: Inšpiruje sa LUXUSNÝMI svadbami Hossu, Sagana, Hamšíka a Cháru?

Bývalý slovenský hokejista a lámač ženský sŕdc Borisa Valábik (34) chystá už o pár týždňov svadbu. Jeho vyvolenou sa stane Lucia Polláková, s ktorou sa zoznámil pred tromi rokmi na Strednej odbornej policajnej škole v Pezinku, kde boli spolužiaci.

Kariéru mnohým slovenským, ale aj svetovým športovým hviezdam zničili kariéru zákerné choroby.
Ostatné 27.5. 13:02

FOTO: TÝCHTO hviezdnych športovcov zničili zákerné choroby: Rakovina, ALS, ale aj HIV

BRATISLAVA – Boli na vrchole svojich síl, ale z čista jasna sa dozvedeli zdrvujúcu správu. Kariéru mnohým slovenským, ale aj svetovým športovým hviezdam zničili kariéru zákerné choroby. Viacerým z nich sa ich podarilo zdolať, no niektorí také šťastie nemali a už nie sú medzi nami.

Halák, Hossa, Demitra.
NHL 25.5. 9:30

Pocta pre trojicu Hossa, Demitra, Halák: Medzi svojimi číslami sú najlepší v NHL

TORONTO - Slováci Marián Hossa, Pavol Demitra a Jaroslav Halák sú podľa portálu nhl.com najlepší nositelia čísel dresov 81, 38 resp. 41 v expanznej ére NHL (po r. 1967). Svojím hlasovaním o tom rozhodli žurnalisti oficiálnej stránky NHL.