menu
Marián Gáborík

Marián Gáborík

Karl B DeBlaker

Marián Gáborík  je slovenský hokejový útočník, hviezda NHL.S hokejom začínal v Dukle Trenčín. V extralige debutoval už ako šestnásťročný v sezóne 1997/98.V roku 2000 si ho vybral v úvodnom drafte NHL klub Minnesota Wild v prvom kole ako tretieho v poradí a stal sa tak najvyššie draftovaným slovenským hokejistom v histórii. Už v nasledujúcej sezóne 2000/01 začal hrať za Minnesotu, kde sa stal napriek mladému veku lídrom svojho mužstva. Dňa 6. októbra 2000 strelil v zápase proti Anaheimu svoj prvý gól v NHL. Tento zásah bol zároveň aj prvým gólom v histórii tímu Minnesota Wild.Marián Gáborík získal bronzové medaily so slovenskou reprezentáciou v roku 1999 na majstrovstvách sveta do 18 aj do 20 rokov. V seniorskom tíme reprezentoval Slovensko na šampionátoch v rokoch 2001, 2004, 2005 a 2007. Reprezentoval aj na Svetovom pohári v roku 2004 a Zimných olympijských hrách 2006 v Turíne. Spolu odohral 53 reprezentačných zápasov a dal v nich 20 gólov. Nosí dres číslo 10. V sezóne 2013/14 získal Stanleyho pohár s klubom Los Angeles Kings. V júli 2017 sa oženil s tanečnicou Ivanou Gaborik.

Gáborík sa po operácii kolena promenádoval na ulici.
Video 9.1. 14:40

Gáborík sa po operácii kolena promenádoval na ulici: Manželka si z neho robila srandu

Bývalý slovenský hokejista Marián Gáborík sa čoskoro predstaví na tanečnom parkete v Let’s Dance. Kvôli tejto šou musel absolvovať operáciu kolena.

Z bývalých slovenských hokejistov Borisa Valábika a Mariána Gáboríka sa čoskoro stanú tanečníci, pretože sa predstavia v populárnej tanečnej šou Let’s Dance.
Ostatné 7.1. 8:30

Valábik vytočený do vývrtky: Takáto je pravda o jeho a Gáboríkovom konci v RTVS!

BRATISLAVA – Z bývalých slovenských hokejistov Borisa Valábika (36) a Mariána Gáboríka (40) sa čoskoro stanú tanečníci, pretože sa predstavia v populárnej tanečnej šou Let’s Dance. V médiách sa v tejto súvislosti objavili informácie, že na túto ponuku kývli údajne najmä kvôli tomu, že im RTVS zrušila natáčanie nových častí ich vlastnej šou.

Na štadióne Mariána Gáboríka v Trenčíne sa objavili legendy ako Marián Hossa či Tomáš Kopecký.
Hokej 24.12. 2022 19:23

FOTO Legendy opäť pokope: Gáborík ako rozhodca a POZRITE, aké hviezdy mu robili spoločnosť

Stále sú vo forme! Legendárni slovenskí hokejisti si našli čas a opäť sa stretli na ľade ako za starých čias.

K Vianociam neodmysliteľne patrí výzdoba a nechýba ani doma u známych športovcov. Viacerí z nich sa aj pri vianočných stromčekoch postarali o poriadny rozruch.
Ostatné 24.12. 2022 0:01

Vianočné stromčeky športovcov: Cibulková najala profesionálov a Vémolovci...PREBOHA, to čo je?!

K Vianociam neodmysliteľne patrí výzdoba a nechýba ani doma u známych športovcov. Viacerí z nich sa aj pri vianočných stromčekoch postarali o poriadny rozruch.

Na Vladimíra Krčméryho po smrti si zaspomínali aj športovci na sociálnych sieťach.
Ostatné 21.12. 2022 15:20

FOTO Dojímavé slová od športovcov Krčmérymu! Gáborík s ním hral hokej, zaspomínal si aj Beňuš

Celé Slovensko v stredu ráno zaskočila smutná správa. Vo veku 62 rokov zomrel popredný lekár a vedec Vladimír Krčméry. Hoci sa väčšinou pohyboval v politickej sfére, zaspomínali si na neho aj športovci.

Marián Gáborík si zaspomínal na zosnulého Krčméryho.
Video 21.12. 2022 13:00

Gáborík si zaspomínal na zosnulého Krčméryho: Zahrali si spolu hokej a vtipkovali

Slovensko v utorok večer obletela veľmi smutná správa. Vo veku 62 rokov zomrel uznávaný slovenský lekár profesor Vladimír Krčméry. Bol vysokoškolským pedagógom, zakladateľom zdravotníckych zariadení a zahraničných humanitárnych misií v rozvojových krajinách. Po jeho nečakanej smrti si na neho zasopmínal náš bývalý hokejista Marián Gáborík, ktorý s ním predčasom poprihrával puk.

Gáboríkovci na dovolenke
Hokej 2.12. 2022 14:03

FOTO Gáboríkovci na luxusnej dovolenke: Majo, kde máš tehličky a POZRITE na malú Bellu

Bývalý hokejista, Marián Gáborík si užíva luxusnú rodinnú dovolenku na Maldivách s celou rodinou. Jeho manželka Ivana šokovala postavou ako tínedžerka, ale Majo...

Ivana Gáboríková kočíkuje najmladšiu dcéru po svojom.
Ostatné 2.12. 2022 10:06

FOTO Netradičný spôsob kočíkovania: Ivana Gáboríková to rieši po svojom!

Maldivy - Šťastná rodinka Gáboríkovcov aktuálne oddychuje vo veľkom luxuse na dovolenke. A niektorí neprajní fanúšikovia sa už stihli sťažovať, že je to tesne pred Vianocami a uprostred krízy. Oni ale všetko riešia po svojom. Dokonca aj nevinné kočíkovanie.

Netradičný spôsob kočíkovania! Gáboríková to robí po svojom
Video 1.12. 2022 12:34

Netradičný spôsob kočíkovania! Gáboríková to robí po svojom

Maldivy - V súčasnosti sú šťastní manželia s dvoma deťmi na luxusnej dovolenke. Gáboríkovci tam netrávia čas iba opaľovaním sa na pláži a kúpaním sa v tyrkysovom mori. Krásna Ivana je vo forme najmú vďaka netradičným prechádzkam s najmladšou dcérou, s ktorou každý deň beháva.

Gáboríkovci na dovolenke
Ostatné 29.11. 2022 8:02

FOTO Gáboríkovci na luxusnom ostrove: Takto si užívajú dovolenku v najväčšej kríze?!

Maldivy - Bývalý hokejista, Marián Gáborík si užíva dovolenku plnými dúškami. Najnovšie vzal svoju rodinku do luxusného rezortu Reethi Rah. A jeho krásna manželka Ivana je krajšia, ako kedykoľvek predtým. Akoby ani nikdy nerodila!

Juraj Slafkovský sa dočkal v NHL veľkej pocty.
NHL 24.11. 2022 15:00

Slafkovský tromfol najväčšie hviezdy NHL: Keď to uvidel, nemohol uveriť vlastným očiam

MONTREAL – Slovenský hokejista Juraj Slafkovský (18) sa pomaly udomácňuje v Montreale Canadiens a každým zápasom si vytvára čoraz lepší vzťah aj s fanúšikmi. Nášmu talentovanému mladíkovi sa v NHL navyše dostalo obrovského privilégia, o ktorom mohli svojho času v zámorí iba snívať jeho slávni slovenskí či českí predchodcovia.

Bella zdedila pohybové a športové vlohy po svojich rodičoch. Učarovalo jej aj lyžovanie.
Ostatné 16.11. 2022 8:10

Gáboríkova dcéra vymenila Ferrari za… Bella brázdi Trenčínom za volantom luxusného tátoša!

Už to nie je bábätko, práve naopak. Z dcéry Mariána Gáboríka Belly je veľká slečna a neučarovali jej len bábiky, ale aj štvorkolesové tátoše. Na čom jazdí po Trenčíne?

Takto pyšne sa promenádovali ikonickí slovenskí hokejoví útočníci ulicami Trenčína so svojimi ratolesťami, ktoré tlačili v luxusných kočíkoch.
Ostatné 12.11. 2022 0:01

Takto ste ich spolu ešte nevideli: Gáborík a Hossa brázdia ulice Trenčína na luxusných tátošoch

TRENČÍN - Rozhodne sa nenudia ani po tom, ako zavesili korčule na klinec! Slovenskí legendárni hokejisti Marián Hossa (43) a Marián Gáborík (40) si na športovom dôchodku neužívajú len zarobené milióny, ale poctivo sa venujú aj svojim rodinám. Obaja útočníci sa môžu pochváliť čerstvými prírastkami, ktoré spoločne kočíkujú.

Po honosnej vile v Trenčíne a luxusnom apartmáne v Los Angeles pribudol vlani Mariánovi Gáboríkovi (40) do jeho portfólia  nehnuteľností aj obrovský bytový dom v Chorvátsku. Niekdajší hokejový kanonier našiel v prímorskej krajine, do ktorej sa po kariére zamiloval, svoje útočisko, odkiaľ na svojej miliónovej jachte vyráža každé leto na výlety po Jadrane.
Slovensko 11.11. 2022 9:30

FOTO Gáborík sa plesol po vrecku: VAU, pozrite, akú honosnú vilu si zadovážil na brehu Jadranu!

Po honosnej vile v Trenčíne a luxusnom apartmáne v Los Angeles pribudol vlani Mariánovi Gáboríkovi (40) do jeho portfólia nehnuteľností aj obrovský bytový dom v Chorvátsku. Niekdajší hokejový kanonier našiel v prímorskej krajine, do ktorej sa po kariére zamiloval, svoje útočisko, odkiaľ na svojej miliónovej jachte vyráža každé leto na výlety po Jadrane.

Jacques Lemaire patrí k najväčším trénerským ikonám v hokejovej histórii.
NHL 8.11. 2022 10:58

Lemaire porovnal Slafkovského s Gáboríkom: Ponúkol nám útok, dal som mu za to zmrzlinu!

Stál pri zrode Mariána Gaboríka (40), a preto sa ho rozhodol porovnať s Jurajom Slafkovským (18). Podľa kanadského trénera Jacquesa Lemaireho, ktorý patrí k najúspešnejším koučom v hokejovej histórii, má tohtoročná draftová jednotka pred sebou rovnako hviezdnu budúcnosť ako niekdajší slovenský kanonier, pred ktorým sa svojho času triasli všetky tímy NHL.