menu
Anastasia Kuzminová

Anastasia Kuzminová

Alexander Hassenstein

Anastasiya Vladimirovna Kuzmina, rodená Šipulina je bývalá slovenská biatlonistka ruskej národnosti, ktorá predtým, ako začala reprezentovať Slovensko, reprezentovala Rusko. Slovensko reprezentuje od decembra 2008. Je trojnásobnou olympijskou víťazkou v biatlone a získala aj tri strieborné medaily na Olympijských hrách. Z tohto ohľadu je suverénne najúspešnejšou biatlonistkou spod Tatier. Na Zimných olympijských hrách 2010 vo Vancouveri vyhrala zlatú medailu v rýchlostných pretekoch na 7,5 km a striebornú medailu v stíhacích pretekoch na 10 km. Víťazstvo z rýchlostných pretekov následne obhájila na Zimných olympijských hrách 2014 v Soči. Zlato si vybojovala aj na OH v Pchjongčchangu 2018 v pretekoch s hromadným štartom. V Pchjongčchangu pridala dve strieborné medaily. So šiestimi cennými kovmi je suverénne najúspešnejšou biatlonistkou spod Tatier. Na Majstrovstvách sveta v Östersunde 2019 v šprinte na 7,5 km získala zlatú medailu. Na jar 2019 oznámila koniec individuálnej kariéry.

Petra Vlhová
Lyžovanie 27.10. 21:33

Športovcom roka ankety MO opäť Vlhová: Je to čerešnička na torte

Petra Vlhová obhájila prvenstvo v ankete o najlepších športovcov rezortu Ministerstva obrany SR. Triumfovala pred vodným slalomárom Alexandrom Slafkovským a zápasníkom Tajmurazom Salkazanovom.

VIDEO Kuzminová a Fialková počas otvorenia novej kolieskovej dráhy v Osrblí
Video 15.9. 13:44

VIDEO Kuzminová a Fialková počas otvorenia novej kolieskovej dráhy v Osrblí

Zdroj videa: TASR - V Národnom biatlonovom centre (NBC) v Osrblí vo štvrtok oficiálne otvorili novú kolieskovú dráhu. Slúžiť bude nielen profesionálnym športovcom, ale aj širokej verejnosti.

VIDEO Otvorenie novej kolieskovej dráhy v areáli v Osrblí
Video 15.9. 13:43

VIDEO Otvorenie novej kolieskovej dráhy v areáli v Osrblí

Zdroj videa: TASR - V Národnom biatlonovom centre (NBC) v Osrblí vo štvrtok oficiálne otvorili novú kolieskovú dráhu. Slúžiť bude nielen profesionálnym športovcom, ale aj širokej verejnosti.

Modelkou sa pre olympijské oblečenie stala aj bývalá olympionička Anastasia Kuzminová.
Biatlon 5.9. 10:05

FOTO Kuzminová sa ukázala v plavkách: Vau, takto vyzerá pred štyridsiatkou?

Na konci leta stihla dovolenku. Bývalá biatlonistka Anastasia Kuzminová (38) opäť zamierila k Jadranskému moru, ale na pláži by ste ju často nestretli.

Nasťa Kuzminová na dovolenke v Chorvátsku
Biatlon 29.8. 13:10

FOTO Nasťa Kuzminová na dovolenke v Chorvátsku: Takto sa zlatá medailistka udržuje vo forme!

Užíva si leto plnými dúškami. Bývalá úspešná biatlonistka Anastasia Kuzminová sa na svojom Instagrame pochválila dovolenkovými zábermi z Chorvátska. Okrem ležania na pláži sa však venuje aj aktívnejším činnostiam.

Na snímke v pozadí zľava slovenskí vodní slalomári bratia Ladislav Škantár a Peter Škantár, slovenský vodný slalomár Michal Martikán, slovenskí vodní slalomári - bratia Peter Hochschorner a Pavol Hochschorner, slovenská vodná slalomárka Elena Kaliská, slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová pózujú po prevzatí titulu zaslúžilý majster športu počas slávnostného udeľovania čestných štátnych titulov v športe pre výnimočné osobnosti v priestoroch Slovenského olympijského a športového múzea v Brati
Ostatné 31.3. 20:00

Čestné štátne tituly dostali Kuzminová či Martikán: Veľká pocta!

BRATISLAVA - Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVaŠ) prvý raz v histórii samostatného Slovenska udeľovalo čestné štátne tituly „Zaslúžilý majster športu“ a „Zaslúžilý odborník v športe“.

Brat Nasti Kuzminovej Anton Šipulin je na sankčnom zozname Európskej únie.
Biatlon 28.2. 14:01

Kuzminová prehovorila o ruskej invázii na Ukrajinu: O bratovi nepovedala ani slovo

BRATISLAVA - Prelomila mlčanie! Od ruského útoku na Ukrajinu sa vo svete prakticky nehovorí o ničom inom a kroky prezidenta Vladimira Putina (69) majú neblahé následky aj pre ruský šport. Na sankčný zoznam Európskej únie sa dostal aj brat Anastasie Kuzminovej (37) Anton Šipulin (34).

"Mám ťa rád, sestrička."
Biatlon 25.2. 12:18

Kuzminovej brat Šipulin schválil útok na Ukrajinu: Európska únia aj jemu klepla po prstoch

Bývalá biatlonistka Anastasia Kuzminová nedokáže slovami opísať svoje pocity po tom, čo jej rodná vlasť napadla Ukrajinu. Za to jej brat Anton Šipulin, taktiež známy biatlonista, vpád ruských vojsk na Ukrajinu prakticky schválil.

Anastasia Kuzminová úspešne reprezentovala Slovensko na troch zimných olympijských hrách.
Biatlon 24.2. 19:33

Kuzminová k vojenskej aktivite na Ukrajine: "Ľudia s väzbami na Rusko nemôžu za to, čo sa deje"

Bratislava - Pre Slovensko vybojovala tri zlaté olympijské medaile. Teraz Anastasia Kuzminová vysvetľuje svoju situáciu v súvislosti s vojenskou agresiou Ruska na Ukrajine.

Modelkou sa pre olympijské oblečenie stala aj bývalá olympionička Anastasia Kuzminová.
Ostatné 24.1. 15:30

Kuzminová odštartovala symbolickú cestu z Ríma do Banskej Bystrice: Festival mládeže sa blíži

RÍM - Pol roka pred začiatkom Európskeho olympijského festivalu mládeže v Banskej Bystrici odštartovala Anastasia Kuzminová symbolickú cestu do dejiska EYOF-u. Trojnásobná olympijská víťazka v biatlone je ambasádorka podujatia. Symbolickú trasu z Ríma do mesta pod Urpínom chce zabsolvovať presne za 5 mesiacov.

Aj červená hrá prím na olympijskom oblečení, ako ukázal Adam Žampa.
Ostatné 20.1. 9:30

FOTO Slováci ukázali oblečenie pre zimnú olympiádu: Pozrite sa, kde ho otestovali Žampovci

BRATISLAVA - Už vedia, v čom nás budú reprezentovať! Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV) spoločne so Slovenským paralympijským výborom (SPV) včera oficiálne predstavil oblečenie pre blížiacu sa zimnú olympiádu a paralympiádu v čínskom Pekingu. Kolekciu si stihla vyskúšať napríklad Anastasia Kuzminová (37) či Adam Žampa (31) s bratom Andreasom (28).

Modelkou sa pre olympijské oblečenie stala aj bývalá olympionička Anastasia Kuzminová.

FOTO Slováci ukázali outfity na zimnú olympiádu: Vau, pozrite ako v tom sexi vyzerá Kuzminová!

Slovenskí športovci sa na zimných olympijských a paralympijských hrách v Pekingu predstavia v oblečení, ktorého motívom bude futuristické videnie sveta.

Paulína Fialková (vľavo), Dorothea Wiererová (v strede) a Lisa Vittozziová (vpravo) nepatria len medzi najlepšie biatlonistky, ale aj medzi najsexi. Koho každého sme zaradili do nášho rebríčka? Viac krások a horúcich FOTO NÁJDETE V GALÉRII!
Lyžovanie 11.9. 2021 15:20

Horúce FOTO najsexi biatlonistiek: Prsia Wiererovej zatienia všetky, nahá Fialková vo vani!

BRATISLAVA - Nepodávajú len skvelé výkony, ale aj dobre vyzerajú. Medzi biatlonistkami by ste v rámci Svetového pohára našli niekoľko krásnych žien, ktoré by sa nestratili ani ako modelky. Už niekoľko rokov je za najkrajšiu biatlonistku považovaná Talianka Dorothea Wiererová (28), no v tvrdej konkurencii sa rozhodne nestratia ani naše dievčatá!

Matej Tóth a Anastasia Kuzminová.

Si vzorom a inšpiráciou, pre mňa budeš víťaz navždy. Tóth dostal silný odkaz od Kuzminovej

Slovenský chodec Matej Tóth ukončil kariéru 14. miestom v olympijských pretekoch na 50 km. Po nich dostal odkaz aj od bývalej biatlonistky Anastasie Kuzminovej.

Milan Lasica.
Ostatné 19.7. 2021 13:48

Športovci smútia za Milanom Lasicom: Emotívne odkazy Škrtela, Hamšíka, Cibulkovej a ďalších

Smúti za ním celé Slovensko. Legendárny herec a komik Milan Lasica nás opustil, odkazy do neba mu prostredníctvom sociálnych sietí poslali aj športové osobnosti.