menu
Anastasia Kuzminová

Anastasia Kuzminová

Alexander Hassenstein

Anastasiya Vladimirovna Kuzmina, rodená Šipulina je bývalá slovenská biatlonistka ruskej národnosti, ktorá predtým, ako začala reprezentovať Slovensko, reprezentovala Rusko. Slovensko reprezentuje od decembra 2008. Je trojnásobnou olympijskou víťazkou v biatlone a získala aj tri strieborné medaily na Olympijských hrách. Z tohto ohľadu je suverénne najúspešnejšou biatlonistkou spod Tatier. Na Zimných olympijských hrách 2010 vo Vancouveri vyhrala zlatú medailu v rýchlostných pretekoch na 7,5 km a striebornú medailu v stíhacích pretekoch na 10 km. Víťazstvo z rýchlostných pretekov následne obhájila na Zimných olympijských hrách 2014 v Soči. Zlato si vybojovala aj na OH v Pchjongčchangu 2018 v pretekoch s hromadným štartom. V Pchjongčchangu pridala dve strieborné medaily. So šiestimi cennými kovmi je suverénne najúspešnejšou biatlonistkou spod Tatier. Na Majstrovstvách sveta v Östersunde 2019 v šprinte na 7,5 km získala zlatú medailu. Na jar 2019 oznámila koniec individuálnej kariéry.

VIDEO Vlhová, Kuzminová aj Martikán... Takto rozdávali radosť zvedavým deťom
Video 31.5. 9:32

VIDEO Vlhová, Kuzminová aj Martikán... Takto rozdávali radosť zvedavým deťom

V Banskej bystrici sa uskutočnila beseda zlatých olympionikov VŠC Dukla Banská Bystrica so žiakmizákladných škôl. S deťmi sa rozprávali Petra Vlhová, Elena Kaliská, Anastasia Kuzminová, Michal Martikán aj Matej Tóth.

Petra Vlhová so svojou zlatou medailou z Pekingu 2022.
Ostatné 8.5. 17:31

FOTO Najpamätnejšie momenty v ženskom športe! Toto sú ženy, ktoré prepísali históriu

Šport je oblasť, ktorá dokáže spájať ľudí z celého sveta. Bez ohľadu na pohlavie by mali mať všetci rovnaké možnosti a príležitosti pre dosiahnutie úspechu v tom, čo robia. Napriek tomu však existujú stále stereotypy a predsudky, ktoré sa týkajú žien v športe.

Žijú si ako králi. Slovenské športové legendy ako Marek Hamšík, Richard Zedník, Anastasia Kuzminová či Matej Tóth si užívajú život v Banskej Bystrici, v ktorej si postavili majestátne sídla. Nie sú jediní. Posvietili sme si preto na ich luxusné obydlia a ukážeme ich aj vám.
Ostatné 13.4. 5:00

MEGALUXUS legiend v Banskej Bystrici: Pozrite na honosné sídla Hamšíka, Zedníka či Kuzminovej

BANSKÁ BYSTRICA – Žijú si ako králi. Slovenské športové legendy ako Marek Hamšík, Richard Zedník, Anastasia Kuzminová či Matej Tóth si užívajú život v Banskej Bystrici, v ktorej si postavili majestátne sídla. Nie sú jediní. Posvietili sme si preto na ich luxusné obydlia a ukážeme ich aj vám.

Hrdá mama Anastasia Kuzminová po boku svojho syna Jeliseja, z ktorého rastie nádejný bežec na lyžiach.
Biatlon 18.3. 7:01

FOTO Syn legendárnej Nasti Kuzminovej žiari na bežkách: Pozrite sa, ako vyrástol Jelisej!

BRATISLAVA – Mal po kom zdediť gény! Bežeckému lyžovaniu sa vo veľkom začal venovať aj syn našej trojnásobnej olympijskej víťazky v biatlone Anastasie Kuzminovej (38) Jelisej (15). V rozhovore pre Šport24.sk úspešná športovkyňa prezradila, ako vníma počínanie svojho syna, v čom sú si podobní a či jedného dňa presedlá na biatlon ako jeho slávna mama.

Kuzminovci
Biatlon 17.1. 23:01

FOTO Vystrašená Kuzminová! Syn legendárnej biatlonistky sa o vlások vyhol vážnemu zraneniu

Trojnásobná olympijská medailstka Anastasia Kuzminová zažila v pondelok večer chvíle hrôzy! Jej 16-ročný syn Jelisej bol blízko k vážnemu úrazu.

Petra Vlhová
Lyžovanie 27.10. 2022 21:33

Športovcom roka ankety MO opäť Vlhová: Je to čerešnička na torte

Petra Vlhová obhájila prvenstvo v ankete o najlepších športovcov rezortu Ministerstva obrany SR. Triumfovala pred vodným slalomárom Alexandrom Slafkovským a zápasníkom Tajmurazom Salkazanovom.

VIDEO Kuzminová a Fialková počas otvorenia novej kolieskovej dráhy v Osrblí
Video 15.9. 2022 13:44

VIDEO Kuzminová a Fialková počas otvorenia novej kolieskovej dráhy v Osrblí

Zdroj videa: TASR - V Národnom biatlonovom centre (NBC) v Osrblí vo štvrtok oficiálne otvorili novú kolieskovú dráhu. Slúžiť bude nielen profesionálnym športovcom, ale aj širokej verejnosti.

VIDEO Otvorenie novej kolieskovej dráhy v areáli v Osrblí
Video 15.9. 2022 13:43

VIDEO Otvorenie novej kolieskovej dráhy v areáli v Osrblí

Zdroj videa: TASR - V Národnom biatlonovom centre (NBC) v Osrblí vo štvrtok oficiálne otvorili novú kolieskovú dráhu. Slúžiť bude nielen profesionálnym športovcom, ale aj širokej verejnosti.

Modelkou sa pre olympijské oblečenie stala aj bývalá olympionička Anastasia Kuzminová.
Biatlon 5.9. 2022 10:05

FOTO Kuzminová sa ukázala v plavkách: Vau, takto vyzerá pred štyridsiatkou?

Na konci leta stihla dovolenku. Bývalá biatlonistka Anastasia Kuzminová (38) opäť zamierila k Jadranskému moru, ale na pláži by ste ju často nestretli.

Nasťa Kuzminová na dovolenke v Chorvátsku
Biatlon 29.8. 2022 13:10

FOTO Nasťa Kuzminová na dovolenke v Chorvátsku: Takto sa zlatá medailistka udržuje vo forme!

Užíva si leto plnými dúškami. Bývalá úspešná biatlonistka Anastasia Kuzminová sa na svojom Instagrame pochválila dovolenkovými zábermi z Chorvátska. Okrem ležania na pláži sa však venuje aj aktívnejším činnostiam.

Na snímke v pozadí zľava slovenskí vodní slalomári bratia Ladislav Škantár a Peter Škantár, slovenský vodný slalomár Michal Martikán, slovenskí vodní slalomári - bratia Peter Hochschorner a Pavol Hochschorner, slovenská vodná slalomárka Elena Kaliská, slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová pózujú po prevzatí titulu zaslúžilý majster športu počas slávnostného udeľovania čestných štátnych titulov v športe pre výnimočné osobnosti v priestoroch Slovenského olympijského a športového múzea v Brati
Ostatné 31.3. 2022 20:00

Čestné štátne tituly dostali Kuzminová či Martikán: Veľká pocta!

BRATISLAVA - Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVaŠ) prvý raz v histórii samostatného Slovenska udeľovalo čestné štátne tituly „Zaslúžilý majster športu“ a „Zaslúžilý odborník v športe“.

Brat Nasti Kuzminovej Anton Šipulin je na sankčnom zozname Európskej únie.
Biatlon 28.2. 2022 14:01

Kuzminová prehovorila o ruskej invázii na Ukrajinu: O bratovi nepovedala ani slovo

BRATISLAVA - Prelomila mlčanie! Od ruského útoku na Ukrajinu sa vo svete prakticky nehovorí o ničom inom a kroky prezidenta Vladimira Putina (69) majú neblahé následky aj pre ruský šport. Na sankčný zoznam Európskej únie sa dostal aj brat Anastasie Kuzminovej (37) Anton Šipulin (34).

"Mám ťa rád, sestrička."
Biatlon 25.2. 2022 12:18

Kuzminovej brat Šipulin schválil útok na Ukrajinu: Európska únia aj jemu klepla po prstoch

Bývalá biatlonistka Anastasia Kuzminová nedokáže slovami opísať svoje pocity po tom, čo jej rodná vlasť napadla Ukrajinu. Za to jej brat Anton Šipulin, taktiež známy biatlonista, vpád ruských vojsk na Ukrajinu prakticky schválil.

Anastasia Kuzminová úspešne reprezentovala Slovensko na troch zimných olympijských hrách.
Biatlon 24.2. 2022 19:33

Kuzminová k vojenskej aktivite na Ukrajine: "Ľudia s väzbami na Rusko nemôžu za to, čo sa deje"

Bratislava - Pre Slovensko vybojovala tri zlaté olympijské medaile. Teraz Anastasia Kuzminová vysvetľuje svoju situáciu v súvislosti s vojenskou agresiou Ruska na Ukrajine.

Modelkou sa pre olympijské oblečenie stala aj bývalá olympionička Anastasia Kuzminová.
Ostatné 24.1. 2022 15:30

Kuzminová odštartovala symbolickú cestu z Ríma do Banskej Bystrice: Festival mládeže sa blíži

RÍM - Pol roka pred začiatkom Európskeho olympijského festivalu mládeže v Banskej Bystrici odštartovala Anastasia Kuzminová symbolickú cestu do dejiska EYOF-u. Trojnásobná olympijská víťazka v biatlone je ambasádorka podujatia. Symbolickú trasu z Ríma do mesta pod Urpínom chce zabsolvovať presne za 5 mesiacov.