Juraj Kucka

Juraj Kucka

Luk?? Grinaj

Juraj Kucka je profesionálny slovenský futbalista hrajúci za taliansky klub Parma. Svoju kariéru začal v Podbrezovej. Po skvelej sezóne si ho vyhliadol Ružomberok, odkiaľ sa hneď po roku sťahoval do pražskej Sparty. Najdlhšie v kariére pôsobil v klube FC Janov, odkiaľ následne prestúpil do slávneho AC Milána. Po dvojročnom pôsobení odišiel do tureckého Trabzonsporu. Po dvoch rokoch sa sťahoval opäť, vrátil sa do Talianska a hráva za Parmu.V slovenskej reprezentácii dostal prvú pozvánku na zápas Slovensko – Lichtenštajnsko, ktorý sa odohral 19. novembra 2008. V tomto zápase aj nastúpil, keď v 53. minúte striedal Branislava Obžeru.O svojej prvej pozvánke do slovenskej reprezentácie sa dozvedel z internetu. Tréner Vladimír Weiss ho za výkon pochválil.So Slovenskou reprezentáciou sa predstavil na Majstrovstvách sveta 2010, Majstrovstvách Európy 2016 a v Lige národov 2018/2019.Na Majstrovstvách sveta v Južnej Afrike v roku 2010 bol najlepším slovenským hráčom.

Slovenský reprezentant Juraj Kucka v drese súčasného zamestnávateľa Parmy
Futbal 5.7. 22:30

Kuckov gól Parme na víťazstvo nestačil: Špalek s Bresciou víťazne

RÍM - Futbalistom FC Parmy v nedeľnom domácom súboji 30. kola talianskej Serie A s Fiorentinou nestačil ani gól slovenského stredopoliara Juraja Kucku a prehrali 1:2. Hostia viedli 2:0, keď dva góly z pokutových kopov dosiahol Čiľan Erick Pulgar. Aj Kucka sa presadil z bieleho bodu a strelil už piaty ligový gól v tejto sezóne.

Juraj Kucka (vpravo) zápas proti Interu nedohral.
Taliansko 29.6. 9:03

Kucka nabíjal na gól, potom ho vylúčili. Lobotka odohral prvýkrát celý zápas

Rím - Slovenský futbalista Juraj Kucka dostal červenú kartu v nedeľňajšom zápase 28. kola talianskej Serie A jeho Parmy s Interom Miláno (1:2). Tridsaťtriročný stredopoliar najprv v 15. minúte asistoval na vedúci gól Gervinha, no v 85. minúte musel predčasne pod sprchy za nešportové správanie.

V roku 2010 hralo Slovensko na svojich jediných majstrovstvách sveta vo futbale v ére samostatnosti. Od šampionátu v Juhoafrickej republike ubehla dekáda a my sme sa pozreli na osudy našich futbalových reprezentantov.
Reprezentácie 24.6. 12:01

Osudy slovenských futbalistov z MS 2010: Agent, reštaurácia v Portugalsku aj výroba tresky

Juraj Kucka po strelenom góle.
Taliansko 21.6. 12:30

Kuckov gól priniesol Parme dôležitý bod, Slovák priznáva: Chcel som si volať sanitku

PARMA - Slovenský futbalový stredopoliar Juraj Kucka strelil v sobotu jediný gól Parmy a po zápase sa stal mediálne najžiadanejšou postavou svojho tímu.

Juraj Kucka
Futbal 20.6. 22:00

Kucka skóroval pri reštarte Serie A: Parme zabezpečil bod v na ihrisku FC Turín

RÍM - Slovenský futbalista Juraj Kucka strelil gól v prvom zápase najvyššej talianskej súťaže po koronavírusovej prestávke. Jeho Parma v sobotnom stretnutí dohrávky 25. kola remizovala na ihrisku FC Turín 1:1.

Milan Škriniar v zápase proti Udinese.
Futbal 19.6. 14:00

Trojmesačná pauza v Serii A je na konci: Cez víkend opäť v akcii Kucka, Škriniar či Haraslín

RÍM - V najvyššej talianskej futbalovej súťaži sa končí trojmesačné prerušenie, ktoré si vynútila pandémia nového koronavírusu. Už vo víkendových dohrávkach 25. kola budú v akcii aj slovenskí reprezentanti, v sobotu nastúpi Parma s Jurajom Kuckom na ihrisku FC Turín (19.30) a v nedeľu sa predstavia Sassuolo s Lukášom Haraslínom na pôde Atalanty Bergamo (19.30) i Inter Miláno s Milanom Škriniarom doma proti Sampdorii Janov (21.45).

Taliansko 7.6. 16:28

Tréner Juraja Kucku prekonal COVID-19: Prezradil, čo zažíval!

Rím - Tréner futbalistov Parmy Roberto D"Aversa priznal, že prekonal ochorenie COVID-19. Pridal sa tak ku kormidelníkom Atalanty či Fiorentiny, ktorí sa tiež bojovali s koronavírusom.

Peniaze, z ktorých sa vám zatočí hlava! Presnejšie ide o zárobky športovcov z Česka a Slovenska, na ktoré sme sa detailne pozreli. Pozrite si rebríček 30 najlepšie zarábajúcich športovcov.
Ostatné 21.3. 12:01

TOP 30 najbohatších slovenských a českých športovcov: Neuveríte, kto zarobil najviac!

BRATISLAVA - Peniaze, z ktorých sa vám zatočí hlava! Presnejšie ide o zárobky športovcov z Česka a Slovenska, na ktoré sme sa detailne pozreli.

Marek Hamšík a Juraj Kucka
Futbal 18.3. 18:13

Hamšík v karanténe, izoluje sa aj Kucka: Pozrite, čo vravia na odklad Majstrovstiev Európy

Bratislava - Rozhodnutie Európskej futbalovej únie (UEFA) o preložení európskeho šampionátu o rok pochválili aj slovenský reprezentanti. Tí síce nemali účasť istú, zabojujú o ňu v baráži, ale šíriaci sa koronavírus zasiahol aj ich. Kapitán Slovenska Marek Hamšík uviazol v Španielsku, Juraj Kucka je v Parme, kde pôsobí.

Českého futbalistu Jiřího Kladrubského a slovenského reprezentanta Juraja Kucku spája nielen dlhoročné priateľstvo, ale aj spoločné podnikanie
Slovensko 4.2. 12:30

Praví priatelia sa nikdy nerozchádzajú: Kucku a Kladrubského spája biznis

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Hoci už nehrajú v jednom tíme deväť rokov, ich kamarátstvo pretrváva doteraz. Slovenský reprezentant a stredopoliar Parmy Juraj Kucka (32) si ešte počas pôsobenia v Sparte Praha padol do oka s českým futbalistom Jiřím Kladrubským (34) a odvtedy sú nerozluční kamaráti. Ba čo viac, už nejaký čas ich spája spoločné podnikanie, keď spolu vlastnia barber shop a práškovú lakovňu.

Juraj Kucka
Taliansko 1.2. 22:00

Parma remizovala s Cagliari: Juraj Kucka odohral celý zápas a k remíze prispel gólom

RÍM - V sobotňajšom zápase 22. kola najvyššej talianskej futbalovej ligy prehrala Brescia na ihrisku Bologne 1:2. Hosťom sa tak nepodarilo opustiť poslednú priečku tabuľky Serie A. Slovenský stredopoliar Nikolas Špalek (Brescia) do stretnutia nezasiahol.

Slovenský reprezentant Juraj Kucka si na plat v Parme určite nesťažuje
Futbal 9.12. 2019 15:30

Kucka nedohral zápas v Janove, zranenie lýtka by však nemalo byť vážne

Rím  - Slovenský futbalový reprezentant Juraj Kucka nedohral nedeľný zápas 16. kola talianskej Serie A, v ktorom rozhodol o triumfe FC Parma na pôde Sampdorie Janov 1:0. Jeho zranenie lýtka by však nemalo byť vážne.

Juraj Kucka nedohral zápas v Janove.
Taliansko 9.12. 2019 12:01

Strelil víťazný gól, na druhý polčas nenastúpil: Kucka kvôli zraneniu nedohral zápas v Janove

RÍM - Slovenský futbalový reprezentant Juraj Kucka nedohral nedeľný zápas 16. kola talianskej Serie A, v ktorom rozhodol o triumfe FC Parma na pôde Sampdorie Janov 1:0. Jeho zranenie lýtka by však nemalo byť vážne. Kucka v 21. minúte po rohovom kope hlavičkou k vzdialenejšej žrdi prekonal brankára Emila Audera, gól následne oslávil tradičným saltom.

Juraj Kucka strelil víťazný gól Parmy na ihrisku Sampdorie
Video 9.12. 2019 10:30

Zápas však nedohral

Taliansko 8.12. 2019 20:33

Kucka gólom rozhodol o víťazstve Parmy na pôde Sampdorie Janov

Rím - Slovenský futbalový reprezentant Juraj Kucka gólom rozhodol o víťazstve FC Parma na pôde Sampdorie Janov 1:0 v dueli 16. kola talianskej Serie A.