Na snímke slovenská vodná slalomárka Jana Dukátová v semifinálovej jazde v kategórii K1 ženy počas XXXI. letných olympijských hier v brazílskom Riu de Janeiro 11. augusta 2016. FOTO TASR - Michal Svítok

Jana Dukátová

Michal Sv?tok

Jana Dukátová je slovenská kajakárka. Majsterka sveta vo vodnom slalome z roku 2006 a historicky prvá majsterka sveta v kategórii canoe ženy z roku 2010.Víťazka seriálu svetového pohára 2009, 2010, 2011, 2013, trojnásobná majsterka Európy do 23 rokov, akademická majsterka sveta. Na olympijskych hrách v Londýne 2012 skončila na 6. mieste. Na OH v Rio de Janeiro skončila na 4. mieste. Od roku 2004 je pravidelnou členkou reprezentačného družstva vodných slalomárov SR. Zároveň je členkou olympijského "Top tímu" Slovenska a pôsobí vo vrcholovom stredisku – Národné športové centrum. Jana Dukátová je zverenkyňa trénera Roberta Orokockého, pod vedením ktorého trénuje od roku 2001. Jej rodiskom je Bratislava a domovským tréningovým centrom areál s divokou vodou v Čunove. Na majstrovstvách Európy 2010 v Čunove sa jej podarilo získať medailu v každej kategórii, ktorej sa zúčastnila – zlato v K1, striebro v C1 a bronz v hliadkach 3 x K1. V rokoch 2014 a 2015 skončila v seriáli svetového pohára na druhom mieste a v rokoch 2016 a 2017 na 3. mieste.Jana Dukátová bola v roku 2006 ocenená Cenou Ondreja Nepelu udeľovanej Slovenským olympijským výborom športovcom mladším ako 23 rokov s výraznou športovou perspektívou

 

Dukátová porozprávala pre náš portál, ako jej dcérka Lívia zmenila život. Nielen po súkromnej, ale aj po športovej stránke.
Vodný slalom 24.6. 2019 11:00

VIDEO Legendárna Dukátová sa vrátila po materskej dovolenke medzi elitu: Lívia mi zmenila život

BRATISLAVA – Do finále sa jej nepodarilo prebojovať, no aj tak bola hlavnou hviezdou. Slovenská kajakárka Jana Dukátová (36) sa po materskej dovolenke vrátila do súťažného kolotoča. Mamička ročnej Lívie exkluzívne pre náš portál Šport24.sk porozprávala, ako jej materstvo zmenilo život. Dozvedeli sme sa tiež, aký cieľ ju donútil absolvovať náročný návrat medzi vodnoslalomársku elitu.

Podpora manželky Ivany a troch synčekov Mateja Beňuša potešila a hnala vpred.
Vodný slalom 22.6. 2019 21:00

Divokú vodu v Čunove ovládli deti vodnoslalomárov: Takýto babyboom by ste nečakali

BRATISLAVA – Divokú vodu v Čunove ovládli malé ratolesti. Slovenskí vodnoslalomári mali na domácom svetovom pohári silnú podporu svojich najbližších. Naše hviezdy prišli podporiť na „divokú vodu“ ich rodiny a možní nasledovníci dodali svojim rodičom veľa pozitívnej energie. Najlepšie ju zúžitkoval Matej Beňuš (31).

Vodnoslalomárka Dukátová sa po materskej vracia na Slovensko. Mladá Mintálová túži po finále
Vodný slalom 19.6. 2019 16:31

Vodnoslalomárka Dukátová sa po materskej vracia na Slovensko. Mladá Mintálová túži po finále

Svetový pohár vo vodnom slalome sa po šiestich rokoch vrátil do Bratislavy. Areál vodných športov v Čunove privíta cez víkend 2. kolo tohtosezónneho programu SP. Slovenská reprezentácia bude štartovať v totožnom zložení ako v olympijskom kanáli v Lee Valley, teda Alexander Slafkovský, Matej Beňuš a Michal Martikán v C1, Jakub Grigar, Andrej Málek, Martin Halčin (K1), Jana Dukátová, Elena Kaliská, Eliška Mintálová (K1) a Soňa Stanovská, Monika Škáchová, Emanuela Luknárová (C1).

Ministerstvo schválilo finančné príspevky športovcom na rok 2019 a mnohé hviezdy zostanú určite prekvapené. Rozdelenie peňazí nepotešilo ani manžela Anastasie Kuzminovej Daniela.
Ostatné 11.4. 2019 7:00

Rozdelenie peňazí pre šport zaskočilo slovenské hviezdy: Viac ako Kuzminová dostanú rybári!

BRATISLAVA – Ministerstvo školstva schválilo finančné príspevky športovcom na rok 2019 a mnohé hviezdy zostanú určite prekvapené. Rozdelenie peňazí nepotešilo ani manžela Anastasie Kuzminovej Daniela.

Jana Dukátová sa teší z dcérky a začala s prípravou na OH v Tokiu .
Ostatné 13.9. 2018 22:00

Čerstvá mamička Dukátová začala s prípravou na olympiádu: Takto sa cítim 3 mesiace po pôrode!

Bratislava - Jana Dukátová si po narodení dcérky Lívie užíva najkrajšie obdobie svojho života. Pre tehotenstvo prerušila kariéru úspešnej vodnej slalomárky, no ani raz nepomyslela na jej koniec. Vo štvrtok, tri mesiace po pôrode, sa prvýkrát dostala opäť na vodu a začala s prípravou na návrat. Jej hlavný cieľ je dostať sa na olympijské hry do Tokia 2020.

VIEME PRVÍ Olympionička Dukátová porodila: Pozrite, aké dala meno dcérke!
Ostatné 11.6. 2018 17:50

VIEME PRVÍ Olympionička Dukátová porodila: Pozrite, aké dala meno dcérke!

Už sú traja. Slovenská olympionička Jana Dukátová (34) sa stala prvýkrát mamou. Vodná slalomárka a jej partner Róbert Orokocký sa tešia z krásnej dcérky.