Na snímke slovenská vodná slalomárka Jana Dukátová v semifinálovej jazde v kategórii K1 ženy počas XXXI. letných olympijských hier v brazílskom Riu de Janeiro 11. augusta 2016. FOTO TASR - Michal Svítok

Jana Dukátová

Michal Sv?tok

Jana Dukátová je slovenská kajakárka. Majsterka sveta vo vodnom slalome z roku 2006 a historicky prvá majsterka sveta v kategórii canoe ženy z roku 2010.Víťazka seriálu svetového pohára 2009, 2010, 2011, 2013, trojnásobná majsterka Európy do 23 rokov, akademická majsterka sveta. Na olympijskych hrách v Londýne 2012 skončila na 6. mieste. Na OH v Rio de Janeiro skončila na 4. mieste. Od roku 2004 je pravidelnou členkou reprezentačného družstva vodných slalomárov SR. Zároveň je členkou olympijského "Top tímu" Slovenska a pôsobí vo vrcholovom stredisku – Národné športové centrum. Jana Dukátová je zverenkyňa trénera Roberta Orokockého, pod vedením ktorého trénuje od roku 2001. Jej rodiskom je Bratislava a domovským tréningovým centrom areál s divokou vodou v Čunove. Na majstrovstvách Európy 2010 v Čunove sa jej podarilo získať medailu v každej kategórii, ktorej sa zúčastnila – zlato v K1, striebro v C1 a bronz v hliadkach 3 x K1. V rokoch 2014 a 2015 skončila v seriáli svetového pohára na druhom mieste a v rokoch 2016 a 2017 na 3. mieste.Jana Dukátová bola v roku 2006 ocenená Cenou Ondreja Nepelu udeľovanej Slovenským olympijským výborom športovcom mladším ako 23 rokov s výraznou športovou perspektívou

 

Jana Dukátová sa konečne vrátila na Slovensko
Ostatné 16.3. 2020 23:15

Dramatický útek našej olympioničky s dieťaťom z Austrálie: Na hraniciach ju čakala polícia!

SYDNEY – Hrôza ju naháňala na každom kroku! Koronavírus dostal do úzkych aj slovenskú reprezentantku vo vodnom slalome Janu Dukátovú (36). Naša olympionička v strachu pred ochorením na poslednú chvíľu balila v Austrálii kufre a nabrala smer Slovensko. Zažívala doslova chvíle hrôzy.

Beňušovci po prílete z Austrálie.
Ostatné 16.3. 2020 5:50

Naši športovci utekajú pred smrtiacim vírusom domov: Zúfalstvo a strach o malé deti v cudzine

BRATISLAVA - Utekajú domov! Športovci, a výnimkou nie sú ani tí slovenskí, musia často cestovať a s rodinou a svojou domovinou sa často nevidia. V aktuálnej situácii však majú oveľa väčšie problémy. Musia utekať pred koronavírusom a doslova letieť domov!

Slovenské športové hviezdy v poslednom čase nezažívajú úspechy len vo svojej profesii, ale aj v súkromnom živote a tešia sa zo svojich prírastkov. Niektorí si na dieťa ešte musia pár mesiacov počkať, kým iní už majú plnú hlavu rodičovských starostí.
Ostatné 10.1. 2020 0:01

FOTO Babyboom v slovenskom športe: Naše hviezdy rodia a plodia deti ako na bežiacom páse!

BRATISLAVA - Detí ako smetí! Slovenskí športovci nezbierajú len úspechy, ale postupne rozširujú aj svoje rodiny o najmenších členov. V poslednom čase vybuchol medzi našimi hviezdami doslova babyboom a malé ratolesti robia ich rodičom rovnakú radosť ako medaily či víťazné zápasy.

Slováci majú istotu účasti medzi mužmi v C1 a K1, v ženskej súťaži splnili
Ostatné 30.9. 2019 18:02

Slovenskí vodnoslalomári získali na MS tri miestenky na OH: Grigar s istou účasťou v Tokiu

BRATISLAVA - Hlavným cieľom slovenských reprezentantov na MS vo vodnom slalome boli miestenky na budúcoročné olympijské hry v Tokiu. V španielskom Seu d'Urgell splnili plán na tri štvrtiny. Slováci majú istotu účasti medzi mužmi v C1 a K1, v ženskej súťaži splnili "predsavzatie" kajakárky. Singlistkám šampionát nevyšiel, ale dostanú šancu na reparát na ME 2020 v Londýne.

Jana Dukátová po dráme postúpila.
Vodný slalom 26.9. 2019 15:35

Mamička Dukátová do semifinále MS: "Bolo to napínavé!" Kaliská nakoniec nepostúpila

Seu d'Urgell - Všetci traja slovenskí singlisti postúpili do semifinále na MS vo vodnom slalome. Najrýchlejší z nich bol vo štvrtkovej prvej rozjazde v španielskom Seu d'Urgell Alexander Slafkovský, ktorý skončil siedmy 3,41 sekundy za víťazom Davidom Florenceom z Veľkej Británie. Matej Beňuš bol na 9. mieste a Michal Martikán si zaistil postup zo 16. pozície.

Jana Dukátová
Vodný slalom 18.9. 2019 22:33

Dukátová do semifinále K1, SLovensko s prvou miestenkou na Olympiádu!

Všetci traja slovenskí singlisti postúpili do semifinále na MS vo vodnom slalome. Najrýchlejší z nich bol vo štvrtkovej prvej rozjazde v španielskom Seu d'Urgell Alexander Slafkovský, ktorý skončil siedmy 3,41 sekundy za víťazom Davidom Florenceom z Veľkej Británie. Matej Beňuš bol na 9. mieste a Michal Martikán si zaistil postup zo 16. pozície.

Z triumfu sa tešila aj Jana Dukátová, ktorá si napriek štyrom trestným sekundám vo finále K1 udržala prvú priečku pred Nemkou Stellou Mehlhornovou (+1,50 s) a Britkou Amber Maslenovou (+2,81 s).
Vodný slalom 10.8. 2019 17:30

Skvelý úspech vo vodnom slalome: Triumfoval Martikán aj Dukátová!

Slovenský vodný slalomár Michal Martikán (40) triumfoval v C1 na podujatí World Ranking Race Slovak Open 2019 v Čunove. Martikán napriek dvom trestným sekundám predstihol vo finálovej jazde Čecha Vítězslava Gebasa o 33 stotín sekundy. Z triumfu sa tešila aj Jana Dukátová (36) !

Dukátová porozprávala pre náš portál, ako jej dcérka Lívia zmenila život. Nielen po súkromnej, ale aj po športovej stránke.
Vodný slalom 24.6. 2019 11:00

VIDEO Legendárna Dukátová sa vrátila po materskej dovolenke medzi elitu: Lívia mi zmenila život

BRATISLAVA – Do finále sa jej nepodarilo prebojovať, no aj tak bola hlavnou hviezdou. Slovenská kajakárka Jana Dukátová (36) sa po materskej dovolenke vrátila do súťažného kolotoča. Mamička ročnej Lívie exkluzívne pre náš portál Šport24.sk porozprávala, ako jej materstvo zmenilo život. Dozvedeli sme sa tiež, aký cieľ ju donútil absolvovať náročný návrat medzi vodnoslalomársku elitu.

Podpora manželky Ivany a troch synčekov Mateja Beňuša potešila a hnala vpred.
Vodný slalom 22.6. 2019 21:00

Divokú vodu v Čunove ovládli deti vodnoslalomárov: Takýto babyboom by ste nečakali

BRATISLAVA – Divokú vodu v Čunove ovládli malé ratolesti. Slovenskí vodnoslalomári mali na domácom svetovom pohári silnú podporu svojich najbližších. Naše hviezdy prišli podporiť na „divokú vodu“ ich rodiny a možní nasledovníci dodali svojim rodičom veľa pozitívnej energie. Najlepšie ju zúžitkoval Matej Beňuš (31).

Vodnoslalomárka Dukátová sa po materskej vracia na Slovensko. Mladá Mintálová túži po finále
Vodný slalom 19.6. 2019 16:31

Vodnoslalomárka Dukátová sa po materskej vracia na Slovensko. Mladá Mintálová túži po finále

Svetový pohár vo vodnom slalome sa po šiestich rokoch vrátil do Bratislavy. Areál vodných športov v Čunove privíta cez víkend 2. kolo tohtosezónneho programu SP. Slovenská reprezentácia bude štartovať v totožnom zložení ako v olympijskom kanáli v Lee Valley, teda Alexander Slafkovský, Matej Beňuš a Michal Martikán v C1, Jakub Grigar, Andrej Málek, Martin Halčin (K1), Jana Dukátová, Elena Kaliská, Eliška Mintálová (K1) a Soňa Stanovská, Monika Škáchová, Emanuela Luknárová (C1).

Ministerstvo schválilo finančné príspevky športovcom na rok 2019 a mnohé hviezdy zostanú určite prekvapené. Rozdelenie peňazí nepotešilo ani manžela Anastasie Kuzminovej Daniela.
Ostatné 11.4. 2019 7:00

Rozdelenie peňazí pre šport zaskočilo slovenské hviezdy: Viac ako Kuzminová dostanú rybári!

BRATISLAVA – Ministerstvo školstva schválilo finančné príspevky športovcom na rok 2019 a mnohé hviezdy zostanú určite prekvapené. Rozdelenie peňazí nepotešilo ani manžela Anastasie Kuzminovej Daniela.

Jana Dukátová sa teší z dcérky a začala s prípravou na OH v Tokiu .
Ostatné 13.9. 2018 22:00

Čerstvá mamička Dukátová začala s prípravou na olympiádu: Takto sa cítim 3 mesiace po pôrode!

Bratislava - Jana Dukátová si po narodení dcérky Lívie užíva najkrajšie obdobie svojho života. Pre tehotenstvo prerušila kariéru úspešnej vodnej slalomárky, no ani raz nepomyslela na jej koniec. Vo štvrtok, tri mesiace po pôrode, sa prvýkrát dostala opäť na vodu a začala s prípravou na návrat. Jej hlavný cieľ je dostať sa na olympijské hry do Tokia 2020.

VIEME PRVÍ Olympionička Dukátová porodila: Pozrite, aké dala meno dcérke!
Ostatné 11.6. 2018 17:50

VIEME PRVÍ Olympionička Dukátová porodila: Pozrite, aké dala meno dcérke!

Už sú traja. Slovenská olympionička Jana Dukátová (34) sa stala prvýkrát mamou. Vodná slalomárka a jej partner Róbert Orokocký sa tešia z krásnej dcérky.