Na snímke slovenská vodná slalomárka Jana Dukátová v semifinálovej jazde v kategórii K1 ženy počas XXXI. letných olympijských hier v brazílskom Riu de Janeiro 11. augusta 2016. FOTO TASR - Michal Svítok

Jana Dukátová

Michal Sv?tok

Jana Dukátová je slovenská kajakárka. Majsterka sveta vo vodnom slalome z roku 2006 a historicky prvá majsterka sveta v kategórii canoe ženy z roku 2010.Víťazka seriálu svetového pohára 2009, 2010, 2011, 2013, trojnásobná majsterka Európy do 23 rokov, akademická majsterka sveta. Na olympijskych hrách v Londýne 2012 skončila na 6. mieste. Na OH v Rio de Janeiro skončila na 4. mieste. Od roku 2004 je pravidelnou členkou reprezentačného družstva vodných slalomárov SR. Zároveň je členkou olympijského "Top tímu" Slovenska a pôsobí vo vrcholovom stredisku – Národné športové centrum. Jana Dukátová je zverenkyňa trénera Roberta Orokockého, pod vedením ktorého trénuje od roku 2001. Jej rodiskom je Bratislava a domovským tréningovým centrom areál s divokou vodou v Čunove. Na majstrovstvách Európy 2010 v Čunove sa jej podarilo získať medailu v každej kategórii, ktorej sa zúčastnila – zlato v K1, striebro v C1 a bronz v hliadkach 3 x K1. V rokoch 2014 a 2015 skončila v seriáli svetového pohára na druhom mieste a v rokoch 2016 a 2017 na 3. mieste.Jana Dukátová bola v roku 2006 ocenená Cenou Ondreja Nepelu udeľovanej Slovenským olympijským výborom športovcom mladším ako 23 rokov s výraznou športovou perspektívou

 

Má za sebou vskutku netradičné leto. Po dlhom čase si prázdninové mesiace Jana Dukátová užila doma.
Vodný slalom 9.9. 11:01

FOTO Dukátová tvrdo maká aj popri dieťatku: Je to náš anjelik, ale začína vystrkovať rožky!

BRATISLAVA – Najúspešnejšia slovenská vodná slalomárka Jana Dukátová (37) prežila jedno z najturbulentnejších športových liet vo svojej kariére. Koronavírus jej od základov zmenil dlhoročný zaužívaný denný režim. Mala však čas sa venovať milovanej dcérke Lívii.

BRATISLAVA – Dopraje mu to najväčšie možné pohodlie. Bývalá slovenská tenistka Dominika Cibulková (31) si povedala, že jeden kočík nestačí a malému Jakubkovi s manželom Michalom zadovážili úplne nový luxusný „voz“. Na sociálnych sieťach sa pochválila kúskom za stovky eur.
Ostatné 3.8. 12:45

Cibulková zaobstarala Jakubkovi ďalší nadupaný kočík: Na toto delo sa nechytá ani Sagan či Végh

BRATISLAVA – Dopraje mu to najväčšie možné pohodlie. Bývalá slovenská tenistka Dominika Cibulková (31) si povedala, že jeden kočík nestačí a malému Jakubkovi s manželom Michalom zadovážili úplne nový luxusný „voz“. Na sociálnych sieťach sa pochválila kúskom za stovky eur.

Dočkala sa. Dominika Cibulková sa pochválila luxusným kočíkom, na ktorý čakala od Vianoc a cenou totálne zatienila aj Petra Sagana či Attilu Végha. Pozrite si jej luxusný kočík aj kočíky ďalších športovcov.
Ostatné 18.7. 10:12

Cibulková má pre synčeka TAKÝTO luxusný kočík: Naši hviezdni športovci sa na ňu vôbec nechytajú

BRATISLAVA – Dočkala sa. Bývalá slovenská tenistka Dominika Navara Cibulková (30) priviedla na svet svojho prvorodeného synčeka. S manželom Michalom nenechali nič na náhodu a pre Jakubka nakúpili všetko potrebné ešte pred pôrodom. Dominika sa pochválila luxusným kočíkom, na ktorý čakala od Vianoc.

Pustili fanúšikov do súkromia, a to len pár minút po pôrode. Športovkyne a partnerky športových hviezd to celému svetu ukázali len pár minút, niekedy dokonca sekúnd, po narodení ich detí.
Ostatné 17.6. 10:01

Športovci a šťastné detaily: Kontrakcie Attilovej ženy, pôrod v kúpeľni a aha sa na Cibulkovú!

Pustili fanúšikov do súkromia, a to len pár minút po pôrode. Športovkyne a partnerky športových hviezd to celému svetu ukázali len pár minút, niekedy dokonca sekúnd, po narodení ich detí.

Bývalá tenistka Dominika Cibulková sa už nevie dočkať synčeka Jakuba, zatiaľ čo lyžiarka Petra Vlhová (vpravo) materstvo zatiaľ neplánuje. Vystačí si aj so svojou rozkošnou neterou. Ako sú na tom ďalšie slovenské športové hviezdy?
Ostatné 16.5. 0:01

Babyboom v slovenskom športe: Odvážne FOTO z pôrodnice a Cibulkovej kočík za tisíce eur!

BRATISLAVA - Darí sa im nielen v športe, ale aj v súkromí. Svet športu sa pre pandémiu koronavírusu na niekoľko mesiacov doslova zastavil, no aj súčasná situácia má niekoľko pozitív. Naše hviezdy majú viac času na rodiny a niektorí z nich si užívajú svojich potomkov alebo sa na ich príchod na svet ešte len chystajú.

Areál v Čunove je už pre vodákov zase otvorený.
Kanoistika 24.4. 10:03

Viaceré športoviská opäť ožili. Vodní slalomári sú radi, že zase „tečie voda“

Bratislava – Konečne sa dostali na svoje „domáce ihrisko“. V Čunove začali od stredy s tréningom slovenskí vodáci. K svojmu obľúbenému športu sa dostali po vyše mesiaci, keď slovenská vláda povolila tréningy na vonkajších športoviskách.

Marek Hamšík a Cristiano Ronaldo predviedli svoje vypracované brušné svaly.
Futbal 6.4. 21:31

Kto má viac sexi brucho? Hamšík alebo Ronaldo? Pozrite, čo si myslí Mórová, Javorčeková a iné

Bratislava – V uplynulých dňoch počas karantény obleteli sociálne siete fotky ich „sixpackov“. Svoje svaly ukázal kapitán slovenskej reprezentácie Marek Hamšík (32) a hviezda Juventusu Cristiano Ronaldo (35). Medzi fanúšikmi sa rozpútala debata, kto má lepšie vypracované brucho. Oslovili sme aj známe Slovensky, ktoré majú takýto názor.

Zľava: Matej Tóth, Zuzana Rehák-Štefečeková a Ján Volko sa podelili o svoje názory.
Ostatné 24.3. 15:32

ANKETA slovenských športovcov: Čo hovoria naše hviezdy na odklad olympiády kvôli koronavírusu?

BRATISLAVA - Medzinárodný olympijský výbor (MOV) v utorok oficiálne rozhodol o preložení najväčšieho športového podujatia, ktoré sa tento rok malo konať. Olympijské hry v Tokiu 2020 sa kvôli pandémii koronavírusu odložili na nasledujúci rok. Slovenskí atléti, ktorých sa toto rozhodnutie bytostne dotýka, majú jasno v tom, či by napriek neuskutočneniu OH v stanovenom termíne do Japonska vycestovali.

Jana Dukátová sa konečne vrátila na Slovensko
Vodný slalom 19.3. 0:11

Naša olympionička prežila pre KORONAVÍRUS chvíle hrôzy: Zbaliť sa a odísť sme museli okamžite!

Bratislava – Po vyše dvoch mesiacoch na opačnom konci sveta sa musela slovenská vodná slalomárka Jana Dukátová (36) s rodinou v piatok v noci ihneď zbaliť, aby v Austrálii neuviazli na ďalšie dlhé týždne. V opačnom prípade by sa domov tak skoro nedostali.

Jana Dukátová sa konečne vrátila na Slovensko
Ostatné 16.3. 23:15

Dramatický útek našej olympioničky s dieťaťom z Austrálie: Na hraniciach ju čakala polícia!

SYDNEY – Hrôza ju naháňala na každom kroku! Koronavírus dostal do úzkych aj slovenskú reprezentantku vo vodnom slalome Janu Dukátovú (36). Naša olympionička v strachu pred ochorením na poslednú chvíľu balila v Austrálii kufre a nabrala smer Slovensko. Zažívala doslova chvíle hrôzy.

Beňušovci po prílete z Austrálie.
Ostatné 16.3. 5:50

Naši športovci utekajú pred smrtiacim vírusom domov: Zúfalstvo a strach o malé deti v cudzine

BRATISLAVA - Utekajú domov! Športovci, a výnimkou nie sú ani tí slovenskí, musia často cestovať a s rodinou a svojou domovinou sa často nevidia. V aktuálnej situácii však majú oveľa väčšie problémy. Musia utekať pred koronavírusom a doslova letieť domov!

Slovenské športové hviezdy v poslednom čase nezažívajú úspechy len vo svojej profesii, ale aj v súkromnom živote a tešia sa zo svojich prírastkov. Niektorí si na dieťa ešte musia pár mesiacov počkať, kým iní už majú plnú hlavu rodičovských starostí.
Ostatné 10.1. 0:01

FOTO Babyboom v slovenskom športe: Naše hviezdy rodia a plodia deti ako na bežiacom páse!

BRATISLAVA - Detí ako smetí! Slovenskí športovci nezbierajú len úspechy, ale postupne rozširujú aj svoje rodiny o najmenších členov. V poslednom čase vybuchol medzi našimi hviezdami doslova babyboom a malé ratolesti robia ich rodičom rovnakú radosť ako medaily či víťazné zápasy.

Slováci majú istotu účasti medzi mužmi v C1 a K1, v ženskej súťaži splnili
Ostatné 30.9. 2019 18:02

Slovenskí vodnoslalomári získali na MS tri miestenky na OH: Grigar s istou účasťou v Tokiu

BRATISLAVA - Hlavným cieľom slovenských reprezentantov na MS vo vodnom slalome boli miestenky na budúcoročné olympijské hry v Tokiu. V španielskom Seu d'Urgell splnili plán na tri štvrtiny. Slováci majú istotu účasti medzi mužmi v C1 a K1, v ženskej súťaži splnili "predsavzatie" kajakárky. Singlistkám šampionát nevyšiel, ale dostanú šancu na reparát na ME 2020 v Londýne.

Jana Dukátová po dráme postúpila.
Vodný slalom 26.9. 2019 15:35

Mamička Dukátová do semifinále MS: "Bolo to napínavé!" Kaliská nakoniec nepostúpila

Seu d'Urgell - Všetci traja slovenskí singlisti postúpili do semifinále na MS vo vodnom slalome. Najrýchlejší z nich bol vo štvrtkovej prvej rozjazde v španielskom Seu d'Urgell Alexander Slafkovský, ktorý skončil siedmy 3,41 sekundy za víťazom Davidom Florenceom z Veľkej Británie. Matej Beňuš bol na 9. mieste a Michal Martikán si zaistil postup zo 16. pozície.

Jana Dukátová
Vodný slalom 18.9. 2019 22:33

Dukátová do semifinále K1, SLovensko s prvou miestenkou na Olympiádu!

Všetci traja slovenskí singlisti postúpili do semifinále na MS vo vodnom slalome. Najrýchlejší z nich bol vo štvrtkovej prvej rozjazde v španielskom Seu d'Urgell Alexander Slafkovský, ktorý skončil siedmy 3,41 sekundy za víťazom Davidom Florenceom z Veľkej Británie. Matej Beňuš bol na 9. mieste a Michal Martikán si zaistil postup zo 16. pozície.