menu
Na snímke slovenská vodná slalomárka Jana Dukátová v semifinálovej jazde v kategórii K1 ženy počas XXXI. letných olympijských hier v brazílskom Riu de Janeiro 11. augusta 2016. FOTO TASR - Michal Svítok

Jana Dukátová

Michal Sv?tok

Jana Dukátová je slovenská kajakárka. Majsterka sveta vo vodnom slalome z roku 2006 a historicky prvá majsterka sveta v kategórii canoe ženy z roku 2010.Víťazka seriálu svetového pohára 2009, 2010, 2011, 2013, trojnásobná majsterka Európy do 23 rokov, akademická majsterka sveta. Na olympijskych hrách v Londýne 2012 skončila na 6. mieste. Na OH v Rio de Janeiro skončila na 4. mieste. Od roku 2004 je pravidelnou členkou reprezentačného družstva vodných slalomárov SR. Zároveň je členkou olympijského "Top tímu" Slovenska a pôsobí vo vrcholovom stredisku – Národné športové centrum. Jana Dukátová je zverenkyňa trénera Roberta Orokockého, pod vedením ktorého trénuje od roku 2001. Jej rodiskom je Bratislava a domovským tréningovým centrom areál s divokou vodou v Čunove. Na majstrovstvách Európy 2010 v Čunove sa jej podarilo získať medailu v každej kategórii, ktorej sa zúčastnila – zlato v K1, striebro v C1 a bronz v hliadkach 3 x K1. V rokoch 2014 a 2015 skončila v seriáli svetového pohára na druhom mieste a v rokoch 2016 a 2017 na 3. mieste.Jana Dukátová bola v roku 2006 ocenená Cenou Ondreja Nepelu udeľovanej Slovenským olympijským výborom športovcom mladším ako 23 rokov s výraznou športovou perspektívou

 

Koľko ľudí, toľko chutí. Táto veta sa dokonale potvrdila v našej ankete so slovenskými športovkyňami. Tým sme dali vybrať najkrajšieho hokejistu z našej reprezentácie na tohtoročných majstrovstvách sveta.
MS v hokeji 13.5. 9:01

Páni, odzbrojili ste nás očami. Športovkyne hľadali najkrajšieho slovenského hokejistu na MS

Koľko ľudí, toľko chutí. Táto veta sa dokonale potvrdila v našej ankete so slovenskými športovkyňami. Tým sme dali vybrať najkrajšieho hokejistu z našej reprezentácie na tohtoročných majstrovstvách sveta.

Slovenská reprezentantka vo vodnom slalome Jana Dukátová si na domácich MS v Čunove nevybojovala finále, napriek tomu bola po semifinále spokojná.
Vodný slalom 25.9. 2021 11:55

Legendárna Dukátová dala kariére zbohom: Teším sa, že to mohlo byť doma

BRATISLAVA  - Slovenská reprezentantka vo vodnom slalome Jana Dukátová si na domácich MS v Čunove nevybojovala finále, napriek tomu bola po semifinále spokojná. Bola to jej posledná jazda v kariére, v cieli ju však nepremohli emócie. Hneď vzápätí začala rekapitulovať svoje najväčšie úspechy a už sa teší na pokojnejší rodinný život.

Soňa Stanovská skončila v semifinále na 20. mieste, Eliška Mintálová na 19. a Jana Dukátová, pre ktorú to bola posledná jazda v kariére, obsadila 17. priečku.
Vodný slalom 25.9. 2021 10:55

Slovenky vyhoreli a finále K1 bude bez nich: Dukátová sa lúčila s úžasnou kariérou

BRATISLAVA - Vo finále K1 žien na MS vo vodnom slalome v Čunove sa nepredstaví ani jedna Slovenka. Soňa Stanovská skončila v semifinále na 20. mieste, Eliška Mintálová na 19. a Jana Dukátová, pre ktorú to bola posledná jazda v kariére, obsadila 17. priečku.

Na archívnej snímke slovenská reprezentantka Eliška Mintálová.
Vodný slalom 8.5. 2021 12:30

Olympiádu má vo vrecku: Vodnoslalomárka Mintálová si na úkor Dukátovej vybojovala účasť v Tokiu

Slovenky si vybojovali miestenku na OH už pred dvoma rokmi na majstrovstvách sveta. V Ivrei sa rozhodovalo, ktorá z nich dvoch pocestuje do Japonska.

Dominika si užíva kočíkovanie svojho synčeka.
Ostatné 6.4. 2021 9:01

Cibulkovej synček si žije ako kráľ: Luxusnú flotilu kočíkov za tisíce mu môžu všetci závidieť

BRATISLAVA – Musí to byť pre neho slasť. Synček bývalej slovenskej tenistky Dominiky Cibulkovej (31) Jakubko nemá ešte ani rok, no jeho vozovému parku sa široko ďaleko len tak nič nevyrovná. Jeho rodičia mu zaobstarali ďalší luxusný kočík, ktorého hodnota sa pohybuje v stovkách eur.

Škriniar sa pochválil fanúšikom novým luxusným kočíkom Fendi, ktorý zaobstaral svojej dcérke. Jeho cena je 2200 eur.
Ostatné 4.3. 2021 6:46

FOTO Dojemné zábery Škriniarovej lásky s dcérkou: V Miláne vytiahla nový kočík za tisíce eur

MILÁNO – O svojho anjelika sa dôkladne starajú. Priateľka hviezdneho slovenského futbalistu Milana Škriniara (26) sa zdôverila svojim fanúšikom s tým, že milovanej dcérke Charlotte zaobstarali nový luxusný kočík za tisíce eur. Vymenili pritom zimného štvorkolesového tátoša za jarnú edíciu.

Pre mnohých hviezdnych slovenských športovcov bol tento rok jedným z najšťastnejších v ich životoch.
Ostatné 28.12. 2020 0:01

Úspešný rok 2020 pre našich športovcov: Tieto zlatíčka sa narodili do milionárskych rodín

BRATISLAVA – Rok 2020 bol pre celé ľudstvo ťažkou skúškou, pretože čelíme pandémii, ktorej dôsledky budeme znášať ešte dlhé roky. Paradoxne, pre mnohých hviezdnych slovenských športovcov bol tento rok jedným z najšťastnejších v ich životoch. Boli to totiž prvé Vianoce, ktoré strávili so svojimi prvorodenými potomkami.

Hviezdny slovenský futbalista Milan Škriniar nadovšetko miluje dcérku Charlotte a chce jej dopriať luxus.
Ostatné 16.12. 2020 0:01

FOTO Škriniar zaobstaral dcérke poriadny luxus: Štvorkolesový tátoš za veľký balík vás odrovná

MILÁNO – Na svojho anjelika nešetria. Futbalista Milan Škriniar (25) sa pridal do partie hviezdnych slovenských športovcov, ktorým sa v posledných mesiacoch narodilo vysnívané bábätko. Jeho priateľka Barbora Hrončeková (22) prvýkrát ukázala, v akom luxuse vozia dcérku Charlotte.

BRATISLAVA – Dopraje mu to najväčšie možné pohodlie. Bývalá slovenská tenistka Dominika Cibulková (31) si povedala, že jeden kočík nestačí a malému Jakubkovi s manželom Michalom zadovážili úplne nový luxusný „voz“. Na sociálnych sieťach sa pochválila kúskom za stovky eur.
Ostatné 14.11. 2020 10:10

Cibulková zaobstarala Jakubkovi ďalší nadupaný kočík: Na toto delo sa nechytá ani Sagan či Végh

BRATISLAVA – Dopraje mu to najväčšie možné pohodlie. Bývalá slovenská tenistka Dominika Cibulková (31) si povedala, že jeden kočík nestačí a malému Jakubkovi s manželom Michalom zadovážili úplne nový luxusný „voz“. Na sociálnych sieťach sa pochválila kúskom za stovky eur.

Pre našich hviezdnych športovcov je rok 2020 jedným z najšťastnejších v ich súkromných životoch.
Ostatné 22.10. 2020 7:15

Babyboom v slovenskom športe na neudržanie: Tieto zlatíčka sa narodili do milionárskych rodín

BRATISLAVA – Rok 2020 je pre celé ľudstvo ťažkou skúškou, pretože čelíme pandémii, ktorej dôsledky budeme znášať ešte dlhé roky. Paradoxne, pre našich hviezdnych športovcov je tento rok jedným z najšťastnejších v ich súkromných životoch. Hneď niekoľkí z nich sa totiž tešia z narodenia vytúžených potomkov.

Má za sebou vskutku netradičné leto. Po dlhom čase si prázdninové mesiace Jana Dukátová užila doma.
Vodný slalom 9.9. 2020 11:01

FOTO Dukátová tvrdo maká aj popri dieťatku: Je to náš anjelik, ale začína vystrkovať rožky!

BRATISLAVA – Najúspešnejšia slovenská vodná slalomárka Jana Dukátová (37) prežila jedno z najturbulentnejších športových liet vo svojej kariére. Koronavírus jej od základov zmenil dlhoročný zaužívaný denný režim. Mala však čas sa venovať milovanej dcérke Lívii.

Dočkala sa. Dominika Cibulková sa pochválila luxusným kočíkom, na ktorý čakala od Vianoc a cenou totálne zatienila aj Petra Sagana či Attilu Végha. Pozrite si jej luxusný kočík aj kočíky ďalších športovcov.
Ostatné 18.7. 2020 10:12

Cibulková má pre synčeka TAKÝTO luxusný kočík: Naši hviezdni športovci sa na ňu vôbec nechytajú

BRATISLAVA – Dočkala sa. Bývalá slovenská tenistka Dominika Navara Cibulková (30) priviedla na svet svojho prvorodeného synčeka. S manželom Michalom nenechali nič na náhodu a pre Jakubka nakúpili všetko potrebné ešte pred pôrodom. Dominika sa pochválila luxusným kočíkom, na ktorý čakala od Vianoc.

Pustili fanúšikov do súkromia, a to len pár minút po pôrode. Športovkyne a partnerky športových hviezd to celému svetu ukázali len pár minút, niekedy dokonca sekúnd, po narodení ich detí.
Ostatné 17.6. 2020 10:01

Športovci a šťastné detaily: Kontrakcie Attilovej ženy, pôrod v kúpeľni a aha sa na Cibulkovú!

Pustili fanúšikov do súkromia, a to len pár minút po pôrode. Športovkyne a partnerky športových hviezd to celému svetu ukázali len pár minút, niekedy dokonca sekúnd, po narodení ich detí.

Bývalá tenistka Dominika Cibulková sa už nevie dočkať synčeka Jakuba, zatiaľ čo lyžiarka Petra Vlhová (vpravo) materstvo zatiaľ neplánuje. Vystačí si aj so svojou rozkošnou neterou. Ako sú na tom ďalšie slovenské športové hviezdy?
Ostatné 16.5. 2020 0:01

Babyboom v slovenskom športe: Odvážne FOTO z pôrodnice a Cibulkovej kočík za tisíce eur!

BRATISLAVA - Darí sa im nielen v športe, ale aj v súkromí. Svet športu sa pre pandémiu koronavírusu na niekoľko mesiacov doslova zastavil, no aj súčasná situácia má niekoľko pozitív. Naše hviezdy majú viac času na rodiny a niektorí z nich si užívajú svojich potomkov alebo sa na ich príchod na svet ešte len chystajú.

Areál v Čunove je už pre vodákov zase otvorený.
Kanoistika 24.4. 2020 10:03

Viaceré športoviská opäť ožili. Vodní slalomári sú radi, že zase „tečie voda“

Bratislava – Konečne sa dostali na svoje „domáce ihrisko“. V Čunove začali od stredy s tréningom slovenskí vodáci. K svojmu obľúbenému športu sa dostali po vyše mesiaci, keď slovenská vláda povolila tréningy na vonkajších športoviskách.