menu
Ján Volko.

Ján Volko

TASR

Ján Volko je popredný slovenský atlét a prvý reprezentant našej krajiny, ktorý sa dostal do finále najkratšieho šprintu na vrcholnom podujatí. Cenné kovy dokázal Ján Volko  získať vo všetkých disciplínach, v ktorých preteká. Na halových majstrovstvách Európy si v behu na 60 metrov postupne vybojoval striebro a zlato. Z druhého miesta sa radoval v Belehrade v roku 2017 a o dva roky neskôr v Glasgowe sa stal majstrom sveta.V behu na 200 a 100 metrov má Ján Volko vo svojej zbierke podobne zlato a striebro. Cenné kovy získal v kategórii do 23 rokov. V roku 2017 v poľskej Bydhošti triumfoval na dvestovke a v behu na 100 metrov získal striebornú medailu.

Ján Volko je stále slobodný a aktuálne je tiež študentom telekomunikácií na FEI Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

Na snímke slovenský šprintér Ján Volko po  rozbehoch na 200 metrov počas XXXII. letných olympijských hier v Tokiu, 3. augusta 2021. FOTO TASR -  Michal Svítok
Atletika 19.3. 11:51

Volko predviedol svoj výkon sezóny: Na postup do semifinále v halových MS mu však nestačil

Belehrad - Slovenská atlétka Viktória Forsterová postúpila z rozbehov na 60 m prek. na halových MS v Belehrade.

Slovenských atlétov čaká vrchol halovej sezóny: Do Belehradu mieri najpočetnejšia výprava
Atletika 16.3. 15:04

Bratislava - Slovensko vyšle na halové majstrovstvá sveta do Belehradu historicky najpočetnejšiu výpravu. Počet reprezentantov zvýšila na deväť predovšetkým účasť mužskej štafety. Lídrom tímu bude opäť šprintér Ján Volko, ktorý obhajuje finálovú účasť na 60 m. Podujatie je na programe od piatka 18. do nedele 20. marca.

VIDEO Šprinér Ján Volko pred MS v Belehrade: Pokúsim sa o čo najlepší výsledok
Video 16.3. 13:46

Zdroj videa - TASR: Slovensko vyšle na halové majstrovstvá sveta do Belehradu historicky najpočetnejšiu výpravu. Počet reprezentantov zvýšila na deväť predovšetkým účasť mužskej štafety. Lídrom tímu bude opäť šprintér Ján Volko, ktorý obhajuje finálovú účasť na 60 m.

Šéftréner SAZ Martin Pupiš pred odchodom na MS v Belehrade
Video 16.3. 13:42

Na snímke Ján Volko v pretekoch na 60 metrov počas 21. ročníka Atletického mítingu Elán v Bratislave, 30. januára  2022. FOTO TASR - Michal Svítok
Atletika 30.1. 18:12

Volko na mítingu Elán odštartoval sezónu triumfom na 60 m

BRATISLAVA - Slovenský šprintér Ján Volko triumfoval na halovom atletickom mítingu Elán v Bratislave. V oboch nedeľných behoch dosiahol čas 6,73 s.

Paulína Fialková.
Biatlon 16.12. 2021 13:30

Ivona Fialková pokazila dobre rozbehnutý šprint. Paulína zlyhala a skončila medzi najhoršími

Nórska biatlonistka Marte Olsbuová Röiselandová zvíťazila vo štvrtkovom šprinte žien na 7,5 km v rámci 4. kola Svetového pohára a upevnila si pozíciu na čele celkového poradia.

Emmit King (vľavo) štartoval aj na olympijských hrách v Los Angeles 1984.
Atletika 30.11. 2021 20:03

Bol šprintérskym kolegom slávneho Carla Lewisa. Majster sveta zomrel po prestrelke

Bessemer - Svetový šampión zo štafety USA na 4 x 100 metrov Emmit King bol zastrelený po hádke vo svojom rodnom mestečku Bessemer.

Slovenskému šprintérovi s partiou sa podarilo na najvyšší slovenských vrch vystúpiť za necelé štyri hodiny.
Atletika 26.10. 2021 15:59

Dosiahol ďalší vrchol: Šprintér Ján Volko vybehol na Gerlach za 4 hodiny!

Vyššie sa už nedalo. Povedal si slovenský šprintér Ján Volko (24) po tom, čo koncom minulého týždňa absolvoval výstup na Gerlachovský štít. Najvyšší vrch Slovenska pokoril s partiou, ktorej súčasťou boli aj deti jeho trénerky Nadi Bendovej. A ako sám povedal, krajší výhľad ešte nezažil.

Na snímke zľava Dominik Kopec z Poľska, slovenský bežec Ján Volko a český bežec Dominik Záleský počas behu na 60 yardov na mítingu JBL Jump Fest 2021 v Košciach 9. septembra 2021. FOTO TASR - Roman Hanc
Atletika 10.9. 2021 9:35

VIDEO Forster a Volko si užili divákov Jump festu, Záleský mieri na ZOH

Košice - Viacerí atléti zaujali na 6. ročníku atletického mítingu JBL Jump fest v Košiciach nielen výkonmi, ale aj príbehmi. Čech Dominik Záleský obhájil titul v behu na 60 yardov, pričom jeho výsledné časy boli vyústením prípravy na boj o miestenku na olympiádu. Nie však na letnú, ale na zimnú, na ktorej by rád štartoval ako jeden z českých bobistov.

Najrýchlejší muž planéty Lamont Jacobs a jeho tréning
Video 2.9. 2021 10:10

Talian Lamont Marcell Jacobs senzačne vyhral na olympiáde šprint na 100 metrov a stal sa tak najrýchlejším mužom planéty.

Vikória Forster má na svojom konte aj 11 titulov majsterky SR v biatlone 6 titulov majsterky SR v atletike.
Atletika 21.8. 2021 7:40

FOTO Šokuje na majstrovstvách sveta: TÁTO Slovenka dozrieva na najkrajšiu športovkyňu

V minulosti sa venovala biatlonu, nakoniec sa však rozhodla pre atletiku. Reč je o talentovanej šprintérke Viktórii Forster (19), ktorá okrem nádejných výkonov púta pozornosť aj svojim vzhľadom. Členka Národného športového centra túži po účasti na tých najvýznamnejších podujatiach a naplno pracuje na splnení svojho sna.

Christine Mbomaová nemôže za to, aká sa narodila.

Dokáž, že si žena! Olympiádou otriasa škandál namíbijskej šprintérky nabitej testosterónom

Opäť je na pretrase testosterón. Ženskú dvojstovku na olympiáde v Tokiu síce ovládla najväčšia favoritka Elaine Thompsonová-Herahová, ale najviac sa hovorí o druhej len 18-ročnej Namíbijčanke Christine Mbomaovej, ktorá začala behať spomínanú disciplínu len pred pol rokom. Nadmerná hladina testosterónu a mužský súbor chromozómov robia doslova zázraky.

Atletika 3.8. 2021 6:25

Šprintér Volko si sype popol na hlavu: Momentálne som asi na viac nemal

Tokio - Ján Volko chce čo najskôr zabudnúť na neúspešné vystúpenia na OH v Tokiu. Slovenský šprintér sa na hrách predstavil v behoch na 100 i 200 metrov, ale v oboch disciplínach skončil už v rozbehoch. Vidí za tým nie príliš vydarenú prípravu, v ktorej ho navyše limitovalo zranenie.

Atletika 3.8. 2021 4:30

Proste to nešlo. Volko nepostúpil z rozbehov ani na 200 metrov

Tokio - Slovenský šprintér Ján Volko nepostúpil na OH v Tokiu do semifinále behu na 200 metrov. V druhom zo siedmich utorňajších rozbehov skončil na piatej priečke časom 21,21 sekundy.

WA 32 Tokio - Taliansky atlét Lamont Marcell Jacobs sa teší zo zlatej medaily po triumfe vo finále behu na 100 m na OH2020 v Tokiu v nedeľu 1. augusta 2021. Jacobs vyhral v novom európskom rekorde 9,80 sekundy. FOTO TASR/AP

Lamont Marcell Jacobs, of Italy, celebrates by the clock after winning the final of the men's 100-meters at the 2020 Summer Olympics, Sunday, Aug. 1, 2021, in Tokyo. (AP Photo/David J. Phillip

Otec bol pre neho cudzí človek. Prekvapujúci víťaz olympijskej stovky je ako tiger

Po 29 rokoch má Európa olympijského víťaza najprestížnejšej atletickej súťaže. Talian Lamont Marcell Jacobs (26) vyhral šprint na 100 metrov.