Ján Volko.

Ján Volko

TASR

Ján Volko je popredný slovenský atlét a prvý reprezentant našej krajiny, ktorý sa dostal do finále najkratšieho šprintu na vrcholnom podujatí. Cenné kovy dokázal Ján Volko  získať vo všetkých disciplínach, v ktorých preteká. Na halových majstrovstvách Európy si v behu na 60 metrov postupne vybojoval striebro a zlato. Z druhého miesta sa radoval v Belehrade v roku 2017 a o dva roky neskôr v Glasgowe sa stal majstrom sveta.V behu na 200 a 100 metrov má Ján Volko vo svojej zbierke podobne zlato a striebro. Cenné kovy získal v kategórii do 23 rokov. V roku 2017 v poľskej Bydhošti triumfoval na dvestovke a v behu na 100 metrov získal striebornú medailu. 

Ján Volko je stále slobodný a aktuálne je tiež študentom telekomunikácií na FEI Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

Ján Volko.
Atletika 25.6. 16:24

Fantastický Volko: Slovenský šprintér na európskych hrách suverénne vyhral stovku

MINSK - Slovenský šprintér Ján Volko zvíťazil časom 10,45 s aj v utorňajšom šprinte na 100 m na II. európskych hrách v Minsku.

Slovenský šprintér Ján Volko získal na II. európskych hrách v Minsku v behu na 100 metrov striebornú medailu.
Atletika 23.6. 21:44

Prvá medaila z Európskych hier v Minsku: Volko našiel premožiteľa až v poslednom bloku

Slovenský šprintér Ján Volko získal na II. európskych hrách v Minsku v behu na 100 metrov striebornú medailu. V rámci súťaže miešaných družstiev si pripísal čas 10,38 s, zdolal ho jedine Portugalčan Carlos Nascimento o tri stotiny sekundy. Bronz si vybojoval turecký reprezentant Jak Ali Harvey za 10,42 s.

Ján Volko si po Zlatej tretre sypal popol na hlavu: Bežal som pomaly
Atletika 20.6. 23:27

Ján Volko si po Zlatej tretre sypal popol na hlavu: Bežal som pomaly

Slovenský šprintér Ján Volko obsadil v behu na 200 metrov na štvrtkovom 58. ročníku atletického mítingu Zlatá tretra v Ostrave siedmu pozíciu. V tohtosezónnej premiére na tejto trati si pripísal čas 20,88 sekundy. Jeho osobný rekord má hodnotu 20,24, limit na jesenný svetový šampionát v katarskej Dauhe je 20,40 s.

Relax po úvodnom rozbehu.
Atletika 16.6. 16:30

Náročné obdobie pre Jána Volka: Dni, ktoré si slovenský šprintér neužíva sa pomaly končia!

Tohtoročný halový majster Európy musí poriadne zatínať zuby. V týchto dňoch bude totiž v jeho prípade vrcholiť šesťtýždňové obdobie, ktoré má počas tréningového roka vyčlenené na hrubú prípravu. Náročný program sa prejavil aj na Volkovom víkendovom výkone v Šamoríne.

Souleiman Ayanleh zabehol výkon roka na 1000 metrov.
Atletika 16.6. 9:00

Neuveriteľné predstavenie na atletickom mítingu v Šamoríne: Diváci videli svetový výkon roka!

Päťdesiatyštvrtý ročník atletického mítingu P-T-S, ktorý sa aj tento rok konal v Šamoríne sa dočkal prepisovania historických tabuliek. Postaral sa o to Souleiman Ayanlen z Džibutska. Okrem rekordu podujatia dokázal zabehnúť aj najlepší výkon tohto roka.

Halový majster Európy v behu na 60 m Ján Volko sa už teší na 54. ročník mítingu P-T-S.
Ostatné 13.6. 22:30

Ján Volko pred P-T-S: Dúfam, že diváci budú mať dôvod tešiť sa z môjho výkonu

Halový majster Európy v behu na 60 m Ján Volko sa už teší na 54. ročník mítingu P-T-S. Bude to jeho prvý „ostrý“ štart v nezvyčajnej letnej atletickej sezóne, ktorá bude mať vrchol na svetovom šampionáte v katarskej Dauhe až na prelome septembra a októbra.

Šprintér Volko po návrate  zo sústredenia v Portugalsku: Na každý tréning som sa tešil ale bolo aj horšie
Atletika 21.5. 20:30

Šprintér Volko po návrate zo sústredenia v Portugalsku: Na každý tréning som sa tešil ale bolo aj horšie

Halový majster Európy v šprinte na 60 m z Glasgowa 2019 Ján Volko sa minulý štvrtok vrátil z mesiac trvajúceho sústredenia v Portugalsku. Prvé dva týždne zarezával v osvedčenom olympijskom tréningovom centre vo Vila Real de Santo António, ďalšie dva na novom mieste v Albufeire vo Victoria Sport and Beach Resort.

Ozdobou 54. ročníka medzinárodného atletického mítingu P–T–S (v sobotu 15. júna v x-bionic® sphere v Šamoríne) bude dvojnásobný olympijský víťaz (2012, 2016) a trojnásobný svetový šampión v trojskoku (2011, 2015, 2017) Christian Taylor.
Atletika 16.5. 18:30

Šamorín bude hostiť atletický míting: Ozdobou bude olympijský víťaz

Bratislava - Ozdobou 54. ročníka medzinárodného atletického mítingu P–T–S (v sobotu 15. júna v x-bionic® sphere v Šamoríne) bude dvojnásobný olympijský víťaz (2012, 2016) a trojnásobný svetový šampión v trojskoku (2011, 2015, 2017) Christian Taylor. Američan, ktorého rodičia pochádzajú z Barbadosu, má osobné maximum 18,21 m. Rekord "pétéesky" Rusa Vladimira Inozemceva (17,90) ešte z roku 1990 z bratislavskej éry pretekov by mohol byť v ohrození.

Keď sa Mbappé rozbehne, ťažko ho zastaviť
Francúzsko 23.4. 21:30

Kylian Mbappé je rýchlejší ako Bolt: Šprintoval závratnou rýchlosťou

PARÍŽ – Kylian Mbappé sa stal oficiálne najrýchlejším futbalistom sveta. V zápase svojho Paríža St. Germain proti Monaku v jednom okamihu vyvinul v šprinte rýchlosť 38 km/h, kým priemerná rýchlosť fenomenálneho atléta Usaina Bolta bola 37,58 km/h.

„Priznám sa, že ma bolia po pletení prsty. Obdivujem všetkých, čo vyrábajú korbáče. Som však na seba hrdý, že som to zvládol. Hneď ho aj vyskúšam,“ povedal chodec. Aj on v pondelok dodrží tradíciu a pôjde šibať. „Bude to také diétne. Bez alkoholu a prejedania,“ priznal Matej.
Ostatné 20.4. 10:00

FOTO a VIDEO Šport24.sk zisťoval, ako sú slovenskí športovci pripravení na Veľkú noc: Vedia vôbec upliesť korbáč?

BRATISLAVA - Veľkonočné tradície u slovenských športovcov? Zisťovali sme ich u štyroch, ktorí patria vo svojich odvetviach k absolútnej špičke. Olympijskí víťazi, vodný slalomár Pavol Hochschorner (39) a chodec Matej Tóth (36), majster Európy v šprinte Ján Volko (22) a brankár novopečeného futbalového majstra Slovana Bratislava Dominik Greif (22) si dokonca pred pondelkovou šibačkou uplietli na požiadanie Šport24.sk korbáč, s ktorým vyrazia do terénu.

Ján Volko.
Atletika 16.4. 18:00

Volkov najbližší cieľ je univerziáda: Slovenský šprintér sa bude pripravovať v Portugalsku

BRATISLAVA - Slovenský šprintér Ján Volko má za sebou úspešnú halovú časť sezóny. Na ME v Glasgowe získal napriek zdravotným problémom zlatú medailu na 60 m. Jeho ďalším cieľom v letnej časti ročníka je kvalifikácia na univerziádu v Neapole, ktorá sa začne 3. júla. Pripravovať sa bude v Monte Gordo v Portugalsku, kde strávi takmer mesiac.

Ministerstvo schválilo finančné príspevky športovcom na rok 2019 a mnohé hviezdy zostanú určite prekvapené. Rozdelenie peňazí nepotešilo ani manžela Anastasie Kuzminovej Daniela.
Ostatné 11.4. 7:00

Rozdelenie peňazí pre šport zaskočilo slovenské hviezdy: Viac ako Kuzminová dostanú rybári!

BRATISLAVA – Ministerstvo školstva schválilo finančné príspevky športovcom na rok 2019 a mnohé hviezdy zostanú určite prekvapené. Rozdelenie peňazí nepotešilo ani manžela Anastasie Kuzminovej Daniela.

Na maratóne nechýbal ani náš tím Šport24.sk.

VIDEO: Na vlastnej koži! Odbehli sme ČSOB maratón!

Redakcia Šport24 sa rozhodla odbehnúť si štafetu na polmaratóne v Bratislave. Na každého z bežcov čakal viac ako päť kilometrov dlhý úsek. Ako sa nám trať podarilo zdolať sa dozviete v našom videu.

Štrnásty ročník ČSOB Bratislava Marathonu priniesol okrem kvalitných výkonov bežcov aj prehliadku známych tvárí. Jeden človek však všetky osobnosti totálne zatienil.
Atletika 8.4. 21:00

Primátora Bratislavy či Kuzminovú na maratóne zatienil jediný bežec: Keď ho zbadáte, pochopíte!

BRATISLAVA – Štrnásty ročník ČSOB Bratislava Marathonu priniesol okrem kvalitných výkonov bežcov aj prehliadku známych tvárí. Jeden človek však všetky osobnosti totálne zatienil.

O fotku s Nasťou Kuzminovou bol veľký záujem.
Atletika 8.4. 14:30

FOTO Maratón v Bratislave aj s účasťou športových hviezd! Prišla Kuzminová aj Volko!

BRATISLAVA - Bratislavský ČSOB maratón napísal v uplynulý víkend už svoju štrnástu kapitolu. Opäť sa tešil z obrovskej bežeckej účasti. Po cestách hlavného mesta sa v priebehu soboty a nedele preháňalo viac ako 12 000 bežcov. Podporiť ich prišla aj olympijská víťazka v biatlone Anastasia Kuzminová (34).