Ján Volko.

Ján Volko

TASR

Ján Volko je popredný slovenský atlét a prvý reprezentant našej krajiny, ktorý sa dostal do finále najkratšieho šprintu na vrcholnom podujatí. Cenné kovy dokázal Ján Volko  získať vo všetkých disciplínach, v ktorých preteká. Na halových majstrovstvách Európy si v behu na 60 metrov postupne vybojoval striebro a zlato. Z druhého miesta sa radoval v Belehrade v roku 2017 a o dva roky neskôr v Glasgowe sa stal majstrom sveta.V behu na 200 a 100 metrov má Ján Volko vo svojej zbierke podobne zlato a striebro. Cenné kovy získal v kategórii do 23 rokov. V roku 2017 v poľskej Bydhošti triumfoval na dvestovke a v behu na 100 metrov získal striebornú medailu. 

Ján Volko je stále slobodný a aktuálne je tiež študentom telekomunikácií na FEI Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

Na archívnej snímke Ján Volko počas tréningovej zaberačky.
Atletika 13.1. 16:30

Volko sa pripravuje na Tenerife: Vyzerá to na dlhodobý azyl, myslí si trénerka Bendová

Ani tam však nemá slovenský šprintér k dispozícii stopercentné podmienky, a hoci mu počasie na juhu Európy praje, silový tréning musel prispôsobiť uzavretým posilňovniam.

Slovenský šprintér Ján Volko.
Atletika 21.12. 2020 16:30

Volka čaká obhajoba európskeho zlata a boj o OH: Chcem byť v Tokiu

BRATISLAVA - Slovenský šprintér Ján Volko sa tak ako všetci atléti musel zmieriť s faktom, že v roku 2020 pre pandémiu koronavírusu nebolo žiadne vrcholné podujatie. Musel však naďalej pracovať, aby bol pripravený pre rok 2021, v ktorom túži v prvom rade zažiť svoju premiéru na olympiáde a podať na nej kvalitný výkon.

Petra Vlhová suverénnym spôsobom ovládla anketu Športovec roka 2020.
Ostatné 16.12. 2020 21:44

VIDEO Suverénna Vlhová: Naša lyžiarka obhájila triumf v ankete Športovec roka!

Suverénne víťazstvo! Zjazdová lyžiarka Petra Vlhová (25) obhájila prvenstvo v tradičnej ankete Klubu športových redaktorov SSN Športovec roka 2020. Ocenenie jej odovzdali počas špeciálneho televízneho programu, ktorý v spolupráci s RTVS pripravil Slovenský olympijský a športový výbor.

Bývalý slovenský reprezentant Marián Zeman bol počas víkendového testovania v testovacom tíme.
Ostatné 3.11. 2020 9:01

FOTO Testovanie na koronavírus absolvovali aj naše športové hviezdy: Takto sme to zvládli!

BRATISLAVA – Slovensko má za sebou jednu z najväčších logistických operácií v našich novodobých dejinách. Počas víkendu sa uskutočnilo celoplošné testovanie na Covid-19. Zúčastnili sa ho aj mnohé naše športové osobnosti. Pýtali sme sa ich preto, čo si od neho sľubujú a aký efekt podľa nich bude mať.

Prezident SAZ Korčok je spokojný so sezónou. Pre Volka bola najlepšia v kariére
Atletika 7.10. 2020 16:31

Prezident SAZ Korčok je spokojný so sezónou. Pre Volka bola najlepšia v kariére

Bratislava - Vedenie Slovenského atletického zväzu (SAZ) zhodnotilo sezónu 2020 pozitívne napriek tomu, že ju obrátila naruby pandémia nového koronavírusu. Slovenskí atléti i v tomto náročnom období predvádzali kvalitné výkony, podarilo sa zorganizovať väčšinu plánovaných podujatí, i keď v oklieštenom režime a rozšírila sa aj členská základňa.

Šprintér Ján Volko po sezóne: Bola najúspešnejšia, akú som kedy zažil
Video 7.10. 2020 12:30

Šprintér Ján Volko po sezóne: Bola najúspešnejšia, akú som kedy zažil

Vedenie Slovenského atletického zväzu (SAZ) zhodnotilo sezónu 2020 pozitívne napriek tomu, že ju obrátila naruby pandémia nového koronavírusu. Slovenskí atléti i v tomto náročnom období predvádzali kvalitné výkony, podarilo sa zorganizovať väčšinu plánovaných podujatí a rozšírila sa aj základňa.

Na snímke slovenský šprintér Ján Volko počas brífingu s novinármi po štarte na Zlatej tretre a pred atletickým mítingom P-T-S 9. septembra 2020 v  Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Atletika 14.9. 2020 18:30

Atletika: V Košiciach vyvrcholí liga aj s celou domácou špičkou

Na záverečnom podujatí slovenskej atletickej ligy sa predstaví takmer kompletná domáca špička. V utorok v Košiciach budú súťažiť Ján Volko, Tomáš Veszelka, Emma Zapletalová, Iveta Putalová, Oliver Murcko, Stanislava Škvarková, Martina Hrašnová, Marcel Lomnický, či Matej Tóth.

Na snímke slovenský šprintér Ján Volko počas brífingu s novinármi po štarte na Zlatej tretre a pred atletickým mítingom P-T-S 9. septembra 2020 v  Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Atletika 10.9. 2020 16:31

Volka vyzve na stovke na P-T-S Rodgers: Chcem bežať pod desať sekúnd

Šamorín - Atletickú sezónu síce výrazne poznačila pandémia koronavírusu, no najprestížnejší slovenský míting P-T-S bude mať napriek tomu mimoriadnu kvalitu. Na 55. ročníku sa predstaví takmer kompletná slovenská špička, nebudú chýbať šprintér Ján Volko, či kladivári Marcel Lomnický a Martina Hrašnová. Matej Tóth sa predstaví na netradičnej chodeckej trati 3000 m.

Sagana po etape čakala antidopingová kontrola.
Cyklo 9.9. 2020 21:01

Schytal hrubé urážky aj prostredník! Ani to ho však nerozhodilo: Pozrite na vyjadrenie Sagana!

V závere to doslova horelo! Šprint na konci 11. etapy Tour de France bol doslova boj o všetko. Peter Sagan bol po incidente s ramenom diskvalifikovaný. Potom si od belgického cyklistu van Aerta schytal prostredník a napokon aj urážku. Jeho vyjadrenie však nemá chybu!

VIDEO Detailné zábery šprintérskeho súboja: F*CK YOU, kričal van Aert na Sagana!
Cyklo 9.9. 2020 20:21

VIDEO Detailné zábery šprintérskeho súboja: F*CK YOU, kričal van Aert na Sagana!

Dal do toho všetko! Asi až príliš... V šprintérskom súboji na konci 11. etapy Tour de France si to Peter Sagan rozdal s Woutom van Aertom. Adrenalín by sa dal krájať, nervy taktiež. Belgičan sa však pri tlačení od žilinského rodáka neudržal a slovenského cyklistu zásobil riadne štiplavými slovami!

Po konečnom výsledku, ktorý Sagana rozhodne nepotešil, však prišla ďalšia zápletka. Na intagramovej fanpage tímu Bora-Hansgrohe sa objavili dve fotky, na ktorých sa zobrazuje selfietyč fanúšika trčiaca do pretekárskej zóny. Vysvetlovalo by to mnoho. Okrem adrenalínu v záverečných metroch totiž v slovenskom cyklistovi určite prevládal aj istý strach z možného zranenia. Zrážka s tyčou fanúšika by mohla mať veľmi následky.
Cyklo 9.9. 2020 19:49

NEOPRÁVNENÁ diskvalifikácia Sagana?! Všetko mohlo byť inak, nebyť TOHTO fanúšika!

Slovenský cyklista z tímu Bora-Hansgrohe Peter Sagan skončil v 11. etape Tour de France na 2. mieste. Toto umiestnenie však napokon neplatilo. Žilinského rodáka totiž rozhodcovia v skupine v stredajšej etape preradili na posledné miesto. Príčinou však mohla byť riadna kuriozita - selfietyč fanúšika pri trati!

Sagana po etape čakala antidopingová kontrola.
Tour de France 9.9. 2020 18:30

ŠOK! Sagan skončil druhý, ale má megaproblém: DISKVALIFIKÁCIA! Aha, za čo Petra potrestali

Peter Sagan skončil v 11. etape Tour de France na 2. mieste, ale toto umiestnenie napokon neplatilo. Slovenského cyklistu preradili rozhodcovia na posledné miesto v skupine v stredajšej etape.

Ján Volko počas brífingu s novinármi po štarte na Zlatej tretre a pred atletickým mítingom P-T-S.
Atletika 9.9. 2020 15:32

Volkov nabitý týždeň vyvrcholí v Šamoríne, ale nič nesľubuje

Bratislava - Najúspešnejší slovenský atlét Ján Volko má v týchto dňoch nabitý program. Aj preto fanúšikom nesľubuje mimoriadny výkon pri svojej účasti na mítingu PTS v Šamoríne, ktorý ho čaká v piatok.

Na snímke slovenský atlét Ján Volko počas behu na 100 metrov na Majstrovstvách Slovenskej republiky v Trnave v sobotu 29. augusta 2020. FOTO TASR - Lukáš Grinaj
Atletika 4.9. 2020 21:07

Premiéra na Diamantovej lige vyšla Volkovi na výbornú: V pretekoch na 200 m obsadil 2. miesto

BRUSEL - Slovenský šprintér Ján Volko obsadil pri svojej premiére v Diamantovej lige druhé miesto na 200 metrov.

Ján Volko prvýkrát v kariére pobeží na Diamntovej lige.
Atletika 3.9. 2020 15:05

Fantastické správy: Volko zažije v Bruseli premiéru v Diamantovej lige

Brusel - Slovenský šprintérsky rekordér Ján Volko pobeží v piatok (20.42 h) dvojstovku na mítingu Diamantovej ligy v Bruseli. Pre halového majstra Európy 2019 v behu na 60 m to bude premiéra v prestížnom atletickom seriáli. Informoval o tom portál atletika.sk.