Ján Volko.

Ján Volko

TASR

Ján Volko je popredný slovenský atlét a prvý reprezentant našej krajiny, ktorý sa dostal do finále najkratšieho šprintu na vrcholnom podujatí. Cenné kovy dokázal Ján Volko  získať vo všetkých disciplínach, v ktorých preteká. Na halových majstrovstvách Európy si v behu na 60 metrov postupne vybojoval striebro a zlato. Z druhého miesta sa radoval v Belehrade v roku 2017 a o dva roky neskôr v Glasgowe sa stal majstrom sveta.V behu na 200 a 100 metrov má Ján Volko vo svojej zbierke podobne zlato a striebro. Cenné kovy získal v kategórii do 23 rokov. V roku 2017 v poľskej Bydhošti triumfoval na dvestovke a v behu na 100 metrov získal striebornú medailu. 

Ján Volko je stále slobodný a aktuálne je tiež študentom telekomunikácií na FEI Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

Dina Asherová-Smithová sa stala historicky prvou britskou šprintérkou, ktorá získala zlato na vrcholnom podujatí. V stredu triumfovala na atletických MS v katarskej Dauhe v behu na 200 m v národnom rekorde 21,88 sekundy.
Atletika 3.10. 20:02

Briti oslavujú prvú šprintérsku šampiónku: Pre toto som pracovala

DAUHA - Dina Asherová-Smithová sa stala historicky prvou britskou šprintérkou, ktorá získala zlato na vrcholnom podujatí. V stredu triumfovala na atletických MS v katarskej Dauhe v behu na 200 m v národnom rekorde 21,88 sekundy.

Košičan verí, že netradičný šport dokáže prilákať masy fanúšikov.
Ostatné 17.9. 11:00

Slovak Tury sa chystá na olympijskú premiéru: Skejtbording priláka masy!

V programe Olympijských hier 2020 v Tokiu sa prvý raz v histórii objaví aj skejtbording. Slovensko by mal pod piatimi kruhmi reprezentovať Košičan Richard Tury. Náš skejtbordista sa stretol aj s nesúhlasom časti verejnosti so schválením tohto športu do programu hier.

Ján Volko nechce na chvíľu myslieť na atletiku.
Atletika 6.9. 12:32

Šprintér Volko si natrhol sval na pravej nohe: Cítim, že liečba zaberá

Bratislava - Slovenský šprintér Ján Volko vo finále Slovenského pohára nedokázal splniť limit na MS v Dauhe. Navyše si privodil nepríjemné svalové zranenie, ktoré mu definitívne ukončilo túto sezónu. Vyšetrenia ukázali, že ide o rovnaký problém aký utrpel vlani v zime a trápil ho na začiatku roka. Tentokrát však na pravej nohe.

Obhajca Justin Gatlin má pred šampionátom problémy.
Atletika 4.9. 9:31

Šprintér Justin Gatlin si tri týždne pred MS poranil stehenný sval

Záhreb - Americký šprintér Justin Gatlin si tri týždne pred štartom MS poranil na mítingu v Záhrebe stehenný sval na ľavej nohe. Tridsaťsedemročný veterán by mal v Dauhe obhajovať titul majstra sveta na 100 metrov.

Ján Volko predčasne ukončil sezónu.
Atletika 2.9. 17:16

Šprintér Volko ukončil sezónu, má svalové zranenie na pravej nohe

Bratislava - Slovenský šprintér Ján Volko ukončil sezónu. Cez víkend na finálovom mítingu Atletickej ligy v Nitre nevyužil poslednú príležitosť kvalifikovať sa na MS v katarskej Dauhe, navyše má opäť zdravotné problémy.

Slovenský šprintér Ján Volko sa nepredstaví na nadchádzajúcich majstrovstvách sveta v atletike v katarskej Dauhe. Poslednú príležitosť kvalifikovať sa nevyužil na finálovom mítingu Atletickej ligy v Nitre.
Atletika 31.8. 22:02

Slovenský šprintér zažil veľký neúspech: Volkovi sa nepodarilo kvalifikovať na MS

NITRA - Slovenský šprintér Ján Volko (22) sa nepredstaví na nadchádzajúcich majstrovstvách sveta v atletike v katarskej Dauhe (27. septembra - 6. októbra). Poslednú príležitosť kvalifikovať sa nevyužil na finálovom mítingu Atletickej ligy v Nitre.

Volkovi sa v Zlíne darilo.
Atletika 18.8. 18:31

Ján Volko dobyl Zlín: Po stovke nikto na neho nestačil ani na dvestovke

Zlín - Slovenský šprintér Ján Volko triumfoval na atletickom mítingu v Zlíne na oboch najkratších tratiach.

Slovensko skončilo na ME družstiev na predposlednom mieste.
Atletika 11.8. 19:30

Slovenská atletika smúti: Naše družstvo na európskom šampionáte vypadlo z I. ligy!

SANDNES - Slovenskí atléti zostúpili do II. ligy ME družstiev. Na víkendovom podujatí I. ligy v nórskom Sandnese obsadili predposlednú 10. priečku so ziskom 186 bodov. Predstihli iba Litvu. Do najvyššej Superligy tímov postúpilo vďaka prvenstvu Portugalsko (302 bodov).

Martina Hrašnová a Ján Volko si pripísali úspechy.
Atletika 10.8. 20:00

Slovenské úspechy v atletike: Volko tretí, Hrašnová triumfovala v hode kladivom!

Slovenská kladivárka Martina Hrašnová (36) triumfovala na podujatí 1. ligy ME družstiev v nórskom Sandnese výkonom 71,64 m. Šprintér Ján Volko (22) obsadil tretie miesto vo finále behu na 100 metrov.

Nemal vôbec chodiť! Britský šprintér James Ellington nastúpil na preteky prvýkrát od hrôzostrašnej nehody zpred dvoch rokov. Nevzdal sa svojho sna, tvrdo makal a poprel všetky nepriaznivé predpovede lekárov o jeho zdravotnom stave.
Atletika 21.7. 12:05

Šprintérska hviezda James Ellington je späť: Nemal chodiť a teraz siaha na olympiádu

Nemal vôbec chodiť! Britský šprintér James Ellington nastúpil na preteky prvýkrát od hrôzostrašnej nehody spred dvoch rokov. Nevzdal sa svojho sna, tvrdo makal a poprel všetky nepriaznivé predpovede lekárov o jeho zdravotnom stave.

Ján Volko.
Atletika 25.6. 16:24

Fantastický Volko: Slovenský šprintér na európskych hrách suverénne vyhral stovku

MINSK - Slovenský šprintér Ján Volko zvíťazil časom 10,45 s aj v utorňajšom šprinte na 100 m na II. európskych hrách v Minsku.

Slovenský šprintér Ján Volko získal na II. európskych hrách v Minsku v behu na 100 metrov striebornú medailu.
Atletika 23.6. 21:44

Prvá medaila z Európskych hier v Minsku: Volko našiel premožiteľa až v poslednom bloku

Slovenský šprintér Ján Volko získal na II. európskych hrách v Minsku v behu na 100 metrov striebornú medailu. V rámci súťaže miešaných družstiev si pripísal čas 10,38 s, zdolal ho jedine Portugalčan Carlos Nascimento o tri stotiny sekundy. Bronz si vybojoval turecký reprezentant Jak Ali Harvey za 10,42 s.

Ján Volko si po Zlatej tretre sypal popol na hlavu: Bežal som pomaly
Atletika 20.6. 23:27

Ján Volko si po Zlatej tretre sypal popol na hlavu: Bežal som pomaly

Slovenský šprintér Ján Volko obsadil v behu na 200 metrov na štvrtkovom 58. ročníku atletického mítingu Zlatá tretra v Ostrave siedmu pozíciu. V tohtosezónnej premiére na tejto trati si pripísal čas 20,88 sekundy. Jeho osobný rekord má hodnotu 20,24, limit na jesenný svetový šampionát v katarskej Dauhe je 20,40 s.

Relax po úvodnom rozbehu.
Atletika 16.6. 16:30

Náročné obdobie pre Jána Volka: Dni, ktoré si slovenský šprintér neužíva sa pomaly končia!

Tohtoročný halový majster Európy musí poriadne zatínať zuby. V týchto dňoch bude totiž v jeho prípade vrcholiť šesťtýždňové obdobie, ktoré má počas tréningového roka vyčlenené na hrubú prípravu. Náročný program sa prejavil aj na Volkovom víkendovom výkone v Šamoríne.

Souleiman Ayanleh zabehol výkon roka na 1000 metrov.
Atletika 16.6. 9:00

Neuveriteľné predstavenie na atletickom mítingu v Šamoríne: Diváci videli svetový výkon roka!

Päťdesiatyštvrtý ročník atletického mítingu P-T-S, ktorý sa aj tento rok konal v Šamoríne sa dočkal prepisovania historických tabuliek. Postaral sa o to Souleiman Ayanlen z Džibutska. Okrem rekordu podujatia dokázal zabehnúť aj najlepší výkon tohto roka.