Ivan Jakeš

Ivan Jakeš

FB Ivan Jakeš

Ivan Jakeš je slovenský motocyklový pretekár. Od veku sedem rokov sa venoval cyklotrialu, v pätnástich rokoch presedlal na motocykle. Je niekoľkonásobný účastník Šesťdňovej, Majstrovstiev v motokrose, v endure aj cross country. Zúčastnil sa na jedenástich ročníkoch Rely Dakar. Prvý Dakar absolvoval ešte na africkom kontinente v roku 2007, kedy pre poruchu skončil po 6. etape. Ďalší štart sa už konal v južnej Amerike, kde obsadil celkové 43. miesto. Nasledujúce 3 štarty na Dakare poznačil predčasný koniec kvôli poruchám motocykla, no Rallye Dakar 2013 znamenal veľký úspech v podobe konečného 4. miesta. Na Dakare 2014 Ivan potvrdil svoje kvality, keď obsadil konečné 11. miesto, čo bola najlepšia pozícia jazdca nad 40 rokov. Vysoké ciele mal aj pred Dakarom 2015, kde štartoval na novej KTM Rally Replica 450 za Jakeš Dakar Team, ktorý tvoril aj mechanik Jaroslav Beran a kondičný tréner Marián Smyčka. Postupným zlepšovaním sa dosiahol napokon na konečné 8. miesto, pričom vyhral 2 etapy, čo sa dovtedy podarilo iba Jaroslavovi Katriňákovi. Na Rallye Dakar 2019 Ivana sprevádzali technické problémy a viaceré pády, ktoré mu znemožnili nastúpiť do 8. etapy. Skončil tak z priebežnej 39. pozície.

Rozlúčka so zimou držiteľky kompletnej medailovej kolekcie z MS v Are - Petry Vlhovej v Jasnej.
Lyžovanie 7.4. 13:00

Vlhovej rozlúčka s fantastickou sezónou: Podporiť ju prišli fanúšikovia aj známe tváre!

JASNÁ - Druhá najlepšia lyžiarka Svetového pohára 2018/2019 Petra Vlhová sa dnes predstavila v divácky atraktívnom exhibičnom paralelnom slalome v Jasnej, kde sa športovkyňa pred zrakmi tisícky fanúšikov rozlúčila so svojou doposiaľ najlepšou sezónou.

Slovenský rely jazdec Ivan Jakeš sa predviedol v úlohe, akej ste ho ešte nevideli
Ostatné 9.3. 17:00

VIDEO Takto ste ho ešte nevideli: Rely jazdec Jakeš vymenil motorku za divoký západ

BRATISLAVA – Toto by ste na neho nepovedali. Motocyklový jazdec Ivan Jakeš (45), ktorý 11-krát absolvoval púštne šialenstvo na Rely Dakar vymenil motorku za „divoký západ“. Vyskúšal si, aké je to byť hercom.

Ostatné 1.3. 10:00

Veľká anketa športovcov pred voľbami: Koho chcú za prezidenta Sagan, Višňovský či šéf nášho futbalu?

BRATISLAVA - Už 16. marca nás čaká prvé kolo prezidentských volieb. V súvislosti s tým sme u našich športovcov zisťovali, či majú medzi politikmi aj svojich favoritov. Komu dajú svoj hlas Sagan, Višňovský, Karhan a spol.? Vyjadrenia niektorých z nich vás poriadne prekvapia!

Moto 23.1. 10:00

Smrť v rodine Ivana Jakeša: Motocyklistovi zomrela dôležitá žena jeho života

BRATISLAVA - Ivan Jakeš (45) nedokončil tohtoročnú edíciu Rely Dakar. Štyridsaťpäťročný pretekár odstúpil po 7. etape, po ktorej mu v celkovom poradí patrila 39. priečka. Predčasné ukončenie súťaže však nebolo jediné, s čím sa musel náš motocyklista vyrovnať. Dozvedel sa totiž správu o úmrtí milovanej osoby.

Dakarista Ivan Jakeš je už doma. Štart v Peru neľutuje, ale bol to pre neho najhorší Dakar v kariére.
Moto 22.1. 0:18

VIDEO Ivan Jakeš je už doma na Slovensku z púštneho dobrodružstva: Najhorší Dakar v mojom živote

Krátko pred polnocou priletel linkou Lima-Madrid-Viedeň dakarista Ivan Jakeš (45), ktorý bol rád, že je z Peru už doma. Na viedenskom letisku ho čakala sestra Lenka a skromný fanklub. Ivan sa teší najviac na rodinku a na to, že si odpočinie. Na otázku či neľutuje účasť na 41. ročníku rally Dakar, ktorý nedokončil, odpovedal: „Nie, Dakar je môj život!" Viac vo videu

Golonka si tradične nedával servítku pred ústa.
Moto 16.1. 15:00

GOLONKOVINY Legenda prehovorila o Jakešovej smole na Rely Dakar: Ak zlyhá motorka, nepomôžete si

Tohtoročná Rely Dakar neodštartovala pre Ivana Jakeša (45) najšťastnejšie. V prvých piatich etapách sa trápil, pretože problémy mu narobila motorka. Najprv patálie s benzínom, neskôr mu odletel ľavý stupák. Jozef Golonka skonštatoval, že mal jednoducho smolu.

Utorok bol pre oboch slovenských motocyklistov – Ivana Jakeša a Štefana Svitka čiernym dňom. Dobrodružný Rely Dakar totiž pre zranenia nedokončí ani jeden z nich.
Cyklo 15.1. 20:50

Smolný Rely Dakar pre Slovákov: Svitko utrpel ťažký pád a skončil v nemocnici

Ivan Jakeš.
Moto 15.1. 13:55

Smutné správy z Rely Dakar. Jakeša zničili zranenia a odstúpil: Nespal som celú noc!

SAN JUAN DE MARCONA – Zabalil to! Tohtoročná Rely Dakar už bude pokračovať bez Slováka Ivana Jakeša, ktorý odstúpil pre zranenia. Štyridsaťpäťročnému Jakešovi už nepomáhal ani morfín, na ktorom odjazdil posledné etapy. Podľa jeho slov ho vyradila pohmoždená brušná dutina a zlomené rebro.

Ivan Jakeš má zatiaľ smolu.
Moto 13.1. 14:00

Ivan Jakeš má na Rely Dakar poriadnu smolu: Všetko čo mohlo, sa pokazilo

Tak toto určite Ivan Jakeš (45) na 41.ročníku Rely Dakar nečakal. Za sebou majú pretekári päť etáp, v sobotu mali voľno, aby zregenerovali. Kým Štefan Svitko je v priebežnom poradí po piatich etapách v top 10, na deviatom mieste, Ivanovi Jakešovi patrí 38.priečka.

Dakar: Svitko v 4. etape siedmy, Američan Brabec na čele poradia motocyklov
Moto 10.1. 20:37

Američan Ricky Brabec na Honde zvíťazil vo 4. etape pretekov Rely Dakar v kategórii motocyklov. Slovenský reprezentant Štefan Svitko na KTM zopakoval 7. miesto zo stredy, na víťaza stratil 14:10 minúty. Ivan Jakeš (KTM) prišiel do cieľa na 37. mieste.

Štefan Svitko.
Moto 9.1. 19:35

Svitko na Rely Dakar zapol na vyššie obrátky: V tretej etape skončil v TOP 10

AREQUIPA - Francúz Xavier De Soultrait na Yamahe zvíťazil v stredajšej tretej etape pretekov Rely Dakar v kategórii motocyklov. Slovenský reprezentant Štefan Svitko na KTM obsadil podľa predbežných výsledkov 7. miesto, jeho krajan Ivan Jakeš nefiguroval medzi najlepšou dvadsiatkou.

Dakar: V druhej etape zvíťazil Walkner: Svitko skončil štrnásty, Jakeš ešte nižšie!
Moto 8.1. 22:30

Rakúšan Matthias Walkner na KTM zvíťazil v utorkovej druhej etape prestížnych pretekov Rely Dakar v kategórii motocyklov. Slovenský reprezentant Štefan Sitko taktiež na KTM obsadil podľa predbežných výsledkov 14. miesto so stratou devätnástich minút, jeho krajan Ivan Jakeš na motorke rovnakej značky figuroval na 44. priečke s odstupom 58:22 min.

Moto 7.1. 22:45

RELY DAKAR Jakeš v prvej etape 34., Svitko 16.: Musím dotrénovať pieskové pláne a duny

PISCO - Španiel Joan Barreda Bort na Honde zvíťazil v pondelňajšej úvodnej etape 41. ročníka Rely Dakar v kategórii motocyklov. Slovenský reprezentant Štefan Svitko na KTM obsadil 16. miesto a jeho krajan Ivan Jakeš taktiež na KTM skončil na 34. pozícii.

Štart prestížnych pretekoch je na spadnutie.
Moto 6.1. 19:30

Na štarte Rely Dakar to vrie: TAKTO strávili posledné chvíle Svitko s Jakešom!

Ostrý štart je tu! Najznámejšie motoristické preteky na svete v podaní Rely Dakar sa začínajú v peruánskom hlavnom meste Lima. Pripravení sú aj naši dvaja motocyklisti, Ivan Jakeš (45) a Štefan Svitko (36).

Štefan Svitko
Moto 5.1. 18:00

Slovenskí motocyklisti sú už v Lime, kde štartuje Rely Dakar: Hororový taxík pre Svitka!

Po ročnej prestávke sa na štart 41. ročníka najprestížnejších motoristických pretekov Rely Dakar postavia opäť dvaja slovenskí motocyklisti Štefan Svitko (36) a Ivan Jakeš (45). Obaja jazdci sú už v Lime, kde si vybavujú posledné formality.