Andrej Sekera

Jason Franson

Andrej Sekera  je slovenský hokejový obranca hrajúci za klub Dallas Stars v kanadsko-americkej NHL.S hokejom začínal v Prievidzi, v rokoch 2001 – 04 hral za juniorov Dukly Trenčín. V roku 2004 si ho vybral vo vstupnom drafte NHL klub Buffalo Sabres, v treťom kole zo 71. miesta. Od sezóny 2004/05 hral Severnej Amerike, spočiatku pôsobil v mužstve Owen Sound Attack v OHL. V sezóne 2005/06 získal v tejto lige trofej udeľovanú najlepšiemu obrancovi sezóny.14. júla 2006 podpísal trojročný nováčikovský kontrakt s klubom Buffalo Sabres. V NHL debutoval 9. decembra 2006 proti Montrealu Canadiens, prvý bod zaznamenal 26. októbra 2007 v zápase proti Floride Panthers a prvý gól strelil 28. novembra 2007 proti St. Louis Blues. Od ročníka 2008/09 mal stabilné miesto v základnej zostave Buffala. V sezóne 2012/13 počas výluky v NHL hral za HC Slovan Bratislava v KHL. Po skrátenej sezóne bol vymenený do Caroliny Hurricanes, kde sa stal v prvom roku svojho pôsobenia najproduktívnejším obrancom a tretím najproduktívnejším hráčom, keď zaznamenal 44 bodov. V slovenskej reprezentácii odohral 51 zápasov, strelil 5 gólov. Nosí dres s číslom 44.

Erik Černák v súboji o puk. Jeho Tampa Bay sa po víťazstve dostala do vedenia vo finálovej sérii.
NHL včera 8:34

VIDEO Černák sa priblížil k Stanley Cupu: Stamkosov návrat po polroku ako z ríše snov!

EDMONTON - Hokejisti Tampy Bay Lightning zvíťazili v treťom zápase finále play off NHL nad Dallasom 5:2 a v sérii vedú 2:1.

Andrej Sekera.
NHL 23.9. 13:30

Sekera pred tretím finálovým duelom: Musíme hrať s hokejkami na ľade a vyhýbať sa vylúčeniam

EDMONTON - Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera tvrdí, že jeho Dallas sa musí vyvarovať zbytočných vylúčení, ak chce uspieť v treťom zápase finále play off NHL (v noci na štvrtok o 2.00 SELČ). Stars v druhom dueli inkasovali dokopy šesť dvojminútových trestov, v úvodnej tretine dostali v oslabeniach od Tampy Bay dva góly a "blesky" po víťazstve 3:2 vyrovnali stav série na 1:1.

EBE 1 Edmonton - Na snímke vľavo slovenský obranca Dallasu Andrej Sekera oslavuje gól spoluhráča, vpravo Joel Hanley v prvom zápase finále hokejovej NHL Tampa Bay - Dallas Stars (1:4) v kanadskom Edmontone v noci na 20. septembra 2020. FOTO TASR/AP
Dallas Stars defenseman Joel Hanley (39) celebrates his goal against the Tampa Bay Lightning with teammates Andrej Sekera (5) and Roope Hintz (24) during first-period NHL Stanley Cup finals hockey action in Edmonton, Alberta, Saturday, Sept. 19, 2020.
NHL 20.9. 10:30

Finálovú sériu NHL odštartoval lepšie Sekerov Dallas a v sérii sa ujal vedenia

EDMONTON - Hokejisti Dallasu sa ujali vedenia vo finále play off NHL. V úvodnom zápase záverečných bojov o Stanleyho pohár v Edmontone zdolali Tampu Bay 4:1, keď víťazný gól strelil v 33. minúte Jamie Oleksiak. Andrej Sekera v drese Stars si za vyše 17 minút na ľade pripísal plusový bod, ďalší slovenský obranca Erik Černák odohral za Lightning viac než 16 minút s mínusovým bodom.

Štúdium a šport je veľmi náročné zladiť. Na fotografii zľava: Dominika Cibulková, Petra Vlhová a Peter Sagan.
Ostatné 19.9. 18:35

Zarábajú milióny, no niektorí z nich sú bez maturity: Pozrite sa, čo vyštudovali naše hviezdy

BRATISLAVA - Úspešní slovenskí športovci si každoročne pripíšu na svoje bankové účty milióny eur. To aj napriek tomu, že vzdelanie obetovali kariére. Koniec koncov sa rozhodli správne a vedeli prečo. Ktorí Slováci zabalili školu už pred maturitou?

Útočník Tampy Steven Stamkos oslavuje svoj gól v zápase zámorskej hokejovej NHL Florida Panthers - Tampa Bay Lightning v Sunrise 10. decembra 2019.
NHL 19.9. 11:22

Veľké oslabenie pre Černákovu Tampu: Do finále bez svojej najväčšej hviezdy!

Edmonton - Kapitán Steven Stamkos nepomôže hokejistom Tampy Bay Lightning ani v prvom zápase finále play off NHL. Do zostavy by sa však mohol vrátiť v priebehu série s Dallasom Stars, ktorá v Edmontone odštartuje v noci na nedeľu o 1.30 SELČ.

EBE 7 Edmonton - Na snímke vľavo slovenský obranca Dallasu Andrej Sekera a kazašský brankár a jeho spoluhráč Anton Chudobin oslavujú víťazstvo nad Calgary a postup do semifinále play off hokejovej NHL po šiestom zápase štvrťfinále Západnej konferencie Calgary Flames - Dallas Stars  (3:7) v kanadskom Edmontone v noci na 21. augusta 2020. FOTO TASR/AP
Dallas Stars' Andrej Sekera (5) and goalie Anton Khudobin (35) celebrate the win over the Calgary Flames after an NHL Western Conference Stanley Cup
NHL 15.9. 20:30

Sekera si premiérovo zahrá o Stanley Cup: Chcem si to užiť

V zámorí vrcholia boje o Stanleyho pohár a je veľmi pravdepodobné, že ho nad hlavu zdvihne aj slovenský hokejista. BRATISLAVA - Postup do finále si vybojoval Dallas Stars v zostave s Andrejom Sekerom, blízko k postupu má aj Tampa Bay s Erikom Černákom. "Bleskom" stačí urobiť už len jeden krok, vo finále Východnej konferencie vedú v sérii 3:1 nad New Yorkom Islanders. Sekera si finále zahrá po prvý raz a ako v utorok vo videorozhovore uviedol, chce si v ňom užiť každú minútu.

NHL 15.9. 17:01

Sekera po postupe určil muža zápasu, pred strelcami dal prednosť ruskej mašine

EDMONTON - Jedným z hlavných strojcov postupu hokejistov Dallasu Stars do finále Stanleyho pohára je brankár Anton Chudobin. Ocenil ho aj jeho slovenský spoluhráč Andrej Sekera, ktorý mu v kabíne po piatom súboji finále Západnej konferencie NHL odovzdal v šatni klubovú reťaz pre najužitočnejšieho hráča zápasu. Stars v súboji zdolali Vegas Golden Knights 3:2 po predĺžení a v sérii uspeli 4:1.

Sekera určil muža zápasu, pred strelcami dal prednosť ruskej mašine
Video 15.9. 14:30

Zdroj videa: Twitter Dallas Stars

Radosť hokejistov Dallasu Stars.
NHL 15.9. 7:50

Sekera zabojuje o Stanley Cup: Hokejisti Dallasu po 20 rokoch postúpili do finále play off

EDMONTON - Hokejisti Dallasu Stars po dvadsiatich rokoch zabojujú o Stanleyho pohár. V piatom zápase finále play off Západnej konferencie NHL zdolali Vegas Golden Knights 3:2 po predĺžení a v sérii zvíťazili 4:1. Rozhodujúci gól strelil Denis Gurianov. Slovenský obranca Andrej Sekera odohral za Stars 13:53 minúty.

EBE 1 Edmonton - Na snímke druhý zľava slovenský obranca Dallasu Andrej sekera oslavuje víťazstvo vo štvrtom zápase štvrťfinále Západnej konferencie 1. kola play off hokejovej NHL Dallas Stars - Calgary Flames (2:1) v noci na 19. augusta 2020. FOTO TASR/AP
Dallas Stars celebrate the team's win following the NHL Western Conference Stanley Cup playoff game against the Calgary Flames, in Edmonton, Alberta, Tuesday, Aug. 18, 2020. (Jason Franson/The Canadian Press via AP)
NHL 13.9. 8:33

VIDEO Sekerov Dallas zdolal Vegas 2:1 a je krok od postupu do finále Stanleyho pohára

Edmonton - Hokejisti Dallasu Stars so slovenským obrancom Andrejom Sekerom sú jedno víťazstvo od postupu do záverečných bojov o Stanleyho pohár.

Dallas Stars - Vegas Golden Knights.
NHL 7.9. 8:04

Dallas vstúpil do finále konferencie víťazne: Proti Vegas rozhodol gól z 3. minúty

EDMONTON - Hokejisti Dallasu Stars zvíťazili v prvom zápase finále play off Západnej konferencie NHL.

Radosť hráčov Dallas Stars.
NHL 5.9. 7:13

VIDEO Sekerova asistencia posunula Dallas do finále konferencie. Ďalej ide aj Vegas

Edmonton 5. septembra (TASR) - Hokejisti Dallasu so slovenským obrancom Andrejom Sekerom postúpili do finále Západnej konferencie NHL.

Slovenský hokejový obranca v službách Dallasu Stars Andrej Sekera utrpel menšie zranenie v nočnom zápase play off NHL proti Coloradu Avalanche.
Hokej 1.9. 14:31

Sekera dostal pukom do ucha a museli ho zašívať: Napriek tomu zápas dohral

EDMONTON - Slovenský hokejový obranca v službách Dallasu Stars Andrej Sekera (34) utrpel menšie zranenie v nočnom zápase play off NHL proti Coloradu Avalanche. V druhej tretine ho pri nahodení puku trafil do ucha obranca "lavín" Ian Cole.

NHL 25.8. 8:20

Sekerov Dallas otočil duel s Coloradom: Hviezdy vedú v sérii 2:0

EDMONTON/TORONTO - Hokejisti Dallasu so slovenským obrancom Andrejom Sekerom zdolali v druhom súboji semifinále Západnej konferencie NHL Colorado 5:2 a v sérii vedú už 2:0 na zápasy.

NHL 23.8. 9:22

Sekera s dvoma plusovými bodmi: Dallas vstúpil do 2. kola play-off víťazne

Edmonton - Hokejisti Dallasu Stars úspešne vstúpili do 2. kola play off NHL. V úvodnom zápase semifinále Západnej konferencie v Edmontone zdolali Colorado Avalanche 5:3 najmä vďaka prvej útočnej formácii, ktorej členovia nazbierali dohromady osem kanadských bodov. Slovenský obranca Andrej Sekera odohral za Dallas 11:33 min, pripísal si dva plusové body, jednu strelu na bránku a dva "hity".