menu
Adam Žampa

Adam Žampa

Instagram

Adam Žampa sa marodil v Kežmarku. Pre zjazdové lyžovanie sa rozhodol v desiatich rokoch a jeho prvým klubom sa stal ŠK Junior ski club Poprad. Žampov najväčší úspech je 5. miesto na OH 2014 v Soči, ktoré získal v super kombinácii. Na tých istých OH dokázal obsadiť aj 6. priečku v slalome. V rámci pretekov Svetového pohára patrí medzi jeho najlepšie výsledky 7. miesto z rakúskeho Kitzbühelu v super-kombinácií a tiež 1. miesto v európskom pohári v disciplíne obrovský slalom v domácom stredisku Jasná. Lyžiarsky svet ho pozná aj pod prezývkou Sangy.

Adam Žampe je slobodný a okrem zjazdového lyžovania má rád aj to freestylové. Obľubuje tiež rýchle autá a bicykel.

Aj takéto svadobné fotenie si strihli Žampovci.
Lyžovanie 2.5. 11:10

FOTO Žampa ukázal zábery zo svadby: Nevesta poriadne sexi a aha, kde sú na medových týždňoch

Takmer po dvoch rokoch od zásnub si povedali áno. Najlepší slovenský lyžiar Adam Žampa si v sobotu zobral za manželku poľskú rodáčku Annu Kolasu.

Lyžiar Adam Žampa našiel šťastie po boku poľskejrodáčky Anny.
Lyžovanie 23.4. 11:09

FOTO V tichosti a s krásnou nevestou: Najlepší slovenský lyžiar Žampa sa oženil

Takmer po dvoch rokoch od zásnub si povedali áno. Najlepší slovenský lyžiar Adam Žampa si v sobotu zobral za manželku poľskú rodáčku Annu Kolasu.

KK67 Soldeu - Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová pózuje s medailou za tretie miesto za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári 19. marca 2023 v andorrskom Soldeu. FOTO TASR/AP
Slovakia's Petra Vlhova poses with the medal for third place in the alpine ski, women's World Cup overall standings, in Soldeu, Andorra, Sunday, March 19, 2023. (AP Photo/Alessandro Trovati)
Lyžovanie 19.4. 18:35

Na Slovensku žiarilo alpské lyžovanie najmä vďaka Vlhovej: Zväz odviedol dobrú prácu

Na slovenskej lyžiarskej scéne si v uplynulej sezóne získalo opäť najväčšiu pozornosť alpské odvetvie. Elitné výkony dosiahla Petra Vlhová, ktorá si pripísala dve víťazstvá v pretekoch Svetového pohára a zaujali aj bratia Žampovci.

VIDEO Adam Žampa po sezóne: Stále na to mám, ale človek potrebuje aj šťastie
Video 19.4. 13:29

VIDEO Adam Žampa po sezóne: Stále na to mám, ale človek potrebuje aj šťastie

Najlepší slovenský lyžiar Adam Žampa zhodnotil predchádzajúcu sezónu.

Na snímke slovenský lyžiar Teo Žampa počas 1. kola obrovského slalomu mužov na MS v alpskom lyžovaní vo francúzskom stredisku Courchevel-Méribel v piatok 17. februára 2023. FOTO TASR - Martin Baumann
Lyžovanie 17.2. 13:32

V polke došli sily a ledva dýchal. Adam Žampa v obráku mimo top 30

Courchevel/Meribel - Rakúsky lyžiar Marco Schwarz si ako jediný poradil s nástrahami 1. kola obrovského slalomu na MS.

Vlhová a Žampovci vstupujú do novej sezóny s ambíciami.
Lyžovanie 10.10. 2022 16:35

Vlhová do novej sezóny s najvyššími ambíciami, Žampovci chystajú prekvapenie

Bratislava - Vo sfére alpského lyžovania má Zväz slovenského lyžovania (ZSL) v novej sezóne zámer prispieť k udržaniu špičkovej výkonnosti Petry Vlhovej. A tiež k čo najlepším výsledkom bratov Žampovcov, ktorých by mohol v tomto ročníku doplniť vo Svetovom pohári aj najmladší Teo.

Slovák Adam Žampa pózuje v cieli po druhom kole úvodného obrovského slalomu novej sezóny Svetového pohára alpských lyžiarov v rakúskom Söldene v nedeľu 24. októbra 2021. FOTO TASR - Martin Baumann
Lyžovanie 12.3. 2022 18:56

Adam Žampa v obrovskom slalome skončil na 25. mieste: Zajtra pôjdem bezchybne, hovorí

Kranjska Gora - Nórsky lyžiar Henrik Kristoffersen triumfoval v sobotňajších pretekoch Svetového pohára v obrovskom slalome.

Bronzoví medailisti z olympijského hokejového turnaja v Pekingu sa v utorok vrátili domov na Slovensko, kde ich čakalo veľkolepé privítanie. Následne autobus s hráčmi zamieril do Bratislavy, kde ich najprv čakali mediálne povinnosti a následne sa vydali na okružnú jazdu kabrioautobusom po meste. Na snímke kabrioautobus s bronzovými hokejovými medailistami prichádza na Námestie SNP v Bratislave 22. februára 2022. FOTO TASR - FOTO TASR - Pavel Neubauer

FOTO Prežili to s nimi: Neuveríte, kto sa VOTREL do autobusu hokejistov počas ich cesty mestom!

Zážitok na celý život. Aj týmito slovami opísali Adam (31) a Andreas (28) Žampovci utorňajšiu víťaznú jazdu otvoreným autobusom ulicami nášho hlavného mesta. Bratské duo našich reprezentantov v alpskom lyžovaní totiž zobrali slovenskí hokejisti so sebou na oslavy olympijského bronzu na bratislavskom námestí SNP.

Zjazdár Adam Žampa si nedokáže predstaviť, že by sa išli preteky po skončení olympiády.

Adam Žampa: Nech ostatní odídu a my vezmeme zlato!

Osud záverečnej súťaže zjazdárskeho programu na ZOH v Pekingu je podľa Adama Žampu veľmi otázny. Na sobotu naplánovanú tímovú paralelku museli organizátori pre silný vietor preložiť na posledný deň ZOH.

Na snímke slovenský lyžiar Adam Žampa počas tréningu pred začiatkom XXIV. zimných olympijských hier 2022 v Pekingu 3. februára 2022 v stredisku Jen-čching. FOTO TASR - Martin Baumann
Lyžovanie 16.2. 2022 10:05

Andreas Žampa v slalome spadol. Pre Adama je umiestnenie zázrak

Peking - Ani jeden zo slovenskej bratskej dvojice Žampovcov si nerobil ťažkú hlavu z výsledku v olympijskom slalome v Pekingu. Na zjazdovke v Jen-čchingu obsadil Adam 25. miesto, Andreas druhé kolo nedokončil. Obaja však nastúpili na slalom len preto, aby v ňom Slovensko malo zastúpenie. Podľa Adama je slalomová špička úplne inde ako slovenská dvojica.

Na snímke uprostred švajčiarsky lyžiar Marco Odermatt oslavuje zlatú medailu v obrovskom slalome mužov na ZOH 2022 v Pekingu.

Žampovci v olympijskom obráku skončili tesne za sebou. Zlato berie Švajčiar Odermatt

Švajčiarsky lyžiar Marco Odermatt si na ZOH 2022 v Pekingu vybojoval zlato v nedeľnom obrovskom slalome. O 19 stotín sekundy predstihol strieborného Slovinca Žana Kranjeca, bronz získal úradujúci majster sveta v tejto disciplíne Mathieu Faivre z Francúzska (+1,34). Slovenskí reprezentanti Adam Žampa (+4,56) a Andreas Žampa (+4,96) skončili na 15. a 16. mieste.

Aj červená hrá prím na olympijskom oblečení, ako ukázal Adam Žampa.
Ostatné 20.1. 2022 9:30

FOTO Slováci ukázali oblečenie pre zimnú olympiádu: Pozrite sa, kde ho otestovali Žampovci

BRATISLAVA - Už vedia, v čom nás budú reprezentovať! Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV) spoločne so Slovenským paralympijským výborom (SPV) včera oficiálne predstavil oblečenie pre blížiacu sa zimnú olympiádu a paralympiádu v čínskom Pekingu. Kolekciu si stihla vyskúšať napríklad Anastasia Kuzminová (37) či Adam Žampa (31) s bratom Andreasom (28).

VIDEO Adam a Andreas Žampovci predstavili oblečenie pre olympiádu v Pekingu
Video 19.1. 2022 12:12

VIDEO Adam a Andreas Žampovci predstavili oblečenie pre olympiádu v Pekingu

Slovenskí športovci sa na zimných olympijských a paralympijských hrách v Pekingu predstavia v oblečení, ktorého motívom bude futuristické videnie sveta. Kolekciu na snehu na Štrbskom plese ukázali bratia Adam a Andreas Žampovci.

EBE 12 Val D'Isere - Na snímke slovenský lyžiar Adam Žampa v 1. kole obrovského slalomu mužov Svetového pohára v alpskom lyžovaní vo francúzskom Val d´Isere v sobotu 11. decembra 2021. FOTO TASR/AP
 
Slovakia's Adam Zampa speeds down the course during the first run of an alpine ski, men's World Cup giant slalom, in Val D'Isere, France, Saturday, Dec. 11, 2021. (AP Photo/Alessandro Trovati)
Lyžovanie 20.12. 2021 14:37

Adamovu smolu vynahradil Andreas: Žampa dosiahol najlepšie umiestnenie sezóny

Alta Badia - Švajčiarsky lyžiar Marco Odermatt vyhral pondelkový obrovský slalom Svetového pohára.

Slovenský lyžiar Adam Žampa na trati počas 1. kola obrovského slalomu mužov Svetového pohára v talianskej Alta Badii.
Lyžovanie 19.12. 2021 14:51

Adamovi Žampovi nevyšlo 2. kolo "obráku". Stratil v ňom 11 miest a skončil na 25. pozícií

Alta Badia - Slovenskému reprezentantovi patrilo po 1. kole obrovského slalomu 14. miesto. No v tom druhom mal druhý najhorší čas.