menu

Zimné olympijské hry Peking 2022

Bronzoví slovenskí hokejoví reprezentanti zo ZOH 2022 v Pekingu sa v utorok vrátili na Slovensko. Na snímke zľava tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay a prezident SZĽH, generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan počas tlačovej konferencie 22. februára 2022 v Bratislave. FOTO TASR - Pavel Neubauer
22.2. 2022 16:29

Zažil to len Hudáček. Po 10 rokoch sa ľudia opäť tešia. Ramsaymu zničili košeľu

Bronzoví medailisti z olympijského hokejového turnaja v Pekingu sa v utorok vrátili domov na Slovensko, kde ich čakalo veľkolepé privítanie.

Hokejisti sa z príletovej haly vybrali k čakajúcemu autobusu. Rozdali pár podpisov a rozhovorov.
22.2. 2022 14:05

Slafkovský to na letisku po prílete z Pekingu zabil: Juraj, veď vyzeráš ako český turista!

Pohodlie na prvom mieste. Najužitočnejší hráč a najlepší strelec olympijského turnaja Juraj Slafkovský na seba upozornil na letisku po prílete z Pekingu.

Petra Vlhová s priateľom Michalom a zlatom z olympiády.
22.2. 2022 14:01

Boj so súperkami aj so stravou. Vlhová v Pekingu schudla, doma si napravila chuť haluškami

Na oslavy nebol čas, ani energia. Petra Vlhová sa po príchode z olympiády v Pekingu doma na Liptove dlho nezdržala, pretože ju o pár dní čakajú preteky, v ktorých bude zbierať dôležité body v boji o veľký krištáľový glóbus.

Na snímke hokejisti Slovenska oslavujú po výhre v zápase olympijského turnaja v hokeji mužov o bronz  Slovensko - Švédsko na ZOH 2022 v Pekingu v sobotu 19. februára 2022. FOTO TASR - Jaroslav Novák
22.2. 2022 12:10

Hokejisti dali politikom košom: Je to vizitka ich falošnosti, tvrdí poslanec Ján Krošlák

Slovenskí hokejisti po zisku bronzu na ZOH v Pekingu ešte z dejiska olympiády avizovali, že o stretnutie s politikmi nemajú žiadny záujem. Preto smerovali ich prvé kroky po prílete do Viedne a následnom presune do Bratislavy medzi fanúšikov, s ktorými sa rozhodli podeliť o jeden z najväčších úspechov v histórii nášho hokeja.

Z Juraja Slafkovského rastie nová hokejová supersta.
22.2. 2022 10:01

Bývalý tréner Slafkovského aj o porovnaní s legendou: Juraj má lepší pohyb ako Jágr!

BRATISLAVA - O nikom inom sa skoro nehovorí. Ešte stále iba 17-ročný Juraj Slafkovský sa stal najužitočnejším hráčom olympijského turnaja a jeho sedem gólov doviedlo Slovensko k historickému bronzu. Viac o obrovskom talente prezradil pre Šport24.sk jeho niekdajší mládežníčky tréner v Košiciach Tomáš Kochan.

Majstrovské selfie Fínov stáli za to.
22.2. 2022 9:40

Na toto sa ani Slováci nechytajú. Oslavy zlatých Fínov: Naháči v mraze, brankár ukázal holý...

So ziskom medailí z veľkých turnajov majú bohaté skúsenosti, hokejisti Fínska však olympijské zlato získali prvýkrát vo svojej histórii. A víťazstvo v Pekingu patrične oslávili.

Slovenskí hokejisti vybojovali v Göteborgu historické zlato z MS.
22.2. 2022 8:33

Povýšil bronz nad zlato: Čo na Gáboríkové slová hovoria majstri sveta z Göteborgu?

Ako hráč seniorskej reprezentácie nezískal Marián Gáborík (40) na ZOH či MS žiadny cenný kov, no po tom, čo slovenskí hokejisti obsadili v Pekingu 3. miesto, pustil sa do medailového porovnávania. Výsledkom jeho slov napokon je, že olympijský bronz povýšil nad zlato zo svetového šampionátu.

Boris Valábik (vľavo) a tréner Craig Ramsay prehodili spolu pár slov aj na olympiáde v Pekingu.
22.2. 2022 7:57

Valábik vyzýva na ospravedlnenie Ramsayovi: Obnov reláciu Vtipnejší vyhráva, reaguje legenda

Od začiatku bol nadšený z angažovania Craiga Ramsayho ku kormidlu slovenskej reprezentácie a po zisku bronzových medailí na ZOH v Pekingu, sa otvorene pustil do jeho odporcov. Bývalý hokejista a dnes spolukomentátor Boris Valábik (36) ich dokonca vyzval, aby si priznali, ako sa mýlili a že urážky na adresu kanadského kouča boli primitívne a detinské.

Hoci má len 17 rokov, už teraz vzrastom pripomína vyspelého chlapa. Dámy ho obdivujú a treba povedať, že právom.
22.2. 2022 7:00

FOTO Národný hrdina Slafkovský sa stal novým sexsymbolom: Ženy bažia po tomto mladom tele

BRATISLAVA - Slovenskí hokejisti ziskom bronzových medailí na ZOH 2022 v Pekingu dosiahli jeden z najväčších športových úspechoch v ére samostatnosti. Obrovský podiel na ňom má iba 17-ročný Juraj Slafkovský, ktorý sa stal so siedmymi gólmi najlepším strelcom turnaja. Po novom je zároveň novým slovenským sexsymbolom.

BEIJING, CHINA - FEBRUARY 17: Kamila Valieva of Team ROC talks to coaches Eteri Tutberidze (L) and Sergei Dudakov (R) during the Women Single Skating Free Skating on day thirteen of the Beijing 2022 Winter Olympic Games at Capital Indoor Stadium on February 17, 2022 in Beijing, China. (Photo by David Ramos/Getty Images)
21.2. 2022 21:03

Krasokorčuliarka Valijevová sa vyznala na sociálnej sieti. Poďakovala fanúšikom aj trénerom

Moskva - Po zbabranej jazde sa 15-ročná majsterka Európy dočkala od trénerky Tutberidzeovej drsných slov. Napriek tomu jej teraz poďakovala.

Juraj Slafkovský získal ako 17-ročný na ZOH v Pekingu bronzovú medailu.
21.2. 2022 19:33

Ďalšia pocta pre Slafkovského. Podľa portálu olympics sa stal treťou top hviezdou olympiády

Peking - Oficiálny web olympijských hier zverejnil menoslov desiatich najväčších postáv hier v Pekingu. Predstihli ho len dvaja čínsky reprezentanti.

Juraj Slafkovský.
21.2. 2022 15:20

Po bronze explodoval internet: Vtipom nekraľoval len Slafkovský, schytali to aj politici!

Internet doslova explodoval. Po bronze slovenských hokejistov na olympiáde v Pekingu ho totiž zaplavila lavína vtipov.

Juraj Slafkovský.
21.2. 2022 15:01

Slafkovský dostal od riaditeľa školy odkaz: Zo športovej prípravy dostane určite jednotku

Nie je len hokejista, ale stále aj študent. Juraj Slafkovský dostal od riaditeľa školy po olympiáde v Pekingu odkaz.

xy
21.2. 2022 13:30

Bronzový klaksón spustil gejzír radosti: Takto prežívali medailu komentátori RTVS

Víťazstvo slovenských hokejistov v zápase o 3. miesto na olympiáde proti Švédom prežívali naplno nielen fanúšikovia, ale aj komentátori RTVS Pavol Gašpar a Matej Hajko. Prvý menovaný, rovnako ako po postupe cez USA, aj teraz priniesol video, ktorým zdokumentoval emócie komentátorov priamo po záverečnom klaksóne, keď bolo jasné, že Slovensko má historicky prvú hokejovú medailu zo zimnej olympiády.

Úrady povolili počas osláv voľnejší režim.
Plus JEDEN DEŇ 21.2. 2022 12:55

Kde uvidíte bronzových hokejistov: MAPA okružnej jazdy a TOTO je podmienka účasti!

Už zajtra môže verejnosť privítať bronzových hokejových hrdinov z Pekingu. Úrady povolili počas osláv voľnejší režim napriek neutíchajúcej vlne omikronu.

Na snímke kapitán slovenských hokejistov Marek Hrivík pózuje s bronzovou medailou po zápase olympijského turnaja v hokeji mužov o bronz Slovensko - Švédsko na ZOH 2022 v Pekingu v sobotu 19. februára 2022. FOTO TASR - Martin Baumann
21.2. 2022 12:32

Jazda kabriobusom aj zaplnené námestie. V Bratislave odpália oslavy bronzu hokejistov

Bratislava - Bronzoví slovenskí hokejoví reprezentanti zo ZOH 2022 v Pekingu sa v utorok 22. februára vrátia na Slovensko. Uvítanie hokejistov a následné oslavy zisku historickej olympijskej medaily z mužského turnaja organizuje Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH).