menu

Zimné olympijské hry Peking 2022

WA 7 Peking - Slovenský reprezentant v paraalpskom lyžovaní Miroslav Haraus (vľavo) a navádzač Maroš Hudík sa tešia zo zisku bronzovej medaily v obrovskom slalome zrakovo znevýhodnených na zimných paralympijských hrách v Pekingu vo štvrtok 10. marca 2022. Pre slovenskú výpravu zabezpečil po troch najcennejších kovoch štvrtú medailu. FOTO TASR/AP


Miroslav Haraus of Slovakia and guide Maros Hudik celebrate after competing in the men's giant slalom, vision impaired event at the 2022 Winter Paraly
10.3. 2022 9:31

Ďalšia medaila pre Slovensko: Haraus má bronz z obrovského slalomu

Peking - Slovenský reprezentant v paraalpskom lyžovaní Miroslav Haraus s navádzačom Marošom Hudíkom získal vo štvrtok na zimných paralympijských hrách v Pekingu bronz v obrovskom slalome zrakovo znevýhodnených. Pre slovenskú výpravu zabezpečil po troch najcennejších kovoch štvrtú medailu.

Slovensko - Čína.
8.3. 2022 12:15

Slovenskí parahokejisti nestačili v derby na Čechov. Západným susedom podľahli o tri góly

Slovenskí reprezentanti v parahokeji prehrali vo svojom záverečnom vystúpení na zimných paralympijských hrách 2022 v Pekingu s Českom 0:3. V B-skupine tak obsadili 4. priečku so ziskom jedného bodu, ktorý získali v súboji s Talianskom.

Henrieta Farkašová na paralympiáde v Pekingu.
7.3. 2022 8:10

Fantastická Farkašová má z paralympiády ďalšie zlato. Lyžiarka ho získala v kombinácii

Slovenská reprezentantka v lyžovaní Henrieta Farkašová získala na zimných paralympijských hrách v Pekingu zlato v pondelkovej kombinácii zrakovo postihnutých žien. Ďalšia slovenská reprezentantka Alexandra Rexová preteky nedokončila.

Alexandra Rexová na paralympiáde v Pekingu.
6.3. 2022 8:41

Lyžiarka Rexová získala pre Slovensko druhé zlato na paralympiáde: Ani tomu nemôžem uveriť

Slovenská reprezentantka v lyžovaní Alexandra Rexová s navádzačkou Evou Trajčíkovou získali na zimných paralympijských hrách v Pekingu zlato v nedeľnom super-G zrakovo znevýhodnených žien. Ďalšia slovenská reprezentantka a obhajkyňa zlata z Pjongčangu Henrieta Farkašová vypadla.

Slovenská reprezentantka v lyžovaní Henrieta Farkašová s navádzačom Martinon Motykom získali na zimných paralympijských hrách v Pekingu zlato v sobotňajšom zjazde zrakovo znevýhodnených žien.
5.3. 2022 8:22

Skvelá Farkašová. Slovenská lyžiarka získala desiate zlato na paralympiáde

Slovenská reprezentantka v lyžovaní Henrieta Farkašová s navádzačom Martinon Motykom získali na zimných paralympijských hrách v Pekingu zlato v sobotňajšom zjazde zrakovo znevýhodnených žien. Ďalšia slovenská reprezentantka Alexandra Rexová skončila štvrtá.

Ako by to vyzeralo, keby na olympiáde bojovali o medaily naši politici? Dvojica Robert Fico - Ľuboš Blaha by súťažila v krasokorčuľovaní.
5.3. 2022 8:05

Pôjdete do kolien. Slovenskí politici bojujú o medaily na olympiáde: TOTO vás dostane!

Na olympijských hrách získala Petra Vlhová zlato a slovenskí hokejisti bronz. Ako by to však vyzeralo, keby na tomto podujatí súťažili naši politici?

KK24 Peking - Na snímke panda Bing Dwen Dwen (vpravo) a lampión Shuey Ron Ron, ktorí sú maskotmi zimnej olympiády a paralympiády v Pekingu, počas príprav na otvárací ceremonál zimných olympijských hier na Národnom štadióne v Pekingu, 30. januára 2022.  Otvárací ceremoniál zimných olympijských hier v Pekingu je na programe 4. februára, záverečný 20. februára. FOTO TASR/AP
Residents past near the Paralympic mascot Shuey Rhon Rhon left, and Winter Olympic mascot Bing Dwen Dwen displayed near the ic
3.3. 2022 9:33

Nakoniec nikam nejdú. MPV vylúčil Rusov a Bielorusov z olympiády

Peking - Športovci z Ruska ani Bieloruska nakoniec nemôžu súťažiť na zimných paralympijských hrách v Pekingu.

Na snímke prezident Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) Anton Siekel počas online 61. Valného zhromaždenia SOŠV v Bratislave 21. januára 2022.  FOTO TASR - Martin Baumann
25.2. 2022 18:04

Dve medaily odzrkadľujú stav, v akom je slovenský šport. Siekela sklamali tí na chvoste

Bratislava - Prezident Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) Anton Siekel hodnotí uplynulú zimnú olympiádu v Pekingu vďaka dvom medailám ako úspešnú. Uvedomuje si však, že nie všetky výkony a výsledky slovenských reprezentantov splnili náročné kritériá. V predbežnej analýze, ktorú predstavia na budúci týždeň na výkonnom výbore, preto prezentuje plán opatrení a riešení súčasného stavu v slovenskom športe.

Na snímke hráči Slovenska pózujú s bronzovými medailami po ich výhre po zápase olympijského turnaja v hokeji mužov o bronz Slovensko - Švédsko na ZOH 2022 v Pekingu v sobotu 19. februára 2022.
25.2. 2022 0:02

Vojna v tíme bronzových chlapcov pre ich pôvod? Čajkovský priznal, ako to celé bolo!

Ak by tréner našich hokejistov Craig Ramsay (70) chcel byť pred olympiádou spravodlivý a mužstvo skladal podľa toho, z akého kraja našej krajiny jednotliví hráči pochádzajú, vyzeralo by zhruba rovnako. Zaujímavosťou okrem iného je, že dvaja bronzoví chlapci z Pekingu sa narodili za hranicami Slovenska.

Juraj Slafkovský ešte s čapicou na hlave. O pár sekúnd o ňu prišiel a nezabránila tomu ani bezpečnostná služba.
25.2. 2022 0:01

FOTO Neuveriteľná hanba a šokovaný Slafkovský: Pozrite sa, ako ho okradli počas osláv

BRATISLAVA - Pocítil hlúposť ľudí na vlastnej koži! Napriek tomu, že je Juraj Slafkovský (17) novým národným hrdinom, talentovaný hokejista prišiel počas osláv bronzových medailí o čiapku. Tú mu z hlavu stiahol jeden z fanúšikov na Námestí SNP.

Na snímke tréner českej reprezentácie Filip Pešán.
24.2. 2022 18:33

Deviate miesto hokejistov Česka bolo príliš. Tréner Pešán na lavičke reprezentácie skončil

Praha - Vedenie Českého zväzu ľadového hokeja jednohlasne odvolalo kouča štyri dni po skončení zimnej olympiády.

Juraj Slafkovský.
24.2. 2022 15:01

Slafkovský v Pekingu schudol. Stratené kilá dobehol zemiakovým šalátom a rezňom

Košickí hokejoví rodáci Juraj Slafkovský a Tomáš Jurčo ešte pred odchodom do svojich klubov ukázali fanúšikom v Steel aréne bronzové medaily.

Ďakujem priateľke, že šoférovala za mňa, smial sa Jurčo. V klube ho špeciálne prekvapenie
24.2. 2022 13:30

Ďakujem priateľke, že šoférovala za mňa, smial sa Jurčo. V klube ho špeciálne prekvapenie

Draft a juniorské šampionáty absolvoval pred desaťročím, v Pekingu už Tomáš Jurčo patril k skúseným hráčom. Po najväčšom úspechu doterajšej kariéry a oslavách s tisíckami fanúšikov v Bratislave zamieril na pár dní aj do rodného mesta.

Juraj Slafkovský.
24.2. 2022 12:05

Mama Slafkovského po návrate syna domov šokuje: Mám strach o Juraja

BRATISLAVA – Slovenský hokejista Juraj Slafkovský (17) sa stal famóznymi výkonmi na zimnej olympiáde v Pekingu 2022 novým národným hrdinom. Je o neho obrovský spoločenský záujem. Naša hokejová ikona Marián Gáborík (40) sa obáva toho, aby mu rýchla sláva neuškodila v kariére.

Martin Marinčin v akcii počas olympijského zápasu proti Fínsku.
24.2. 2022 10:30

Chválil ho aj prezident Toronta. Vráti sa Slovák do NHL? Bral by som to všetkými desiatimi

Vráti sa do NHL? Olympijský turnaj vyšiel aj hokejovému obrancovi Martinovi Marinčinovi.

Najväčším stredobodom pozornosti pri oslavách bol iba 17-ročný Juraj Slafkovský, ktorý sa stal najlepším strelcom turnaja.
24.2. 2022 7:40

FOTO Národný hrdina Slafkovský je na roztrhanie: Dievčatá, toto už vážne nezvládam

BRATISLAVA – Slovenskí hokejisti po zisku bronzu na ZOH 2022 v utorok prišli domov a absolvovali veľkolepé oslavy s fanúšikmi v centre Bratislavy. Najväčším stredobodom pozornosti bol iba 17-ročný Juraj Slafkovský, ktorý sa stal najlepším strelcom turnaja. Nový slovenský idol si zvyká na obrovský záujem priaznivcov.