Tenis

Fed cup
Tenis 26.6. 18:00

Finále Fed Cupu preložili na rok 2021. Haggerty: Veríme v úspech

BUDAPEŠŤ - Finálový turnaj tenisového Pohára federácie v Budapešti, na ktorom budú štartovať aj Slovenky, odložili na rok 2021. Pôvodne sa mal konať už v apríli tohto roka, ale Medzinárodná tenisová federácia (ITF) ho pre pandémiu koronavírusu preložila.

Mary Pierceová s trofejou z Roland Garros.
Tenis 26.6. 17:00

Despotický otec viacnásobnej grandslamovej šampiónky: Zabi tú suku, kričal na ňu cez zápas

Nemala to vôbec jednoduché. Štvornásobná grandslamová šampiónka a zároveň niekdajšia trojka svetového rebríčka WTA Mary Pierceová (45) z Francúzska vyšla pred pár dňami so šokujúcim priznaním. Slová plné bolesti o jej despotickom otcovi až vyrážajú dych.

KK30 Zadar - Na snímke z 18. júna 2020 srbský tenista Novak Djokovič (vpravo) a jeho tréner Goran Ivaniševič počas tréningu na exhibičnom turnaji Adria Tour v Zadare. Pozitívny test na koronavírus v piatok 26. júna 2020 oznámil aj Chorvát Goran Ivaniševič, tréner svetovej tenisovej jednotky Srba Novaka Djokoviča. Štyridsaťosemročný wimbledonský víťaz z roku 2001 bol jedným z organizátorov exhibičnej série Adria Tour v Belehrade a Zadare, po ktorom pozitívne testovali nielen Djokoviča, ale aj Srb
Tenis 26.6. 16:30

Tréner Srba Novaka Djokoviča Goran Ivaniševič oznámil, že mal pozitívny test na koronavírus

ZÁHREB - Pozitívny test na koronavírus v piatok oznámil aj Chorvát Goran Ivaniševič, tréner svetovej tenisovej jednotky Srba Novaka Djokoviča. Štyridsaťosemročný wimbledonský víťaz z roku 2001 bol jedným z organizátorov exhibičnej série Adria Tour v Belehrade a Zadare, po ktorom pozitívne testovali nielen Djokoviča, ale aj Srba Viktora Troického, Bulhara Grigora Dimitrova a Chorváta Bornu Čoriča.

Despotický otec viacnásobnej grandslamovej šampiónky: Zabi tú suku, kričal na ňu cez zápas
Video 26.6. 15:30

Despotický otec viacnásobnej grandslamovej šampiónky: Zabi tú suku, kričal na ňu cez zápas

Nemala to vôbec jednoduché. Štvornásobná grandslamová šampiónka a zároveň niekdajšia trojka svetového rebríčka WTA Mary Pierceová (45) z Francúzska vyšla pred pár dňami so šokujúcim priznaním. Slová plné bolesti o jej despotickom otcovi až vyrážajú dych.

Britský tenista Andy Murray je presvedčený, že stále môže hrať na najvyššej úrovni napriek tomu, že ho limitovali zdravotné problémy.
Tenis 25.6. 11:31

Murray si po nekončiacich zdravotných problémoch verí: Opäť sa dostanem na najvyššiu úroveň

LONDÝN - Britský tenista Andy Murray (33) je presvedčený, že stále môže hrať na najvyššej úrovni napriek tomu, že ho limitovali zdravotné problémy. Dvojnásobný wimbledonský šampión si verí aj napriek tomu, že v stredu neuspel v prvom stretnutí po siedmich mesiacoch, keď prehral na charitatívnom podujatí "Bitka Britov" s krajanom Kyleom Edmundom 7:6 (2), 6:7 (5), 5:10.

Andrej Martin s priateľkou Adelou.
Ostatné 25.6. 10:01

ANDREJ MARTIN: Problém tenisu nie je v koronavíruse, ale v systéme. Pandémia všetko odhalila

Koronavírus podľa neho nie je hlavným dôvodom problémov, ktoré v posledných mesiacoch zažívajú tenisti a tenis ako taký. Chyba je podľa Andreja Martina v systéme a pandémia len všetko odhalila. Nielen o tom, ale aj o posledných mesiacoch, ekonomickom dopade pandémie či zmene imidžu hovorila slovenská tenisová jednotka v rozhovore pre Šport24.sk.

US Open
Tenis 24.6. 20:00

Na US Open sa predstavia aj telesne znevýhodnení tenisti

NEW YORK - Na grandslamovom turnaji US Open sa napokon uskutoční aj súťaž telesne znevýhodnených tenistov. Pôvodne ich podujatie zrušili pre pandémiu koronavírusu, rovnako ako miešanú štvorhru a juniorskú časť.

JB 31 Belehrad - Srbský tenista Novak Djokovič reaguje v zápase štvorhry so Srbkou Jelenou Jankovičovou proti dvojici Nenad Zimonjič a Olga Danilovičová počas charitatívneho turnaja Adria Tour v Belehrade 12. júna 2020. Srbský tenista Novak Djokovič odohrá sériu tenisových turnajov na Balkáne, keďže svetové turnaje sú pre pandémiu nového koronavírusu pozastavené. FOTO TASR/AP

Serbia's Novak Djokovic reacts during a tennis doubles match with Jelena Jankovic against Serbia's Nenad Zimonjic and Ol
Tenis 24.6. 18:30

Djokovičovi kryje chrbát aj jeho bývalý tréner: Myslel to dobre

MNÍCHOV - Tenisový tréner Niki Pilič sa zastal bývalého zverenca Novaka Djokoviča v súvislosti so šírením koronavírusu na jeho exhibičných turnajoch. Po podujatiach v Belehrade a Zadare sa viacero hráčov vrátane Djokoviča nakazilo ochorením COVID-19, srbský líder svetového rebríčka za to zožal tvrdú kritiku.

Novak Djokovič.
Ostatné 24.6. 15:30

Djokovičov otec po kritike bráni syna a útočí: Za všetko môže Dimitrov, prišiel k nám nakazený!

BELEHRAD - Chorvátsky tenisový tréner Goran Ivaniševič sa postavil na obranu svojho zverenca Novaka Djokoviča. Nepáči sa mu prehnaná kritika voči srbskej svetovej jednotke, ani to, že rozšírenie koronavírusu medzi hráčmi na turnaji Adria Cup niektorí údajne až priveľmi politizujú.

JB 32 Belehrad - Srbský tenista Novak Djokovič reaguje v zápase štvorhry so Srbkou Jelenou Jankovičovou proti dvojici Nenad Zimonjič a Olga Danilovičová počas charitatívneho turnaja Adria Tour v Belehrade 12. júna 2020. Srbský tenista Novak Djokovič odohrá sériu tenisových turnajov na Balkáne, keďže svetové turnaje sú pre pandémiu nového koronavírusu pozastavené. FOTO TASR/AP

Serbia's Novak Djokovic reacts during a tennis doubles match with Jelena Jankovic against Serbia's Nenad Zimonjic and Ol
Tenis 23.6. 20:00

FOTO Dôvody prečo Djokovičov Adria Cup skončil fiaskom: Žiadne rúška, objímanie, nezodpovednosť

BELEHRAD - Srbský tenista Novak Djokovič v utorok informoval verejnosť, že má pozitívny test na koronavírus. Po viacerých iných popredných tenistoch tak pandemické ochorenie COVID-19 postihlo aj svetovú jednotku a dlhoročného zverenca slovenského trénera Mariána Vajdu.

Novak Djokovič má taktiež koronavírus.
Tenis 23.6. 15:23

Doplatil na to aj on! Svetová jednotka Novak Djokovič má koronavírus

Belehrad - Srbský tenista Novak Djokovič v utorok informoval verejnosť, že má pozitívny test na koronavírus.

Andy Murray (30): Okrem vynechania lepku zo stravy za tenisové úspechy vďačí presnému plánovaniu stravovania. Nikdy sa nenaje neskôr ako dve hodiny pred zápasom.
Ostatné 23.6. 13:32

Do Djokoviča si rypol už aj Andy Murray: Nevytvára to dobrý dojem, myl by si ísť príkladom

Londýn - Aj britský tenista Andy Murray sa pripojil do radu kritikov Novaka Djokoviča, na ktorého exhibičnej sérii Adria Tour v Srbsku a Chorvátsku mali traja hráči pozitívne testy na koronavírus.

Na Djokovičom turnaji sa nakazil aj Grigor Dimitrov (vpravo).
Ostatné 23.6. 9:31

Drsná kritika Djokovičovho turnaja: Katastrofa pre tenis

Stuttgart 23. júna (TASR) - Šéftrénerka ženskej sekcie Nemeckého tenisového zväzu (DTB) Barbara Rittnerová podrobila ostrej kritike Srba Novaka Djokoviča a jeho exhibičný turnaj Adria Cup.

Belinda Benčičová triumfovala  na tenisovom turnaji Bratislava Open.
Tenis 23.6. 8:40

Pre Benčičovú sú dve trofeje z Bratislavy náplasť za zrušené turnaje

Bratislava - Intenzívnu prípravu na antukových dvorcoch Slovana pretavila v zisk double. Švajčiarska tenistka Belinda Benčičová na turnaji Bratislava Open triumfovala vo dvojhre i vo štvorhre po boku Slovenky Aniky Jaškovej. Dve trofeje berie ako peknú náplasť za to, že v čase pandémie koronavírusu nemôže bojovať o body na grandslamoch či turnajoch WTA.

Na snímke švajčiarska tenistka Belinda Benčičová pózuje s trofejou po víťazstve nad Slovenkou Viktóriou Kužmovou vo finále ženskej dvojhry na tenisovom turnaji Bratislava Open 22. júna 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Tenis 22.6. 21:00

Benčičová po úspešnom finále: Som rada, že ma slovenskí fanúšikovia berú ako svoju

BRATISLAVA - Švajčiarska tenistka Belinda Benčičová sa stala víťazkou ženskej dvojhry na Bratislava Open. Vo finále ako turnajová jednotka zdolala tretiu nasadenú Slovenku Viktóriu Kužmovú hladko 6:2 a 6:3. Svetová osmička získala odmenu 3000 eur a do hodnotenia série Peugeot Tennis Tour 2020 si pripísala 20 bodov.

JB 37 Belehrad - Nemecký tenista Alexander Zverev odvracia loptičku v zápase štvorhry počas charitatívneho turnaja Adria Tour v Belehrade 12. júna 2020. Srbský tenista Novak Djokovič odohrá sériu tenisových turnajov na Balkáne, keďže svetové turnaje sú pre pandémiu nového koronavírusu pozastavené. FOTO TASR/AP

Germany's Alexander Zverev returns the ball during a 'rolling' tennis doubles match of the Adria Tour charity tournament, in Belgrade, Serbia, Friday, June 12, 2020. Players change double
Tenis 22.6. 20:30

Zverevovi sa uľavilo: Jeho test na koronavírus bol negatívny

ZADAR - Nemecký tenista Alexander Zverev potvrdil, že nemá koronavírus. Účastník podujatia Adria Cup, ktoré organizuje Novak Djokovič, mal negatívny test na ochorenie COVID-19. Ďalší účastníci turnaja v Zadare Borna Čorič a Grigor Dimitrov mali predtým pozitívne testy.