Bratislava - Vodný slalomár Jakub Grigar a rýchlostný kanoista Erik Vlček sú najlepší športovci Slovenskej kanoistiky za rok 2021. Výsledky ankety vo štvrtok slávnostne vyhlásili v priestoroch Slovenského olympijského a športového múzea v Bratislave.

Ruskí futbalisti skončili na domácom šampionáte vo štvrťfinále.
28.2. 17:27

Ďalšia rana pre ruský šport: FIFA vylúčila reprezentáciu zo všetkých súťaží

Zürich - Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) suspenduje Rusko zo svojich súťaží v dôsledku invázie na Ukrajinu. Ruská reprezentácia podľa agentúry DPA nebude môcť hrať v marcovej baráži o postup na MS 2022 ani na záverečnom turnaji v Katare.

Andrea zbožňuje Liptov, kde sa aj narodila a kde momentálne spolu s Jakubom žijú.
1.2. 0:02

FOTO Strieborný Grigar je šťastím bez seba: Táto SEXI Liptáčka z neho spraví už čoskoro otca!

Aj rok 2022 sa do jeho životnej kroniky zapíše veľkými písmenami. Po tom, čo sa náš vodný slalomár Jakub Grigar (24) tešil v priebehu vlaňajšieho leta zo zisku striebornej olympijskej medaily, toto leto sa stane prvýkrát otcom. So snúbenicou Andreou to prezradili naozaj originálnym spôsobom.

Na snímke slovenský reprezentant Marko Mirgorodský počas semifinále C1 na majstrovstvách sveta vo vodnom slalome v Areáli vodných športov Divoká voda v bratislavskom Čunove v nedeľu 26. septembra 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák
16.10. 2021 14:42

Vodný slalom: Slovensko má nového majstra v C1, ostáva pri zemi: Boli tam drobné chybičky!

Bratislava 16. októbra (TASR) - Vodný slalomár Marko Mirgorodský sa v sobotu stal majstrom Slovenska v C1. Na národnom šampionáte v Čunove predviedol čistú jazdu a dosiahol čas 100,83 sekúnd. Druhý skončil Ľudovít Macúš (111,97 s) a tretí bol Alexander Slafkovský (112,85).

Dvojnásobná olympijská víťazka má za sebou nespočetné množstvo úspechov a je veľkou inšpiráciou pre mladé generácie.
29.9. 2021 10:00

Legendárna vodnoslalomárka Kaliská sa lúči s úspešnou kariérou: Odchádzam so zdvihnutou hlavou

BRATISLAVA – S kariérou aktívnej športovkyne sa pomaly lúči legendárna vodná slalomárka Elena Kaliská (49). Dvojnásobná olympijská víťazka má za sebou nespočetné množstvo úspechov a je veľkou inšpiráciou pre mladé generácie. Pre Šport24.sk porozprávala o najsilnejšom momente kariéry, ale aj o tom, čomu sa plánuje venovať v budúcnosti.

Na snímke slovenský reprezentant Alexander Slafkovský počas finálovej jazdy v kategórii C1 na Majstrovstvách Slovenskej republiky 2020 vo vodnom slalome 13. septembra 2020 v Areáli vodných športov Divoká voda v Čunove. FOTO TASR - Jaroslav Novák
26.9. 2021 14:03

Slafkovský po striebre v C1: Možno to bol môj posledný šampionát

ČUNOVO - Slovenský vodný slalomár Alexander Slafkovský získal už svoje stretie striebro na MS. V Čunove ho od zlatej medaily delili centimetre, preto v cieli krútil hlavou. Na domácej vode chcel zlato, pretože, ako uviedol, bol to možno jeho posledný šampionát.

Slovenský vodný slalomár Alexander Slafkovský získal na MS v Čunove striebornú medailu v C1.
26.9. 2021 12:57

Skvelý Slafkovský získal v C1 striebornú medailu: O zlato prišiel v poslednej bránke

ČUNOVO - Slovenský vodný slalomár Alexander Slafkovský získal na MS v Čunove striebornú medailu v C1. Vo finále zaostal za víťazným Čechom Václavom Chaloupkom iba o 15 stotín sekundy. O zlato prišiel na predposlednej bránke s číslom 22, kde zaznamenal ťuk a inkasoval dve trestné sekundy.

Na snímke slovenská reprezentantka vo vodnom slalome Monika Škáchová po finálovej jazde v kategórii C1 počas XXXII. letných olympijských hier v Tokiu vo štvrtok 29. júla 2021. FOTO TASR -  Michal Svítok
26.9. 2021 12:18

MS vo vodnom slalome: Titul vybojovala Apelová, Škáchovú delilo od bronzu 1,07 s

ČUNOVO - Slovenská vodná slalomárka Monika Škáchová obsadila na MS v Čunove štvrté miesto v C1 žien. Vo finále zaostala za víťaznou Elenou Apelovou o 4,54 sekundy, od bronzu ju delilo 1,07 s.

Na snímke slovenský vodný slalomár Matej Beňuš počas štvrťfinálovej jazdy v C1 vo vodnom slalome na XXXII. letných olympijských hier v Tokiu v pondelok 26. júla 2021. FOTO TASR - Martin Baumann
26.9. 2021 11:39

MS vo vodnom slalome: Slafkovský a Beňuš do finále, Mirgorodský nepostúpil

ČUNOVO - Alexander Slafkovský a Matej Beňuš postúpili do finále C1 na MS vo vodnom slalome v Čunove. Do finálovej desiatky sa nedostal Marko Mirgorodský, ktorý nabral až 156-sekundovú penalizáciu a v semifinále skončil posledný.

Na snímke slovenská reprezentantka vo vodnom slalome Monika Škáchová v semifinálovej jazde v kategórii C1 počas XXXII. letných olympijských hier v Tokiu vo štvrtok 29. júla 2021. FOTO TASR -  Michal Svítok
26.9. 2021 10:43

MS vo vodnom slalome: Postup do finále C1 si zo Sloveniek vybojovala iba Škáchová

ČUNOVO - Z troch slovenských lodí v semifinále C1 žien na MS vo vodnom slalome postúpila do finálovej desiatky len Monika Škáchová. Zuzana Paňková skončila na 18. mieste a Simona Glejteková na 22. priečke. Z prvého miesta pôjde do finále (11.30 h) reprezentantka Ruskej kanoistickej federácie Alzu Minazovová.

Na snímke slovenská kajakárka Elena Kaliská sa lúči s kariérou na majstrovstvách sveta vo vodnom slalome v Areáli vodných športov Divoká voda v bratislavskom Čunove v sobotu 25. septembra 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák
26.9. 2021 10:30

Elena Kaliská sa lúčila s fanúšikmi, jazdiť bude ešte do konca roka

ČUNOVO - Slovenská kajakárka Elena Kaliská bude jazdiť na divokej vode ešte do konca roka, ale rozlúčku s kariérou už má za sebou. Počas finálových disciplín na MS v Čunove jej za vzornú reprezentáciu poďakovali predstavitelia slovenskej kanoistiky, Kaliská sa však mohla s veľkými ováciami rozlúčiť s fanúšikmi.

Stretnutie reprezentantov vodného športu. Na fotke sú  bratia Pavol Hochschorner a Peter Hochschorner.
25.9. 2021 17:37

Bratia Hochschornerovci sa s kariérou rozlúčili siedmym miestom

ČUNOVO - Slovenskí vodní slalomári Pavol a Peter Hochschornerovci obsadili 7. miesto v šprinte na MS v Čunove. Triumfovali Česi Ondřej Rolenc a Daniel Suchánek pred dvoma loďami z Francúzska. Pre trojnásobných olympijských víťazov zo Slovenska to boli posledné preteky v ich kariére.

Slovenský vodný slalomár Jakub Grigar mal blízko k zisku medaily na MS v Čunove.
25.9. 2021 14:55

Grigar mal našliapnuté na zisk zlatej medaily: Finálovú jazdu spackal a skončil mimo pódia

BRATISLAVA - Slovenský vodný slalomár Jakub Grigar mal blízko k zisku medaily na MS v Čunove. Vo finále dlho bojoval o zlato, po zaváhaní v závere trate však nabral stratu a napokon skončil siedmy. Svoju chybu si uvedomoval a mrzí ho najmä to, že sklamal slovenských fanúšikov.

Na snímke slovenský kajakár Adam Gonšenica  počas semifinále K1 mužov na majstrovstvách sveta vo vodnom slalome v Areáli vodných športov Divoká voda v bratislavskom Čunove v sobotu 25. septembra 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák
25.9. 2021 12:37

Famózny Grigar prvý v semifinále K1! Gonšenicovi ušlo finále len tesne

Čunovo 25. septembra (TASR) - Jakub Grigar suverénne postúpil do finále K1 mužov na MS vo vodnom slalome v Čunove. V semifinále predviedol skvelú a čistú jazdu a bol najrýchlejší zo všetkých pretekárov.

Slovenská reprezentantka vo vodnom slalome Jana Dukátová si na domácich MS v Čunove nevybojovala finále, napriek tomu bola po semifinále spokojná.
25.9. 2021 11:55

Legendárna Dukátová dala kariére zbohom: Teším sa, že to mohlo byť doma

BRATISLAVA  - Slovenská reprezentantka vo vodnom slalome Jana Dukátová si na domácich MS v Čunove nevybojovala finále, napriek tomu bola po semifinále spokojná. Bola to jej posledná jazda v kariére, v cieli ju však nepremohli emócie. Hneď vzápätí začala rekapitulovať svoje najväčšie úspechy a už sa teší na pokojnejší rodinný život.

Soňa Stanovská skončila v semifinále na 20. mieste, Eliška Mintálová na 19. a Jana Dukátová, pre ktorú to bola posledná jazda v kariére, obsadila 17. priečku.
25.9. 2021 10:55

Slovenky vyhoreli a finále K1 bude bez nich: Dukátová sa lúčila s úžasnou kariérou

BRATISLAVA - Vo finále K1 žien na MS vo vodnom slalome v Čunove sa nepredstaví ani jedna Slovenka. Soňa Stanovská skončila v semifinále na 20. mieste, Eliška Mintálová na 19. a Jana Dukátová, pre ktorú to bola posledná jazda v kariére, obsadila 17. priečku.