Na snímke slovenský kanoista a reprezentant vo vodnom slalome Matej Beňuš počas nominačných pretekov na ME 2021 v Areáli vodného slalomu Ondreja Cibáka v Liptovskom Mikuláši 24. apríla 2021. FOTO TASR - Ján Krošlák
dnes 15:25

Vodný slalom: Beňuš si na ME vybojoval striebro aj účasť v Tokiu!

IVREA - Slovenský vodný slalomár Matej Beňuš bude v Tokiu obhajovať striebornú medailu v C1 z OH 2016. Účasť v Japonsku si vybojoval na ME v Ivrei, keď v nedeľnom finále obsadil druhé miesto. Jeho krajan Michal Martikán bol na siedmej priečke. Alexander Slafkovský nepostúpil do finále.

Monika Škáchová vybojovala miestenku na olympiádu do Tokia.
dnes 14:01

Škáchovej ušlo finále ME o 91 stotín. Najdôležitejšia je miestenka do Tokia

Ivrea - Slovenský singlista Alexander Slafkovský nepostúpil do finále C1 na ME vo vodnom slalome. V nedeľnom semifinále predviedol čistú jazdu, ale na desiate miesto stratil 0,64 sekundy a obsadil až šestnástu priečku. Ďalší Slovák Matej Beňuš sa kvalifikoval zo štvrtej pozície, Michal Martikán bol siedmy.

Zľava Michal Martikán, Matej Beňuš, Alexander Slafkovský.
dnes 14:00

ME vo vodnom slalome: Beňuš s Martikánom postúpili do finále, Slafkovský vypadol

IVREA - Slovenský singlista Alexander Slafkovský nepostúpil do finále C1 na ME vo vodnom slalome. V nedeľnom semifinále predviedol čistú jazdu, ale na desiate miesto stratil 0,64 sekundy a obsadil až šestnástu priečku. Ďalší Slovák Matej Beňuš sa kvalifikoval zo štvrtej pozície, Michal Martikán bol siedmy.

Na archívnej snímke slovenská reprezentantka Eliška Mintálová.
včera 12:30

Olympiádu má vo vrecku: Vodnoslalomárka Mintálová si na úkor Dukátovej vybojovala účasť v Tokiu

Slovenky si vybojovali miestenku na OH už pred dvoma rokmi na majstrovstvách sveta. V Ivrei sa rozhodovalo, ktorá z nich dvoch pocestuje do Japonska.

7.5. 17:35

Vodný slalom: Slovenská výprava zažila na majstrovstvách Európy dvojnásobnú zlatú radosť!

Slovenská výprava zažila na ME vo vodnom slalome v talianskom meste Ivrea v piatok popoludní dvojnásobnú zlatú radosť. Najprv vo finále tímovej súťaže triumfovali kanoistky Simona Glejteková, Zuzana Paňková a Monika Škáchová, ktoré sa postarali o historicky prvú medailu pre Slovensko na európskom šampionáte v 3xC1 žien. Následne ich napodobnili aj singlisti, vo finále 3xC1 mužov zvíťazila posádka v zložení Alexander Slafkovský, Michal Martikán a Matej Beňuš.

5.5. 14:31

Vodní slalomári si to medzi sebou rozdajú o olympiádu: Kto uchmatne miestenku do Tokia?

IVREA - Slovenských vodných slalomárov čaká na ME boj samých za seba i za krajinu. Najväčší tlak leží na singlistkách, ktoré musia "vyloviť" miestenku na olympiádu. Zvyšné lode zvládli "tokijský imperatív" už pred dvoma rokmi na majstrovstvách sveta v La Seu d'Urgell. Zostáva však zodpovedať otázku, kto sa pod piatimi kruhmi predstaví, zatiaľ jediný istý účastník je kajakár Jakub Grigar.

Ján Dojčan.
11.3. 17:01

Slovenský šport smúti, zomrel priekopník vodného slalomu: Prehral boj s koronavírusom

Podpredseda Správnej rady klubu Slávia UK Bratislava a bývalý generálny sekretár Slovenskej kanoistiky na divokej vode (SZKDV) Ján Dojčan zomrel vo veku 65 rokov.

Z vodnoslalomárky Soni Stanovskej rastie úspešná športovkyňa a aj sexi žena.
20.2. 12:01

FOTO Talentovaná Stanovská si užíva sústredenie na luxusnom ostrove: Starosti jej robia pavúky

BRATISLAVA - Slovenská vodná slalomárka Soňa Stanovská (20) sa už mesiac pripravuje na sústredení na ostrove Réunion v Indickom oceáne, kde sa nachádzajú aj ďalší slovenskí vodáci.

Talentovanú vodnoslalomárku Soňu Stanovskú čaká sústredenie na exotickom ostrove.
14.1. 13:30

Netradičná príprava: Vodnoslalomárku Stanovskú čaká sústredenie uprostred Indického oceánu

Po tom, čo sa v uplynulých týždňoch venovala štúdiu a príprave v domácich podmienkach, v najbližších dňoch zmení prostredie. Slovenskú vodnoslalomárku Soňu Stanovskú (20) čaká totiž sústredenie na ostrove Réunion v Indickom oceáne.

Soňa Stanovská patrí k najtalentovanejším vodoslalomárkam súčasnosti.
15.12. 2020 16:00

Už je doma na Orave: Vodnoslalomárka Soňa Stanovská má za sebou sústredenie vo Francúzsku

Talentovaná slovenská vodnoslalomárka Soňa Stanovská (20) ukončila dvojtýždňové sústredenie vo Francúzsku, kde trénovala pod dohľadom svojho otca Miroslava, ktorý sa v roku 1996 zúčastnil na olympiáde v Atlante.

Na snímke Adam Botek (ŠKP Bratislava) v kategórii K1 počas kontrolných pretekov v rýchlostnej kanoistike 29. júla 2020 v bratislavskom športovom areáli Zemník. FOTO TASR - Pavel Neubauer
2.12. 2020 19:00

Slovenský reprezentant má koronavírus: Tím putuje do karantény!

Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Adam Botek mal pozitívny test na koronavírus. Nemohol tak nastúpiť do tréningového centra v Šamoríne a namiesto toho išiel do domácej karantény. Do izolácie museli ísť aj jeho kolegovia z tímu Erik Vlček, Mariana Petrušová, tréner Peter Likér a masér Igor Viszlai.

Posledná plavba trojnásobných olympijských víťazov na starom kanáli.
15.11. 2020 9:10

FOTO Takto ste ich ešte nevideli: Majitelia 14 olympijských medailí sa lúčili na Divokej vode

BRATISLAVA - Je to takmer 25 rokov, čo sa Michal Martikán, aktuálny olympijský víťaz z Atlanty 1996, spustil ako prvý dole rozbúrenou dunajskou vodou v novom Areáli Vodných Športov v Bratislave - Čunove.

Talentovaná vodná slalomárka Soňa Stanovská mala nabitý víkend.
24.9. 2020 11:30

Na záver sezóny sa blysla: Talentovaná Stanovská sa čoraz výraznejšie derie medzi špičku!

Talentovaná vodná slalomárka Soňa Stanovská (20) dala o sebe vedieť počas uplynulého víkendu v čunovskom areáli Divoká voda, kde sa konalo posledné kolo Slovenského pohára - National Cup 2020. V sobotu zvíťazila v disciplíne K1, v nedeľu vyhrala aj v C1 a v K1 skončila strieborná.

Na snímke kanoista Alexander Slafkovský počas 5. a 6. kola Slovenského pohára vo vodnom slalome v nedeľu 26. júla 2020 v Čunove. FOTO TASR - Pavol Zachar
12.9. 2020 18:37

Vodný slalom: Slafkovský, Halčin, Mintálová a Luknárová víťazmi Slovak Open

Alexander Slafkovský sa stal víťazom pretekov Slovak Open 2020 v kategórii C1 v Areáli vodných športov Divoká voda v Čunove.

Má za sebou vskutku netradičné leto. Po dlhom čase si prázdninové mesiace Jana Dukátová užila doma.
9.9. 2020 11:01

FOTO Dukátová tvrdo maká aj popri dieťatku: Je to náš anjelik, ale začína vystrkovať rožky!

BRATISLAVA – Najúspešnejšia slovenská vodná slalomárka Jana Dukátová (37) prežila jedno z najturbulentnejších športových liet vo svojej kariére. Koronavírus jej od základov zmenil dlhoročný zaužívaný denný režim. Mala však čas sa venovať milovanej dcérke Lívii.

Na snímke kanoista Matej Beňuš počas 5. a 6. kola Slovenského pohára vo vodnom slalome v nedeľu 26. júla 2020 v Čunove. FOTO TASR - Pavol Zachar
5.9. 2020 22:00

Vodný slalom: Beňuš v sobotu víťazom v C1 na Medzinárodných tatranských slalomoch

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Slovenský kanoista Matej Beňuš zvíťazil v sobotných pretekoch na Medzinárodných tatranských slalomoch v Liptovskom Mikuláši, ktoré sú zároveň 7. a 8. kolo Slovenského pohára. V ženskej C1 uspela Monika Škáchová, súťaž kajakárok vyhrala Eliška Mintálová a víťazom mužskej K1 bol Martin Halčin.