Kamara zo Sierry Leone skončil vo Švédsku po týždni, bola mu zima

Freetown - Futbalový útočník Musa Noah Kamara z afrického štátu Sierra Leone ukončil už po týždni svoje pôsobenie vo švédskom druholigovom Trelleborgu. Dôvodom bolo, že údajne nedokázal zvládnuť chladné škandinávske počasie.

Michal Martikán.
12.8. 16:30

O konci neuvažoval ani sekundu. Martikán zabojuje o šiestu olympiádu: Chcem ešte jedno zlato

BRATISLAVA - Vodný slalomár Michal Martikán patrí k najúspešnejším slovenským športovcom v ére samostatnosti. Na OH získal dve zlaté, dve strieborné a jednu bronzovú medailu, v najbližších týždňoch zabojuje o svoju šiestu olympiádu. Pred štyrmi rokmi v Riu de Janeiro chýbal, keď neuspel v internej kvalifikácii. Napriek sklamaniu sa z neúspechu otriasol a je odhodlaný zabojovať o účasť na budúcoročných OH v Tokiu.

Slovenská reprezentantka vo vodnom slalome Elena Kaliská počas tréningu
11.8. 18:30

Ďalší úspech vo vodnom slalome: Kaliská a Škáchová triumfovali v Európskom pohári!

V premiére Európskeho pohára vo vodnom slalome triumfovali v celkovom poradí dvaja Slováci - kajakárka Elena Kaliská a kanoistka Monika Škáchová. Seriál European Open Slalom Cup 2019 vyvrcholil cez víkend záverečným podujatím v Čunove.

Z triumfu sa tešila aj Jana Dukátová, ktorá si napriek štyrom trestným sekundám vo finále K1 udržala prvú priečku pred Nemkou Stellou Mehlhornovou (+1,50 s) a Britkou Amber Maslenovou (+2,81 s).
10.8. 17:30

Skvelý úspech vo vodnom slalome: Triumfoval Martikán aj Dukátová!

Slovenský vodný slalomár Michal Martikán (40) triumfoval v C1 na podujatí World Ranking Race Slovak Open 2019 v Čunove. Martikán napriek dvom trestným sekundám predstihol vo finálovej jazde Čecha Vítězslava Gebasa o 33 stotín sekundy. Z triumfu sa tešila aj Jana Dukátová (36) !

Slovenská kanoistka do 23 rokov Monika Škáchová získala bronzovú medailu na MS juniorov vo vodnom slalome.
20.7. 19:30

Monika Škáchová získala na majstrovstvách sveta bronz v C1 do 23 rokov

Krakov - Slovenská kanoistka do 23 rokov Monika Škáchová získala bronzovú medailu na MS juniorov vo vodnom slalome. V sobotňajšom finále C1 v Krakove predviedla čistú jazdu, no za víťazkou Anou Satilovou zaostala o 4,89 sekundy. Striebro si vybojovala Ruska Alsu Minazovová (+3,39).

Slovenský reprezentant do 23 rokov Jakub Grigar získal na ME juniorov vo vodnom slalome zlatú medailu.
7.7. 16:03

Jakub Grigar si splnil svoj sen: Stal sa majstrom Európy

Liptovský Mikuláš - Slovenský reprezentant do 23 rokov Jakub Grigar získal na ME juniorov vo vodnom slalome zlatú medailu. V nedeľnom finále K1 v Liptovskom Mikuláši predviedol čistú jazdu a triumfoval časom 87,80 sekundy. Druhého Tomáša Zimu z Česka zdolal o 1,35 sekundy, bronz vybojoval Rus Sergej Majmistov (+1,60). Druhý Slovák v kanáli Adam Gonsenica skončil desiaty s mankom 7,82 s.

6.7. 19:00

Slovenské úspechy vo vodnom slalome: Mirgorodský získal striebro, Mintálová bronz

Liptovský Mikuláš - Slovenský reprezentant vo vodnom slalome Marko Mirgorodský získal na ME v Liptovskom Mikuláši striebornú medailu v C1 v kategórii do 23 rokov.

Alexander Slafkovský.
29.6. 20:00

Neveril, že to vyjde. Slafkovský v Slovinsku prvýkrát v sezóne na pódiu: Moja forma graduje

TACEN - Slovenský vodnoslalomár Alexander Slafkovský obsadil tretie miesto v 3. kole Svetového pohára v slovinskom Tacene.

29.6. 14:54

Skvelé správy zo Slovinska: Vodnoslalomár Slafkovský získal na Svetovom pohári bronz

TACEN - Slovenský vodnoslalomár Alexander Slafkovský obsadil tretie miesto v 3. kole Svetového pohára v slovinskom Tacene. Vo finále C1 dostal dvojsekundový trest a za víťazom Robertom Colazingarim zaostal o 2,08 sekundy. Michal Martikán skončil piaty s mankom 4,19 s.

Legendárni Hochschornerovci len krútia hlavou.
29.6. 11:50

Legendárni Hochschornerovci sa opreli do nových športov na olympiáde: Patria na diskotéku!

BRATISLAVA - Keď tento týždeň vyšla správa, že Medzinárodný olympijský výbor (MOV) odhlasoval zaradenie breakdancu, skatebordingu, športového lezenia a surfingu do programu olympijských hier 2024 v Paríži, mnohí si ťukali na čelo. Nad podobnými rozhodnutiami žasnú aj naše športové ikony, ktoré po celé roky získavali pre Slovensko cenné kovy.

Slovenský kajakár Andrej Málek triumfoval v rámci 2. kola Svetového pohára v nedeľňajšom finále K1.
28.6. 22:30

Veľký slovenský úspech v Tacene: Až deväť Slovákov smeruje do semifinále Svetového pohára!

Deväť slovenských lodí sa predstaví v semifinále 3. kola Svetového pohára vo vodnom slalome v slovinskom Tacene. V piatkovej kvalifikácii neuspela iba Simona Maceková v C1. V sobotu sú v Tacene na programe semifinále a finále C1 mužov a K1 žien, v nedeľu naopak.

Dukátová porozprávala pre náš portál, ako jej dcérka Lívia zmenila život. Nielen po súkromnej, ale aj po športovej stránke.
24.6. 11:00

VIDEO Legendárna Dukátová sa vrátila po materskej dovolenke medzi elitu: Lívia mi zmenila život

BRATISLAVA – Do finále sa jej nepodarilo prebojovať, no aj tak bola hlavnou hviezdou. Slovenská kajakárka Jana Dukátová (36) sa po materskej dovolenke vrátila do súťažného kolotoča. Mamička ročnej Lívie exkluzívne pre náš portál Šport24.sk porozprávala, ako jej materstvo zmenilo život. Dozvedeli sme sa tiež, aký cieľ ju donútil absolvovať náročný návrat medzi vodnoslalomársku elitu.

Podpora manželky Ivany a troch synčekov Mateja Beňuša potešila a hnala vpred.
22.6. 21:00

Divokú vodu v Čunove ovládli deti vodnoslalomárov: Takýto babyboom by ste nečakali

BRATISLAVA – Divokú vodu v Čunove ovládli malé ratolesti. Slovenskí vodnoslalomári mali na domácom svetovom pohári silnú podporu svojich najbližších. Naše hviezdy prišli podporiť na „divokú vodu“ ich rodiny a možní nasledovníci dodali svojim rodičom veľa pozitívnej energie. Najlepšie ju zúžitkoval Matej Beňuš (31).

Matej Benuš vypádloval v Čunove nakoniec striebro a Michal Martikán zmiešané pocity
22.6. 17:30

Slovenský reprezentant Matej Beňuš skončil na druhom mieste v sobotnom finále C1 v druhom kole Svetového pohára vo vodnom slalome. V bratislavskom Čunove predviedol čistú jazdu a za víťazným Nemcom Franzom Antonom zaostal o 0,30 sekundy. Tretí bol Slovinec Luka Božič (+1,30).

22.6. 13:00

Svetový pohár vo vodnom slalome: Slovenskí reprezentanti postúpili do finále

Bratislava - Slovenskí reprezentanti v C1 Alexander Slafkovský, Matej Beňuš aj Michal Martikán postúpili do finále 2. kola Svetového pohára vo vodnom slalome v bratislavskom Čunove. Najlepšie vyšlo sobotné semifinále Slafkovskému, ktorý skončil tretí.

Matej Beňuš si po svojej jazde sypal popol na hlavu.
21.6. 19:00

Domáca voda im nepriala. Kaliská a Grigár balia kufre: Nemal som nárok na postup

Desať slovenských lodí sa predstaví v semifinále 2. kola Svetového pohára vo vodnom slalome v bratislavskom Čunove. V piatkovej kvalifikácii neuspela iba kajakárka Elena Kaliská a v K1 Jakub Grigar. V sobotu sú v Areáli vodných športov na programe semifinále a finále mužov v C1 a žien v K1, v nedeľu naopak.