Dakar: Holandský motocyklista Straver je po hrozivom páde v kritickom stave

Holandský motocyklista Edwin Straver, ktorý utrpel pád v štvrtkovej etape na Rely Dakar, je stále v kritickom stave.

Štefan Svitko.
17.1. 9:35

Svitko obsadil na Dakare celkové 11. miesto, vyhral Brabec

HARADH - Slovenský motocyklista Štefan Svitko na KTM obsadil 11. miesto v celkovom poradí Rely Dakar.

Štefan Svitko je po piatej etape už v elitnej desiatke.
16.1. 20:45

Svitko sa po penalizácii súpera posunul o priečku vyššie: Obsadil 14. miesto

Slovenský motocyklista Štefan Svitko na KTM obsadil v 11. etape motoristických pretekov Rely Dakar 14. miesto so stratou 17:58 minút na víťazného Čiľana Pabla Quintanillu. V celkovom poradí klesol o jednu priečku na 11. pozíciu. Štvrtkový špeciál zo Shubaytahu do Haradhu mal dĺžku 379 km.

VIDEO Fernando Alonso mal v 10. etape Rely Dakar strašidelne vyzerajúcu nehodu
15.1. 18:36

Španielsky automobilový pretekár Fernando Alonso (38) mal počas 10. etapy Rely Dakar hrozivo vyzerajúcu haváriu. So svojim spolujazdcom Marcom Comom (43) vbehli do piesočnej duny a ich auto sa dvakrát prevrátilo. Pretekárom sa akoby zázrakom nič nestalo a po chvíli mohli pokračovať v jazde.

15.1. 12:25

Svitko v 10. etape Dakaru stratil: Špeciál skrátili pre silný vietor

SHUBAYTAH - Slovenský motocyklista Štefan Svitko obsadil v 10. etape motoristických pretekov Rely Dakar až 29. miesto s viac ako polhodinovou stratou na víťaza Španiela Joana Barredu Borta. V celkovom poradí mu naďalej patrí 10. priečka. Stredajší špeciál z Haradhu do Shubaytahu skrátili z 534 na 233 km, dôvodom bol silný vietor.

14.1. 14:40

Svitko v 9. etape Rely Dakar sedemnásty: Slovenský pretekár udržal prvú desiatku

RIJÁD - Slovenský motocyklista Štefan Svitko obsadil v utorkovej 9. etape motoristických pretekov Rely Dakar 17. miesto. V celkovom poradí mu aj naďalej patrí 10. priečka.

Organizátori dostali echo o 10.08 h, leteckí záchranári ho našli o osem minút neskôr bez pulzu.
14.1. 11:01

Smrť pretekár na Dakare zasiahla súperov, no najmä manželku a deti: Už nikdy ich neobjíme

Nie nadarmo sa o nej hovorí ako o najťažšom podujatí na svete. Rely Dakar si cez víkend vyžiadala už svoju 25. obeť v histórii, keď sa nešťastná nehoda stala osudnou portugalskému motocyklistovi Paulovi Goncalvesovi († 40). Za charizmatickým jazdcom neplakali len jeho súperi, ale najmä najbližšia rodina.

Slovenský motocyklista Štefan Svitko (uprostred v pozadí) a Autrálčan Toby Price (vľavo) sú na mieste, kde mal nehodu portugalský motocyklista Paulo Goncalasa počas nedeľnej 7. etapy Rely Dakar 12. januára 2020. Portugalčan nehodu neprežil.
13.1. 15:01

Svitko opísal hrozivé detaily smrti Goncalvesa: V krvi nejavil známky života

RIJÁD - Slovenský motocyklista Štefan Svitko prežíva ťažké chvíle. Jeho boj o umiestnenie v prvej desiatke Rely Dakar sa už nejaví ako podstatný, jazdca zasiahla smrť jeho kolegu Paula Goncalvesa.

Štefan Svitko prehovoril o smrteľnej nehode na Dakare: Z týchto slov behá mráz po chrbte
12.1. 21:36

Nedeľnú etapu poznačila tragédia, keď po 276 kilometroch havaroval Paulo Goncalves a po prevoze do nemocnice ho vyhlásili za mŕtveho. Nehoda sa dotkla aj nášho Števa Svitka, ktorý spoločne s Tobym Priceom zastali na mieste nešťastia a snažili sa kolegovi pomôcť.

12.1. 21:00

Organizátori Rely Dakar reagujú na tragickú udalosť z nedele: Pondelková etapa je zrušená

RIJÁD - Organizátori Rely Dakar sa po dohode s jazdcami rozhodli zrušiť pondelkovú etapu pre motocyklistov a štvorkolkárov. Krok je reakciou na tragickú smrť portugalského motocyklového jazdca Paula Goncalvesa v nedeľňajšej siedmej etape.

Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko na stroji KTM obsadil v nedeľnej 7. etape na Rely Dakar 14. miesto.
12.1. 13:58

Svitko obsadil v 7. etape 14. miesto: Preteky výrazne poznačila Goncalvesova smrť

Wadi Al Dawasir - Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko na stroji KTM obsadil v nedeľnej 7. etape na Rely Dakar 14. miesto. Za víťazom etapy z Rijádu do Wadi Al Dawasiru (546 km) Kevinom Benavidesom zaostal po úprave času 16:44 minúty.

Obroská tragédia. Portugalský motocyklista Paulo Goncalves (40) zahynul počas nedeľnej 7. etapy Rely Dakar.
12.1. 11:30

Obrovská tragédia na Rely Dakar: Portugalčan Goncalves mal v 7. etape smrteľnú nehodu

Rijád - Portugalský motocyklista Paulo Goncalves (40) zahynul počas nedeľnej 7. etapy Rely Dakar. Podľa oficiálneho webu podujatia mal po 276 kilometroch trasy z Rijádu do Wadi Al-Dawasiru nehodu.

Štefan Svitko sa šplhá poradím.
10.1. 12:25

Svitko na Dakare prvýkrát v TOP 10: Stúpa aj v celkovom poradí

Rijád - Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko obsadil v piatkovej 6. etape Rely Dakar 9. miesto. Za víťazom Rickym Brabecom z USA zaostal o 10 minút a 56 sekúnd. V celkovom poradí sa posunul z desiatej na deviatu priečku.

9.1. 12:58

Svitko stúpa na Dakare hore: Po ďalšom skvelom výsledku je už v TOP 10

Hail - Slovenský motocyklista Štefan Svitko obsadil vo štvrtkovej 5. etape Rely Dakar 11. miesto. V celkovom poradí sa posunul na koniec elitnej desiatky.