Slovenský štvorlístok Samuel Baláž, Erik Vlček, Csaba Zalka a Adam Botek získal bronz.
26.8. 9:32

Slovenský štvorkajak mal jedinú možnosť na olympiádu: Do Tokia si pribalil bronzovú medailu

SZEGED - Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike bojovali na MS v Szegede o šesť olympijských miesteniek. Získali päť a pridali dve bronzové medaily. Pod najväčším tlakom bol štvorkajak na 500 metrov, ktorý mal jedinú príležitosť splniť olympijskú kvótu.

25.8. 16:32

Najdlhšia minúta a pol. Trénerovi Likérovi vyšla stávka na K4: Po medaile prišlo ospravedlnenie

SZEGED - Rošády v zložení slovenského štvorkajaka pred majstrovstvami sveta v rýchlostnej kanoistike v Szegede vyvolali polemiku. Funkcionári i tréneri čelili kritike, najmä za "roztrhnutie" kádvojky. Na presun Adama Boteka do K4 doplatil Peter Gelle, ktorý sa musel v expresnom čase "preškoliť" na singlovú disciplínu. Na šampionáte v Maďarsku mali napokon dôvod na radosť všetky strany.

Samuel Baláž, Erik Vlček, Csaba Zalka a Adam Botek
25.8. 13:52

Skvelé správy z MS v kanoistike: Slovenský štvorkajak získal medailu aj olympijské miestenky

SZEGED - Slovenský štvorkajak v zložení Samuel Baláž, Erik Vlček, Csaba Zalka, Adam Botek získal na MS v Szegede bronzovú medailu v K4 na 500 m.

Ivana Mládková.
25.8. 12:02

Slovenská kanoistka Mládková druhá v B-finále K1 na 500 m: Od víťazstva ju delila sekunda

SZEGED - Slovenská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Ivana Mládková obsadila v nedeľnom B-finále K1 na 500 metrov na MS v Szegede druhé miesto.

Peter Gelle.
24.8. 15:02

Parádna jazda mu vyniesla olympijskú miestenku: Najkrajšia zemiaková medaila, tvrdí Gelle

SZEGED - Štvrté miesto zvyčajne vyvoláva v športovcoch zmiešané pocity. Radosť z úspechu strieda sklamanie z chýbajúceho krôčiku k stupňom víťazov. Neplatí to však pre slovenského reprezentanta v rýchlostnej kanoistike Petra Gelleho. Na MS v Szegede najprv v piatok predviedol heroický výkon, ktorý ho posunul do finále, v sobotu opäť vydal zo seba všetko a štvrtým miestom v K1 na 1000 metrov získal pre Slovensko miestenku na budúcoročnej olympiáde v Tokiu.

24.8. 13:01

Slovenský kanoista Gelle skončil vo finále štvrtý: Po životnej jazde má miestenku na olympiádu!

SZEGED - Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Peter Gelle obsadil v A-finále K1 na 1000 m na MS v Szegede štvrté miesto.

24.8. 9:03

Po hnusnom roku si dal slovenský kanoista Gelle na MS darček: Hovoril som si, že všetkým ukážem

SZEGED - Peter Gelle mal za sebou jedno z najťažších období v kariére. Vytrval, a na MS v rýchlostnej kanoistike v Szegede sa dočkal satisfakcie.

Denis Myšák, Ákos Gacsal, Gábor Jakubík, Juraj Tarr
24.8. 8:31

Vlani za Maďarsko, tento rok ho kanoista Gascal odsunul a získal bronz: Som Slovák!

SZEGED - O prvý úspech na MS v rýchlostnej kanoistike v Szegede sa postaral štvorkajak na 1000-metrovej trati. V piatkovom finále siahol na dno síl a vybojoval bronz. Denis Myšák, Ákos Gacsal, Gábor Jakubík aj Juraj Tarr napriek tomu neskrývali rozpaky, chceli dosiahnuť viac. Nepochybne mali šancu, ako však sami priznali každá medaila má váhu.

Gabriela Ladičová.
23.8. 17:30

Slovenská kanoistka Ladičová vyhrala B-finále C1 na 500 m: Obsadila 10. miesto

SZEGED - Slovenská reprezentantka Gabriela Ladičová obsadila v C1 na 500 m na MS v rýchlostnej kanoistike konečné 10. miesto.

Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Matej Rusnák.
23.8. 16:32

Slovenský kanoista Rusnák stihol za 90 minút dva preteky: Na 1000 m som sa rozjazdil

SZEGED - Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Matej Rusnák zažil v piatok na MS v Szegede pomerne rušné dopoludnie. O pol jedenástej nastúpil v olympijskej disciplíne C1 na 1000 metrov a suverénne si vybojoval postup do semifinále. Približne o deväťdesiat minút bol na štarte opäť, tentokrát bojoval o finále na polovičnej trati.

Denis Myšák, Ákos Gacsal, Gábor Jakubík, Juraj Tarr.
23.8. 16:25

Skvelé správy z majstrovstiev sveta: Slovenský štvorkajak získal bronz!

SZEGED - Slovenský štvorkajak v zložení Denis Myšák, Ákos Gacsal, Gábor Jakubík, Juraj Tarr získal v piatok na MS v Szegede bronzovú medailu na neolympijskej 1000 m trati. Vo finále finišoval na tretej priečke za loďami Nemecka a Ruska.

Mariana Petrušová.
22.8. 11:31

Výborný výkon slovenskej kanoistky na MS: Petrušová postúpila priamo do finále K1 na 1000 m

SZEGED - Slovenská kajakárka Mariana Petrušová sa na MS v Szegede prebojovala priamo do finále K1 na neolympijskej 1000 m trati.

21.8. 22:30

Obrovská tragédia pred MS vo veslovaní: Počas prípravy zahynul telesne znevýhodnený pretekár

Ottensheim - Svetový šampionát bude v tieni veľkej tragédie bieloruského reprezentanta. V stredu počas prípravy na MS vo veslovaní v rakúskom Ottensheime zahynul pretekár.

Slovenský štvorkajak.
21.8. 16:32

Slovenský štvorkajak na MS s prehľadom postúpili do finále: Zabojujeme o medailu

SZEGED - Slovenský štvorkajak v zložení Denis Myšák, Ákos Gatial, Gábor Jakubík, Juraj Tarr sa na MS v Szegede prebojoval priamo do finále na neolympijskej 1000 m trati.

Slovenský štvorkajak v zložení Samuel Baláž, Gábor Jakubík, Milan Fraňa a Tibor Linka strieborná medaila radosť
14.7. 14:56

Skvelé správy z ME do 23 rokov: Slovenský štvorkajak získal striebro

RAČICE - Slovenská reprezentantka Gabriela Ladičová získala v nedeľu striebornú medailu v C1 na 500 m v kategórii do 23 rokov na ME juniorov v rýchlostnej kanoistike v Račiciach. Slovenku predstihla iba Ukrajinka Anastasia Četveriková, bronz získala Gruzínka Mariami Kerdikašviliová.

Slovenská reprezentantka Gabriela Ladičová získala v nedeľu striebornú medailu v C1 na 500 m v kategórii do 23 rokov na ME juniorov v rýchlostnej kanoistike v Račiciach.
14.7. 10:15

Ďalší úspech pre Slovensko z ME juniorov: Ladičová získala striebro v C1

Račice 14. júla - Slovenská reprezentantka Gabriela Ladičová získala v nedeľu striebornú medailu v C1 na 500 m v kategórii do 23 rokov na ME juniorov v rýchlostnej kanoistike v Račiciach. Slovenku predstihla iba Ukrajinka Anastasia Četveriková, bronz získala Gruzínka Mariami Kerdikašviliová.