menu
Erik Vlček s predsedom strany Petrom Pellegrinim, s ktorým mal podľa svojich slov dobrú skúsenosť.
včera 18:01

ROZHOVOR Erik Vlček sa prebojoval do parlamentu: Čo na to manželka a takto chcem pomôcť športu

BRATISLAVA - Je rekordérom, keď sa ako jediný Slovák zúčastnil šiestich olympiád a získal na nich až štyri cenné kovy. Hoci legendárny rýchlostný kanoista Erik Vlček (41) kariéru ešte definitívne neukončil, rodáka z Komárna čaká teraz úplne nová výzva. V parlamentných voľbách totiž uspel za stranu Hlas-SD a stane sa novým poslancom NR SR. Viac nám o svojich cieľoch exkluzívne porozprával pre Šport24.sk.

Slovenský štvorkajak iba do B-finále, nezískal OH miestenky
25.8. 14:52

Tvrdá rana pre pýchu slovenského športu: Nepôjde na olympiádu

Duisburg - Slovenský štvorkajak na 500 m v zložení Denis Myšák, Samuel Baláž, Csaba Zalka, Adam Botek nezíska miestenky na OH 2024 v Paríži. Na MS v Duisburgu skončil v prvom semifinále až piaty s vyše polsekundovou stratou na víťazných Srbov a nepostúpil do A-finále medzi elitnú deviatku.

Adam Botek si podmienky v Juhoafrickej republike nevie vynachváliť.
9.3. 13:30

FOTO Rýchlostní kanoisti vymenili Ameriku za Afriku: Okrem makačky krotia aj divoké šelmy

BRATISLAVA - Osvedčenú Ameriku vymenili za africkú exotiku! Rýchlostní kanoisti z Komárna sa momentálne po prvýkrát pripravujú na nový ročník v Juhoafrickej republike neďaleko Pretórie. Popri tvrdej drine však stíhajú objavovať aj tamojšiu kultúru a dokonca sa stretli so šelmami. Viac o netradičnom zážitku prezradil Adam Botek (26).

Slovenskí rýchlostní kanoisti Adam Botek (vľavo), Csaba Zalka a Denis Myšák prišli aj so svojimi partnerkami, ktoré sa na galavečere nedali prehliadnuť.
21.12. 2022 0:01

Súboj výstrihov na galavečere. Vlhovej mamu tromfla frajerka kanoistu: Wau, tá má odvahu!

BRATISLAVA - Slovenský štvorkajak je už dlhé roky výstavnou skriňou našej rýchlostnej kanoistiky. Inak tomu nebolo ani v tomto roku, keď naši chlapci dosiahli ďalší úspech ziskom strieborných medailí na európskom šampionáte v Nemecku. V ankete Športovec roka skončil štvorkajak medzi kolektívmi na 3. mieste.

Bronzový medailista z Tokia si užil dovolenku na exotickom Havaji.
28.9. 2022 15:01

VIDEO Kanoista Baláž zažil na Havaji poriadny adrenalín: Skončil v oceáne so žralokmi

BRATISLAVA - Zažil poriadne akčnú dovolenku! Náš rýchlostný kanoista Samuel Baláž (24) sa po úspešnej sezóne korunovanej striebrom na majstrovstvách Európy v disciplíne K4 vybral na exotický Havaj. Tropické ostrovy v strede Tichého oceánu dôkladne preskúmal a vyskúšal si aj adrenalín v podobe potápania so žralokmi.

Adama Boteka medaila z ME potešila, hoci v K4 v tejto sezóne neplánoval štartovať.
23.8. 2022 11:01

Botek si chcel oddýchnuť od K4, nakoniec má medailu z ME: Nechcel som robiť napriek zväzu

MNÍCHOV - Štvorkajak na majstrovstvách Európy v nemeckom Mníchove potvrdil, že je výstavnou skriňou slovenskej kanoistiky. Posádka v zložení Samuel Baláž (23), Denis Myšák (26), Csaba Zalka (23) a Adam Botek (25) vybojovala skvelú striebornú medailu. Posledný menovaný pritom túto sezónu bral skôr ako oddychovú a v K4 neplánoval štartovať.

Na snímke slovenský rýchlostný kanoista Adam Botek počas tlačovej konferencie s členmi slovenského štvorkajaka po návrate z Olympijských hier v Tokiu, kde vybojovali bronzovú medailu 10. augusta 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Pavol Zachar
8.5. 2022 18:02

Hetrik v podaní Adama Boteka: Kvalifikačné preteky patrili jemu

Bratislava - Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Adam Botek dosiahol v úvodných kvalifikačných pretekoch na bratislavskom Zemníku víťazný hetrik.

Grigar a Vlček najúspešnejšími slovenskými kanoistami za rok 2021
14.4. 2022 14:05

Grigar a Vlček najúspešnejšími slovenskými kanoistami za rok 2021

Bratislava - Vodný slalomár Jakub Grigar a rýchlostný kanoista Erik Vlček sú najlepší športovci Slovenskej kanoistiky za rok 2021. Výsledky ankety vo štvrtok slávnostne vyhlásili v priestoroch Slovenského olympijského a športového múzea v Bratislave.

Samuel Baláž (vľavo), Csaba Zalka a Denis Myšák momentálne zarezávajú na sústredení v Miami, kde si okrem tvrdého tréningu nájdu čas aj na rôzne iné aktivity.
16.3. 2022 11:01

Kanoisti sa okrem makačky v Miami plavili medzi aligátormi, Baláž: Pád do vody sme neriskovali

MIAMI - Okrem tvrdej prípravy si nájdu čas aj na zábavu! Slovenskí rýchlostní kanoisti ladia formu na novú sezónu v slnečnom Miami, pričom trio Samuel Baláž (23), Denis Myšák (26) a Csaba Zalka (23) nezaháľa ani sekundu. Počas voľného dňa sa rozhodli užiť si plnými dúškami známy národný park Everglades plný aligátorov.

Štvorkajak v ankete trimufoval s prehľadom, Vlček: Olympiáda má váhu
20.12. 2021 16:04

Štvorkajak v ankete trimufoval s prehľadom, Vlček: Olympiáda má váhu

Bratislava 20. decembra (TASR) - Najlepším slovenským kolektívom za rok 2021 sa podľa ankety Športovec roka stal podľa očakávania štvorkajak rýchlostných kanoistov. Kvarteto Samuel Baláž, Denis Myšák, Erik Vlček a Adam Botek získalo na olympiáde v Tokiu bronzovú medailu na päťstometrovej trati a najmä preto získalo od hlasujúcich 340 bodov, druhí hokejisti dostali 115.

Peter Nagy vybojoval bronzovú medailu na MS 1991 v hliadkach.
4.12. 2021 23:15

Slovenská kanoistika smúti. Zomrel dvojnásobný účastník olympijských hier, Peter Nagy

Bratislava - Bratislavčan skonal v piatok po dlhej chorobe vo veku 56 rokov. V slovenskej reprezentácii pôsobil v rokoch 1990 až 2001.

Na archívnej snímke slovenský rýchlostný kanoista Samuel Baláž počas tlačovej konferencie s členmi slovenského štvorkajaka po návrate z Olympijských hier v Tokiu, kde vybojovali bronzovú medailu 10. augusta 2021 v Bratislave.
10.11. 2021 14:33

Obrovská pocta: Bronzovému kanoistovi Balážovi odhalili na jeho základnej škole pamätnú tabuľu

Dvadsaťtriročný kanoista získal od roku 2018 okrem bronzu z Tokia aj dve druhé a dve tretie miesta na majstrovstvách sveta, plus tri strieborné medaily na majstrovstvách Európy.

Tetovania na tele nášho rýchlostného kanoistu sú neprehliadnuteľné.
17.10. 2021 8:30

FOTO Medailista Adam Botek si dal účasť na OH vytetovať: Pozrite, čo všetko zdobí jeho telo

BRATISLAVA - Na prvú medailu z olympiády už nikdy nezabudne! Rýchlostný kanoista Adam Botek (24) získal v Tokiu bronzový kov ako člen slovenského štvorkajaku. Komárňanský rodák je veľkým fanúšikom tetovania a nezabudnuteľné chvíle spod piatich kruhov si dal zvečniť aj na svoje telo.

Dvojnásobný olympijský medailista si zobral za manželku krásnu blondínku. Spolu sú takmer päť rokov.
29.9. 2021 0:01

FOTO Veľkolepá svadba slovenského medailistu z olympiády: Prezradil, z čoho mal najväčší stres!

JASLOVSKÉ BOHUNICE - Skvelú sezónu zakončil životným prestupom! Rýchlostný kanoista Denis Myšák (25) sa cez víkend oženil, keď povedal áno dlhoročnej partnerke Kristíne Šulejovej. Bronzovému medailistovi z Tokia ale narobil problémy koronavírus a svadbu museli nakoniec kvôli pandémii preložiť do kaštieľa v Jaslovských Bohuniciach.

Štvorkajak bronzom potvrdil svoje medailové ambície. Verí, že za ďalšie medaily spod piatich kruhov dostane aj lepšie finančné ohodnotenie.
24.9. 2021 9:30

Olympionici dostali za Tokio menšie prémie ako Česi: Aj my chceme za medaily viac

BRATISLAVA - S odmenami sú spokojní, ale vedia si predstaviť, že by za tvrdú drinu ocenenú vytúženým olympijským kovom dostali ešte viac. Slovenskí športovci si tento týždeň prebrali prémie za ich výkony na olympiáde v Tokiu, no zároveň dúfajú, že v budúcnosti by si polepšili o ešte lepšiu sumu.

Náš rýchlostný kanoista s manželkou Denisou a dcérami Larou a Sárou.
23.9. 2021 9:30

FOTO Olympijský rekordér Erik Vlček sa po Tokiu venoval rodine: Užili si dovolenku v raji

BRATISLAVA - Ako jediný Slovák sa zúčastnil šiestich olympiád a má z nich štyri cenné kovy. Rýchlostný kanoista Erik Vlček (39) po bronzovej medaile nášho štvorkajaku z Tokia ukončil sezónu a venoval sa hlavne svojej rodine - manželke Denise a dcéram Lare so Sárou. Stihli si užiť aj dovolenku na Maldivách.