Na snímke slovenský rýchlostný kanoista Samuel Baláž počas pokusu prekonať svetový výkon na päťkilometrovej trase z Karlovej Vsi dole Dunajom v rámci pretekov charitatívneho podujatia Medzinárodnej kanoistickej federácie (ICF) na podporu organizácie Lekári bez hraníc  11. júna 2020 v Bratislave. Celosvetová akcia prebieha od 15. mája do 14. júna a
11.6. 2020 20:00

Kanoista Baláž dosiahol najlepší svetový výkon a podporil charitu

BRATISLAVA - Slovenský rýchlostný kanoista Samuel Baláž vo štvrtok prekonal historicky najlepší svetový výkon na päť kilometrov dlhej trati na tečúcej rieke. V rámci charitatívneho podujatia Medzinárodnej kanoistickej federácie (ICF) ho vylepšil o sedem sekúnd. Informoval o tom facebookový profil Slovenskej kanoistiky.

Samuel Baláž sa pokúsi o rekord na 5-kilometrovej trati.
9.6. 2020 17:30

Slovenský kanoista si verí: Baláž zabojuje o svetový výkon na Dunaji

Bratislava - Slovenský rýchlostný kanoista Samuel Baláž sa vo štvrtok 11. júna predstaví na charitatívnom podujatí Medzinárodnej kanoistickej federácie (ICF). V rámci akcie na podporu organizácie Lekári bez hraníc sa pokúsi prekonať svetový výkon na päťkilometrovej trase z Karlovej Vsi dole Dunajom, cieľ bude medzi Starým mostom a Mostom Apollo.

Erik Vlček si nešťastne zlomil nohu.
27.4. 2020 16:07

Je ako Terminátor: Kanoistu Vlčeka nezastaví ani zlomená noha

Komárno - Rekonvalescencia slovenského rýchlostného kanoistu Erika Vlčeka po operácii zlomenej nohy prebieha bez komplikácií.

Areál v Čunove je už pre vodákov zase otvorený.
24.4. 2020 10:03

Viaceré športoviská opäť ožili. Vodní slalomári sú radi, že zase „tečie voda“

Bratislava – Konečne sa dostali na svoje „domáce ihrisko“. V Čunove začali od stredy s tréningom slovenskí vodáci. K svojmu obľúbenému športu sa dostali po vyše mesiaci, keď slovenská vláda povolila tréningy na vonkajších športoviskách.

Erik Vlček zlomená noha
3.4. 2020 16:45

Kajakár Vlček po komplikovanej operácii nohy: Na boj o Tokio bude ešte dosť času

Komárno — Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Erik Vlček (38) si počas pobytu v domácej karanténe nešťastne zlomil pravú nohu. V stredu sa v Dunajskej Strede podrobil dvaapolhodinovej operácii. V prípade priaznivého priebehu rekonvalescencie by chcel v lete opäť začať s pádlovaním a pripravovať sa na novú sezónu, ktorej vrcholom bude presunuté OH 2020 v Tokiu.

Samuel Baláž, Erik Vlček, Csaba Zalka a Adam Botek sú v karanténe v lodenici.
18.3. 2020 10:52

Uväznení slovenskí kanoisti: V lodenici počítajú aj so zrušením olympiády

Komárno/Trenčín - Pandémia koronavírusu zasiahla aj do prípravy slovenských rýchlostných kanoistov, ktorí sa museli predčasne vrátiť zo sústredení a ísť do domácej dvojtýždňovej karantény.

Doma je už aj slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Erik Vlček. Takto letel z Los Angeles.
16.3. 2020 12:47

Drsná spoveď kajakárov po návrate z Los Angeles domov! Cez hranice sme utekali po svojich

Los Angeles – Desaťčlenná výprava sa neplánovane vrátila domov v pondelok krátko po polnoci. Prípravu za oceánom museli slovenskí reprezentanti ukončiť a nasledujúce dni strávia v karanténe.

Pamätné tabule piatich komárňanských kajakárskych olympijských medailistov - Erika Vlčeka, Juraja Tarra, Michala Riszdorfera, Richarda Riszdorfera a Juraja Baču - odhalili v utorok v priestoroch Základnej školy na Pohraničnej ulici v Komárne.
29.10. 2019 15:34

V Komárne odhalili pamätné tabule piatich olympijských medailistov v kanoistike

Komárno - Pamätné tabule piatich komárňanských kajakárskych olympijských medailistov - Erika Vlčeka, Juraja Tarra, Michala Riszdorfera, Richarda Riszdorfera a Juraja Baču - odhalili v utorok v priestoroch Základnej školy na Pohraničnej ulici v Komárne.

Slovenský štvorlístok Samuel Baláž, Erik Vlček, Csaba Zalka a Adam Botek získal bronz.
26.8. 2019 9:32

Slovenský štvorkajak mal jedinú možnosť na olympiádu: Do Tokia si pribalil bronzovú medailu

SZEGED - Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike bojovali na MS v Szegede o šesť olympijských miesteniek. Získali päť a pridali dve bronzové medaily. Pod najväčším tlakom bol štvorkajak na 500 metrov, ktorý mal jedinú príležitosť splniť olympijskú kvótu.

Slovenský štvorlístok Samuel Baláž, Erik Vlček, Csaba Zalka a Adam Botek získal bronz.
25.8. 2019 16:32

Najdlhšia minúta a pol. Trénerovi Likérovi vyšla stávka na K4: Po medaile prišlo ospravedlnenie

SZEGED - Rošády v zložení slovenského štvorkajaka pred majstrovstvami sveta v rýchlostnej kanoistike v Szegede vyvolali polemiku. Funkcionári i tréneri čelili kritike, najmä za "roztrhnutie" kádvojky. Na presun Adama Boteka do K4 doplatil Peter Gelle, ktorý sa musel v expresnom čase "preškoliť" na singlovú disciplínu. Na šampionáte v Maďarsku mali napokon dôvod na radosť všetky strany.

Samuel Baláž, Erik Vlček, Csaba Zalka a Adam Botek
25.8. 2019 13:52

Skvelé správy z MS v kanoistike: Slovenský štvorkajak získal medailu aj olympijské miestenky

SZEGED - Slovenský štvorkajak v zložení Samuel Baláž, Erik Vlček, Csaba Zalka, Adam Botek získal na MS v Szegede bronzovú medailu v K4 na 500 m.

Ivana Mládková.
25.8. 2019 12:02

Slovenská kanoistka Mládková druhá v B-finále K1 na 500 m: Od víťazstva ju delila sekunda

SZEGED - Slovenská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Ivana Mládková obsadila v nedeľnom B-finále K1 na 500 metrov na MS v Szegede druhé miesto.

Peter Gelle.
24.8. 2019 15:02

Parádna jazda mu vyniesla olympijskú miestenku: Najkrajšia zemiaková medaila, tvrdí Gelle

SZEGED - Štvrté miesto zvyčajne vyvoláva v športovcoch zmiešané pocity. Radosť z úspechu strieda sklamanie z chýbajúceho krôčiku k stupňom víťazov. Neplatí to však pre slovenského reprezentanta v rýchlostnej kanoistike Petra Gelleho. Na MS v Szegede najprv v piatok predviedol heroický výkon, ktorý ho posunul do finále, v sobotu opäť vydal zo seba všetko a štvrtým miestom v K1 na 1000 metrov získal pre Slovensko miestenku na budúcoročnej olympiáde v Tokiu.

Peter Gelle.
24.8. 2019 13:01

Slovenský kanoista Gelle skončil vo finále štvrtý: Po životnej jazde má miestenku na olympiádu!

SZEGED - Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Peter Gelle obsadil v A-finále K1 na 1000 m na MS v Szegede štvrté miesto.

Peter Gelle.
24.8. 2019 9:03

Po hnusnom roku si dal slovenský kanoista Gelle na MS darček: Hovoril som si, že všetkým ukážem

SZEGED - Peter Gelle mal za sebou jedno z najťažších období v kariére. Vytrval, a na MS v rýchlostnej kanoistike v Szegede sa dočkal satisfakcie.

Denis Myšák, Ákos Gacsal, Gábor Jakubík, Juraj Tarr
24.8. 2019 8:31

Vlani za Maďarsko, tento rok ho kanoista Gascal odsunul a získal bronz: Som Slovák!

SZEGED - O prvý úspech na MS v rýchlostnej kanoistike v Szegede sa postaral štvorkajak na 1000-metrovej trati. V piatkovom finále siahol na dno síl a vybojoval bronz. Denis Myšák, Ákos Gacsal, Gábor Jakubík aj Juraj Tarr napriek tomu neskrývali rozpaky, chceli dosiahnuť viac. Nepochybne mali šancu, ako však sami priznali každá medaila má váhu.