menu

Letné olympijské hry 2021

Slovenský šprintér Ján Volko (uprostred), Jamajčan Yohan Blake (vľavo) a Brit Chjindu Ujah počas rozbehu na 100 metrov na XXXII. letných olympijských hrách v Tokiu v sobotu 31. júla 2021. V záverečnom siedmom rozbehu obsadil Volko  siedme miesto časom 10,40 sekundy a nepostúpil do semifinále. FOTO TASR -  Michal Svítok
14.9. 2021 20:38

Briti môžu prísť o striebro z OH pre doping Chijindua Ujaha

LONDÝN - Aj B-vorka britského šprintéra Chijindua Ujaha potvrdila nepovolené dopingové látky v jeho tele. Ujah poskytol vzorku 6. augusta, v ten istý deň bol súčasťou britského tímu, ktorý získal striebro v štafete na 4×100 metrov na OH v Tokiu. Informovala o tom Medzinárodná testovacia agentúra (ITA).

Fethi Nourine už došportoval
14.9. 2021 9:59

Alžírčan si na olympiáde nechcel pošpiniť ruky so súperom: Exemplárny trest mu ukončil kariéru

New York - Alžírsky džudista Fethi Nourine dostal desaťročný trest zákazu činnosti za to, že na olympiáde v Tokiu odmietol nastúpiť proti Izraelčanovi Toharovi Butbulovi. Medzinárodná džudistická federácia udelila rovnaký trest aj jeho trénerovi, členovi siene slávy IJF Amarovi Benikhlefovi.

Simon Nausch sa postavil pred poslancov a vysvetľoval.
10.9. 2021 13:02

Škandál s „covidovym letom“ Čechov opäť na pretrase: Podvádzanie s testami na koronavírus

Také problémy s koronavírusom na olympiáde, aké mala česká výprava, nepostihli nikoho. Niektorých športovcov dokonca pripravili o účasť na hrách. Tréner plážových volejbalistiek Simon Nausch sa musel postaviť pred poslancov a všetko vysvetliť.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová odovzdala ďakovné listy medailistom z Paralympijských hier 2020 v Tokiu. Na snímke zľava paralympionička Alena Kánová a prezidentka SR Zuzana Čaputová počas prijatia v Prezidentskom paláci 10. septembra 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
10.9. 2021 12:32

Prezidentka SR prijala medailistov z paralympiády: Ste vzorom aj pre ostatných

Bratislava 10. septembra (TASR) - Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová v piatok prijala v prezidentskom paláci časť výpravy slovenských paralympionikov. Poďakovala im za vzornú reprezentáciu na PH v Tokiu a medailistom odovzdala ďakovné listy. Čaputová uviedla, že ich úspechy môžu byť vzorom aj pre ostatných športovcov so zdravotným znevýhodnením.

Samuel Andrejčík
4.9. 2021 9:30

Slovensko získalo v Tokiu ďalšie zlato: Vybojovali ho boccisti!

Slovenskí boccisti získali na PH 2020 v Tokiu zlaté medaily v súťaži párov a obhájili tak triumf z Ria de Janeiro 2016. Samuel Andrejčík, Michaela Balcová a Martin Strehársky vyhrali v kategórii BC4 v sobotnom finále nad Hongkongom 3:2.

Slovenský reprezentant v boccii Samuel Andrejčík získal na paralympijských hrách v Tokiu zlatú medailu v kategórii BC4.
1.9. 2021 13:30

Andrejčík reaguje na zlatú medailu z Tokia: Finále je all-in. Kto urobí chybu, prehrá

Slovenský reprezentant v boccii Samuel Andrejčík získal na paralympijských hrách v Tokiu zlatú medailu v kategórii BC4.

Samuel Andrejčík zabojuje o zlatú medailu.
31.8. 2021 16:30

Slováci majú z paralympiády istú ďalšiu medailu: Andrejčík zaútočí na zlato!

TOKIO - Slovenský reprezentant v boccii Samuel Andrejčík vybojoval pre Slovensko na paralympijských hrách v Tokiu ďalšiu medailu. V semifinále kategórie BC4 zvíťazil nad Číňanom Čeng Jüan-senom 5:2 a zahrá si o zlato. Finále je na programe v stredu o 5.05 SELČ.

Marcel Pavlík.
31.8. 2021 11:30

Slovenský paralukostrelec v Tokiu siahal na medailu: Keby tu neboli Číňania...

Slovenský paralukostrelec Marcel Pavlík skončil na PH 2020 v Tokiu na štvrtej priečke v disciplíne kladkový luk. V Jumenošima Parku mu tesne unikol bronz, v súboji o tretie miesto podľahol Aj Sin-liangovi z Číny 142:144.

Patrik Kuril získal zlato, Jozef Metelka striebro.
31.8. 2021 8:56

Skvelé správy z paralympiády v Tokiu: Slovenskí cyklisti berú z časovky zlato aj striebro!

Slovenský reprezentant v cestnej paracyklistike Patrik Kuril získal na PH 2020 v Tokiu zlato v časovke v kategórii C4-5. Striebro vybojoval jeho krajan Jozef Metelka. Slovenská výprava tak má v Tokiu na konte už päť medailí (2-1-1).

Ibrahim Hamadtou prišiel v detstve o obe ruky, napriek tomu hrá stolný tenis. Raketu drží medzi zubami.
29.8. 2021 9:01

Prišiel o ruky, raketu drží zubami. Egypťana nakopla hádka, verí, že nič nie je nemožné

Pohľad na neho ukazuje, že nič nie je nemožné, keď človek chce. Egypťan Ibrahim Hamadtou je symbolom nezlomnosti.

Alena Kánová.
28.8. 2021 11:30

Ešte o polnoci rozoberala s trénerom taktiku. Kánová reaguje na postup do finále paralympiády

Slovenská parastolná tenistka Alena Kánová postúpila na paralympijských hrách v Tokiu do finále po víťazstve 3:1 nad Kórejčankou Lee Mi-gyu.

Olympiáda nepriniesla len súboje o medaily a prekonané rekordy, ale aj prehliadku sexi športovkýň. Ktoré sú tie najkrajšie?
26.8. 2021 9:05

Najsexi športovkyne olympiády: Úplne nahá hviezda a pikantné FOTO Slovenky stoja za to!

Olympiáda v Tokiu nepriniesla len súboje o medaily a prekonané rekordy, ale aj prehliadku sexi športovkýň. Ktoré sú tie najkrajšie?

Olympijskí, paralympijskí športovci a členovia slovenskej výpravy na letné olympijské hry do Tokia zložili slávnostný sľub v záhrade Prezidentského paláca v Bratislave v stredu 14. júla 2021. Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová (vľavo) a  predseda paralympijského výboru a reprezentant v stolnom tenise Ján Riapoš. FOTO TASR - Martin Baumann
23.8. 2021 16:04

Dobre vyskladaný tím. Slovenský paralympionici idú obhajovať päť prvenstiev

Tokio - Slovensko bude na paralympijských hrách v Tokiu reprezentovať 27 športovcov, o dvoch menej ako pred piatimi rokmi v Riu de Janeiru. Skromnejšia výprava sa pokúsi napodobniť úspech z Brazílie, odkiaľ si priviezla 11 medailí, z toho päť zlatých.

Prezidentka Slovenska Čaputová prijala úspešných slovenských olympionikov
19.8. 2021 0:20

Prezidentka Slovenska Čaputová prijala úspešných slovenských olympionikov

Zdroj videa: TASR Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová (48) v stredu popoludní prijala v Prezidentskom paláci našich olympionikov, ktorí v Tokiu vybojovali cenný kov. Najväčšiu pozornosť pútala zlatá medailistka Zuzana Rehák-Štefečeková (37), ktorá mala so sebou nečakaný doprovod.

Prezidentka Zuzana Čaputová prijala v prezidentskom paláci slovenskích medailistov
z olympiády 2020 v Tokiu
Na snímke Zuzana Rehák Štefečeková a Zuzana Čaputová
18.8. 2021 15:40

FOTO Čaputová prijala v paláci našich medailistoov: Doprovod Štefečekovej všetkým vyrazil dych

BRATISLAVA – Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová (48) v stredu popoludní prijala v Prezidentskom paláci našich olympionikov, ktorí v Tokiu vybojovali cenný kov. Najväčšiu pozornosť pútala zlatá medailistka Zuzana Rehák-Štefečeková (37), ktorá mala so sebou nečakaný doprovod.

Jeden zo zverencov nebohého trénera.
18.8. 2021 12:31

Bola to samovražda? Plavecký tréner nezvládol karanténu po návrate z olympiády v Tokiu

Pôvodom čínsky kouč Chuang Kuo-chuej spoločne s navrátilcami z OH trávil povinnú štrnásťdňovú izoláciu hanojskom hoteli.