Schyľuje sa k významnej novinke ktorá by znamenala oveľa atraktívnejšiu zimnú olympiádu
včera 20:00

Schyľuje sa k horúcej novinke: Hráči NHL sa predstavia na olympiáde!

Toronto - Hokejisti zo zámorskej NHL by sa mohli predstaviť na zimných olympijských hrách v rokoch 2022 i 2026.

Jaroslav Kentoš vie, že jeho mužstvo už nemôže zakopnúť.
25.6. 12:34

Šanca dvadsaťjednotky na európsky šampionát stále žije: UEFA zmenila postupový kľúč

Bratislava - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov spoznali aktualizovaný rozpis kvalifikačných zápasov ME 2021, nový postupový kľúč a formát záverečného šampionátu v Slovinsku a Maďarsku. Tréner Jaroslav Kentoš v rozhovore pre futbalsfz.sk priblížil, ako vníma zmeny v termínovej listine.

Ivan Feneš.
18.6. 15:30

Projekt SR 18 pokračuje. Chceme späť medzi elitu, tvrdí tréner reprezentácie Feneš

BRATISLAVA - Projekt centralizovanej prípravy slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov bude pokračovať aj v nasledujúcej sezóne 2020/2021.

Bragin sa od reprezentácie do 20 rokov presunie k seniorskému tímu Ruska.
5.6. 12:30

Ruská reprezentácia má nového trénera: Zbornú povedie úspešný kouč juniorov

MOSKVA - Novým trénerom ruskej hokejovej reprezentácie sa stal Valerij Bragin. Na poste nahradil Alexeja Kudašova, ktorý viedol "zbornú" v sezóne 2019/2020. Asistovať mu budú Alexej Žamnov, Andrej Kozyrev a Alexander Bojkov. Brankárov bude trénovať Rašit Davydov. Informoval o tom web Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF).

Slovenský hokejový reprezentant v drese Bostonu Bruins brankár Jaroslav Halák počas zápasu zámorskej hokejovej NHL Florida Panthers - Boston Bruins v Sunrise 5. marca 2020.
28.5. 19:20

Je to oficiálne: Halák držiteľom prestížnej brankárskej trofeje NHL, získal ju už druhýkrát!

Raleigh - Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák spoločne s Fínom Tuukkom Raskom získali William M. Jennings Trophy. Tá sa v NHL udeľuje dvojici chytajúcej za tím s najnižším počtom inkasovaných gólov a v predčasne ukončenej základnej časti ňou bolo práve duo Bostonu Bruins. Vo štvrtok to profiliga potvrdila na svojom oficiálnom webe.

Ján Laco.
26.5. 10:01

JÁN LACO: Kuriózny faul zadkom? Nebolo mi všetko jedno. Koniec kariéry nechala manželka na mňa

Slovensku pomohol vybojovať striebornú medailu, stal sa hitom internetu vďaka kurióznemu faulu a výraznejšie sa presadil až v neskoršom veku. Hokejový brankár Ján Laco definitívne ukončil kariéru. Na najvýraznejšie momenty z nej si zaspomínal v rozhovore pre Šport24.sk.

Ján Laco a jeho pamätný faul.
25.5. 13:01

Pamätný moment, ktorý baví Slovensko dodnes: Ako Ján Laco odstavil Rusa zadkom

Ján Laco definitívne ukončil kariéru. Slovákom zostanú v pamäti jeho skvelé výkony na MS 2012, ktorými dopomohol k zisku striebornej medaily, ale aj vtipný moment, vďaka ktorému sa zo slovenského brankára stal hit internetu.

WA 1 Boston - Na snímke je kapitán Bostonu Bruins Zdeno Chára (uprostred), ktorého si pred súbojom zámorskej hokejovej NHL Bostonu s Arizonou uctili desaťminútovým slávnostným ceremoniálom pri príležitosti jeho jubilejného 1500. zápasu v NHL a 1000. zápasu v drese Bruins v Bostone 8. februára 2020. Cez video mu k míľnikom pogratulovali niektoré súčasné i bývalé hviezdy profiligy. FOTO TASR/AP

 
Boston Bruins' Zdeno Chara is honored before their NHL hockey game against the Arizona Coyotes for pl
24.5. 21:59

Tisíc zápasov Zdena Cháru v drese Bostonu pripomenie televízny špeciál!

Boston 24. mája (TASR) - Dlhoročné pôsobenie slovenského hokejového obrancu Zdena Cháru v tíme NHL Bostonu Bruins si americká športová televízia NESN pripomenie televíznou reláciou. Hodinový špeciál s názvom "Chára na tisícke" odvysiela v premiére 31. mája.

Bývalý slovenský reprezentant Ján Laco definitívne ukončil svoju bohatú kariéru.
24.5. 18:25

Legenda sa lúči, brankár Ján Laco definitívne ukončil kariéru: Na návrat už nemyslím

Liptovský Mikuláš - Bývalý slovenský reprezentant Ján Laco definitívne ukončil svoju bohatú kariéru. V sezóne 2019/2020 sa nevenoval profesionálnemu hokeju a otázku pokračovania nechával otvorenú. Po roku bez hokeja je však jasné, že jeho hokejová dráha je na konci. "Už sa na ľad nevrátim, budem sa venovať iným veciam," uviedol pre TASR.

V tento deň si každý pamätá, čo robil. 11. máj 2002 sa hlboko zaryl do pamäti slovenského národa. V tento deň sa tím vedený Jánom Filcom stal majstrami sveta. Dnes sú to už takmer všetko štyridsiatníci, ktorí zavesili korčule na klinec, okrem jedného. Ako sa však živia ostatní dnes?
11.5. 15:05

18 rokov od titulu majstrov sveta. Aké sú osudy chlapcov? Politika, veľké biznisy i samovražda!

Deň 11. máj 2002 sa hlboko zaryl do pamäti slovenského národa. V tento deň sa hokejový tím vedený trénerom Jánom Filcom stal majstrom sveta. Dnes sú to už takmer všetko štyridsiatníci, ktorí zavesili korčule na klinec, okrem jedného. Ako sa však živia ostatní dnes?

Vladimír Dzurila
7.5. 19:30

IIHF zverejnila historicky najlepšiu zostavu Slovenska: Pozrite, kto sa do nej dostal!

Zürich - Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) zverejnila na svojom webe historicky najlepších hráčov jednotlivých krajín.

Slovenskí hokejisti v Petrohrade na MS 2000
7.5. 17:30

Hokejoví fanúšikovia, tešte sa! TV Dajto odvysiela tri zápasy z MS 2000 v Petrohrade

Bratislava - Súkromné televízie Markíza a Dajto začnú od pondelka 11. mája vysielať spomienkové hokejové zápasy z majstrovstiev sveta v Petrohrade z roku 2000. Slovenskí hokejisti na čele s kapitánom Miroslavom Šatanom na nich získali strieborné medaily.

ilustračná foto
6.5. 18:15

AKTUÁLNE: Kvalifikácia na ZOH 2022 sa oficiálne odkladá! Viac vo VIDEU prezradil Miroslav Šatan

BRATISLAVA – Medzinárodná hokejová federácia IIHF po dnešnom zasadnutí Rady IIHF oznámila hostiteľským krajinám, že kvalifikácia na Zimné Olympijské hry 2022 v Pekingu sa presúva na rok 2021. Dôvodom je stále neistá situácia v Európe, ktorá je spôsobená šírením koronavírusu.

Slovenskí hokejisti sú na 9. mieste rebríčka IIHF
24.4. 15:52

Slováci v hokejovom rebríčku na 9. mieste. V prípade postupu na ZOH v skupine s Fínmi a Švédmi

Zürich - Slovenským reprezentantom patrí v rebríčku Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) po skončení sezóny 2019/2020 deviata priečka, teda rovnaká pozícia, na akej figurovali po konci ročníka 2018/2019.

Tréner Craig Ramsay je doma v USA:.
20.4. 11:54

Klubom možno rozdelia zisk z MS v hokeji. Ramsay sa vráti, keď sa situácia upokojí

Bratislava - Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) je pripravený po všetkých stránkach pomôcť klubom v neľahkej situácii spôsobenej pandémiou nového koronavírusu. O tom, či sa im bude prerozdeľovať aj zisk z minuloročného svetového šampionátu v Bratislave a Košiciach, rozhodne Kongres SZĽH. Uviedol to generálny sekretár SZĽH Miroslav Valíček.

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay urobil veľké gesto a vzdal sa svoju platu až do obnovenia sezóny.
7.4. 19:30

Šľachetné gesto reprezentačného trénera: Ramsay sa rozhodol vzdať svojho platu!

Bratislava - Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay urobil veľké gesto a vzdal sa svoju platu až do obnovenia sezóny. Zo svojho domova v americkom meste Tampa zároveň zaželal všetkým Slovákom veľa šťastia a zdravia v čase pandémie koronavírusu.