Prezident Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) René Fasel počas stretnutia s bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom.
13.1. 13:27

MS v hokeji na Slovensku? Prezident IIHF potvrdil, že sme jednou alternatívou

Minsk - Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) naďalej prioritne pracuje s verziou, že tohtoročné majstrovstvá sveta budú spoločne hostiť Minsk a Riga.

KK5 Edmonton - Slovenskí hokejisti, zľava Juraj Slafkovský, Samuel Kňažko, Dominik Sojka, Matej Kašlík a Oleksii Myklukha sa tešia z gólu vo štvrťfinále MSJ USA 20 - Slovensko 20, v kanadskom Edmontone 2. januára 2021. FOTO TASR/AP
Slovakia's Juraj Slafkovsky (18), Samuel Knazko (20), Dominik Sojka (7), Matej Kaslik (11) and Oleksiy Myklukha (10) celebrate a goal against the United States during the third period of an IIHL World Junior Hockey Championship game, Saturday, Jan. 2, 2021 in Edmonton
6.1. 7:40

Slovenských mladíkov čaká o rok na MS v hokeji ťažká skupina

Edmonton - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov sa na budúcoročnom juniorskom šampionáte predstavia v základnej A-skupine s USA, Ruskom, Švédskom a Švajčiarskom. Šampionát sa uskutoční opäť v Edmontone, druhým dejiskom bude Red Deer.

JB 5 Edmonton - Kanadský hráč Connor McMichael (17) oslavuje so spoluhráčmi na striedačke gól proti Švajčiarsku v zápase A-skupiny Kanada - Švajčiarsko na MSJ do 20 rokov v kanadskom Edmontone 29. decembra 2020. FOTO TASR/AP

Canada's Connor McMichael (17) celebrates a goal against Switzerland during the second period of an IIHF World Junior Hockey Championship game Tuesday, Dec. 29, 2020, in Edmonton, Alberta. (Jason Franson/The Canadian Press via AP)
3.1. 9:32

Rusi sa môžu v semifinále pomstiť Kanade. Pokoriteľ Slovenska vyzve Fínov

Edmonton - Hokejisti Ruska, Fínska, Kanady a USA postúpili do semifinále majstrovstiev sveta juniorov v Edmontone. Rusi zdolali Nemcov 2:1, Fíni otočili duel so Švédmi a zvíťazili 3:2 a Kanaďania si poradili s Čechmi 3:0. V semifinále nastúpi Kanada proti Rusku, Američania, ktorí zdolali Slovákov, si zahrajú s Fínmi.

JB 16 Edmonton - Slovenský brankár Šimon Latkóczy (vľavo) sleduje ako jeho spoluhráč Andrej Golian zráža puk vo vuduchu v zápase A-skupiny SLOVENSKO - Nemecko na MSJ  do 20 rokov v kanadskom Edmontone 28. decembra 2020. FOTO TASR/AP

Slovakia defenseman Andrej Golian (24) knocks the puck out of the air as goalie Simon Latkoczy (30) watches during the second period of the team's IIHF World Junior Hockey Championship game against Germany in Edmonton, Alberta, Monday, Dec. 28, 2020. (Jason Franson/
3.1. 7:14

Slováci boli Američanom zdatným súperom. Na semifinále to však nestačilo

Slovenskí hokejisti do 20 rokov nepostúpili do semifinále MSJ v Edmontone. V zápase štvrťfinále prehrali s USA 2:5.

Tréner USA Nate Leaman nemá na Slovensko pekné spomienky.
2.1. 10:31

Trénera USA máta minulosť. Na Slovensko nemá pekné spomienky

Edmonton - Tréner hokejistov USA Nate Leaman tvrdí, že jeho tím musí siahnuť na dno svojich síl, ak chce uspieť vo štvrťfinálovom súboji so Slovenskom na MSJ v Edmontone (v nedeľu 3. januára o 4.30 SEČ).

Samuel Kňažko
1.1. 21:42

MS20: Štart nášho kapitána proti USA je otázny, Mrázik: Sme pripravení!

Edmonton - Nad štartom kapitána slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov Samuela Kňažka vo štvrťfinále MSJ proti USA visí otáznik. Pre ľahšie svalové zranenie nehral v záverečnom zápase A-skupiny proti Fínsku (0:6) a tréner Róbert Petrovický verí, že proti Američanom s ním napokon bude môcť počítať.

JB 12 Edmonton - Slovenský hráč Šimon Nemec(vľavo) oslavuje so spoluhráčom Martinom Chromiakom gól do bránky Kanady v zápase A-skupiny SLOVENSKO - Kanada na MSJ do 20 rokov v kanadskom Edmontone 27. decembra 2020. FOTO TASR/AP

Slovakia defenceman Simon Nemec (5) celebrates his goal with teammate Martin Chromiak against Canada during the third period of an IIHF World Junior Hockey Championship game in Edmonton, Alberta, on Sunday, Dec. 27, 2020. (Jason Franson/The Canadian Press via AP)
1.1. 8:22

Budeme musieť vstávať. Slováci vo štvrťfinále MS proti USA, Fíni narazia na Švédov

Edmonton - Slovenskí hokejisti do 20 rokov sa vo štvrťfinále MSJ v Edmontone stretnú s reprezentantmi USA.

KK61 Edmonton - Fínsky hokejista Juuso Parssinen (27) padá na slovenského brankára Samuela Hlavaja v zápase A-skupiny Fínsko - Slovensko na MSJ  do 20 rokov v kanadskom Edmontone 30. decembra 2020. FOTO TASR/AP
Finland's Juuso Parssinen (27) is shoved into Slovakia's goalie Samuel Hlavaj (29) by Oliver Turan (23) during the second period of a match at the IIHF World Junior Hockey Championships in Edmonton, Alberta, on Wednesday, Dec. 30, 2020. (Jason Franson/The Canadian Press via AP)
30.12. 2020 22:35

MS20: Záverečný skupinový zápas Slovákom nevyšiel: Fíni nás deklasovali

Edmonton - Slovenskí hokejisti do 20 rokov prehrali vo svojom poslednom zápase v A-skupine na MSJ v Edmontone s Fínskom 0:6. V priebežnej tabuľke im patrí so ziskom štyroch bodov tretie miesto a už nemôžu skončiť horšie ako na štvrtej priečke. Štvrťfinálové zápasy sú na programe 2. januára.

Naposledy sa svetový šampionát konal na Slovensku pred dvoma rokmi. Uvidíme našich chlapcov znova u nás už na najbližších majstrovstvách?
30.12. 2020 16:01

Čo hovorí SZĽH na špekulácie: Bude hokejový šampionát na Slovensku už v máji?

BRATISLAVA - Uvidíme hokejový šampionát na Slovensku znova po dvoch rokoch? Majstrovstvá sveta v roku 2021 sú naplánované v Lotyšsku a Bielorusku, no zložitá politická situácia v druhej menovanej krajine robí vrásky na čele IIHF a necelých päť mesiacov pred ich štartom stále nie je jasné, kde presne hokejisti zabojujú o medaily.

Kanadskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov vstúpili suverénne do juniorských majstrovstiev sveta v Edmontone. Vo svojom úvodnom zápase
27.12. 2020 9:37

Súhrn MS20: Mladíci Kanady prevalcovali Nemecko 16:2, USA dali Rakúsku 11 gólov!

Edmonton - Kanadskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov vstúpili suverénne do juniorských majstrovstiev sveta v Edmontone. Vo svojom úvodnom zápase "slovenskej" A-skupiny prevalcovali koronavírusom oslabené Nemecko 16:2.

Slovenská reprezentácia do 20 rokov.
25.12. 2020 22:47

Veľkolepý vstup Slovákov do turnaja: V otváracom napínavom súboji zdolali silných Švajčiarov!

Edmonton - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov vstúpili úspešne do juniorských majstrovstiev sveta v Edmontone. V úvodnom zápase A-skupiny triumfovali nad Švajčiarskom 1:0. O víťazný gól sa postaral päť minút pred koncom duelu Roman Faith. Za najlepšieho hráča slovenského tímu vyhlásili brankára Šimona Latkóczyho.

Hadamczik (vľavo) a Pešán sa dostali do konfliktu kvôli vnukovi bývalého reprezentačného trénera.
4.12. 2020 15:30

Ostrý spor v českom hokeji: Reprezentační tréneri si skočili do vlasov kvôli vnukovi!

PRAHA - Už o niekoľko týždňov sa začnú hokejové majstrovstvá sveta do 20 rokov. V Česku mal v prípravnom kempe dostať šancu aj Marcel Barinka (19), ktorý je vnukom bývalého reprezentačného trénera Aloisa Hadamczika (68). Mladý útočník sa však rozhodol uprednostniť boj o miesto vo svojom klube, čo súčasný kouč národného tímu Filip Pešán (42) nevie pochopiť.

Alexis Lafreniere tento rok nebude obhajovať zlaté medaily s kanadským tímom do 20 rokov.
4.12. 2020 13:01

MS do 20 rokov prišli o najväčšiu hviezdu: Kanadského útočníka nepustil klub!

RED DEER - Alexis Lafreniere (19) nepomôže kanadskej hokejovej reprezentácii do 20 rokov na MS tejto vekovej kategórie na domácom ľade v Edmontone (25. decembra - 5. januára).

Posledné majstrovstvá sveta sa konali práve na Slovensku. Tohtoročné vo Švajčiarsku zrušili pre pandémiu koronavírusu.
20.11. 2020 13:01

Bielorusi na hokejový šampionát môžu zabudnúť: MS by mala hostiť táto krajina!

MINSK - Majstrovstvá sveta v hokeji mali v budúcom roku hostiť Bielorusko spoločne s Lotyšskom, lenže neprehľadná situácia v prvej krajine spôsobila, že Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) mení plány a už pravdepodobne našla aj nové dejisko.

Ilustračná foto.
26.10. 2020 12:38

IIHF sa nenechá vydierať: Budú MS v hokeji nakoniec v Bielorusku?

Berlín - Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) zatiaľ neuvažuje o preložení MS v Minsku v roku 2021 do inej krajiny. Pre portál sport.de to uviedol generálny tajomník IIHF Horst Lichtner.

Lotyšský premiér Krišjaniš Karinš a bieloruský prezident Alexandr Lukašenko. Práve tieto dve krajiny majú budúci rok hostiť hokejový šampionát, no vzhľadom na súčasnú situáciu v Bielorusku začínajú panovať obavy, či sa MS vôbec uskutočnia.
14.8. 2020 17:30

Sú ďalšie hokejové majstrovstvá v ohrození? Hostiteľská krajina si TOTO nevie predstaviť

RIGA - Lotyšský premiér Krisjanis Karinš v piatkovom vysielaní televízneho kanála LTV7 uviedol, že jeho krajina nemôže v súčasnej politickej situácii spoluorganizovať MS v ľadovom hokeji v roku 2021 s Bieloruskom.