Slovenských hokejistov čakajú na MS 2021 silní súperi.
20.5. 10:30

Hokejové MS 2021 odohráme v Minsku: V A-skupine nastúpime proti Rusku, Švédsku a Česku

Slovenskí hokejoví reprezentanti sa na budúcoročných MS predstavia v základnej A-skupine v Minsku, kde nastúpia proti Rusku, Švédsku, Česku, Švajčiarsku, Dánsku, Veľkej Británii a domácemu Bielorusku.

Slovenská hokejová reprezentácia absolvovala pod dni voľna na IIHF Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji tréning v plnej zostave. Na snímke Michal Handzuš, Craig Ramsay a Dávid Bondra.
20.5. 10:00

Slováci poznajú súperov na MS v hokeji 2021: Ťažká skupina aj s domácimi

Minsk/Riga 20. mája (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti sa na budúcoročných MS predstavia v základnej A-skupine v Minsku, kde nastúpia proti Rusku, Švédsku, Česku, Švajčiarsku, Dánsku, Veľkej Británii a domácemu Bielorusku.

Hokejisti ruskej reprezentácie na pive v bratislavskom podniku Iasai na Hviezdoslavovom námestí po výhre nad Českom počas majstrovstiev sveta. Vo výbornej nálade bol hlavne kapitán Rusov Iľja Kovaľčuk (v bielom), ktorý si vykračoval tanečným krokom.
8.5. 7:30

FOTO Ruskí hokejisti ovládli nočnú Bratislavu: Kovaľčuk a spol. vypili vyše 100 pív!

BRATISLAVA - Vypustili paru a užívali si v ázijskej reštaurácii uprostred Bratislavy!

Vladimír Dzurila
7.5. 19:30

IIHF zverejnila historicky najlepšiu zostavu Slovenska: Pozrite, kto sa do nej dostal!

Zürich - Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) zverejnila na svojom webe historicky najlepších hráčov jednotlivých krajín.

Švajčiari sa vzdali možnosti zorganizovať MS 2021 v hokeji
1.5. 11:57

Švajčiari sa vzdali možnosti zorganizovať MS 2021 v hokeji

Lausanne - Švajčiarsko sa definitívne vzdalo možnosti zorganizovať hokejové majstrovstvá sveta v budúcom roku.

Tréner národného tímu Craig Ramsay, Ladislav Nagy a Richard Pánik. Práve Nagy si nedával servítku pred ústa a zbabraný duel s Nemeckom mu leží v žalúdku.
31.3. 17:01

Nagy o trpkej prehre s Nemeckom na MS: Chybu urobili tréneri, čudujem sa Pánikovi, že neodišiel

BRATISLAVA - Stále mu nedá spávať! Hokejový útočník Ladislav Nagy (40) na minuloročných MS, ktoré sa konali na Slovensku, ukončil svoju bohatú kariéru. Rozlúčiť sa s ňou chcel úspechom s národným tímom, no ten znova nepostúpil do štvrťfinále, hoci mal všetko vo svojich rukách. Môže za to prehra s Nemeckom (2:3), ktorá nám zlomila väzy.

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji vo Švajčiarsku by sa mohli uskutočniť ešte tento rok, či v budúcej sezóne.
23.3. 18:22

IIHF zvažuje nový termín pre MS: V hre je aj presun na iný mesiac v tomto roku

Lausanne/Bratislava - Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji vo Švajčiarsku by sa mohli uskutočniť ešte tento rok, či v budúcej sezóne. Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) to oznámila v pondelňajšom komuniké, ktoré zaslala Slovenskému zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Tréner Craig Ramsay rozhodnutie chápe, ale zo zrušenia majstrovstiev sveta vo Švajčiarsku bol sklamaný.
21.3. 19:50

Trénera Ramsayho mrzí zrušenie svetového šampionátu: Nepamätám si takúto situáciu!

Bratislava - Sobotňajšie rozhodnutie Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) nikoho neprekvapilo a väčšina športovej verejnosti ho očakávala už pred niekoľkými dňami. Rovnako to bolo aj v realizačnom tíme slovenskej reprezentácie, ktorá tak prišla o vrchol sezóny.

Ľubomír Višňovský
21.3. 17:30

Slováci súhlasia so zrušením šampionátu, Višňovský: Je to správne rozhodnutie!

Bratislava - Za racionálne a očakávané označil bývalý tréner slovenskej reprezentácie Július Šupler sobotňajšie rozhodnutie Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) o zrušení svetového šampionátu pre koronavírus. Turnaj sa mal konať od 8. do 24. mája konať v Zürichu a Lausanne.

Kalervo Kummola.
19.3. 11:00

Viceprezident IIHF sa preriekol: Šampionát bude, ale nie v máji

O osude MS v hokeji, ktoré sa majú konať tento rok vo Švajčiarsku, sa stále nerozhodlo. Podľa viceprezidenta IIHF Kalervoa Kummolu to však v máji, ako bolo pôvodne plánované, rozhodne nebude.

Na snímke René Fasel s trofejou pre víťaza počas finálového zápasu Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji medzi Fínskom a Kanadou.
17.3. 17:50

Rada IIHF sa nedohodla. O osude Majstrovstiev sveta vo Švajčiarsku sa tak skoro nedozvieme

Dlho očakávané stretnutie funkcionárov IIHF o osude elitných Majstrovstiev sveta v hokeji sa už skončilo. Výsledky rokovaní nepotešia nikoho.

René Fasel (vpravo) skontroloval zimák v spoločnosti šéfa organizačného výboru Igora Nemečka.
16.3. 20:02

Napriek ponuke Rusov presunúť MS ku nim, to Fasel vidí na úplné zrušenie šampionátu

Zürich — Schyľuje sa k najhoršiemu. Aj napriek ponukám od Rusov a Bielorusov, že by oni mohli na poslednú chvíľu pripraviť arény pre Majstrovstvá sveta v hokeji, si prezident IIHF René Fasel nevie predstaviť, že sa šampionát bude vôbec konať.

Kde bude nakoniec tancovať maskot majstrovstiev, či vôbec bude?
12.3. 16:15

Renomovaný portál narovinu: Zrušia šampionát vo Švajčiarsku

Montreal - Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) by mala v najbližších dňoch oznámiť zrušenie tohtoročných majstrovstiev sveta vo Švajčiarsku. Vo štvrtok popoludní o tom informoval renomovaný kanadský magazín The Hockey News prostredníctvom twitteru

Kde bude nakoniec tancovať maskot majstrovstiev, či vôbec bude?
8.3. 19:02

Už o nedlho sa dozvieme o osude MS vo Švajčiarsku. Aké scenáre prichádzajú do úvahy?

O osude švajčiarskych Majstrovstiev sveta v hokeji sa dozvieme čoskoro. Už 17. marca sa povolaní funkcionári stretnú, aby rozhodli, do akej miery sa zmení charakter tohtoročných majstrovstiev. Tie sa podľa pôvodných plánov majú konať od 8. mája do 24. mája v Zürichu a Lausanne.

Catherine Wardová  Hilary Knightová
7.3. 21:32

Elitná kategória majstrovstiev sveta v hokeji žien sa ruší kvôli obavám Kanaďanov

Najprestížnejší turnaj IIHF pre ženské hokejistky sa tento rok ruší. Kvôli koronavírusu zrušili Majstrovstvá sveta žien, ktorých pôvodným miestom diania mala byť Kanada.

ONLINE MS v hokeji 2019 A-skupina: Veľká Británia - Slovensko
6.3. 21:29

Veľká zmena v právach vysielať hokej. Majstrovstvá sveta si na RTVS už nepozrieme!

Bratislava — Hokejovým majstrovstvám sveta na RTVS odzvonilo. Posledný krát si budeme môcť pozrieť prenosy na Jednotke a Dvojke v roku 2023, ktorý sa bude konať v Rusku. Odvtedy budú práva na majstrovstvá v hokeji patriť televízii JOJ. Informoval o tom portál Stratégie.