Rodáčka z Lábu pri Malackách tak skompletizovala zbierku medailí slovenskej výpravy zo svetového šampionátu. V tímoch mužov nad 45 rokov a žien získali Slováci striebro, muži bronz.

Sexi fotky našej športovkyne iba v plavkách si pozrite v GALÉRII!

Sexi športovkyňa v nedávnom rozhovore pre Fun rádio ozrejmila, ako sa ku footgolfu vlastne dostala. „Ako dievča z dediny som hrávala s chlapcami futbal každý deň. Po čase som sa stala hráčkou ženského družstva Slovana Bratislava, s ktorým sa mi podarilo vybojovať majstrovský titul. Bezprostredne po ňom som pri jednom z rozhovorov dostala otázku, či viem, čo je footgolf. Nasledoval prvý tréning, počas ktorého ma tento šport chytil za srdce, a tak som mu už ostala verná,“ vysvetlila Lucia Čermáková.

V kariére footgolfistky jej dopomohlo aj koronavírusové obdobie. „Kolektívne športy boli počas úvodných vĺn covidu takmer po celom svete zakázané, a tak som sa individuálne pripravovala na dráhu footgolfistky,“ dodala naša pôvabná športovkyňa, ktorej sa roky intenzívneho tréningu vrátili v podobe titulu majsterky sveta.