Zákon o športe za tri roky svojej platnosti stihol vyvolať množstvo diskusií a reakcií. K zákonu sa aktívne vyjadruje aj Slovenský olympijský výbor. Jeho prezident Anton Siekel dokonca zverejnil Desať faulov zákona o športe.” 

V zozname Siekel menuje niekoľko problémov, ktoré zákon priniesol, a ktoré chce v budúcnosti zmeniť. “Spomenul som síce desať tém, ktoré najviac trápia slovenský šport, no nie je to len o nich. Vedel by som nájsť ešte ďalších deväťdesiat. Nový Zákon o športe nie je žiadna Biblia, ktorej sa nedá dotknúť. Chcem načrtnúť lepšie riešenia ako tie, ktoré sa podarili autorom pri tvorbe Zákona o športe, jeho prax ukázala chyby. Na opačnej strane zákon priniesol aj pozitíva,” povedal prezident SOV Anton Siekel.

Fond na podporu športu

Jednou z dôležitých noviniek by mal byť takzvaný“Fond na podporu športu”. Záujem zriadiť takýto fond deklarovala aj vláda SR v programovom vyhlásení. Fondom centralizujeme prehľad o zdrojoch jednotlivých športových zväzov, akú sú financovaní naši vrcholoví športovci a mládež. Mal by zaviesť väčší prehľad a poriadok do financovania športu ako takého. Mal by centralizovať zdroje a vďaka nemu bude verejnosť vidieť, čo a ako financujeme zo štátnych peňazí.” 

Dôležitú súčasť fondu by mali tvoriť príspevky na športové poukazy. Ich vznik by pocítili všetky kluby, ktoré pracujú s mládežou. Svoje športové poukazy by deti odovzdali v kluboch, ktoré chcú navštevovať a štát by ich klubom preplatil. “Do konca júna tohto roka chcem, aby sme mali Fond na podporu športu v parlamente schválený aj s inštitútom športového poukazu,” uzavrel Anton Siekel.

Ako zákon komplikuje športu život?

- Neúmerné administratívne zaťaženie klubov

- Zlý vzorec na prerozdelenie peňazí

- Chýba motivácia sponzorov k podpore športu

- Zákon neurobil poriadok vo financovaní športu

Môže Vás zaujímať:

FOTO Šokujúce zlyhanie Fialkovej na strelnici: Ako mohla toto urobiť a prísť o zlato?

Sexi slovenská cyklistka s pornozábermi na krku:KRUTÁ PRAVDA o tom,prečo sa nechala fotiť 

FOTO Vlhovej slová o konci v zmazaných odkazoch šokujú fanúšikov: Zlákal ju Sagan?