Dansonová sa partnerovom rozosmiala tak, až sa udrela tylom hlavy o stenu. Jedna z najlepších hráčok planéty začala mať odvtedy brutálne migrény. „Vidím to ako by to bolo včera. Stalo sa to 1. septembra, vypadli sme vo Svetovom pohári vo štvrťfinále, a tak sme s priateľom Alexom Bennettom odišli do Kene na dovolenku. Odleteli sme do Watamu, kde sme prepadli kite-surfingu a mali sa krásne. Raz večer ma priateľ tak rozosmial, že som sa prudko zaklonila a udrela sa hlavou do rohu steny. Nebola to žiadna autonehoda, pád ani bezvedomie, proste som sa len buchla do hlavy,“ vysvetľovala v rozsiahlom rozhovore pre Daily Mail spočiatku nevinnú príhodu útočníčka tímu Clifton Robinsons, ktorý sídli v Bristole.

Bolesti hlavy sa po príchode do Británie začali stupňovať. Dansonová tak bola nútená vyhľadať lekársku pomoc. Doktori jej zranenia nazvali možným miernym traumatickým poranením mozgu. Po sonografii však príliš múdrejší neboli, pretože nič nevybočovalo z normálu. „Dala som si pár dní oddych. Reprezentácia sa zrovna pripravovala na novembrový Champions Cup, tak som sa k tímu normálne pripojila. Neskôr sa ukázalo, že po prílete som stále bola v strašnom stave. Ale snažila som sa všetkým okolo seba ukázať, že môžem hrať, a tak som počas sústredenia išla za špecialistom,“ pokračovala v rozprávaní rodáčka zo Southamptonu.

Má za sebou rok hrôzy. Kapitánke britskej reprezentácie v pozemnom hokeji Alex Dansonovej išla chvíľami od bolesti vybuchnúť hlava od strašných migrén.
Má za sebou rok hrôzy. Kapitánke britskej reprezentácie v pozemnom hokeji Alex Dansonovej išla chvíľami od bolesti vybuchnúť hlava od strašných migrén.
Zdroj: Instagram - Alex Dansonová

Aby sa lekári uistili, že jej nič nie je, musela absolvovať radu testov. Tie napokon nedokončila. „Súčasťou testov, ktoré mali dokázať, že nemám otras mozgu bola aj chôdza na páse, ktorý postupne zrýchľuje. Musíte hlásiť, ako sa cítite. Test som nedokončila, a keď som išla domov, mala som pocit, že mi hlavu krája motorová píla. Alexa som doma musela poprosiť, aby ma osprchoval, sama by som to nevládla,“ priznala Dansonová muky, ktoré musela znášať.

Bolo však ešte horšie. „O dna dni neskôr som išla pozrieť spoluhráčky, bol voľný deň. Práve som jednej z nich chcela niečo povedať, no zistila som, že nemôžem hovoriť. Začala som panikáriť, našťastie sme sa už mali lúčiť, nechcela som robiť žiadnu scénu, len sa odplaziť domov. V obývačke začali strašné stavy, chvíľku mi bolo horúco, potom veľká zima. Pamätám si, že som dostala záchvat, prvý a zatiaľ posledný, a omdlela. Keď som na podlahe prebrala, zavolala som tímovému lekárovi, reč bola našťastie späť. Ten ma odviezol do nemocnice. Urobili mi všetky možné snímky hlavy, ale žiadnu anomáliu nenašli, rovnako ako u prvých testov,“ opisovala chvíle hrôzy olympijská víťazka.

Nebyť snúbenca Alexa, tak sa zabije!