Domáci reprezentanti predviedli v stredu v Čunove bezchybnú jazdu, no za víťaznými Francúzmi v zložení Boris Neveu, Mathieu Biazizzo a Benjamin Renia zaostali o 1,85 sekundy. Tretí Slovinci mali s dvoma trestnými sekundami 3,20 s. Za nimi skončili Česko, Veľká Británia a Švédsko.

"Podali sme pekný výkon, celá jazda mala hlavu a pätu - nemali sme rizikové momenty, v ktorých sme si to predtým pokazili. Sledovali sme ostatných súperov a napokon to vyšlo na striebro. Bolo by skvelé získať zlato, ale v tejto konkurencii je aj druhé miesto veľmi pekný výsledok," povedal Grigar po pretekoch.

Slováci boli v pribežnom poradí dlho na prvom mieste, no rozhodcovia pred poslednou jazdou zrušili Francúzom dvojsekundovú penalizáciu, čo ich odsunulo na strieborný stupienok. "Jazda bola dobrá, išli sme s chladnou hlavou, ale v tomto počasí sme inak ani ísť nemohli. Som veľmi rád, že sme získali medailu," povedal Gonšenica.

Slováci skončili v rovnakom zložení na tohtoročných ME v Taliansku na 5. mieste. "Tam nám ušla medaila po malej chybe a som rád, že sme tentokrát vybojovali striebro," dodal Halčin.