Najrýchlejší z nich bol vo štvrtkovej prvej rozjazde v španielskom Seu d'Urgell Alexander Slafkovský, ktorý skončil siedmy 3,41 sekundy za víťazom Davidom Florenceom z Veľkej Británie. Matej Beňuš bol na 9. mieste a Michal Martikán si zaistil postup zo 16. pozície.

Cieľ číslo jeden bol pre všetkých troch postup do semifinále. Beňuš však priznal, že s jazdou nebol spokojný: "Druhé kolo môže byť veľmi nepríjemné, takže bolo dôležité postúpiť hneď z prvej jazdy, s ňou však nie som spokojný. Išlo sa mizerne, so všetkými súpermi sme sa v cieli rozprávali o tom, že tyčky boli príliš nízko, takže celú jazdu sme kontrolovali loď a nemohli sme veľmi pádlovať. Vedel som, že mám stratu, tak som v dolnej časti musel makať, ale bránky boli veľmi nízko, pár ich bolo takých, že sa nedali ani podplaviť a to hraničilo až s neférovosťou," posťažoval sa Beňuš.

Podobný názor mal aj Slafkovský, ktorý priznal, že v náročných podmienkach zvolil jazdu na istotu. "Vedel som, že aj malý ťuk môže rozhodnúť o postupe. Tak som istil bránky, až som jednu takmer nestihol. Hore som išiel kvalifikačne, zodpovedne, dole som sa chcel vyvarovať ťuku a takmer mi ušla druhá. Spomenul som si na Prahu, teraz sa mi však tyčka obkrútila zo správnej strany. Musel som dávať pozor na viac vecí, skúsim ísť za predstaviteľmi ICF, aby niečo spravili s bránkami, pretože toto nie je dobré ani pre oko diváka," uviedol Slafkovský.

Na šampionáte v Španielsku sa okrem medailí bojuje aj o miestenky na budúcoročné OH v Tokiu. Pre Slovákov tiež pokračuje interná nominácia na olympiádu.