Mirgorodský mal na konte dve trestné sekundy a za víťazom Miquelom Traveom zaostal o 3,81 sekundy, druhý bol David Florence z Veľkej Británie (+0,32) a tretí Nemec Franz Anton (+1,61). "Išlo sa mi fajn a cítil som sa na trati dobre. Na spodnej časti trate prišiel trochu zbytočný ťuk, ktorý ma mrzí. Piate miesto je pekné umiestenie, ale stále trochu chýba k pódiu. Zatiaľ to bolo celý rok veľmi tesné a verím, že sa mi v ďalšom kole Svetového pohára podarí vylepšiť moju bilanciu a konečne to padne," uviedol Mirgorodský na webe Slovenskej kanoistiky canoe.sk.
      
Dvadsaťdvaročný Mirgorodský sa pred budúcotýždňovým finálovým podujatím SP dostal na čelo celkovej klasifikácie: "Je to super pocit byť priebežným lídrom, ale ešte je predo mnou veľa roboty, pretože posledný Svetový pohár je za dvojnásobné body. Verím, že sa mi podarí urobiť dobrý výsledok a udržím si možno aj priebežnú líderskú pozíciu."
      
Druhý slovenský zástupca Alexander Slafkovský mal síce iba jednu penalizáciu, ale vinou výrazne pomalšej jazdy skončil desiaty s mankom 22,35 sekundy na víťaza. Tretí slovenský singlista Matej Beňuš sa nedostal do najlepšej desiatky, keď v semifinále obsadil až 16. priečku. O postup ho obrali štyri trestné sekundy.
      
Škáchová bola jediná slovenská zástupkyňa v ženskej súťaži. Hoci predviedla vo finále čistú jazdu, za víťazkou Jessicou Foxovou z Austrálie zaostala o 11,95 sekundy. Druhá bola Češka Tereza Fišerová s mankom 6,32 s, tretie miesto obsadila Španielka Nuria Vilarrublová (+7,36). "Finále sa mi išlo dosť dobre. Bola som pripravená na to, že si idem jazdu užiť a je dobré, že som sa dostala do finále. Napokon som vo finále urobila jednu chybu, no dokázala som zájsť čistú jazdu a z toho som rada," zhodnotila preteky Škáchová.
      
Jej krajanky Zuzana Paňková a Soňa Stanovská zostali pred bránami finále. Debutantka vo Svetovom pohári Paňková skončila na 18. pozícii, Stanovská mala smolu, keď sa jej ušli až dve 50-sekundové penalizácie a v klasifikovali ju na 27. mieste.