Ako vnímate, že sa túto sezónu lúčite so svojou úspešnou kariérou?

Preteky v Čunove neboli moje úplne moje posledné, pretože dokončím ešte sezónu. Myslím si však, že môžem odísť so cťou a zdvihnutou hlavou. Hodnotím to tak, že som za sebou zanechala pekné výsledky, za ktoré sa nemusím hanbiť. Určite som dosiahla všetko, čo si môže športovec vysnívať a za čím si ide.

Ako si spomínate na svoje začiatky?

Keď som začínala, tak sme neboli olympijskou disciplínou a slalom bol takpovediac na takom chvoste. Tým pádom sme neboli až takí zviditeľnení a výslní. Až v roku 1992, keď sa slalom opäť zaradil medzi olympijské disciplíny prvýkrát do Barcelony, tak to bola pre nás všetkých veľká výzva a začali sme na sebe ešte viac pracovať.

Ste dvojnásobnou olympijskou víťazkou a máte za sebou množstvo úspechov. Ktorý moment v kariére je pre vás najsilnejší?

Každé preteky, v ktorých som dosiahla tie najvyššie méty boli emotívne. Určite najemotívnejšie boli olympijské hry. Musím povedať, že asi najviac olympiáda v Pekingu 2008, kde som obhájila olympijské zlato. Nebolo to vôbec ľahké, pretože som nemala až takú formu, ako štyri roky predtým.

Čo vám bude najviac chýbať z profesionálneho diania?

Chýbať mi budú určite súperky, celá atmosféra vrátane úžasných fanúšikov, ktorí mi vždy pomáhali, keď som to najviac potrebovala. Pri vode však chcem zostať a bude mi to stále pripomínať tie krásne chvíle a momenty.

Čomu konkrétne sa chcete po kariére venovať?

Uvidíme, nechcem predbiehať. Ešte do konca roka budem jazdiť a až potom sa uvidí, čo príde. Pokiaľ bude priestor, určite niekomu poradím a pomôžem napredovať. Samozrejme ma láka aj trénerstvo, sú tam nejaké ponuky. Nechcem však predbiehať a uvidíme.

Myslíte si, že vás za vaše úspechy vo vodnom slalome dostatočne na Slovensku ocenili?

Myslím si, že po fanúšikovskej stránke určite áno. Stále je vidieť, že si nás vážia a fandia nám. Pre nás pretekárov je to veľmi dôležité a trochu ma mrzí, že počas pandémie nás nemohli plnohodnotne podporovať. Čo sa týka ohodnotenia pretekára, tak je to ťažko povedať. Určite by sa patrilo o športovcov, ktorí končia kariéru a majú za sebou skvelé výsledky lepšie postarať. Do tohto však ja nemôžem zasiahnuť a sú na to kompetentní.