Delegáti potvrdili pôvodný verdikt v pomere hlasov 14:12, dvaja zúčastnení sa zdržali. "Diskusia o tomto bode bola dlhá a niekedy aj búrlivá. Obe strany sa snažili argumentmi obhájiť svoj názor. Ja som stále aktívny pretekár a aj v mojom záujme by mohlo byť, aby sme mali možnosť štartovať v zahraničí, ale zároveň som realista. Všetci vidíme, čo sa okolo koronavírusu deje nielen v Európe, ale na celom svete. Žiaľ, vrátila sa k nám druhá vlna a vieme, čo spravila prvá. Musíme byť ostražití," povedal v pondelkovom vydaní denníka Šport Alexander Slafkovský, ktorý je členom výkonného výboru.

Zástancovia účasti v zahraniční tvrdili, že českí organizátori ME spravili maximum pre bezpečnosť účastníkov. "Tvrdili, že majú všetko pod kontrolou a aj z hľadiska hygieny sú pripravení na príchod zahraničných pretekárov. Aj to chápem, aj ja som pretekár a chcel by som bojovať o medailu, ale, žiaľ, situácia nie je dobrá. Podobný názor ako ja mali aj ďalší reprezentanti Jakub Grigar a Michal Martikán, takisto lekár výpravy Roman Fano," tlmočil Slafkovský argumenty druhej strany.

Hoci sa slovenskí vodáci nepredstavia na zahraničných podujatiach, čaká ich niekoľko domácich pretekov. Za začiatku septembra Medzinárodné tatranské slalomy v Liptovskom Mikuláš, potom v Čunove medzinárodné majstrovstvá Slovenska a dve kolá národného pohára.