Strieborný z OH 2020 v Tokiu sa "zasekol" na protiprúdnej bránke číslo 20 a na dvadsaťdvojke dostal dve trestné sekundy. V cieli zaostal za víťazným Francúzom Borisom Neveuom o 8,47 sekundy. Grigar pritom predviedol v semifinále najrýchlejšiu jazdu. "V podstate som zlyhal, pretože vodný slalom je šport, kde sa treba rozhodnúť v desatinách. Ja som sa rozhodol riskovať a bolo to zlé rozhodnutie. Keby som išiel inak, možno mám medailu, takto som svojou hlúposťou o ňu prišiel. Všade musím byť na milimeter presne, teraz som nebol," uviedol po pretekoch.

Svoju chybu si vyhodnotil ihneď: "Vedel som hneď, že to bola chyba, ktorá sa nedá napraviť. Udržať 100 sekúnd na 23 bránach je veľmi ťažké, stačí chyba a človek de mimo. Bohužiaľ." Grigar zaváhal aj na štarte, potom sa však dostal do tempa a na medzičase viedol. "Ideálne to nebolo, už štart bol zlý, ale podarilo sa mi dostať do dobrej stopy. Išlo to dobre, ale v poslednej kombinácii som sa rozhodol zle."

Sklamanie z neúspechu neskrýval, na domácej vode chcel potešiť najmä fanúšikov: "Je to doma a mrzí ma, že nás prišli podporiť ľudia a ja som ich sklamal. To ma veľmi mrzí. Ale viac ma mrzí to, že veci, na ktorých sme dva roky pracovali, som pokazil."