Život Daga Paloviča dramaticky zmenila 9. augusta dopravná nehoda v okrese Levice. Podľa polície vodič osobného auta nedodržal primeranú vzdialenosť a narazil do motorky, na ktorej sedel práve moderátor.

Ako vyzerá Palovič 3 mesiace po hrozivej nehode, si pozrite vo FOTOGALÉRII!

Daga vymrštilo na čelné sklo auta a potom spadol na cestu pred ním. S ťažkými zraneniami bol prevezený vrtuľníkom do Fakultnej nemocnice v Nitre a jeho blízki sa obávali najhoršieho. Dva týždne bol Dag v umelom spánku, päť týždňov na áre. „Z osudného dňa si nepamätám absolútne nič okrem jednej situácie. Ležím na zemi, pozerám sa do neba a skláňa sa nado mnou záchranár, ktorý s vystrašeným výrazom tváre hovorí ,odchádza mi, odchádza mi, dýchajte, dýchajte.´Koniec obrazu, koniec všetkého,“ rozhovoril sa v markizáckom Reflexe Dag Palovič.

Dnes všetko nasvedčuje tomu, že z najhoršieho je vonku. „Moja nálada nezávisí od vecí, ktoré sa dejú okolo mňa, ale odo mňa samého. To v praxi znamená, že si ju tvorím vedome tak, ako chcem ja. Rovnako som prijal, že nemám nohu, že som mal krvácanie do mozgu, že som mal zlomené rebro a zakrvácané pľúca, rozdrvený štvrtý stavec. Zároveň môžem povedať, že som od tej nehody nemal ani raz depresiu, smútok, hnev. Skutočne ani raz. Pani primárka mi povedala, že za 28 rokov práce na áre v nitrianskej nemocnici nestretla tak vnútorne silného človeka ako som ja, s takou schopnosťou regenerácie organizmu, aká je u mňa. A to som prišiel úplne rozsekaný, doslova na padrť, lebo každá časť môjho tela mala devastačné zranenie, ktoré mohlo byť smrteľné. Sama mi neskôr povedala, že neverila v medicínu, verila v zázrak,“ prezradil Palovič, v ktorého prípade boli prognózy desivé, čo si Dag sám uvedomuje. „Po mesiaci od nehody som vyzeral ako z koncentráku. Teraz sa pomaly vraciam k tomu, ako som vyzeral predtým. Neskutočným spôsobom mi pomáha hudba IMT Smile, a tak neraz robím na oddelení diskotéku.“