Vieme, kto prispieva na plat Šatanovi a trénerovi Ramsaymu: Budete poriadne prekvapení

Bude to pre neho prvá olympiáda vo funkcii. „Je to pre mňa niečo nové, olympijské hry sú výnimočné podujatie. Najviac sa teším na lyžovanie, biatlon a samozrejme hokej. Veľké medailové nádeje vkladáme do Nasti Kuzminovej, Petry Vlhovej, či Veroniky Velez-Zuzulovej,“ zdôveril sa nám šéf slovenských olympionikov.

VIEME PRVÍ Slovenskí olympionici sa môžu tešiť na zvýšené prémie: Vieme, koľko bude v Pjongčangu za zlato!
VIEME PRVÍ Slovenskí olympionici sa môžu tešiť na zvýšené prémie: Vieme, koľko bude v Pjongčangu za zlato!

Úspešní slovenskí reprezentanti sa môžu tešiť na pekné finančné prémie. V Pjongčangu si zarobia viac, ako ich predchodcovia. „Pre tento olympijský cyklus sme zvýšili odmeny. Za prvé miesto to bude 50-tisíc eur, za druhé miesto 40-tisíc a za tretie 30-tisíc eur. Potom to postupne klesá,“ prezradil pre Plus JEDEN DEŇ Anton Siekel. „Je to motivácia navyše, aj keď som presvedčený, že bez ohľadu na výšku odmeny chce každý športovec podať vrcholný výkon,“ dodal prezident SOV.

Prognóza, ktorá poteší všetkých Slovákov: Na ZOH sa budememe radovať z niekoľkých medailí!

V Soči 2014 i v Riu de Janeiro si slovenský zlatý olympijský medailista v individuálnych športoch prilepšil o 45-tisíc eur, za strieborné umiestnenie zinkasoval 35-tisíc eur a za bronz 25-tisíc eur. Finančne ocenené boli umiestnenia do 8. miesta.