Sim Sok-hi sa ešte môže proti rozhodnutiu disciplinárnej komisie odvolať na národný olympijský výbor alebo civilný súd. Kórejská korčuliarska únia však už vopred uviedla, že ani v prípade úspešného odvolania nie je povinná jej dištanc zrušiť či skrátiť.

Národná korčuliarska únia začala Sim Sok-hi vyšetrovať na začiatku októbra po tom, čo médiá zverejnili jej tri roky staré textové správy, v ktorých v konverzácii s jej trénerom urážala svoje dve reprezentačné kolegyne. V spomínaných správach naznačila, že jednu z nich, konkrétne Čche Min-Čong úmyselne v pretekoch zrazí k ľadu.  

Ku kolízii medzi dvoma kórejskými rýchlokorčuliarkami v pretekoch na 1000 metrov v Pchjongčchangu skutočne aj došlo a Sim Sok-hi bola vtedy diskvalifikovaná. Čche Min-čong bola klasifikovaná ako štvrtá.

Kórejčanka pred niekoľkými dňami uviedla Teraz uviedla, že neexistujú dôkazy o tom, že súperku zrazila úmyselne. Trest však Sim Sok-hi dostala za to, že svojimi textovými správami spôsobila verejnú kritiku a podryla dôstojnosť ostatných športovcov. Tréner, s ktorým si písala, dostal šesťmesačný dištanc.