Naša úspešná strelkyňa v disciplíne skeet dosiahla množstvo zo svojich úspechov nielen vlastnými zručnosťami, ale aj vďaka skvele pripravenej zbrani. Tú jej dlhé roky vyrábal Talian Valeriano. Ďalšiu však už nevyrobí, pretože za zatiaľ nezistených okolností skonal.

Barteková to oznámila na svojich účtoch na sociálnych sieťach. Na zosnulého priateľa si zaspomínala a do neba mu posiela srdcervúci odkaz. „Moje srdce je dnes zlomené. Tento svet stratil úžasného človeka, jemného, láskavého, podporného, vždy usmievavého,“ napísala Danka na Facebooku.

Slovenská strelkyňa Danka Barteková smúti nad úmrtím svojho dobrého kamaráta Valeriana, ktorý jej ručne vyrábal zbrane na mieru.
Slovenská strelkyňa Danka Barteková smúti nad úmrtím svojho dobrého kamaráta Valeriana, ktorý jej ručne vyrábal zbrane na mieru.
Zdroj: Facebook - Danka Barteková

Bronzová olympijská medailistka odhalila, že s Valerianom spolupracovala dlhých 19 rokov. „Stratila som priateľa, ktorý mi pred 19 rokmi vyrobil prvý materiál a odvtedy mi takmer vždy vyrábal zbraň on. S trpezlivosťou, precíznosťou a láskou. Bol to človek, ktorý žil a pracoval s veľkou vášňou. Takto si ho budem vždy pamätať a udržím ho vo svojom srdci. Odpočívaj v pokoji môj drahý priateľ, cítim sa skutočne poctená a vďačná, že som ťa spoznala. Zbohom Valeriano!“ dodala v srdcervúcom odkaze strelkyňa Danka Barteková.