Zuzana Štefečeková, ako prezidentka Špeciálnych olympiád Slovenko bude súčasťou veľkej premiéry v podobe Majstrovstiev Európy Špeciálnych olympiád v modernej gymnastike, ktoré budú v Nitre. Podujatie takéhoto typu a formátu sa ešte v našej krajine neuskutočnilo. 

,,Teším sa veľmi na športovcov, že ich spoznám a, že to bude takého veľkého formátu. Zatiaľ som bola vždy len súčasťou slovenských podujatí ako napríklad tenisový kemp. Je to pre mňa veľký medzinárodný turnaj,'' vyjadrila sa tridsaťpäťročná olympionička.

,,Vždy ma zaujímali znevýhodnení športovci, ale najviac to evidujem posledné 3 roky, predtým som o tom veľmi nevedela,'' hovorí o spolupráci so Špeciálnymi olympiádami.

,,Títo športovci, viem ako fungujú, a keď ich vidím ako si to užívajú, že sú tam. Pre nich to nie je len o tom, aby vyhrali, pre nich je podstatné že si niečo z toho odnesú. Prežívaju to inak, pre nich to je zážitok,'' dodala Štefečeková.

Špeciálne olympiády je organizácia, ktorá na celom svete už vyše 50 rokov spája športovcov s intelektuálnym znevýhodnením. 6. – 7. septembra 2019 ich však čaká veľká premiéra v podobe Majstrovstiev Európy Špeciálnych olympiád v modernej gymnastike, ktoré budú v Nitre. Zúčastní 50 gymnastiek z 11 krajín, Slovensko bude zastupovať 6 reprezentantiek + 3 unifikované športovkyne.