Dnes 41-ročný Angličan sa takému tvrdeniu nebráni. „Predtým som bol nešťastný. Nevedel som nič iné, len umiestňovať snookrové gule do dier. Bál som sa dopriať si prestávku," priznáva Ronnie.

Legenda odkryla temné detaily. Snookerový génius v detstve predával filmy pre dospelých

Snooker bol O' Sullivanov život. Teraz začal objavovať aj svet okolo. „Dlho som rôzne ponuky odmietal, ale teraz mením názor. Začal som viac cestovať. Bol som v Číne, ochutnal som býčie žľazy. Naozaj lahôdka." Ronnie bol na cestách štyri mesiace, spolupodieľal sa na tvorbe štyroch častí životopisného seriálu Raketa Ronnie, ktoré sa neskôr budú premietať v britskej televízii. Zlákal ho na chvíľu aj box. „Len s priateľmi. Pre kondičku. Nikto to príliš nepreháňal," vraví.

Spoveď snookrovej legendy O'Sullivana: Bol som nešťastný. Potom prišla radikálna zmena

V minulosti trénoval aj cez Vianoce. Teraz si doprial prestávku. „Naozaj to bežne nerobím. Strávil som desať dní v posteli. Pozeral telku, hral šípky, užíval si Netflix. Bolo to skvelé," netají O' Sullivan, ktorý na práve prebiehajúcom turnaji Masters vo vypredanej londýnskej hale Alexandra Palace obhajuje prvenstvo. Prvé kolo už má za sebou a úspešne, keď zdolal Číňana Wenba.

Ešte pred začiatkom turnaja sa však s novinármi ochotne podelil aj o názory na súčasný svet. „Je smutné, keď svet padá na kolená a nikto, kto je za to zodpovedný, nie je potrestaný. V Amerike je kopec nezamestnaných a šéf vo Walmarte zarába 20 miliónov dolárov. Je to chybná politika, ktorá rozdeľuje ľudí. Je veľa tých, čo si nemajú za čo naplniť chladničku. Veľa tých, čo si nemôžu dovoliť kúpiť synovi tenisky. Všetci sme ľudia, všetci máme v živote nejaký cieľ a všetci si chceme pobyt na planéte užiť. Je tu dosť miesta pre všetkých. Na to, aby mali dostatok základných vecí potrebných k normálnemu životu. Bez zbytočných depresií," vraví hráč, ktorý pochádza z robotníckej triedy.

„Môj otec musel tvrdo makať, aby sa dostal hore. V osemdesiatych rokoch to však ešte šlo," dodal.