Ako zo športu urobiť značku? Ako zvyšovať kvalitu športových podujatí? Kto sa podieľa na financovaní slovenského športu? Aj tieto témy sa budú rozoberať na ďalšom ročníku odbornej konferencie Športový manažment, ktorej sa zúčastnia rôzny odborníci zo športového prostredia.

Konferencia, ktorá bude hostiť špičkových športových odborníkov, sa uskutoční 18. septembra v Bratislave v hoteli Hilton. Hlavným cieľom je získať odpovede na aktuálne otázky, pokúsiť sa rozvinúť diskusiu o potrebách a smerovaní slovenského športu a poukázať hlavne na pozitívne príklady z domáceho ako i zahraničného prostredia. Zahŕňať bude hlavne panelové diskusie, praktické prezentácie a prednášky v štyroch základných blokoch.

Posledné roky už konečne ide z verejných zdrojov do športu viac peňazí. Avšak športový rok 2018 vyzerá ako na hojdačke. Slovenský šport zaznamenal veľa svetlých momentov, o ktoré sa postarala najmä Anastasia Kuzminová, Peter Sagan či Matej Tóth. Netreba zabudnúť ani na výpravu paraolympionikov, ktorí sa postarali o úžasné výsledky. Darilo sa tento rok aj futbalovému klubu Spartak Trnava, ktorý v prípravných zápasoch v Európskej lige podával skvelé výsledky. No bohužiaľ na MS v hokeji reprezentanti veľa vody nenamútili . Sklamanie prišlo aj keď Medzinárodná kanoistická federácia zrušila kategóriu C2, kde sme mali naozaj výborné zastúpenie. No a nakoniec radosť nám nespravila ani futbalová reprezentácia, ktorá sa neprebojovala na MS do Ruska.

Jednou z tém, s ktorou náš šport zápasí je aj slovenský šport ako brand.

Hovoriť k nej bude Dušan Guľáš, športový filantrop . „Spoločnosti, ktoré sa rozhodli investovať do športu musia prejsť zložitým systémom. Náš štát má veľké odvodové a daňové zaťaženie, preto často firmy strácajú motiváciu. Do športu investujú hlavne spoločnosti, ktoré majú k nemu veľmi blízko a vnímajú ho pozitívne. " Omnoho viac sa z tohto odvetia dozviete na konferencií. 

Témy konferencie

Kto za koho kope

Z verejných zdrojov išlo v roku 2017 do športu 215 miliónov eur, pričom trend je za ostatné obdobie rastúci. Kto sa podieľa na financovaní slovenského športu? Čo priniesol nový zákon o športe? Čo z programového vyhlásenia vlády sa podarilo pretaviť do praxe? Kto nad systematickým rozvojom športu na Slovensku drží ochrannú ruku? Ministerstvo? Zväzy? SOV? Jednotlivci? Ako je šport financovaný v iných krajinách?

Slovenský šport ako brand

Ako zo športu urobiť značku? Ako sa na slovenský šport pozerajú spoločnosti, ktoré sa do neho rozhodli investovať? Čo im takéto rozhodnutie prináša? Ako sa darí zväzom a jednotlivcom získavať partnerov a čo je v tomto procese rozhodujúce? Aká je pridaná hodnota marketingu? Darí sa aj vďaka tomu zvýšiť atraktivitu športu?

Športové best practice

Aké inovatívne nástroje a techniky pomáhajú športovým zväzom a jednotlivcom? Je slovenský šport orientovaný na B2B, resp. B2C? Čo priniesli organizačné úpravy niektorých súťaží? Ako zvyšovať kvalitu športových podujatí?

Šport pre deti a mládež

Ako sa na šport detí a mládeže pozerajú tí, ktorí v ňom denno-denne fungujú? S akými problémami sa stretávame? Kedy budeme mať na Slovensku ďalších Saganov, Tóthov, Vlhové, Kuzminové atď.? Je táto oblasť strategickou z pohľadu jej ďalšieho rozvoja? Ktoré projekty pre deti sa ujali a aká bola ich odozva? Ako sme na tom s inklúziou detí a mládeže, ktorá je znevýhodnená? A ako pomohli športové poukazy?

Hostia

  • Žaneta Surmajová, generálna riaditeľka, sekcia legislo-právna, MŠVVaŠ
  • Peter Hennel, senior manažér na oddelení daňového poradenstva spoločnosti Deloitte
  • Ivan Greguška, projektový manažér, Slovenský tenisový zväz
  • Peter Sepeši, prokurátor GP SR, vedúci pracovnej skupiny, ktorá v rokoch 2014 a 2015 pripravovala návrh zákona o športe
  • Jozef Pukalovič, CEO BE COOL, organizátor - HÝBSA Slovensko
  • Ján Letko, vedúci oddelenia IT, SFZ
  • Roman Krajniak, konzultant v športovom marketingu
  • Dušan Guľáš, športový filantrop

Miesto konferencie

DoubleTree by Hilton Hotel Bratislava

Trnavská cesta 27A, Bratislava, 831 04, Slovakia

Program

8.00 - 9.00 - REGISTRÁCIA ÚČASTNÍKOV A RANNÁ KÁVA S TÝŽDENNÍKOM TREND

9.00 - 10.45 - Kto za koho kope

10.45 - 11.10 - PRESTÁVKA

11.10 - 12.40 - Ako nám vyrastajú mladí športovci?

12.40 - 13.45 OBED

13.45 - 15.30 Slovenský šport ako brand

Registrácia účastníkov

Registrovať sa môžete tu:

https://konferencie.etrend.sk/trend_konferencie/sportovy-manazment-2018/registracia-sportovy-manazment-2018.html

Mohlo by vás zaujímať:

Do Cibulkovej sa pre norkový kožuch za 40 tisíc pustili ochrancovia zvierat: Je to môj vkus a mne sa to páči!

FOTO Má najkrajšie oči, každý však obdivuje jej krivky. Cyklistická šampiónka pod úborom skrýva hotové poklady

FOTO Jeden pohľad na ňu a ste hotoví: TÁTO česká atlétka vás rozpáli!