„Povedal som mu, že ho v snookri podporovať nebudem. Takú máme dohodu. Ak chce jazdiť na motorke, hrať tenis, byť doktor či právnik, nech sa páči. Ak sa však dá na čokoľvek, čo súvisí so snookrom, môže na moju podporu zabudnúť,“ cituje Ronnieho slová britský denník Daily Mail.

Legenda odkryla temné detaily. Snookerový génius v detstve predával filmy pre dospelých

Ronnie junior to zatiaľ síce riešiť nemusi, má len deväť rokov, no jeho otec myslí svoje slová vážne. „Milujem súťaženie. Milujem víťazstvá. Ale nie som už ochotný dať do tejto hry sto percent snahy, keď vidím, ako to v našom svete funguje. Ako sa k nám hráčom správajú. Je mi smutno, keď vidím, ako sa niektorí moji spoluhráči trápia. Je to zasr*ne ťažké,“ tvrdí O´Sullivan.

Snookru už bolo dosť. O´Sullivan zakázal synovi šport, ktorý z neho spravil legendu

Na mysli má najmä spôsob odmeňovania hráčov. Kým najlepších 16 si ešte stále dokáže zarobiť, tí dole sa podľa neho len zbytočne trápia. „Nebudem podporovať systém, ktorý kašle na tých hráčov naspodku rebríčka. Veď to, čo si môžu zarobiť, im stačí tak na jedlo. Kým tí hore môžu mať všetko, čo ich napadne, dolu panuje chudoba,“ zakončil Ronnie starší.

Tí dolu vraj zarábajú tak málo, že si nemôžu dovoliť platiť trénerov. Často nemajú ani na hotelovú izbu na turnajoch. „Naozaj si myslíte, že je súčasný systém správny? Mne kapitalizmus neprekáža, ale každý by mal mať možnosť zarobiť si na slušné živobytie,“ tvrdí najmladší hráč, ktorý kedy vyhral turnaj Masters v tomto športe. Mal len 19 rokov.

Len na odmenách si O´Sullivan zarobil viac než 8,5 milióna libier, no zdá sa, že od sebca má poriadne ďaleko. Súčasné názory sú toho jasným dôkazom. „Najsmutnejšie je, že tí, ktorí o tom rozhodujú, nechcú moje názory vôbec počúvať,“ smúti britský milionár.